شخصیت های کارتونی دیزنی در دنیای واقعی ؛ پرنسس های دیزنی در سریال روزی روزگاری

شخصیت های کارتونی دیزنی در دنیای واقعی ؛ پرنسس های دیزنی در سریال روزی روزگاری
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در سریال Once Upon a Time تعداد زیادی از پرنسس‌های کلاسیک دنیای دیزنی حضور داشتند و این سریال نسخه واقعی آنها را به ما نشان داد. شخصیت های کارتونی دیزنی در دنیای واقعی چگونه هستند؟

سریال Once Upon a Time به ما نشان داد که پرنسس‌ها و شخصیت های کارتونی دیزنی در لایو اکشن و دنیای واقعی چگونه خواهند بود. 10 تا از شخصیت های کارتونی دیزنی در این سریال درام-فانتزی که بین سال‌های 2011 تا 2018 پخش می‌شد حضور داشتند. در این مجموعه جنیفر موریسون (Jennifer Morrison) شخصیت اصلی سریال را به عنوان دختر سفید برفی بازی می‌کند. در ادامه با این 10 شخصیت و بازیگران آنها بیشتر آشنا شوید.

شخصیت های کارتونی دیزنی در دنیای واقعی

 


شخصیت های کارتونی دیزنی در دنیای واقعی


سریال روزی روزگاری علاوه بر شخصیت های کارتونی دیزنی و داستان‌هایشان، از افسانه‌ها، فرهنگ عامه، قصه‌های پریا و ادبیات داستانی وام گرفته است. علاوه بر کاراکترهای سفیدبرفی و ملکه بدجنس که از نقش‌های اصلی این سریال هستند، تعداد زیادی از دیگر شخصیت های کارتونی دیزنی در نقش‌های کوتاه یا اصلی در سریال Once Upon a Time حضور داشته‌اند. این مجموعه اولین اثری است که در آن این پرنسس‌ها و شخصیت های کارتونی دیزنی در دنیای واقعی به تصویر کشیده شده‌اند؛ از پرنسس جاسمین تا مولان و راپانزل. در ادامه می‌توانید با این شخصیت های کارتونی دیزنی در دنیای واقعی بیشتر آشنا شوید.

 

سفید برفی

سفید برفی / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: سفید برفی و هفت کوتوله (Snow White and the Seven Dwarfs) محصول سال 1937

سفید برفی اولین پرنسس دیزنی بود که در انیمیشن Snow White and the Seven Dwarfs به عنوان شخصیت اصلی و برای اولین بار حضور داشت. نقش سفید برفی در سریال Once Upon a Time توسط جنیفر گودوین (Ginnifer Goodwin)، بازیگر 42 ساله آمریکایی ایفا شده است. در این سریال سفید برفی منتظر همسرش، پرنس چارمینگ نمی‌ماند تا نجاتش بدهد، بلکه حتی سفید برفی بارها او را نجات می‌دهد.

 

سیندرلا

سیندرلا / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: سیندرلا (Cinderella) محصول سال 1950

در سریال روزی روزگاری دو نسخه از سیندرلا به نمایش گذاشته شد. اولی توسط جسی شرم (Jessy Schram) و دومی توسط دانیا رامیرز (Dania Ramirez) ایفا شد. جسی شرم فقط حضور کوتاهی در این نقش داشت، ولی نسخه‌ای که توسط رامیرز بازی شد یکی از نقش‌های اصلی در فصل هفتم این سریال بود. در این فصل شاهد ازدواج سیندرلا با کاراکتر هنری میلز هستیم که دختری به نام لوسی دارند. دانیا رامیرز بازیگر 41 ساله و اهل جمهوری دومینیکن است.

 

پرنسس آرورا

آرورا / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: زیبای خفته (Sleeping Beauty) محصول سال 1959

یکی دیگر از شخصیت های کارتونی دیزنی در سریال Once Upon a Time، پرنسس آرورا از کارتون زیبای خفته است که نقشش کمی در این سریال نسبت به نسخه اصلی‌اش متفاوت است. این نقش را سارا بولگر (Sarah Bolger)، بازیگر 29 ساله ایرلندی ایفا می‌کند. نسخه پرنسس آرورای بولگر قبل از اینکه توسط پرنس فیلیپ و مولان نجات داده شود، 28 سال به خاطر یک طلسم در خواب بوده است. جالب اینجاست که مادر پرنسس آرورا هم یکی از قربانیان طلسم خواب مالفیسنت بوده که این طلسم با همان بوسه واقعی معروف شکسته می‌شود.

 

آریل

آریل / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid) محصول سال 1989

پرنسس معروف انیمیشن پری دریایی کوچک از دیگر شخصیت های کارتونی دیزنی در این سریال است. نسخه اصلی این شخصیت عاشق یک انسان می‌شود و در ازای داشتن پاهایی برای راه رفتن، از صدایش می‌گذرد. نسخه واقعی آریل در سریال روزی روزگاری گردنبندی پیدا می‌کند که به کمک آن می‌تواند هم صدایش و هم پاهایش را داشته باشد. این نقش را جوانا گارسیا (JoAnna Garcia)، بازیگر 41 ساله آمریکایی ایفا می‌کند.

 

بل

بل / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: دیو و دلبر (Beauty and the Beast) محصول سال 1991

شخصیت کارتونی بل از انیمیشن دیو و دلبر در سریال Once Upon a Time کمی با نسخه اصلی‌اش تفاوت دارد. در این سریال بل عاشق همان هیولای انیمیشن اصلی نمی‌شود، بلکه او عاشق شخصیتی به نام رامپل‌استیلت‌اسکین (Rumpelstiltskin) شده و آنها پسری به نام گیدئون دارند. شخصیت بل را بازیگر 39 ساله استرالیایی-آمریکایی، امیلی دی راوین (Emilie de Ravin) بازی می‌کند که احتمالا او را با هنرنمایی در سریال Lost به خاطر دارید. در این مقاله می‌توانید درباره سریال لاست نیز بخوانید.

 

پرنسس جاسمین

جاسمین / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: علاالدین (Aladdin) محصول سال 1992

یکی دیگر از شخصیت های کارتونی دیزنی در سریال روزی روزگاری، پرنسس جاسمین از انیمیشن علاالدین است که اتفاقا از نظر داستانی خیلی هم شبیه به نسخه اصلی‌اش بازسازی شده است. جاسمین در این سریال هم به کمک علاالدین می‌خواهد مشاور تازه پدرش به نام جعفر را شکست دهد. پرنسس جاسمین در فصل 6 سریال Once Upon a Time و با بازی کارن دیوید (Karen David)، بازیگر و خواننده 40 ساله کانادایی حضور دارد.

 

مولان

مولان / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: مولان (Mulan) محصول سال 1998

مولان هم یکی دیگر از شخصیت های کارتونی دیزنی در این سریال است که فرصت آشنایی با او در دنیای واقعی برایمان فراهم می‌شود. در سریال فانتزی روزی روزگاری مولان تصمیم می‌گیرد به گروه رابین هود ملحق شود. نقش او را بازیگر 37 ساله آمریکایی، جمی چانگ (Jamie Chung) ایفا می‌کند که احتمالا اخیرا این بازیگر را در فیلم Dangerous Lies دیده‌اید. از اینجا می‌توانید برای دانلود فیلم Dangerous Lies اقدام کنید. در این مقاله هم می‌توانید با فیلم مولان 2020 که بر اساس همین انیمیشن ساخته شده آشنا شوید.

 

پرنسس تیانا

تیانا / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: شاهدخت و قورباغه (The Princess and the Frog) محصول سال 2009

در فصل هفتم سریال روزی روزگاری، بازیگر 39 ساله آمریکایی، مکیا کاکس (Mekia Cox) نقش پرنسس تیانا را بازی کرد. تیانا اولین و در حال حاضر تنها پرنسس آفریقایی-آمریکایی دیزنی است. در انیمیشن اصلی تیانا عاشق پرنسی می‌شود که تبدیل به قورباغه شده است و در نهایت با ازدواج با این پرنس، تیانا هم پرنسس می‌شود. اما در سریال Once Upon a Time، تیانا از طریق ازدواج با این پرنس تبدیل به پرنسس نمی‌شود و از قبل به خاطر اینکه پدرش قلمرو پادشاهی را نجات داده، پرنسس شده است.

 

راپانزل

راپانزل / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: گیسو کمند (Tangled) محصول سال 2010

راپانزل در سریال روزی روزگاری حضور خیلی کوتاهی با بازی الکساندرا متز (Alexandra Metz) دارد. در فصل هفتم هم با شخصیتی به نام راپانزل ترامین آشنا می‌شویم که هم از شخصیت اصلی راپانزل و هم نامادری داستان سیندرلا الهام گرفته است. این نقش توسط گابریله انور (Gabrielle Anwar)، بازیگر 50 ساله انگلیسی-آمریکایی ایفا شده است.

 

پرنسس مریدا

مریدا / شخصیت های کارتونی دیزنی

 • انیمیشن اصلی: دلیر (Brave) محصول سال 2012

پرنسس اسکاتلندی قوی و مستقل انیمیشن دلیر، یعنی پرنسس مریدا در فصل 5 سریال Once Upon a Time حضور دارد. مریدا یکی از شخصیت‌های فرعی این فصل است که با قهرمان‌های مختلفی از انیمیشن‌های دیگر ملاقات می‌کند؛ شخصیت‌هایی مانند مولان و بل. این شخصیت را بازیگر 35 ساله اسکاتلندی، ایمی منسن (Amy Manson) بازی می‌کند.

در این مطلب 10 تا از شخصیت های کارتونی دیزنی که در دنیای واقعی و توسط بازیگران مختلف در سریال Once Upon a Time به تصویر کشیده شده‌اند را معرفی کردیم. شما دوست دارید کدام یک از دیگر شخصیت های کارتونی دیزنی را در فیلم‌ها و سریال‌ها ببینید؟ آیا سریال روزی روزگاری را تماشا کرده‌اید؟ نظرتان درباره این سریال فانتزی چیست؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خودتان را برای ما بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
ناشناس
.
31 مرداد 1399، 01:56
پاسخ
1
0
لطفا یکم بیشتر کار کنید برای وبسایتتون پست ها خیلی ضعیف هستن
avatar
صبا
.
13 مهر 1399، 20:09
پاسخ
1
2
من این سریال رو داخل بازار دیدم و واقعا عاشقش شدم چون خیلی عالی بود اما متاسفانه داخل بازار نصفه بود و فقط تا فصل دو بود خیلی خیلی ناراحت شدم و دیگه هیچوقت نتونستم بقیشو بیدا کنم لطفا راهنماییم کنید واقعا ممنونتون میشم
avatar
سارینا
.
23 مهر 1399، 01:50
پاسخ
1
0
@صبا
منم نتونستم از فصل دو به بعد بیبنم ولی حالا دارم فصل ۵ رو میبینم برو تو سایت *** و دانلود کن (برای تبلیغ، به واحد تبلیغات پلازامگ مراجعه کنید)
avatar
محمد حسین
.
30 مهر 1399، 20:58
پاسخ
0
1
@صبا
از برنامه ی Moviebox میتونید استفاده کنید کامل و با دوبله تا فصل 6 هست
avatar
Aaaaa
.
11 تیر 1400، 11:29
پاسخ
0
0
@صبا
منظورتون کدوم سریاله؟
avatar
یاسمن سنگتراش
.
11 تیر 1400، 23:59
پاسخ
0
0
@صبا
یه برنامه ای هست این فیلمشو توش داره
avatar
ناشناس
.
30 آبان 1399، 00:00
پاسخ
0
1
از بین تمام فیلم و سریال و خارجی و ایرانی و سینمایی و سریالی و همه چی .... چه می دونم ... اکشن ، درام ، فانتزی ، اجتماعی ، تخیلی و هر چی که بگین این بهترین و بهترین تمامشونه و آدم میفهمه دنیا هنوز بلده چیزای قشنگ بسازه .... دم کارگردان و البته نویسنده واقعا گررررررم!!!!!! من تا فصل دو رو دیدم . من همه رو از دوستم میگیرم ...? تعجب میکنم که میگین پیدا نکرین بقیه رو ...????
avatar
رعنا رفیع نژاد
.
04 اسفند 1399، 18:42
پاسخ
0
1
واقعا عالی بود و والدین والت دیزنی را به وجود آورداند?????
avatar
یاسمن سنگتراش
.
12 تیر 1400، 00:07
پاسخ
0
0
اسم برنامش اینه
جدول فروش فیلم ها
 • 755.8 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 469 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 373 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 368 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 115.5 میلیون دلار
  GhostBusters
  اکران: 19 نوامبر 2021
 • 69.8 میلیون دلار
  Encanto
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 43 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 34.9 میلیون دلار
  The House of Gucci
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 25.8 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 12 میلیارد تومان
  گشت ارشاد ۳
  اکران: 26 آبان 1400
 • 8.3 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 8.27 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 3.4 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.6 میلیارد تومان
  منصور
  اکران: 19 آبان 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 771 میلیون تومان
  آتابای
  اکران: 03 آذر 1400
plaza-ads