بازی Tales Of Arise ؛ تریلر، گیم پلی و تاریخ عرضه

بازی Tales Of Arise گام بعدی این سری بازی‌های نقش آفرینی ژاپنی است و به نظر می‌رسد بلندپروازانه‌ترین عنوان Tales باشد. در این مقاله به جزئیات و اخبار این بازی خواهیم پرداخت.

بازی Tales Of Arise بازی اکشن نقش آفرینی است که توسط کمپانی Bandai Namco Entertainment در حال ساخت و انتشار است. این بازی یکی دیگر از عناوین سری بازی‌های Tales است که در واقع قرار بود در سال 2020 برای ویندوز، ایکس‌باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شود. اما انتشار آن به بعد از سال 2020 موکول شد. داستان بازی دو شخصیت را در جهان‌های متضاد Dahna و Rena دنبال خواهد کرد. این عنوان که هفدهمین نسخه از سری خود است، از چند نسخه آخر، یعنی از Tales of Zestira به روی پلتفرم کامپیوتر منتقل شد. به نقل از منابع معتبر، هدف، احیای دوباره سری Tales با استفاده از فضاسازی تاریک‌تر برای جذب بیشتر مخاطب غربی و البته مخاطب جهانی است. در ویدیوی زیر می‌توانید تریلر بازی Tales of Arise را تماشا کنید.

به نقل از تهیه کننده بازی، یوسوکه تومیزاوا که از زمان برگزاری نمایشگاه E3 سال 2019 بارها تکرارش کرده، قرار است تمرکز تِم اصلی بازی بر «وراثت و تکامل» باشد. تومیزاوا تأکید کرده است که Arise به طرفداران قدیمی بازی ثابت خواهد کرد که Bandai Namco با حفظ اجزاء اصلی که برای بازیکنان مهم بودند، همزمان به فکر مخاطب جهانی هم می‌تواند باشد. در ادامه این مطلب از پلازامگ بیشتر به جزئیات این بازی می‌پردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


تاریخ عرضه بازی Tales Of Arise


بازی Tales Of Arise هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد و تنها مشخص شده که بعد از سال 2020 منتشر خواهد شد. تریلر اولیه بازی اعلام کرد که این عنوان در سال 2020 در دسترس قرار خواهد گرفت. اما در ماه ژوئن تهیه کننده بازی، یوسوکه تومیزاوا در پستی وبلاگی نوشت که Bandai Namco عرضه را به تعویق می‌اندازد تا به کیفیت و تجربه‌ای خاص و عالی که برای بازیکنان در نظر دارند دست یابد. با این حال هنوز مشخص نشده که چه زمانی قرار است تاریخ دقیق عرضه را اعلام کنند.

تریلر بازی Tales of Arise

 


داستان بازی Tales Of Arise


داستان همان ساختار نسخه‌های پیشین بازی را دنبال می‌کند. دو جهان دوگانه که به شکل پیچیده‌ای در یکدیگر پیوسته می‌شوند؛ یکی جهان قرون وسطی‌ای به نام Dahna و دیگری جهانی پیشرفته و دارای تکنولوژی با نام Rena. تکنولوژی و پیشرفت‌های Rena باعث شده مردم Dahna به عنوان نیروی کار به بردگی کشیده شوند.

گویا Rena سیاره‌ای است بر فراز سیاره Dahna که از لحاظ تکنولوژیکی مخصوصا در زمینه جنگ‌افزار بسیار پیشرفته‌تر است. به عنوان مثال، مردم Dahna بطور معمول از شمشیر و سپر و زره فولادی استفاده می‌کنند، اما مردم Rena مجهز به تفنگ و ابزار جادویی هستند. حدود سیصد سال است که Dahna مورد تهاجم مردم Rena قرار گرفته است و داستان ‌حوالی این تاریخ اتفاق می‌افتد. به نظر می‌رسد مردم Dahna پس از سال‌ها شستشوی مغزی به این باور رسیده‌اند که Rena مکانی معادل با بهشت برین است که خدایان و ارواح مردگان در آنجا حضور دارند.

می‌توان این حدس را زد که داستان از سیاره Dahna آغاز می‌شود که بازیکنان در آن با اعمال ساده‌ای مانند شکار گرگ و ساختن معجون شروع به بازی می‌کنند و سپس از میانه داستان قرار است به سیاره Rena منتقل شوند که مسائل و مأموریت‌های پیچیده‌تری را در بر دارد.

گیم پلی بازی Tales of Arise

داستان اصلی حول محور دو قهرمان می‌چرخد. یکی آلفِن (Alphen) که مرد جوانی از جهان Dahna است و ماسکی آهنین به صورت می‌زند. او حافظه خود و همچنین توانایی احساس درد را از دست داده است و دیگری شیونه (Shionne)، دخترکی است از جهان Rena که تیغ‌های نفرین شده گریبانش را گرفته‌اند و به هر چیز و هرکس که لمس کند آسیب می‌رسانند. این دو با یکدیگر متحد می‌شوند تا علیه Rena قیام کنند و ناعدالتی میان دو جهان را دگرگون سازند.

طراح اصلی شخصیت‌های بازی Tales Of Arise مینورو ایواموتو است که در تیم طراحی Tales of Zestiria و Tales of Berseria نیز حضور داشت. هدف اصلی تیم سازنده پیشبرد فرمول اصلی Tales و ایجاد دسترسی بهتر برای تازه واردان به این بازی است. ایواموتو در این زمینه گفته است:

عناصر زیادی وجود دارند که یک بازی Tales را تشکیل می‌دهند، مانند مبارزات اکشن و طراحی لباس و گفتگوها. ما در زمان طراحی هر عنصر به فکر چرایی پرطرفداری آن بودیم و همچنین سعی می‌کردیم جذابیت آنان را به رشد بسزایی برسانیم. تیم ما سعی دارد بیشتر و بیشتر حس یک بازی Tales را به مخاطب برساند و ما معتقدیم ارتباط مرتب ما با طرفداران در اینجا بسیار اهمیت دارد.

تاریخ عرضه بازی Tales of Arise

 


گیم پلی بازی Tales Of Arise


مبارزه در بازی Tales Of Arise سعی دارد سیستم نمادین این فرنچایز که حرکت خطی و مبارزه است را حفظ کند و همزمان دسترسی و یادگیری را برای بازیکنان جدید نیز آسان سازد. با اینکه Bandai Namco تاکنون بسیار در این مورد رازداری کرده، می‌توان گفت Arise مبارزاتی دینامیک‌تر و روان‌تر از بازی‌های گذشته خواهد داشت. به نقل از ایواموتو، آنان قصد دارند بازیکنان حسی نو به همراه انتخاب‌های متنوع را تجربه کنند.

اگر با سیستم مبارزاتی Tales آشنا نیستید، باید بدانید که مبارزات در فضایی سه بعدی اتفاق می‌افتند که در آن کاراکترها روی خطی صاف به سمت و یا در جهت مخالف هدف حرکت می‌کنند. در بازی Tales Of the Abyss شاهد بودیم که عنصر جدیدی اضافه شد که به بازیکنان اجازه می‌داد وقتی کلیدی خاص را نگه می‌داشتند آزادانه در تمام جهات حرکت کنند و سپس به خط اصلی بازگردند. با توجه به مواردی که از سیستم مبارزه بازی در تریلر دیدیم، می‌توان گفت Tales Of Arise عنصر دویدن آزاد را داراست و همچنین مشاهده شد که برای جاخالی دادن می‌توان غلت زد.

تریلر بازی Tales of Arise

با توجه به تریلرهای اولیه منتشر شده، به نظر می‌رسد بر خلاف نسخه‌های پیشین، مبارزات به طور یکپارچه در جهان بازی اتفاق می‌افتند و دیگر خبری از قطع تصویر و مبارزه در رینگ و آرنا نیست. از لحاظ گرافیکی، می‌توان گفت بازی Tales Of Arise گامی بسیار بلند در این فرنچایز برداشته و Bandai Namco تمام تلاشش را کرده تا کاراکترها و جهان بازی تا حد امکان واقعی به نظر برسند. در ادامه باید گفت که طرفداران می‌توانند در انتظار همان سبک نقش آفرینی ژاپنی (JRPG) باشند که در آن دیدار از شهرها و سیاه چال‌ها، به همراه مبارزات میدانی مطرح است. هدف سازندگان رسیدن به تعادلی میان سنت و تکامل است. پس قرار است با حفظ عناصر پیشین، Tales Of Arise گامی نو در این فرنچایز محسوب شود.

 


سوالات پیرامون بازی Tales Of Arise


گیم پلی بازی Tales of Arise

در ادامه به دو سوال در مورد این بازی پاسخ می‌دهیم.

 

درست دیدیم که آلفن شمشیری را از سینه شیونه بیرون کشید؟

بله و ما اطمینان داریم که توضیحی منطقی برای این اتفاق وجود دارد. اما این قدرت تیغ‌های نفرین شده شیونه است و یا اینکه این یک توانایی است که مردم Rena با آن احضار اسلحه می‌کنند؟

 

اعضای پارتی (گروه) در Tales Of Arise چه کسانی هستند؟

به نقل از Game Informer، کمپانی Bandai Namco قصد ندارد اطلاعاتی در این باره در اختیار عموم بگذارد، اما ذکر کرده است که مخاطبان می‌توانند در انتظار تعدادی همسان با نسخه‌های پیشین بازی باشند. این یعنی بین پنج تا ده عضو پارتی قابل بازی در اختیار شما خواهد بود.

بازی Tales of Arise

درست است که بازی Tales Of Arise با تعویق در تاریخ انتشار خیلی از طرفداران را ناامید کرد، اما در ناامیدی بسی امید است. این روزها بازار رقابتی رسانه و مخصوصا رسانه‌های کامپیوتری چنان داغ شده که به نظر می‌رسد عقب انداختن تاریخ انتشار جزو دستور کار بسیاری از کمپانی‌های موفق و سابقا خوش قول قرار گرفته است؛ چراکه مسلما مخاطب واقعی هر رسانه‌ای و مخصوصا مخاطب بازی‌های کامپیوتری، کیفیت تجربه را بر هر چیز ارجح می‌داند. نظر شما چیست؟ آیا تا به حال سری بازی‌های Tales را امتحان کرده‌اید؟ به نظر شما عقب افتادن تاریخ انتشار تأثیری مثبت دارد یا منفی؟

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha