سریال تهران ساخت اسرائیل ؛ داستان، تریلر و نقد و بررسی

سریال تهران ساخت اسرائیل که در سال 2020 تولید شده بسیاری را کنجکاو کرده است. در ادامه به نقد و بررسی سریال تهران ساخت اسرائیل خواهیم پرداخت.

سریال اسرائیلی تهران چند روزی‌ست سر و صدای زیادی در بین کاربران ایرانی و حتی بین‌المللی به پا کرده است. این سریال به کارگردانی دنیل سیرکین (Daniel Syrkin) و نویسندگی موشه زوندر (Moshe Zonder) و عمری شنهر (Omri Shenhar) در 22 ژوئن 2020 (2 تیر 99) از شبکه Kan 11 اسرائیل پخش شد و واکنش‌های ضد و نقیضی از سوی تماشاگران دریافت کرد. سریال تهران ساخت اسرائیل که خیلی‌ها معتقد به ضد ایرانی بودن آن هستند، از اپل تی وی به صورت جهانی پخش خواهد شد و در دسترس مردم سایر کشورها قرار خواهد گرفت. در ادامه با هم تیزر سریال تهران ساخت اسرائیل را تماشا خواهیم کرد:

تریلر این مجموعه با نمایش زنی آغاز می‌شود که به تازگی وارد تهران شده است. با جلو رفتن آن مخاطب به طور کلی متوجه داستان سریال می‌شود و در می‌یابد که این زن یک جاسوس است و برای انجام عملیات به تهران پا گذاشته است. تریلر این سریال چیز زیادی از محتوای آن را در اختیار مخاطب قرار نمی‌دهد و بیشتر تماشاگران را کنجکاو و پر از سوال باقی می‌گذارد که این موضوع شاید بتواند استقبال از این سریال را تا حدودی توجیه کند. در ادامه نگاهی ویژه و متفاوت به سریال تهران ساخت اسرائیل خواهیم انداخت و مروری بر داستان، بازیگران و نظرات تماشاگران و نمرات منتقدان خواهیم داشت. با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


داستان سریال تهران


فیلمنامه این سریال کار مشترکی از موشه زوندر و عمری شنهر است که با ایده اصلی جاسوسی شکل گرفته است. داستان سریال تهران ساخت اسرائیل درباره زنی یهودی به نام تامار رابینان است که در ایران متولد و در اسرائیل بزرگ شده است. او که اکنون یکی از ماموران موساد و جاسوس کشور اسرائیل است، به منظور جاسوسی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران و خرابکاری وارد تهران می‌شود. او ماموریت دارد تا پدافندهای هوایی ایران را دستکاری کند تا اسرائیل بتواند تاسیسات هسته‌ای ایران را بمباران کند.

تیزر سریال تهران ساخت اسرائیل

در همین حین مردی به نام فراز کمالی که از ماموران اطلاعاتی ایران است متوجه ورود وی به ایران می‌شود و تمام تلاشش را برای دستگیری این جاسوس اسرائیلی به کار می‌بندد. سریال تهران ساخت اسرائیل با تلاش تامار برای انجام ماموریتش و تلاش فراز برای دستگیر کردن او ادامه می‌یابد. در این مسابقه تامار در انجام ماموریتش شکست می‌خورد و در ایران گیر می‌کند. او که باید از دست پلیس ایران فرار کند، به جمع برخی از معترضان ایرانی نفوذ می‌کند.

داستان سریال تهران ساخت اسرائیل

آنطور که از داستان و فیلمنامه آن بر می‌آید، این اثر بیشتر یک داستان غیر حقیقی و تا حدودی خیالی است که شاید فقط برای راضی کردن مقامات اسرائیلی تولید و پخش می‌شود. همچنین با مروری بر نظرات کاربران (به ویژه کاربران ایرانی) متوجه خواهیم شد که تصویری که این سریال از تهران و کشورمان ارائه داده است، تصویری کدر، غیر واقعی و تاریک است که اصلا با حقیقت امر همخوانی ندارد.

 


بازیگران سریال تهران ساخت اسرائیل


بازیگران سریال تهران ترکیبی از بازیگران ایرانی و اسرائیلی است که چندان هم شناخته شده و مشهور نیستند. در ادامه به معرفی بازیگران سریال تهران ساخت اسرائیل خواهیم پرداخت:

بازیگران سریال تهران ساخت اسرائیل

  • نیو سلطان (Niv Sultan) در نقش تامار رابینان. این بازیگر 27 ساله اسرائیلی در شهر اورشلیم و در سپتامبر سال 1992 متولد شده است. او  که در صنعت سینما و تلویزیون اسرائیل تازه وارد به حساب می‌آید، تنها در دو فیلم به نام‌های Flawless و Almost Famous بازی کرده است و حالا نقش اصلی سریال تهران را بازی می‌کند.
  • شان توب (Shaun Toub) در نقش فراز کمالی. این بازیگر با تجربه ایرانی آمریکایی در آوریل 1965 در تهران متولد شد و در سن 2 سالگی همراه با خانواده به شهر منچستر انگلستان مهاجرت کرد و دوباره به ایران برگشت و تا 13 سالگی در ایران زندگی کرد و دوباره به انگلستان رفت تا تحصیلاتش را به پایان رساند. او با بازی در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی از شناخته شده‌ترین بازیگرهای سریال تهران است. از بهترین فیلم‌های او می‌توان به بادبادک باز، مریم و حضور در سریال Homeland (میهن) اشاره کرد.
  • نوید نگهبان در نقش مسعود تبریز. نوید نگهبان از برترین و مشهورترین بازیگران ایرانی آمریکایی است که با حضور در فیلم‌های خوب و نقش‌های پر رنگ آثار خوبی از خود به جا گذاشته است. او که متولد خرداد سال 1347 است در شهر مشهد به دنیا آمده است. از بهترین نقش آفرینی‌های وی باید از فیلم‌های Brothers (برادران)، Charlie Wilson’s War (جنگ چارلی ویلسون) و حضور در سریال Homeland (میهن) نام برد.
  • لیراز چرخی (Liraz Charhi)
  • مناشه نوی (Menashe Noy)
  • شروین النابی (Shervin Alenabi)

 


نقد و بررسی سریال تهران ساخت اسرائیل


نقد و بررسی سریال تهران ساخت اسرائیل

سریال تهران از 22 ژوئن همین امسال از کانال عمومی اسرائیل پخش شده و اپل تی وی نیز حق پخش جهانی این سریال را خریداری کرده است. فصل اول این سریال هم اکنون در حال پخش است، ولی هنوز خبر رسمی مبنی بر ساخت فصل دوم این سریال منتشر نشده است.

با گذشت حدود یک ماه از پخش این سریال هنوز نقد رسمی از سایت‌های معروفی چون راتن تومیتوز و متاکریتیک منتشر نشده و هیچ منتقد سرشناسی نیز به صورت اختصاصی در مورد این سریال نقدی منتشر نکرده است. اما آنطور که در نظرات گوگل و سایت IMDb، تماشاگران از ساخت سریالی درباره تهران و ایران هیجان زده و تا حدودی خوشحال هستند، ولی اگر بخواهیم با دقت بیشتری این نظرات را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که بسیاری از تماشاگران که یا خود ایرانی هستند و یا به ایران سفر کردند، این سریال را غیر واقعی خواندند.

سریال تهران ساخت اسرائیل

در سایت IMDb نیز نظرات ضد و نقیض زیادی به چشم می‌خورد. بعضی از کاربران این سریال را جذاب توصیف کرده و به دیگران پیشنهاد می‌کنند. گروهی نیز آن را غیر واقعی، ساده‌لوحانه و حتی احمقانه خواندند و مدعی شدند که این سریال قصد تخریب کشورمان و مردمش را دارد و با نشان دادن صحنه‌هایی غیر واقعی و دروغین، تصویری از ایران ارائه می‌دهد که خیالی است. گروهی نیز عملکرد بازیگران را ضعیف توصیف کردند و مدعی شدند شاید اگر بازیگران بهتری در این سریال بازی می‌کردند جذابیت آن بیشتر می‌شد.

در هر حال می توان اینطور نتیجه گرفت که سریال تهران ساخت اسرائیل، سریالی بی طرف نیست که بشود با دیدن آن گفت که داستان و فضای سریال واقعی است. از آنجایی که ایران و اسرائیل در بسیاری از موارد چه سیاسی و چه غیر سیاسی همسو نیستند، ساخت چنین اثری از سوی اسرائیل، حرکت عاقلانه و درستی به نظر نمی‌رسد و تلاش‌هایی که برای تخریب ایران و ایرانیان در این سریال بکار رفته کاملا مشهود است.

تیزر سریال تهران ساخت اسرائیل

در نهایت باید گفت شاید سریال تهران برای سرگرم شدن اثر بدی نباشد، ولی با تماشای آن شاید متعجب و ناامید شوید و از وقتی که برای تماشای آن خرج کردید، پشیمان گردید. در هر صورت سریال تهران ساخت اسرائیل در این روزها بازار گرمی در بین کاربران کنجکاو شبکه‌های اجتماعی به راه انداخته است که به احتمال زیاد آتش این اشتیاق با تماشای آن فروکش می‌کند. نظر شما درباره سریال تهران چیست؟ آیا آن را تماشا کرده‌اید؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
معین 19 تیر 1399، 22:19

زیاد خوب نیست. تهران رو شبیه روستا نشون داده! بازیگراشم همونطور که گفتین ضعیفن!!!!!!!! مخصوصا نقش اصلی :||||||||

سعید 30 تیر 1399، 13:51

با این ماشینای خوب خوبی که توشه تهرانو شبیه روستا کرده؟ اتفاقا خیلی مدرن تر نشونش داده

بهداد 08 مرداد 1399، 14:49

نسبت به اینکه سریال اسراییلی است خیلی منصفانه ساخته شده است. .... با گاندو مقایسه کنید تا متوجه بشید.

rexxar2001 10 مرداد 1399، 11:24

سریال گاندو بر اساس واقعیت بوده همه اینو میدونن(البته ظاهرا به جز شما)

حامد 12 مرداد 1399، 18:39

اتفاقا به نظرم سریال اخرش به نفع ایران میشه چون مامور موصاد اخرش از ایرانی رودست میخوره وان زنه جاسوسه شانسی موضوع را مثلا جمع میکنه

یه بنده خدا 15 مرداد 1399، 03:16

با این که جذاب بود ولی میتونست بهتر ساخته بشه ماشین ها و خونه ها اصلا مثل تهران نبود البته آخرش هم به نفع ایران تموم شد نمیدونم هدفشون چی بود بیشتر خودشونو تخریب کردن تا مارو ...