سامسونگ از سال آینده گوشی های خود را بدون شارژر عرضه می‌کند!
عباد رمضان زاده
نویسنده:عباد رمضان زاده
ارسال شده در:19 تیر 1399، 21:00

سامسونگ از سال آینده گوشی های خود را بدون شارژر عرضه می‌کند!

سامسونگ در نظر دارد تا از سال آتی میلادی با هدف کاهش هزینه و کمک به محیط زیست برخی گوشی‌های هوشمند خود را بدون شارژر به بازار عرضه کند. حذف شارژر از جعبه گوشی‌های سامسونگ چه تاثیراتی خواهد داشت؟

بر اساس ادعا سایت خبری کره‌ای ETNews، سامسونگ برنامه دارد تا از آغاز سال 2021 میلادی در جعبه برخی از مدل‌های گوشی‌های هوشمند خود شارژر قرار ندهد. این کمپانی با این تفسیر که درحال حاضر بسیاری از کاربران در خانه‌هایشان شارژر دارند چنین تصمیمی گرفته و انگیزه اصلی خود را کاهش هزینه فروش گوشی‌های هوشمند اعلام کرده است.

حذف شارژر سامسونگ

درحالی که حذف شارژر از جعبه گوشی حرکت بزرگی به نظر می‌رسد، اما جالب است بدانید سامسونگ تنها شرکت مطرحی نیست که این طرح را مد نظر دارد. مینگ چی کو، تحلیلگر نام آشنای اپل بر این باور است که احتمال دارد اپل نیز در عرضه آیفون‌های امسال، تصمیمی مشابه سامسونگ اتخاذ کند. این امکان وجود دارد که اپل شارژرهای 5 و 18 واتی خود که همراه آیفون‌ها عرضه می‌کند را از رده خارج کرده و در عوض آن‌ها، فروش جداگانه شارژر 20 واتی جدید خود را پیشنهاد دهد.

حذف شارژر از داخل جعبه گوشی می‌تواند به شکل قابل توجهی بر روی کاهش قیمت گوشی‌های سامسونگ و اپل تاثیر بگذارد و جعبه بسته بندی آن‌ها را نیز کوچک‌تر کند. اما علاوه بر این‌ها، این طرح تاثیرات مثبتی بر روی محیط زیست نیز خواهد گذاشت. قرار ندادن شارژر در جعبه گوشی‌های نو باعث می‌شود افراد از شارژرهای اضافی خود بیشتر استفاده کرده و تعداد کم‌تری از آن‌ها را دور بریزند که همین مسئله به کاهش آلودگی محیط زیست کمک می‌کند.

البته این خبر برای کاربرانی که هم اکنون با کمبود شارژر در خانه خود مواجه هستند نگران کننده بوده و با واکنش‌های منفی از سوی آن‌ها همراه شده است. با این حال، با توجه به اینکه سامسونگ برنامه دارد تا قیمت شارژر را از گوشی هوشمند کم کند، این مسئله نمی‌تواند آنچنان هم نگران کننده باشد. بعلاوه، این احتمال نیز وجود دارد که این کمپانی در ازای هر گوشی هوشمند دو گزینه شامل بودن یا نبودن شارژر را به کاربر پیشنهاد دهد. نظر شما درباره حذف شارژر از جعبه گوشی‌های هوشمند سامسونگ چیست؟ در پایین صفحه برای ما بنویسید. برای آشنایی با بهترین گوشی‌های تا 4 میلیون تومان سامسونگ نیز می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha