چرا آپدیت آیفون و نصب iOS 14 بتا یک اشتباه بزرگ است؟!
محمد امین سرافراز
ارسال شده در:21 تیر 1399، 15:00

چرا آپدیت آیفون و نصب iOS 14 بتا یک اشتباه بزرگ است؟!

دلایل مختلفی می‌توان برشمرد بر این امر که آپدیت آیفون و نصب iOS 14 و iPadOS14 بتا، یک اشتباه بزرگ است. با ما باشید تا این دلایل را مورد بررسی قرار دهیم.

کمپانی اپل (Apple) به تازگی سیستم عامل iOS 14 و iPadOS 14 خود را در حالت بتا در دسترس عموم قرار داده است. هم اکنون هر فردی می‌تواند از طریق یک آیفون و یا آی پد سازگار تمامی ویژگی‌های مرتبط با سیستم عامل جدید اپل را به شکل پیش نمایش مشاهده کند. اگر می‌توانید باگ‌ها و مشکلات نسخه بتا این سیستم عامل جدید را تحمل کنید، هم اکنون می‌توانید آن را نصب و امتحان کنید. اما شاید انتخاب عاقلانه‌تر آن باشد که تا ماه سپتامبر صبر کنید. ولی چرا آپدیت آیفون و نصب iOS 14 بتا، یک اشتباه بزرگ است؟!

آپدیت آیفون / نصب iOS 14

 

1. برخی از برنامه ها دچار مشکل خواهند شد

اولین دلیل عدم آپدیت آیفون که می‌خواهیم برای شما برشماریم آن است که کمپانی اپل برای اضافه کردن ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید به سیستم عامل iOS 14 و iPadOS 14 خود باید برخی تغییرات را به کد (Code) مورد استفاده توسعه دهندگان این برنامه‌ها اعمال کند تا این ویژگی‌های جدید را بتوان پیاده کرد. این تغییرات سبب می‌شوند هنگام پروسه بتا قبل از آنکه توسعه‌دهندگان برنامه‌ها بتوانند آپدیت‌هایی جهت رفع مشکل منتشر کنند، برخی از برنامه‌ها دچار مشکل شوند.

بر همین اساس در طی یک پست توییتر (Twitter) گزارش شده است که یک برنامه بانک‌داری و همچنین برنامه Sky TV متعلق به کشور بریتانیا در سیستم عامل iOS 14 به درستی کار نمی‌کنند. جا دارد اشاره کنیم که مثال‌های بیشتری نیز از این دست وجود دارند. در سوی دیگر ماجرا کمپانی اپل چندین آپدیت بتا برای این نسخه از سیستم عامل خود منتشر خواهد کرد و هر کدام از این آپدیت‌ها می‌توانند حامل تغییراتی باشند که می‌تواند برنامه‌های مختلف را از کار بیندازد.

آپدیت آیفون / نصب iOS 14

 

2. عمر باتری آخرین مقوله ای است که کمپانی اپل آن را اصلاح خواهد کرد

دومین دلیل پیشنهاد ما مبنی بر عدم آپدیت آیفون آن است که بر اساس تجربه‌مان از آزمایش‌های کمپانی اپل در نسخه‌های قبلی استفاده از سیستم عامل بتا، می‌توان گفت این کمپانی در مرحله بتا اغلب روی کارگزاری و بهبود برنامه‌های جدید و قبلی خود متمرکز می‌شود. بعدها و با از راه رسیدن ماه سپتامبر است که این کمپانی روی مبحث ارتقای باتری و رساندن آن به مرحله قبل از بتا (Pre-beta) تلاش می‌کند. بنابراین در این مرحله نسبت به عملکرد باتری انتظار چندانی نداشته باشید.

آپدیت آیفون / نصب iOS 14

 

3. منتظر ریستارت ها و باگ های تصادفی باشید

دلیل سوممان برای عدم آپدیت آیفون و نصب iOS 14 این مقوله است که اگر از سیستم عامل جدید اپل در حالت کنونی آن استفاده کنید، باید منتظر باگ‌ها و مشکلات تصادفی همراه آن نیز باشید؛ چراکه کمپانی اپل کار خود را بر روی سیستم عامل iOS 14 و iPadOS 14 به اتمام نرسانیده است.

 

4. هنگام بازگشت به سیستم عامل قبلی خود فایل هایتان را از دست خواهید داد

چهارمین دلیلمان برای عدم آپدیت آیفون و نصب iOS 14 آن است که شما به عنوان استفاده کننده از iOS 14 بدون شک خواهید توانست که از شر این سیستم عامل خلاص شده و از سیستم عامل قبلی خود استفاده کنید. اما در این میان اتفاقی که خواهد افتاد آن است که برای تحقق این امر باید گوشی آیفون و یا آیپد خود را به تنظیمات کارخانه (Factory restore) بازگردانید. معنی این قضیه این است که تمامی فایل‌هایتان در طی این پروسه حذف خواهند شد؛ مگر اینکه از قابلیت بک آپ (Backup) گوشی هوشمند خود استفاده کنید.

آپدیت آیفون / نصب iOS 14

در هر صورت این احتمال وجود دارد که هنگام بازگشت به سیستم عامل قبلی قسمت مشخص و یا همه داده‌های خود را از دست بدهید. بنابراین توصیه نمی‌کنیم در حالت کنونی آن سیستم عامل جدید اپل را نصب کنید. در خبری که خواندید دلایل عدم آپدیت آیفون و نصب iOS 14 را برای شما برشمردیم. نظر شما در رابطه با این مقوله چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید. همچنین از اینجا می‌توانید با ترفندهای iOS 14 آشنا شوید.

2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha