ال جی پنل های LCD مورد نیاز سامسونگ را تامین می کند!
عباد رمضان زاده
نویسنده:عباد رمضان زاده
ارسال شده در:24 تیر 1399، 11:00

ال جی پنل های LCD مورد نیاز سامسونگ را تامین می کند!

سامسونگ در نظر دارد تا برای تولید تلویزیون‌های خود از پنل‌های LCD ساخت ال جی استفاده کند. آیا واقعا ال جی، رقیب دیرینه این شرکت، پنل های LCD مورد نیاز سامسونگ را تامین خواهد کرد؟

بعد از اینکه سامسونگ اعلام کرد که تصمیم  گرفته به طور کامل تولید پنل‌های LCD را متوقف کند، خبرهایی مبنی بر این منتشر شدند که کمپانی شارپ کار تامین پنل های LCD مورد نیاز سامسونگ را برعهده گرفته است. اما شارپ به تنهایی نمی‌تواند به نیازهای سامسونگ پاسخ دهد و حالا خبرهای جدیدی منتشر شده‌اند که نشان می‌دهند بخشی از نیاز این کمپانی به پنل‌های LCD توسط کمپانی LG تامین خواهد شد.

پنل های LCD ال جی

بر اساس آخرین گزارشات از رسانه‌های کره جنوبی، سامسونگ الکترونیک درحال مذاکره با ال جی دیسپلی است تا پنل‌های LCD مورد نیاز خود برای تلویزیون‌های مقرون به صرفه‌اش را از این شرکت خریداری کند. رسانه‌های کره‌ای مدعی هستند که قرارداد بین دو کمپانی در مراحل نهایی شدن قرار دارد و ارزش قطعاتی که LG برای سامسونگ تامین خواهد کرد بین 830 میلیون دلار تا 1.66 میلیارد دلار خواهد بود.

پیش از این انتظار می‌رفت که سامسونگ در کنار کمپانی تایوانی شارپ که تحت مالکیت فاکس‌کان قرار دارد، از دو  کمپانی چینی China Star Optoelectronics و BOE برای تامین پنل‌های LCD خود استفاده کند. اما حالا به نظر می‌رسد که این شرکت رقیب دیرینه خود ال جی را برای این کار برگزیده است. ال جی برنامه دارد تا پنل های LCD مورد نیاز سامسونگ را از طریق شعبه خود در گوانگژو چین تامین کند.

پنل ‌های LCD مورد نیاز سامسونگ

البته این اولین باری نیست که ال جی در نقش تامین کننده سامسونگ ظاهر می‌شود. در سال 2017 بعد از اینکه شارپ به ناگهان تامین پنل های LCD مورد نیاز سامسونگ را متوقف کرد، ال جی کار تامین پنل‌های 65 اینچی و 75 اینچی LCD را برای سامسونگ بر عهده گرفت. ال جی و سامسونگ دو کمپانی کره‌ای هستند که سابقه رقابت آن‌ها بویژه در بخش تلویزیون به سال‌ها قبل باز می‌گردد، اما این رقابت دیرینه هرگز نتوانسته از همکاری بین آن‌ها جلوگیری کند.

2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha