سریال ماندالوریان ؛ داستان، بازیگران و همه آنچه از فصل دوم میدانیم

سریال ماندالوریان اسپین‌ آف جدیدی از مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان است که از دیزنی پلاس پخش شده است. در این مقاله نگاهی به داستان، بازیگران و نظرات منتقدین سریال Mandalorian داریم.

سریال ماندالوریان اثری علمی تخیلی است که از اسپین آف‌های فیلم جنگ ستارگان به حساب می‌آید. درواقع داستان این سریال در دنیای جنگ ستارگان رخ می‌دهد و سازنده و نویسنده اصلی آن جان فاورو است. از فیلم‌های فاورو می‌توان به سری Iron Man ،The Jungle Book و The Lion King اشاره کرد. این سریال مخصوص شبکه Disney+ است و فصل اول آن 8 قسمت دارد که در اواخر سال 2019 پخش فصل اول آن تمام شد. سریال Mandalorian با استقبال خوبی مواجه شد و قرار است فصل دوم آن هم در مهر 1399 پخش شود. در این مقاله نگاهی به داستان، بازیگران و تریلر سریال Mandalorian به همراه نظرات و نمرات منتقدین به آن خواهیم داشت. در پایان نیز به بررسی اطلاعات منتشر شده از فصل دوم سریال ماندالوریان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

فصل دوم سریال ماندالوریان

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


داستان سریال ماندالوریان


ماندالوریان‌ها طایفه‌ای جنگجو از سیاره ماندالور هستند که در سریال انیمیشنی Star Wars: The Clone Wars معرفی شدند. بوبا فت (Boba Fett) شکارچی جایزه‌بگیری‌ست که برای اولین بار در سه‌گانه اصلی فیلم‌های جنگ ستارگان حضور پیدا کرد. این شکارچی خودش یک ماندالور نیست اما همانند پدرش جنگو فت (Jango Fett) زره آن‌ها را برای ارعاب دیگران می‌پوشد.

داستان این سریال روی جنگجویی تنها تمرکز دارد که در مناطق دورافتاده کهکشان، خارج از منطقه نیو ریپابلیک کار می‌کند. داستان این سریال 3 سال بعد از بازگشت جدای، بعد از سقوط امپراتوری و قبل از پدیدار شدن محفل یکم می‌گذرد.

داستان سریال Mandalorian

در تریلر سریال ماندالوریان می‌بینیم که این شخصیت تفنگ‌دار که پدرو پاسکال (Pedro Pascal) آن را بازی می‌کند، با گروه‌های مختلفی مشغول جنگ است. گروه‌هایی مانند استورم‌تروپرز (Stormtroopers) و دث ‌تروپرز (Death Troopers) که ظاهرا بعد از سقوط امپراتوری هنوز با تمام قوا سرپا هستند. حداقل یکی از این گروه‌های استورم‌تروپر توسط یکی از وفادارن امپراتوری رهبری می‌شود. این نقش را جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) بازی می‌کند.

همچنین در تریلر می‌بینیم که ماندالوریان در میخانه‌ای از یکی از هم‌پیمان‌هایش (با بازی کارل ودرز / Carl Weathers) ماموریتی می‌گیرد. درنهایت هم با یک انسان ماشینی به نام IG-11 (با صدای تایکا وایتیتی Taika Waititi) همراه می‌شود.

در تریلر سریال ماندالوریان نه چهره شخصیت اصلی را می‌بینیم نه اسمش را می‌شنویم. به نظر می‌رسد که یونیفورم او برای نشان دادن شخصیت‌اش ضروری است. او از ماسکی استفاده می‌کند تا اعمال پیچیده اخلاقی‌اش را پنهان کند. به هر حال مشخص نیست که این ماندالوریان شخصیت مثبت یا منفی‌ای دارد. اما حداقل مشخص است که یکی از شخصیت‌ها که جینا کارانو (Gina Carano) بازی‌اش می‌کند، قبلا برای ائتلاف شورشی می‌جنگیده است.

زیرنویس سریال ماندالوریان

این سریال قرار است به مجموعه اصلی فیلم‌های ‌Star Wars وفادار باشد. مانند شخصیت هان سولو (Han Solo) در انتهای فیلم Empire Strikes Back، در تریلر این سریال هم صحنه‌ای از یک موجود فضایی یخ زده می‌بینیم.

 


تریلر سریال Mandalorian


شما می‌توانید تریلر سریال ماندالوریان را در بالا تماشا کنید. در این ویدیوی مرموز شاهد صحنه‌های بسیار جذابی هستیم.

 


ارتباط سریال ماندالوریان و فیلم جنگ ستارگان


داستان سریال ماندالوریان در جهان مشابهی مانند جهان مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان اتفاق می‌افتد. البته نباید انتظار داشته باشید که شخصیت‌های محبوب‌تان از فیلم‌های جنگ ستارگان در این سریال هم حضور داشته باشند.

دانلود فصل دوم سریال ماندالورین

تاکنون همه دنباله‌ها و اسپین‌آف‌هایی که دیزنی از مجموعه فیلم‌های Star Wars ساخته، حول محور همان سه‌گانه اصلی این فیلم‌ها بوده است. در فیلم Star Wars: Rogue One توضیح داده شد که چطور شورشی‌ها می‌خواهند اولین ستاره مرگ را نابود کنند. در فیلم Solo هم داستان هان سولو یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم‌های جنگ ستارگان روایت شد.

البته گفته شده که فیلم‌ها و سریال‌های آینده جنگ ستارگان از داستان سرنوشت خانواده اسکای واکر فراتر خواهند رفت و به گوشه‌های دیگر این جهان خواهند پرداخت. سریال Mandalorian به نظر می‌آید که اولین برنامه در این سبک باشد. سازنده این سریال گفته است که تازه‌واردانی در این سریال حضور خواهند داشت چرا که داستان اصلی آن در قسمت دیگری از جهان جنگ ستارگان رخ می‌دهد. همچنین او قول داده است که این سریال هم‌ردیف فیلم‌های قبلی و سرشار از ارجاع‌هایی به آن‌ها است.

 


بازیگران سریال ماندالوریان


در سریال ماندالوریان پدرو پاسکال، بازیگر نقش اوبرین مارتل در سریال Game of Thrones، نقش ماندالوریان را بازی خواهد کرد.

بازیگران سریال Mandalorian

کارل ودرز (بازیگر فیلم Rocky) هم در این سریال حضور خواهد داشت. شخصیتی که ودرز آن را ایفا می‌کند، پاسکال را استخدام می‌کند تا شی باارزشی را برای او پیدا کند.

از دیگر بازیگران سریال ماندالوریان می‌توان به جینا کارانو (بازیگر فیلم Fast & Furious 6)، اسپوزیتو (بازیگر سریال Breaking Bad)، تایکا وایتیتی، نیک نولته (بازیگر فیلم 48 Hrs.)، امیلی اسولو (بازیگر سریال The Mentalist) و کارگردان نامدار ورنر هرزوگ (Werner Herzog) اشاره کرد.

 


نمرات منتقدین سریال ماندالوریان 2019


پخش سریال ماندالوریان در تاریخ 12 نوامبر 2019 مصادف با 21 آبان 1398 از شبکه Disney+ شروع شد و فصل اول آن در 8 قسمت تا آخر سال 2019 پخش شد. این سریال مورد ستایش منتقدین قرار گرفت و توانست امتیازات خوبی را از آن‌ها و بینندگان دریافت کند. فصل اول این سریال در سایت راتن تومیتوز دارای امتیاز 93% بر اساس 33 نقد است. در سایت متاکریتیک هم سریال Mandalorian دارای امتیاز 70 از 29 نقد است که 23 نقد آن مثبت و 6 نقد آن متوسط محسوب شده. در ادامه به بررسی و نقد سریال ماندالوریان از دیدگاه منتقدین خواهیم پرداخت.

سریال ماندالوریان

 

تیم سورت / تی‌وی گاید: امتیاز 90

اولین قسمت سریال ماندالوریان یک اثر نوستالژیک هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده بوده که به ریشه‌های خود احترام می‌گذارد؛ البته نمی‌توانیم این حرف را برای سایر آثار مربوط به جنگ ستارگان این روزها بگوییم. با وجود این‌ها، این تم وسترن این سریال است که آن را عالی کرده است.

جودی برمن / تایم: نمره 80

سریال Mandelorian طراحی صحنه فوق‌العاده، دنیای زیبا، یک جانور کوچک و نقش‌آفرینی بسیار خوبی از فیلم‌سازی سال‌های دور، ورنر هرزاگ (Werner Herzog) در یک نقش منفی کوتاه اما به‌یادماندنی را ارائه می‌دهد. با اینکه سه قسمت اول سریال ریتم کندی دارند، اما ترکیب روایت داستان آهسته و نبردهای فراوان، حسی کمیک بوکی به آن داده است.

 

آلن سپینوال / رولینگ استون: نمره 70

«سرگرم‌کننده» احتمالا بهترین کلمه‌ای است که می‌توانم به پخش فشرده اولیه سریال The Mandelorian اطلاق کنم. فاورو و فیلونی کار بسیار موفقی را در معرفی این گوشه از فرنچایز به ما انجام می‌دهند و وضعیت‌های دشواری را نشان می‌دهند که شخصیت اصلی که توسط پدرو پاسکال بازی می‌شود، در آن‌ها قرار می‌گیرد. در این مرحله اولیه، این سریال بهترین بخش‌های استار وارز به همراه محبوب‌ترین کلیشه‌های فیلم‌های وسترن است.

دانلود فصل دوم سریال ماندالوریان

 

کلی لاولر / USA Today: امتیاز 63

این سریال پیرامون شخصیتی مبهم ایجاد شده (او هیچ‌وقت کلاه‌خود خود را درنمی‌آورد و حتی صدای او هم تغییر یافته است) که باعث می‌شود در قسمت اول آن هیچ رابطه احساسی با او برقرار نکنیم. یک پیچش داستانی کوچک در انتهای آن پایه‌های داستانی را بنا می‌کند که می‌تواند ایده‌های بزرگ‌تری را از مجموعه فیلم‌ها شامل شود.

سونیا ساراییا / ونیتی فیر: امتیاز 60

اگر تماشای شلیک کردن چندین سرباز رزه‌پوش فضایی به هم با سلاح‌هایشان را دوست دارید، چیزی برای شکایت درباره این سریال پیدا نخواهید کرد؛ اما بدون تاریخچه، انگیزه، یا حالت چهره، این سریال کمی تهی به نظر می‌رسد و آن عنصر انسانی دنیای استار وارز را ندارد.

 

امیلی تاد واندرورف / واکس: امتیاز 50

سریال ماندالوریان یک سرگرمی خوب است؛ اما در عین حال، یک سرگرمی اساسا خالی بوده و پیشگام خوبی برای بسیاری از برنامه‌های اورجینال دیزنی پلاس که در آینده عرضه می‌شوند، نیست.

 


تاریخ انتشار فصل دوم سریال ماندالوریان


در این بخش به ارائه جزئیات منتشر شده از فصل دوم سریال ماندالوریان خواهیم پرداخت.

دانلود سریال ماندالوریان

تاریخ انتشار فصل دوم سریال ماندالوریان برای ماه اکتبر سال 2020 (مهر ماه 1399) برنامه‌ریزی شده است. گسترش پاندمی ویروس کرونا نتوانست تاثیری بر روی این سریال بگذارد زیرا مراحل تولید و ضبط آن قبل از تعطیل شدن استودیو انجام شد. مراحل پس از تولید سریال ماندالوریان مانند ویرایش و اضافه کردن جلوه‌های ویژه در دوران قرنطینه همچنان در حال انجام است و حالا می‌توانیم مطمئن باشیم که امسال بیبی یودا را دوباره خواهیم دید.

به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از شخصیت‌های مجموعه استار وارز قرار است در این سریال حضور پیدا کنند؛ از شخصیت‌های محبوب سری انیمیشن جنگ ستارگان: جنگ‌های کلون گرفته تا شخصیت‌های فیلم های سینمایی استار وارز. انتظار می‌رود که در این فصل، اطلاعات بیشتری از محل زندگی بیبی یودا کسب کنیم؛ همچنین Darksaber که در قسمت آخر فصل اول، شاهد آن بودیم. در مصاحبه‌ای که به تازگی انجام شده، آقای جانکارلو اسپوزیتو (بازیگر نقش ماف گیدئون) اعلام کرده که اسلحه او، تاثیر بسزایی در فصل دوم خواهد داشت.

سریال ماندالورین فصل دوم قسمت اول

سایت هالیوود ریپورتر نیز اعلام کرده که شخصیت Boba Fett با بازی تمورا موریسون (Temuera Morrison) قرار است در فصل جدید حضور داشته باشد. موریسون در فصل اول نقش Jango Fett را داشت و بوبا فیت قرار است کلون او باشد.

متاسفانه هنوز تریلری برای فصل دوم سریال ماندالورین پخش نشده اما انتظار می‌رود در همین ماه آگوست (مرداد – شهریور) منتشر شود. پیش از این قرار بود در مراسم Star Wars: Celebration در 27 آگوست، شاهد پخش تریلر باشیم اما این رویداد به دلیل ویروس کرونا کنسل شد.

 


جمع بندی


مجموعه‌ فیلم‌های جنگ ستارگان از محبوب‌ترین فیلم‌ها در ژانر علمی-تخیلی هستند. اسپین آف جدید این مجموعه هم در قالب سریال Mandalorian منتشر شده و زمان پخش فصل دوم سریال ماندالوریان ماه مهر 1399 خواهد بود. در این مطلب مروری بر بازیگران، داستان، تیزر و نمرات منتقدین داشتیم. نظر شما راجع به سریال ماندالوریان و دنیای جنگ ستارگان چیست؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

5
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
علیرضا 25 بهمن 1398، 14:31

سریال ماندالوریان عالیه

Bookworm 06 خرداد 1399، 13:04

سلام من خیلی از جنگ ستارگان خوشم میاد ولی این سریال رو ندیدم خواستم بدونم ایا به فازما ربطی داره؟ :)♡ ممنون میشم پاسخ بدین.