10 ایده جذاب برای کسب درآمد نوجوانان (درآمد دانش آموزی)

10 ایده جذاب برای کسب درآمد نوجوانان (درآمد دانش آموزی)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر نوجوان جویای کار هستید یا نوجوان جویای کاری در خانه دارید، در این مطلب مشاغلی را گردآوری کرده‌ایم که مناسب‌ترین موارد برای کسب درآمد نوجوانان هستند. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

با ورود به دوران نوجوانی، به سن مسئولیت پذیری و تلاش برای استقلال مالی خواهید رسید. در این دوران ممکن است به فکر کسب درآمد بیفتید و با آن وسایل دلخواهتان را خریداری کنید یا به گردش و تفریح بروید. اگر آینده نگر باشید، ممکن است بخواهید درآمد داشته باشید و آن را پس انداز کنید و برای خرید خودرو یا مخارج دانشگاه مبلغی را از قبل در نظر گرفته باشید. برای این کار انجام مشاغل مختلف می‌تواند کمک کننده باشد. در این مقاله از پلازامگ تعدادی از مشاغلی که مناسب کسب درآمد نوجوانان هستند را معرفی می‌کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


10 ایده جذاب برای کسب درآمد نوجوانان


در ادامه با چند پیشنهاد برای کسب درآمد نوجوانان همراه شما خواهیم بود.

 

پخش تراکت

teenager jobs/کسب درآمد برای نوجوانان

پخش تراکت یکی از راه‌های تبلیغات است که بسیاری از مشاغل از آن استفاده می‌کنند. این روش تبلیغات به صورت آفلاین انجام می‌شود؛ پس برای انجام آن به تعدادی نیروی کار نیاز است. از طرف دیگر انجام این کار به آموزش یا کسب مهارت خاصی نیاز ندارد. بسیاری از صاحبان کسب و کار برای پخش تراکت‌های خود ترجیح می‌دهند از نیروی کار نوجوانان بهره گیرند. از این کار می‌توان به عنوان یکی از پر درخواست‌ترین راه های کسب درآمد نوجوانان نام برد.

پخش تراکت معمولا در مکانی نزدیک به آن کسب و کار انجام می‌شود، برای مثال تبلیغات یک بوتیک، در مجاورت بوتیک یا چند قدم عقب‌تر انجام می‌شود. بدین وسیله دریافت کننده تراکت فرصت نگاه احتمالی به آن و مراجعه برای خرید را خواهد داشت. روش دیگر پخش تراکت مراجعه به درب منازل و پخش آن‌ها است.

 

کار در خرده فروشی ها

teenager jobs/روش های کسب درآمد برای نوجوانان

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد دانش آموزان و نوجوانان کار در خرده فروشی‌ها به عنوان فروشنده و شاگرد است. فروش اجناس یا کمک به چیدن قفسه‌ها و کارهایی از این قبیل افرادی پرانرژی نیاز دارد. نوجوانانی که به تازگی به سن مسئولیت پذیری وارد می‌شوند و شوق کسب درآمد دارند گزینه مناسبی برای انجام این گونه کارها هستند.

امروزه با غیر حضوری شدن مدارس و با تعطیلی مدارس در فصل تابستان این کار متقاضی زیادی دارد و یکی از مزایای آن لحاظ کردن تخفیف اجناس برای کارکنان خود است که نوجوانان را برای انجام آن مشتاق‌تر می‌کند. یکی دیگر از مزایای این کار برای نوجوانان سرو کار داشتن با افراد گوناگون در سنین مختلف و سلیقه‌های متفاوت است که با انجام این کار علاوه بر کسب درآمد قادر خواهند بود خوش برخوردی و پر انرژی بودن را تمرین کنند.

 

کار در کارواش

روش های کسب درآمد برای نوجوانان

کار کردن در کارواش برای نوجوانان علاقه مند به خودرو که به دنبال کسب درآمد و در کنار آن تجربه در این زمینه هستند، می‌تواند بسیار جذاب باشد. این شغل بسیار انعطاف پذیر است؛ به این ترتیب که نوجوانان آزادی بیشتری برای انتخاب ساعت‌هایی که می‌خواهند کار کنند دارند. اما در کنار این آزادی باید بدانند که مسئولیت بزرگی را قبول خواهند کرد؛ زیرا باید مطمئن باشند حین کار صدمه‌ای به خودرو نمی‌زنند و یا بر روی بدنه آن خراش ایجاد نمی‌کنند. نوجوانان با پرداختن به این کار می‌توانند یک شغل کم خطر را تجربه کنند و در صورت گذاشتن زمان کافی، درآمد معقولی داشته باشند.

 

نگهداری از حیوانات خانگی

teenager jobs/کسب در آمد در نوجوانی

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد نوجوانان که به خصوص در مناطق اعیان نشین کلانشهرها بیشتر دیده می‌شود، نگهداری از حیوانات خانگی کسانی است که فرصت کافی برای این کار ندارند. در این کار نوجوانان باید حیوانات خانگی را به بیرون از منازل برده و ساعاتی آن‌ها را بگردانند یا در صورت مسافرت کاری یا تفریحی صاحبانشان، تا بازگشت آن‌ها به صورت تمام وقت از حیوانات خانگی نگهداری کنند. این کار برای نوجوانان علاقه مند به حیوانات و گشت و گذار در بیرون از منزل، می‌تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد.

 

کار در فست فود

teenager jobs/راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه

بسیاری از نوجوانان می‌توانند با توجه به حداقل سنی که برای این کار در نظر گرفته می‌شود، آن را انجام دهند. برخی از صاحبان این گونه مشاغل حاضرند نوجوانانی که سابقه کاری در این زمینه ندارند را نیز به کار مشغول کنند. برای موفقیت در این گونه مشاغل نوجوانان باید به سرو کار داشتن با افراد مختلف علاقه داشته باشند و همچنین مطمئن باشند که می‌توانند کارها را سریع انجام داده و مشتریان را معطل نگذارند.

 

کسب و کار خانگی

teenager jobs/کسب و کار خانگی برای نوجوانان

یکی از هیجان‌انگیز‌ترین شیوه‌های کسب درآمد در نوجوانی، راه اندازی یک کسب و کار کوچک در آخر هفته‌ها با همکاری دوستان است. در این نوع مشاغل تعدادی از نوجوانان با همکاری و مهم‌تر از آن هم فکری یکدیگر وظایفی را به عهده گرفته و آن‌ها را انجام می‌دهند. برای مثال نوجوانان می‌توانند یک نوع از صنایع دستی که به ساخت آن علاقه مند هستند را انتخاب کرده و با ساخت و فروش آن کسب درآمد کنند.

 

تدریس

teenager jobs/کسب و کار برای دانش آموزان

نوجوانانی که به تدریس علاقه مند هستند می‌توانند به همکلاسی‌های خود یا افراد کوچک‌تر درس‌هایی که در آن‌ها توانایی آموزش دادن دارند را بیاموزند. از مزیت‌های این کار می‌توان به آزادی در انتخاب زمان و مکان تدریس، انتخاب درسی که در آن تخصص بیشتری دارند و سادگی کار اشاره کرد. البته قبل از انجام این کار باید از توانایی‌های خود و توانایی در انتقال مطالب مطمئن شد. این روزها که اکثر کلاس‌ها به صورت آنلاین هستند، تدریس یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه است.

 

تولید محتوا

teenager jobs/شغل های پردرآمد برای نوجوانان

یکی از راه‌های کسب درامد اینترنتی برای نوجوانان و دانش آموزانی که سر رشته بیشتری در امور کامپیوتری و فضای مجازی و راه اندازی وبلاگ دارند، تولید محتوا است. برای مثال نوجوانان با توجه به راه اندازی و اجرای راحت‌تر وبلاگ نسبت به وبسایت، می‌توانند وبلاگ شخصی خود را راه اندازی کرده و با درج مطالب و پذیرفتن آگهی و تبلیغات کسب درآمد کنند.

با درج مطالب متنوع نوجوانان می‌توانند کاربران مختلفی را به خواندن مطالب خود ترغیب کرده و با افزایش بازدیدکنندگان، تبلیغات فروشگاه‌های اینترنتی را در وبلاگ خود درج کنند. همچنین نوشتن مطلب برای سایت‌های دیگر یا گردآوری مطالب نیز می‌تواند در این دسته از مشاغل قرار گیرد. تولید محتوا می‌تواند یک کسب و کار برای دانش آموزان و البته کسب و کار خانگی برای نوجوانان به شمار آید.

 

اینفلوئنسر

teenager jobs/کسب درامد اینترنتی برای نوجوانان

با گسترش روز افزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، نوجوانانی که دارای پیج اینستاگرامی با تعداد فالوور‌های زیاد هستند، می‌توانند از پیج خود برای کسب درآمد استفاده کنند. بسیاری از مشاغل اینترنتی علاقه مند به تبلیغ کسب و کار و محصولات خود از طریق اینفلوئنسر‌ها هستند. در این کار نوجوانان در پیج خود تجربه استفاده از آن محصول را عنوان کرده و فالوور‌های خود یا کسانی که از طریق بخش اکسپلورر برنامه اینستاگرام در حال مشاهده پست‌ها هستند را به استفاده از آن محصول دعوت می‌کنند. این شغل، یکی از شغل های پردرآمد برای نوجوانان است.

 

تایپ و صفحه بندی

teenager jobs/کسب درآمد دانش آموزان

با توجه به استفاده گسترده از کامپیوتر و وجود حداقل یک رایانه در اکثر منازل، یکی از راه‌های کسب درآمد نوجوانان که اغلب آن‌ها قادر به انجام آن هستند، تایپ و صفحه بندی است. این روزها انجام کارهایی مانند تایپ از طریق نرم افزار آفیس انجام می‌شود که برای بسیاری از نوجوانان شناخته شده است یا یادگیری آن برای نوجوانان علاقه مند راحت است. نوجوانان می‌توانند با پذیرفتن کار تایپی همکلاسی‌ها و آشنایان خود یا همکاری با برخی وبسایت‌ها و کافی نت‌ها عهده دار انجام این مسئولیت شوند و کسب درآمد کنند.

در این مقاله به موضوع کسب درآمد نوجوانان و راه های کسب درآمد برای دانش آموزان پرداختیم. اگر شما در یکی از این کارها مشغول هستید و یا تجربه‌ای مناسب برای نوجوانان جویای کار دارید، لطفا در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
امیر
.
03 آبان 1399، 09:51
پاسخ
0
10
سلام خانم محسن امیری من 1 پسر 14 ساله هستم می خواستم بدونم چگونه می توانم به سال پایینی های خودم تدریس کنم و کسب درآمد کنم؟!
علی
.
15 فروردین 1400، 11:34
پاسخ
0
0
@امیر
نمیشه ، منظور از تدریس ، تدریس بازی یا تولید محتوا هست مثلاً کسی بازی فورتنایت حرفه ای هست می‌ره تدریس می‌کنه و اول با یک نفر مشورت میکنه
ابوالفضل زارع زاده
.
02 آذر 1399، 23:06
پاسخ
1
0
کسب در امد
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5