دانلود 12 برنامه آموزش موسیقی برای اندروید (نت خوانی و نوازندگی)

دانلود 12 برنامه آموزش موسیقی برای اندروید (نت خوانی و نوازندگی)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

حالا وقتش رسیده که به آرزوی چندین ساله‌مان برسیم و بدون هزینه به یادگیری موسیقی مورد علاقه‌مان بپردازیم. با پلازامگ و معرفی 12 برنامه آموزش موسیقی همراه باشید.

این روزها با افزایش استفاده از موبایل و گوشی‌های هوشمند همه کارها بر اساس همان موبایل طراحی می‌شود، حتی آموزش و نواختن موسیقی. تعداد زیادی برنامه آموزش موسیقی برای اندروید وجود دارد. در این مقاله از پلازامگ بهترین برنامه های آموزش موسیقی برای اندروید را معرفی خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

برنامه آموزش موسیقی برای اندروید

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • 12 برنامه آموزش موسیقی برای اندروید
  • برنامه آکادمی موسیقی
  • برنامه هفت نت
  • برنامه نت خوانی حرفه‌ای موسیقی
  • برنامه دستگاه ها و آوازهای موسیقی سنتی
  • برنامه آموزش سنتور
  • برنامه آموزش سه تار
  • آموزش سه تار (فیلم)
  • آموزش پایه کمانچه
  • برنامه آموزش تار (فیلم)
  • برنامه تارنوازی – ساز اصیل ایرانی
  • برنامه آموزش ویولون
  • برنامه آموزش تنبور (فیلم)

 


12 برنامه آموزش موسیقی برای اندروید


در ادامه 12 برنامه مختلف آموزش موسیقی برای گوشی های اندرویدی را معرفی کردیم. این برنامه‌ها با آشنایی با نت خوانی و آشنایی با دستگاه‌ها و آواهای موسیقی ایرانی شروع و با آموزش تار و تنبور ادامه می‌یابند. با معرفی بهترین نرم افزارهای آموزش موسیقی اندروید همراه ما باشید.

 

برنامه آکادمی موسیقی

نرم افزار آموزش موسیقی

برنامه آکادمی موسیقی برنامه‌ای جامع برای آموزش انواع سازها به کودکان است. پس اگر در موسیقی حرفه‌ای هستید، این برنامه مناسب شما نیست! این اپلیکیشن شامل چند قسمت است که به اختصار در ادامه آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 • آموزش سازها: در این بخش انواع سازهای کوبه‌ای، زهی، بادی و غیره به همراه تاریخچه این سازها به بچه‌ها آموزش داده می‌شود.
 • آموزش سبک: در این قسمت از نرم افزار آموزش موسیقی جامع چندین آهنگ پخش می‌شود و کودکان با سبک‌های موسیقی آشنا می‌شوند.
 • آموزش خوانندگی: در این بخش چند آهنگ شاد و کودکانه پخش می‌شود و کودک می‌تواند با خواندن از روی متن آهنگ با آن همخوانی کند و صدای خود را هم ضبط کند. تا بعد دوباره به آن گوش کند و اشکال خواندنش را بفهمد.
 • آموزش آهنگ سازی: در این بخش از این برنامه کودک ضمن آشنایی با انواع نت‌های موسیقی، می‌تواند آهنگ سازی هم کند.
 • آموزش نت: در این بخش کودکان با نت‌های یک اوکتای موسیقی هم روی پیانوی مجازی و هم روی دفتر آشنا می‌شوند. آموزش نت‌ها همراه با رنگ‌های شاد و کودکانه است. بچه‌ها در انتها با شکل نت‌ها و جایگاه آن‌ها روی خطوط حامل آشنا می‌شوند.

این برنامه آموزش موسیقی شامل سازهای مختلفی است؛ از جمله پیانو، گیتار، فلوت، درامز، بلز و ساکسیفون. کودک می‌تواند حین بازی کردن با آن‌ها، سازها را بشناسد و با صدای آن‌ها آشنا شود.

دانلود رایگان برنامه آکادمی موسیقی برای اندروید

 

برنامه هفت نت

نرم افزار آموزش موسیقی اندروید

همه ما می‌دانیم پایه و اساس یادگیری همه سازها شناختن نت‌های موسیقی است. این برنامه آموزش موسیقی یک نرم‌افزار کامل برای یادگیری نت‌هاست. با این برنامه خیلی راحت و بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانید موسیقی را در 15 جلسه یاد بگیرید.

این اپلیکیشن نیز بخش‌های مختلفی دارد از جمله بخش آموزش نت که در آن آموزش نت، آکورد، ریتم، گام، هارمونی و غیره داده شده است. بخش‌های دیگر آن شامل کلاس‌های تقویت شنیداری موسیقی یا به اصطلاح گوش موسیقیایی است. بخش جالب برنامه آموزش موسیقی برای اندروید، تمرین آهنگ‌های ایرانی و آموزش سلفژ در خوانندگی است. این برنامه یک پیانوی مجازی هم دارد که می‌توانید با آن هرچه یاد گرفتید را تمرین کنید. در انتها بخش‌هایی برای آموزش عملی دارد که به یادگیری سریع‌تر موسیقی کمک می‌کنند.

دانلود رایگان برنامه هفت نت برای اندروید

 

برنامه نت خوانی حرفه‌ای موسیقی

اگر به دنبال بهترین برنامه آموزش موسیقی برای نت خوانی حرفه‌ای می‌گردید، اپلیکیشن نت خوانی حرفه‌ای را به شما معرفی می‌کنیم. در این اپ نت خوانی، خطوط حامل، خطوط اضافه و انواع کلید در موسیقی را یاد می‌گیرید.

علاوه بر نت خوانی با کشش نت و سکوت در موسیقی، ریتم و ضرب و سلفژ نیز آشنا خواهید شد. یکی دیگر از بخش‌های جالب این برنامه آشنایی با تقسیمات صدای انسان برای کسانی است که می‌خواهند کمی هم با ساز زدن خوانندگی کنند. آموزش این برنامه کاملا به زبان فارسی است؛ بنابراین برای آموزش هیچ مشکلی نخواهید داشت. ضمن اینکه مناسب تمامی سنین هم هست.

دانلود رایگان برنامه نت خوانی حرفه ای موسیقی برای اندروید

 

برنامه دستگاه ها و آوازهای موسیقی سنتی

برنامه های آموزش موسیقی

در چند اپلیکیشن قبلی برنامه‌هایی برای آموزش پایه موسیقی به شما معرفی کردیم. حالا به سراغ آشنایی با دستگاه‌ها و آوازهای موسیقی سنتی و نرم افزارهای آموزش موسیقی سنتی می‌رویم. موسیقی سنتی ایرانی بخشی جدایی ناپذیر از موسیقی ایرانی‌هاست. موسیقی‌هایی که نسل به نسل و سینه به سینه جریان داشته تا به امروز و بدین شکل به دست ما رسیده است. موسیقی ایران شامل دستگاه‌ها، نغمه‌ها و آوازهای دلنشینی است. بخش بزرگی از آسیای میانه، ایران، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و یونان متاثر از این موسیقی سنتی هستند.

این برنامه شامل آموزش انواع سازهای سنتی و دستگاه‌های موسیقی سنتی است. موسیقی که هرکدام تاریخچه دنباله داری در سینه خود پنهان دارند. به کسانی که می‌خواهند به آموزش موسیقی سنتی روی بیاورند، پیشنهاد می‌کنیم این برنامه را نصب کنند. در این نرم افزار آموزش موسیقی سنتی تمامی سازها و نواها به طور کامل و از پایه توضیح داده شده است.

دانلود رایگان برنامه دستگاه ها و آوازهای موسیقی سنتی برای اندروید

 

برنامه آموزش سنتور

برنامه های آموزش موسیقی برای اندروید

اگر به ساز سنتور علاقه دارید و در این وضعیت کرونا امکان کلاس رفتن ندارید، یکی از راه‌های آموزش موسیقی استفاده از برنامه های آموزش موسیقی است. یکی از این اپلیکیشن‌ها، آموزش سنتور است. از ویژگی‌های این برنامه آموزش موسیقی برای اندروید، می‌توانیم به قابلیت تغییر کوک سنتور، کیبوردی شبیه سنتور برای نواختن موسیقی در دو بخش مینور و ماژور و همچنین قابلیت نمایش نت‌ها هنگام نواختن اشاره کنیم. از دیگر قابلیت‌های جالب این برنامه قابلیت لمس چند سیم به طور همزمان است که استفاده از سنتور را کاملا شبیه سازی می‌کند.

این برنامه کاملا شبیه سنتور واقعی طراحی شده است و صداهای آن به طور واقعی و در استودیو ضبط شده‌اند. 28 ریتم ایرانی و با کیفیت و 13 آکورد مختلف مینور و ماژور و ربع پرده از دیگر قابلیت‌های حرفه‌ای این برنامه است. چیزی که باعث می‌شود حس یک سنتور واقعی داشته باشید، امکان دست کشیدن روی سازهای برنامه با همان کیفیت یک سنتور واقعی است.

دانلود رایگان برنامه آموزش سنتور برای اندروید

 

برنامه آموزش سه تار

نرم افزارهای آموزش موسیقی

یکی دیگر از نرم افزارهای آموزش موسیقی جالب، برنامه آموزش سه تار، این ساز محبوب است. شما می‌توانید پیش از خرید یک ساز حرفه‌ای و صرف هزینه بسیار این برنامه را دانلود کنید و با آن نواختن سه تار را یاد بگیرید.

این نرم افزار آموزش موسیقی سنتی قابلیت لمس چند سیم را به طور همزمان دارد که این ویژگی محیط برنامه را همانند خود سه تار شبیه سازی می‌کند. قابلیت ریز زدن با نگه داشتن انگشت روی سیم، صداهای پد مانند صدای دست و غیره نیز از دیگر ویژگی‌های جالب این برنامه آموزش موسیقی است.

دانلود رایگان برنامه آموزش سه تار برای اندروید

 

آموزش سه تار (فیلم)

برنامه آموزش موسیقی برای اندروید

در این اپلیکیشن آموزش موسیقی، مبانی و دروس اصلی سه تار آموزش داده می‌شوند. نکته جالب توجه در این برنامه این است که آموزش‌ها به صورت فیلم هستند. از دروس این برنامه آشنایی با ساز سه تار، ساختار آن، طرز صحیح قرار گرفتن دست روی ساز سه تار و فاصله پرده‌ها در آن هستند.

از دیگر دروس این برنامه آموزش موسیقی شناسایی نت‌ها روی سیم‌ها و پرده شناسی را می‌توان نام برد. می‌توان گفت این اپلیکیشن کامل‌ترین برنامه برای آموزش اصل و قواعد نواختن سه تار است. پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر قصد دارید برای آموزش سه تار کلاس هم بروید، پیش از آن سری به این برنامه و فیلم‌های آموزشی‌اش بزنید.

در این برنامه تعدادی تمرین‌های اولیه مانند نواختن نت‌ها و تمرین با سیم‌های ساز، نواختن نت‌های چنگ و همچنین نواختن نت چنگ با مضرب چپ و راست و خیلی از آموزش‌های پایه‌ای دیگر قرار داده شده است.

دانلود رایگان برنامه آموزش سه تار (فیلم) برای اندروید

 

آموزش پایه کمانچه

برنامه آموزش موسیقی برای اندروید

یکی دیگر از نرم افزارهای آموزش موسیقی سنتی ایرانی، آموزش کمانچه است. در این برنامه پایه و اصول ساز کمانچه آموزش داده می‌شود. بنابراین کسانی که می‌خواهند تازه با این ساز نوازندگی را آغاز کنند، این برنامه کاملا مناسب آن‌هاست. در این نرم افزار تاریخچه، ساختار ساز، طرز نواختن، کوک کردن آن و نوازندگان معروف معرفی می‌شود. حتی در این اپلیکیشن به شما آموزش داده می‌شود که چگونه یک کمانچه خوب بخرید. در ادامه انواع ریتم‌های شناسایی کمانچه و بقیه درس‌های مربوط به آن آورده شده است.

دانلود رایگان برنامه آموزش پایه کمانچه برای اندروید

 

برنامه آموزش تار (فیلم)

برنامه های آموزش موسیقی برای اندروید

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای آموزش موسیقی سنتی، اپلیکیشن آموزش تار است. در این برنامه آموزش مقدماتی این ساز به صورت فیلم توسط یکی از اساتید برجسته این حوزه قرار داده شده است. بنابراین این برنامه برای کسانی که آشنایی چندانی با تار ندارند و می‌خواهند تازه آموزش آن را شروع کنند کاملا مناسب است.

در این برنامه سعی شده است به موضوعاتی چون آشنایی با ساز و نحوه دست گیری آن، روش نواختن مضراب، طرز قرار گیری صحیح انگشت‌ها، شناخت نت‌ها و شناخت گام‌ها و پرداختن به آن‌ها پرداخته شود. در ادامه و پس از آموزش ابتدایی ساز اجرای نت‌های چنگ، سل و نت‌های مختلف آموزش داده می‌شود. در انتها نیز تمرین‌های مختلفی برای آموزش‌های داده شده قرار گرفته است.

دانلود رایگان برنامه آموزش تار (فیلم) برای اندروید

 

برنامه تارنوازی – ساز اصیل ایرانی

بهتری نرم افزارهای آموزش موسیقی

تار یکی از اصیل‌ترین سازهای سنتی ایرانی است که نواختن آن را می‌توانید به سادگی و با بهترین برنامه‌های آموزش موسیقی اندروید یاد گیرید. این برنامه آموزش موسیقی 9 نت به صورت کیبورد و 2 نت زینت دارد. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به قابلیت ضبط صدا و ذخیره آن، نوشتن نت و ذخیره آن اشاره کرد. در این برنامه سعی شده محیط نواختن با یک تار واقعی شبیه سازی شود. این اپلیکیشن دارای تعدادی قطعه از پیش آماده از جمله پدرخوانده و بیش از 30 ریتم شاد آذری، بندری و غیره است.

دانلود رایگان برنامه تار نوازی برای اندروید

 

برنامه آموزش ویولون

برنامه آموزش موسیقی

اگر از آن دسته افرادی هستید که به ویولن علاقه دارید و به دنبال برنامه‌ای برای شناخت این ساز و آشنایی با آن هستید، دانلود این برنامه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این نرم افزار آموزش‌ها با تصاویر گویا انجام می‌شوند. در ابتدا تئوری موسیقی آموزش داده می‌شود و بعد از آن نحوه در دست گرفتن ویولن آموزش داده می‌شود. نحوه آرشه گرفتن، نواختن نت‌ها، پوزیسیون‌ها، تکنیک‌های نوازندگی و حتی احساس در نوازندگی در این برنامه آموزش موسیقی آموزش داده می‌شود.

دانلود رایگان برنامه آموزش ویولون برای اندروید

 

برنامه آموزش تنبور (فیلم)

برنامه های آموزش موسیقی برای اندروید

تنبور یکی دیگر از سازهای اصیل و سنتی ایران است که علاقه مندان خاص خودش را دارد. این برنامه آموزش تنبور را می‌توانید به طور رایگان دانلود کنید و با آن تنبور نوازی کنید. این اپلیکیشن حاوی 9 فایل آموزشی تنبور به صورت فیلم است.

در این اپلیکیشن با این ساز و نحوه به دست گرفتن آن آشنا خواهید شد و همچنین استفاده از دست چپ و راست و نحوه مضراب گرفتن تنبور را آموزش خواهید دید. در این برنامه تعدادی تمرین مضراب چپ و راست و همچنین مضراب‌های تک ریز گسسته و پیوسته نیز قرار داده شده است. نحوه پرده گیری در قسمت‌های مختلف ساز و شیوه انگشت گذاری و همچنین آشنایی با تکنیک‌های مختلف از جمله آموزش‌های متنوع این نرم افزار آموزش موسیقی اندروید هستند.

دانلود رایگان برنامه آموزش تنبور (فیلم) برای اندروید

 

در این مقاله 12 مورد از بهترین برنامه های آموزش موسیقی برای اندروید را معرفی و بررسی کردیم. این روزها با شیوع کرونا و خانه نشینی اجباری، استفاده از موبایل و اپلیکیشن‌های کاربردی افزایش یافته است. نرم افزارهای موسیقی از بهترین گزینه‌های دانلود برای این روزهاست تا هم نوعی آموزش باشد و هم نوعی سرگرمی. بهترین برنامه آموزش موسیقی از نظر شما کدام عنوان است؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5