معرفی بازی Carrion ؛ گیم پلی، تریلر و تاریخ انتشار

معرفی بازی Carrion ؛ گیم پلی، تریلر و تاریخ انتشار
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی و معرفی بازی Carrion بپردازیم. در همین راستا، درباره گیم پلی این بازی جذاب، تریلر آن و نیز تاریخ انتشار بازی Carrion توضیحاتی را می‌دهیم. پس با پلازامگ همراه شوید.

Carrion یک بازی ویدیویی ترسناک است که توسط استودیوی Phobia Game ساخته شده و توسط Devolver Digital نیز منتشر خواهد شد. این بازی همچنین با عنوان «بازی ترسناک معکوس» توصیف شده است. بازی Carrion به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا یک هیولا شاخک‌دار را کنترل کنند. این هیولا در مسیر خزیدن خود از میان تاسیسات مختلف، انسان‌ها را نیز در بین راه خواهد کشت. بازی Carrion برای پلتفرم‌های مایکروسافت ویندوز، نینتندو سوئیچ و ایکس‌باکس وان در دسترس قرار گرفته است.

سال انتشار بازی Carrion

 

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


داستان بازی Carrion


در ابتدا به بررسی داستان بازی Carrion می‌پردازیم.

تریلر بازی Carrion

داستان بازی Carrion درمورد یک عضو ارگانی از یک موجود ناشناخته است که درون یک محفظه مخصوص در یک مرکز تحقیقاتی متعلق به شرکت Relith Science نگهداری می‌شود. این موجود ناشناخته به منظور پیدا کردن درب خروج، از محفظه خود فرار می‌کند و وارد تاسیسات مرکز تحقیقاتی می‌شود. این موجود ناشناخته در حین فرار، مجبور است کارکنان و سیستم حفاظتی مرکز را از پیش رو بردارد. در مسیر راه، این موجود، تیکه‌هایی از کد ژنتیکی خود را که توسط دانشمندان برای مطالعه و مهار کردن برداشته شده را کشف کرده و آن را با بدن خود همگام سازی می‌کند. نتیجه این همگام سازی، تکامل و بزرگ‌تر شدن اندازه است که هم در دفاع و هم در حمله به او کمک می‌کند.

در طول مسیر، این موجود با دستگاه‌های آنالیز کننده رو به رو می‌شود که با ورود به آن، خاطرات خود را کم کم به یاد می‌آورد. این موجود در یک فضای خاص توسط سه دانشمند کشف شد و همان هنگام، دو دانشمند را کشت و بدن سومین دانشمند را تسخیر کرد. با این حال، نیروهای امنیتی Relith Science وارد قضیه شده و دانشمند سوم را به قتل می‌رسانند و موجود ناشناخته را بیرون می‌کشند. سرانجام این موجود به منطقه مهار شده اولیه خود باز گشته و آخرین قطعه ژنتیکی خود را نیز پیدا و جذب می‌کند. سپس به آن اجازه می‌دهد که به فرم انسانی سومین دانشمندی که او را آلوده کرده بود تبدیل شود. سر انجام این موجود از محیطی که در آن قرنطینه شده بود فرار می‌کند.

 


تریلر بازی Carrion


در ادامه می‌توانید تریلر بازی Carrion را مشاهده کرده و با محیط آن بیشتر آشنا شوید.

 

 


گیم ‌پلی بازی Carrion


در این بخش به بررسی گیم پلی بازی Carrion می‌پردازیم.

دانلود بازی carrion

همانطور که در ابتدا گفتیم، Carrion یک بازی ترسناک است که در آن بازیکنان یک هیولای شاخک‌دار کشنده را که در یک مرکز تحقیقاتی علمی اسیر شده است، کنترل می‌کنند. روزی این هیولا تصمیم می‌گیرد تا از طریق دریچه‌های هوا و تاسیسات از این مرکز فرار کند. در ادامه این بازی نیز بازیکنان نقش یک سایبورگ قاتل را خواهند داشت که برای ریشه‌کن کردن بشریت برنامه‌ریزی شده است.

بازیکنان در حین کنترل این هیولای قرمز رنگ و البته کمی ترسناک، باید راه خود را از طریق تاسیسات طی کنند و سپس با خزیدن از میان دریچه‌ها و کشتن دانشمندان و سربازان، در بازی پیشرفت کنند. با پیشرفت در بازی Carrion، بازیکنان می‌توانند به‌روزرسانی‌هایی از قبیل توانایی Dash را بدست آورند. این توانایی به بازیکنان امکان می‌دهد تا بتوانند از موانع چوبی و مناطقی که دسترسی به آنها غیرممکن است، به راحتی عبور کنند. از جمله دیگر  به‌روزرسانی‌هایی که پس از پیشرفت در بازی کسب خواهید کرد، رشد سایزی هیولای قرمز رنگتان است.

تاریخ انتشار بازی Carrion

بازی Carrion درواقع یادآور فیلم‌های هیولایی کلاسیک است که به جای مبارزه با یک نیروی قدرتمند مرموز، در بدن یک هیولا زندگی می‌کنید. شما همچنین در تاریکی کمین کرده و از شاخک‌های خود استفاده می‌کنید تا انسان‌ها را زمانی که از پناهگاه خود خارج می‌شوند، به قتل برسانید. این عنوان یک بازی کمدی و ترسناک است که ظاهر و گیم پلی آن شما را کاملاً میخکوب خواهد کرد.

دلیل اینکه بازی‌های هیولایی زیادی را نمی‌بینیم که هیولا به عنوان شخصیت اصلی بازی کند، این است که طراحی چنین موجودی بدون داشتن قدرت‌های ماوراءالطبیعی کمی سخت است. از این گذشته، استودیو Phobia باید اطمینان حاصل کند که بازی برای بازیکن چالش‌برانگیز باشد تا بتواند آن‌ها را درگیر بازی کند. تا این لحظه، استودیو راه حل‌های جالبی را برای حفظ تعادل بازی Carrion ارائه داده است.

با وجود اینکه این هیولا در آغاز قدرتمند است، اما به گونه‌ای که در سایر بازی‌های هیولایی می‌بینید، نیست. در ابتدای بازی، سایز هیولا به حدی کوچک است که در صورت شناسایی توسط سربازان با اسلحه به راحتی می‌تواند کشته شود. این بدان معناست که در ابتدای بازی می‌توانید انتظار داشته باشید که بیشتر زمان خود را در حال خزیدن در دریچه‌های مخفیانه هوا بوده و منتظر فرصت‌هایی برای جستجوی طعمه هستید.

گیم پلی بازی Carrion

هر بار که یک انسان را می‌کشید، اندازه و قدرت هیولا افزایش می‌یابد و به شما امکان می‌دهد توانایی‌های جدیدی را یاد بگیرید که می‌تواند در رسیدن به مناطق ناشناخته به شما کمک کند. برای استفاده از این توانایی‌ها نیاز به اندازه و سایزهای متفاوتی دارید. به عنوان مثال، برای عملکرد شجاعت و Dash که در ابتدا توضیح دادیم، نیاز به سایز بزرگی از هیولا دارید، در حالی که برای استفاده از ریشه پیچک در یک محوطه برای باز کردن درها و رفتن در بین شکاف‌ها نیاز به سایز کوچک هیولا دارید.

درواقع گیم پلی بازی Carrion بسیار هوشمندانه طراحی شده که یک لایه استراتژی اضافی را در بازی قرار داده است؛ زیرا اغلب برای پیشرفت در بازی نیاز دارید تا کمی از حجم خود را کم کرده و یا به آن اضافه کنید. علاوه بر این، دشمنان به سلاح‌های مختلفی مجهز شده‌اند، مانند شعله‌های آتش و مواد منفجره که در صورت عدم دقت، می‌توانند به سرعت هیولا را بکشند. حتی با وجود همه این اقدامات، این هیولا همانند یک ماشین آدم‌کشی در بازی Carrion ظاهر می‌شود که غیرقابل توقف است.

طبق توییت‌های تیم سازنده بازی، طراحی بازی Carrion از اوایل اکتبر سال 2017 آغاز شد. گیم پلی بازی Carrion نیز برای اولین بار در کنفرانس سازندگان بازی 2018 به طور عمومی نشان داده شد. همچنین تریلر رسمی بازی توسط Devolver Digital در تاریخ 9 ژوئن 2019 (19 خرداد 98) در یوتیوب بارگذاری شد.

 


بررسی بازی Carrion


در این بخش به نقد و بررسی نمرات بازی Carrion از دیدگاه منتقدین جهان می‌پردازیم. تاریخ انتشار بازی Carrion برابر با 2 مرداد 1399 است.

بررسی بازی Carrion

بازی Carrion برای رایانه‌های شخصی، کنسول ایکس باکس وان و نینتندو سوئیچ منتشر شد و توانست از 49 نقد، امتیاز متا 76 را کسب کند. از بین 49 نقد، 32 نقد مثبت و 16 نقد متوسط و 1 نقد منفی برای بازی Carrion ثبت شده است. در ادامه مروری بر تعدادی از این نقدها خواهیم داشت.

 

سایت Screen Rant: امتیاز 100 از 100

بازی Carrion در سبک بقاست و هدف شما نیز فرار از محفظه قرنطینه و کشتن تمام افراد داخل تاسیسات است. کنار زدن بقیه و جستجو به دنبال قدرت از آسان‌ترین کارهای بازی به حساب می‌آید. تنها بخش ترسناک بازی، رسیدن به بخش “معرفی تیم سازنده” در انتهای بازی است.

 

سایت God is a Geek: امتیاز 85 از 100

بازی Carrion نقش‌های موجود در سبک ترس و وحشت را به زیبایی تغییر داده؛ به طوری که بازی در نقش هیولا هیچوقت اینقدر جذاب ساخته نشده است.

 

بازی ترسناک Carrion

سایت Game Rant: امتیاز 80 از 100

Carrion می‌تواند یک انتخاب بسیار مناسب برای طرفداران بازی‌های ترسناک باشد و آن‌ها را برای بازی‌های ترسناکِ بیشتر، تشنه کند. این بازی در کمتر از چند ساعت به پایان می‌رسد و در اواخر ماجرا نیز کمی از تنش آن کاسته می‌شود اما با این حال نیز می‌توان آن را یکی از بازی‌های ترسناک موفق نامگذاری کرد.

سایت KeenGamer: امتیاز 70 از 100

گیم پلی بازی بیش از حد ساده است و معماهای بازی پس از مدتی به دلیل ضعف و نبود خلاقیت کارگردانی، بازی را از ریتم می‌اندازد. با اینکه بعضی مواقع می‌تواند خسته کننده باشد اما در کل سرگرم کننده است. اگر می‌خواهید تجربه کوتاه و جذابی را داشته باشید، بازی استودیو Phobia Game Studio برای شما مناسب است.

 

سایت GamingTrend: امتیاز 40 از 100

حتی یک دلیل هم برای انجام بازی Carrion وجود ندارد! داستان کوتاه و ضعیف، مبارزات تکراری، معماهای محدود و وجود نداشتن هیچ یک از عناصر ترس از ویژگی‌های این بازی است. اتمسفر بازی خوب است و من را یاد بازی «بیگانه» (Alien) می‌اندازد اما به همان نسبت، ترس و وحشتی در بازی وجود ندارد. فقط یک هیولایی که در چهار دیواری گیر کرده است.

 


سخن پایانی


بطور کلی در این مقاله سعی داشتیم تا مروری بر اطلاعات منتشر شده از بازی ترسناک Carrion مانند داستان، گیم پلی و نمرات به همراه نقد و بررسی‌ها داشته باشیم. در حالی که شخصیت‌های دور از ذهن و عجیب و غریب در بازی‌ها کم نیستند، به ندرت شاهد این بودیم که بازی سازان یک هیولا را تحت عنوان «قهرمان» در یک بازی قرار دهند. با این حال، بازی Carrion می‌تواند یک نماد جدید در این گونه بازی‌ها و یک بازی جذاب با تجربه گیم پلی بی‌نظیر را ارائه دهد. این عنوان درواقع در کنار سبک ترسناک خود، یک بازی ماجراجویی و علمی تخیلی است و تعادل مناسبی بین دشواری و گیم پلی رضایت‌بخش بازی برقرار کرده است.

نظر شما درباره این بازی چیست؟ آیا توانسته به عنوان یک بازی ترسناک، موفق ظاهر شود؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5