چطور تاریخچه سرچ اینستاگرام را پاک کنیم؟

در قسمت تاریخچه سرچ اینستاگرام می‌توانیم به تمامی هشتگ‌ها یا حساب‌هایی که قبلا آن‌ها را جستجو کردیم دست پیدا کنیم. اما چگونه می‌توانیم آن‌ها را حذف کنیم؟

بیشتر کاربرانی که در اینستاگرام حضور فعالی دارند هیچ تمایلی ندارند دیگران تاریخچه سرچ اینستاگرام آن‌ها را به طور اتفاقی مشاهده کنند. چه زمانی که در مترو یا تاکسی هستید و چه زمانی که گوشی خود را به یکی از دوستان قرض می‌دهید، همیشه این احتمال وجود دارد که شخصی چه سهوا و چه عمدا تاریخچه سرچ اینستاگرام شما را ببیند و اگر سابقه آبرومندانه‌ای نداشته باشید، این لحظات می‌توانند به خجالت آورترین لحظات زندگی شما تبدیل شوند.

البته از طرف دیگر این روزها حریم خصوصی یکی از مهمترین جنبه‌های زندگی آنلاین هر فرد به حساب می‌آید و تاریخچه سرچ اینستاگرام نیز می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد شما در اختیار دیگران قرار دهد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود هر چند وقت یک بار با حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام این اطلاعات را از دسترس دیگران دور نگه دارید. این موضوع فقط شامل حال پاک کردن تاریخچه جستجو ها در اینستاگرام نمی‌شود و در مورد تاریخچه مرورگر کامپیوتر و سایر فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز صادق است.

Instagram Clear Search History App / پاك كردن سابقه جستجو اینستاگرام جدید

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام در گوشی


اولین قدم رفتن به صفحه پروفایل اینستاگرام خودتان است. در این صفحه ابتدا باید بر روی سه خط افقی که در بالای سمت راست صفحه قرار دارند کلیک کنید و بعد Settings و سپس Security را انتخاب کنید.

Instagram Clear Search History App / پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام

در اینجا باید گزینه Clear Search History که در پایین صفحه قرار گرفته است را لمس کنید تا به صفحه دیگری که در آن اینستاگرام امکان دیدن تاریخچه سرچ اینستاگرام شما را می‌دهد هدایت شوید. در این صفحه می‌توانید با لمس علامت ضربدری که روبه‌روی هر اسم وجود دارد آن را به طور جداگانه حذف کنید یا اینکه با انتخاب گزینه Clear All حذف کامل سرچ در اینستاگرام را انجام بدهید تا تمامی سوابق جستجوی شما پاک شوند.

Instagram Clear Search History App / حذف تاریخچه سرچ اینستاگرام

علاوه بر این اگر بخواهید سوابق را به طور تک به تک حذف کنید، می‌توانید به بخش جستجو بروید و بر روی ضربدری که روبه‌روی نام هر حسابی که جستجو کردید وجود دارد کلیک کنید.

 


پاک كردن سابقه جستجو اینستاگرام در نسخه وب


اگر علاوه بر اپلیکیشن از نسخه وبسایت اینستاگرام نیز استفاده می‌کنید، تاریخچه سرچ اینستاگرام شما با گوشی تفاوت خواهد داشت و همچنین از طریق اپلیکیشن نیز نمی‌توانید سابقه جستجوی خودتان در سایت را حذف کنید. برای پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام وب باید به طور جداگانه اقدام کنید. اگر به دنبال حذف سابقه جستجو در اینستاگرام نسخه وب هستید، ابتدا از طریق مرورگر کامپیوتر یا گوشی به وبسایت اینستاگرام بروید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد حساب خودتان بشوید. سپس از گوشه بالای سمت راست صفحه به پروفایل خود بروید و بر روی آیکون چرخ‌دنده که کنار نام کاربری شما است کلیک کنید.

Instagram Clear Search History App / پاک كردن سابقه جستجو اینستاگرام

با اینکار به پنجره تنظیمات دسترسی پیدا خواهید کرد. در ادامه برای پاک کردن Search History در اینستاگرام تحت وب بر روی Privacy and Security و بعد View Account Data کلیک کنید.

Instagram Clear Search History App / پاك كردن سابقه جستجو اینستاگرام جدید

در بخش Account Activity و زیرمجموعه Search History بر روی View all کلیک کنید. در پنجره بعدی فقط کافی است بر روی Clear Search History و سپس Yes, I’m sure کلیک کنید تا پاک کردن Search History اینستاگرام وب انجام شود.

Instagram / دیدن تاریخچه سرچ اینستاگرام

نکته مهمی که در مورد پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام باید بدانید این است که به گفته اینستاگرام پاك كردن سابقه جستجو اینستاگرام جدید تنها موقتی است و مواردی که شما حذف می‌کنید ممکن است دوباره در سوابق شما پدیدار شوند؛ البته اگر دوباره آن‌ها را جستجو کنید. مشخص نیست این کار چه دلیلی دارد و در چنین حالتی فایده پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام چیست. اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید باید این را بدانید که شما اختیار تام اطلاعات خود در این شبکه اجتماعی را ندارید و اگر این موضوع برایتان آزاردهنده است می‌توانید با مطالعه آموزش کامل حذف اکانت اینستاگرام (دائمی و موقت) این پلتفرم را برای همیشه ترک کنید.

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha