راهنمای تبدیل عکس به پی دی اف (PDF) ؛ نرم افزارها و سایت ها

برای تبدیل عکس به پی دی اف (PDF) می‌توانید از نرم‌افزارها و سایت‌های مختلف استفاده کنید. در این مقاله روش‌های مختلف این تبدیل را شرح خواهیم داد.

فرمت پی دی اف در بسیاری از برنامه‌ها و پلتفرم‌های مختلف کاربرد دارد. پس ممکن است بسیاری از مواقع بخواهید فرمت‌های دیگری از فایل‌های مختلفی را که در اختیار دارید به این فرمت تبدیل کنید. در این مقاله سعی داریم تبدیل عکس به پی دی اف را از طریق برنامه‌ها و پلتفرم های آنلاین برایتان شرح دهیم. با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


چگونه یک فایل JPG را به PDF تبدیل کنیم؟


در این قسمت روش‌های مورد استفاده برای تبدیل عکس به پی دی اف (PDF) را در پلتفرم‌های مختلف و با استفاده از نرم‌افزارها شرح می‌دهیم. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید چندین عکس با فرمت JPG را در یک فایل PDF قرار دهید. می‌توانید برای تبدیل عکس به پی دی اف از نرم افزارهای موجود در سیستم عامل‌های ویندوز و مک به عنوان مبدل PDF استفاده کنید؛ علاوه بر این با اینکه بسیاری از گوشی‌های هوشمند عکس‌ها را با فرمت PNG ذخیره می‌کنند، هنوز هم می‌توانید با نصب نرم‌افزارهایی به تبدیل عکس به PDF اقدام کنید.

 

تبدیل عکس به پی دی اف در ویندوز

برای تبدیل چند عکس به پی دی اف نیاز به دانلود برنامه تبدیل عکس به پی دی اف دارید که برای این کار می‌توانید از Adobe Reader DC کمک بگیرید. اما برای تبدیل عکس به پی دی اف در ویندوز 10 یا به طور کلی ویندوز 8.1 یا نسخه‌های جدیدتر، بدون نیاز به دانلود نرم افزار تبدیل عکس به پی دی اف می‌توانید از منوی استارت در سمت چپ پایین صفحه اصلی یا دسکتاپ اقدام کرده و روی Photos کلیک کنید. آیکون این برنامه به منظره‌ای از کوهستان با پس زمینه رنگی شباهت دارد. اگر این گزینه را نمی‌یابید، از قسمت پایین منوی استارت، Photos را جستجو کنید.

نرم افزار تبدیل عکس به پی دی اف

از قسمت بالا سمت راست در محیط برنامه Photos روی گزینه Select یا انتخاب کلیک کرده، عکس‌هایی با فرمت JPG را انتخاب کرده و به فایل PDF خود اضافه کنید.

تبدیل چند عکس به پی دی اف

از قسمت سمت راست بالای صفحه روی گزینه Print یا چاپ کلیک کنید تا منوی پرینت باز شود. اطمینان حاصل کنید که پرینتر انتخابی‌تان Microsoft Print to PDF باشد. بالای این منو این گزینه را یافته و آن را انتخاب کنید. اگر نام متفاوتی را در این قسمت می‌بینید، با کلیک روی منوی این قسمت Microsoft Print to PDF را انتخاب کنید.

تبدیل عکس به پی دی اف بدون افت کیفیت

سپس، روی گزینه Print پایین منو کلیک کنید تا پنجره‌ای جدید باز شود. برای فایل PDF خود نامی انتخاب کنید و در قسمت File name در قسمت پایین پنجره موردنظر آن را بنویسید. آدرسی را که می‌خواهید فایل را در آن ذخیره کنید، وارد کنید. برای راحتی در این کار می‌توانید از پوشه‌های سمت چپ استفاده کنید. سپس روی گزینه ذخیره در قسمت سمت راست پایین پنجره کلیک کرده تا تبدیل JPG به PDF در ویندوز انجام گیرد. با این روش تبدیل عکس به پی دی اف فایل PDF با نام و آدرس موردنظر به راحتی ذخیره خواهد شد.

 

تبدیل عکس به پی دی اف در سیستم عامل مک

نحوه تبدیل عکس به پی دی اف در سیستم عامل مک از طریق برنامه Preview صورت می‌گیرد. روی آیکون این برنامه در Dock کلیک کنید تا پنجره فایندر باز شود. اگر Preview در قسمت Dock موجود نیست، می‌توانید با استفاده از قسمت Spotlight آن را جستجو کنید. پس از آن از قسمت نتایج جستجو روی آن کلیک کنید.

دانلود تبدیل عکس به پی دی اف

عکس‌های مورد نظر خود را برای تبدیل فرمت JPG به PDF انتخاب کنید. برای این منظور در پنجره فایندر به پوشه‌ای که فایل‌های JPG مورد نظرتان در آن ذخیره شده‌اند، مراجعه کنید. کلید ⌘ Command را نگه داشته و عکس‌ها را یکی یکی برای تبدیل JPG به PDF انتخاب کنید. پس از آن از قسمت پایین سمت راست پنجره گزینه Open یا باز کردن را برگزینید.

نرم افزار jpg to pdf converter 4.4 تبدیل عکس به پی دی اف

روی گزینه File از قسمت بالا سمت چپ صفحه کلیک کنید تا منویی کشویی باز شود. اگر می‌خواهید ترتیب عکس‌ها را تغییر دهید، آن‌ها را از نوار کناری بالا یا پایین بکشید. حالا از قسمت پایینی منوی کشویی گزینه File، گزینه Print یا چاپ را انتخاب کنید.

نرم افزار jpg to pdf converter 4.4 تبدیل عکس به پی دی اف

در پنجره‌ای که باز می‌شود از قسمت پایین سمت چپ روی گزینه PDF کلیک کنید تا منویی کشویی باز شود. اگر می‌خواهید تنظیمات پرینت را تغییر دهید، می‌توانید از قسمت پایین پنجره روی گزینه Show Details یا نشان دادن جزئیات کلیک کنید و تنظیمات دلخواه خود را برگزینید. حالا باید در منوی کشویی روی گزینه Save as PDF کلیک کنید تا پنجره جدید برای ذخیره کردن فایل PDF باز شود. برای فایل خود نامی انتخاب کرده و سپس آدرس ذخیره سازی فایل را تعیین کنید. برای این کار می‌توانید از منوی کشویی موجود آدرسی را تعیین کنید. از قسمت پایین سمت راست پنجره گزینه Save را انتخاب کنید؛ با این کار می‌توانید تبدیل عکس به پی دی اف بدون افت کیفیت را در سیستم عامل مک تجربه کنید.

تبدیل عکس به PDF

 

تبدیل عکس به پی دی اف در آیفون

برنامه تبدیل عکس به پی دی اف برای آیفون به نام PDF Photos را دانلود کنید. پروسه تبدیل JPG به PDF نرم افزار PDF Photos همانند مبدلی عمل کرده و به شما در تبدیل فایل JPG به PDF در iOS کمک می‌کند. در گوشی آیفون خود App Store را باز کنید. روی گزینه جستجو و سپس روی نوار جستجو ضربه بزنید. PDF Photos را در نوار جستجو تایپ کرده و جستجو کنید. در صفحه‌ای که برای PDF Photos پدیدار می‌شود روی گزینه GET ضربه بزنید و سپس رمز عبور Apple ID یا Touch ID را وارد کنید.

نرم افزار تبدیل عکس به پی دی اف

برنامه را باز کرده و از قسمت معرفی برنامه نیز بگذرید. طرح صفحه PDF را با ضربه روی طرح موردنظر خود انتخاب کنید. سپس از قسمت پایین سمت راست روی گزینه Next ضربه بزنید. می‌توانید برای فایل PDF خود طرح جلد انتخاب کنید. ابتدا روی قالبی که با طرح موردنظرتان همخوانی دارد و سپس روی گزینه Next در قسمت پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید.

سایت تبدیل عکس به پی دی اف

برای مشاهده عکس‌های گوشی خود از قسمت پایین صفحه روی گزینه Add Photos ضربه بزنید. ابتدا در پنجره کوچکی که پدیدار می‌شود با انتخاب گزینه OK به برنامه اجازه دسترسی به عکس‌های روی گوشی خود را بدهید.

تبدیل چند عکس به پی دی اف

نحوه تبدیل JPG به PDF در این برنامه نیز همچون روش‌های دیگر به این صورت است که ابتدا باید عکس‌ها را از آلبوم موردنظر خود انتخاب کنید تا به فایل PDF اضافه شوند. سپس روی گزینه Done از بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید. در صورت لزوم ترتیب عکس‌های خود را با ضربه زدن و کشیدن آنها به مکان موردنظرتان تغییر دهید و بعد گزینه Next را از پایین سمت راست صفحه انتخاب کنید.

تبدیل عکس به پی دی اف بدون افت کیفیت

در صفحه بعد Files را انتخاب کرده و روی On My iPhone ضربه بزنید. پوشه‌ای را انتخاب کرده و از بالا سمت راست روی Add ضربه بزنید.

تبدیل عکس به پی دی اف در ویندوز 10

 

تبدیل عکس به پی دی اف در اندروید

برنامه تبدیل عکس به پی دی اف برای گوشی اندرویدی خود به نام PDF Converter را از فروشگاه گوگل دریافت کنید. برای استفاده از برنامه تبدیل JPG به PDF اندروید روی Google Play Store ضربه زده و در قسمت جستجو Image to PDF را تایپ کنید. روی Image to PDF Converter ضربه بزنید، به شکل آیکون برنامه تبدیل عکس به پی دی اف و نام BG Studio در مشخصات آن دقت کنید. برنامه تبدیل JPG به PDF در اندروید را نصب کرده و در صورت لزوم روی گزینه ACCEPT که روی صفحه تلفنتان پدیدار می‌شود، ضربه بزنید. پس از دانلود برنامه تبدیل JPG به PDF و نصب آن، وارد برنامه شوید.

برنامه تبدیل عکس به پی دی اف برای گوشی

از قسمت بالا سمت چپ صفحه روی علامت + ضربه بزنید و سپس آلبوم شامل عکس‌های موردنظرتان را انتخاب کنید. عکس‌هایی را که می‌خواهید در فایل PDF خود داشته باشید، انتخاب کنید. حالا برای تبدیل عکس JPG به PDF روی علامت ✔ در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

نرم افزار jpg to pdf converter 4.4 تبدیل عکس به پی دی اف

نحوه تبدیل فایل JPG به PDF در این برنامه بسیار ساده بوده و حالا تنها نیاز است که روی گزینه PDF از بالا سمت راست صفحه و سپس روی گزینه Save PDF در پایین صفحه ضربه بزنید تا با این نرم افزار تبدیل JPG به PDF فایل نهایی را در گوشی خود ذخیره کنید.

برنامه تبدیل عکس به پی دی اف

در صورت لزوم می‌توانید فایل PDF خود را باز کنید. برای این کار از محیط همین برنامه تبدیل JPG به PDF روی گزینه Open PDF ضربه بزنید و برنامه‌ای را که می‌خواهید فایل خود را با آن باز کنید برگزینید.

 


آیا می توان یک فایل JPG را به صورت آنلاین به PDF تبدیل کرد؟


برای تبدیل JPG به PDF online می‌توانید از وبسایت‌های مختلفی که در این زمینه فعالیت می‌کنند استفاده کنید. این روش تبدیل JPG به PDF بدون نرم افزار می‌تواند پروسه‌ای بسیار آسان را برای شما فراهم آورد؛ چراکه برای این کار تنها کافی‌ست عکس‌هایی را که می‌خواهید در فایل PDF خود قرار دهید در وبسایت بارگذاری کرده و به پی دی اف تبدیل کنید و یا از یک عکس فایلی PDF تهیه کنید. همه وبسایت‌ها اساسا برای تبدیل JPG به PDF با کیفیت بالا از یک روش استفاده می‌کنند، اما وبسایتی که ما به شما معرفی می‌کنیم برخلاف سایر وبسایت‌های دیگر برای اندازه فایل‌های شما محدودیتی ایجاد نکرده و در فایل PDF نهایی نیز واترمارک قرار نمی‌دهد.

از طریق این لینک صفحه اصلی وبسایت jpg2pdf را باز کرده و با استفاده از گزینه Upload Files یا با کشیدن و رها کردن در محیط سایت تبدیل عکس به پی دی اف، عکس‌های مورد نظر خود را در سایت بارگذاری کنید. ممکن است برای باز کردن سایت نیاز به استفاده از وی پی ان داشته باشید

نحوه تبدیل عکس به پی دی اف

وقتی فایل‌هایتان در سایت بارگذاری شد، روی گزینه COMBINED کلیک کرده و فایل نهایی را دانلود کنید. پس از دانلود نام فایل را تغییر دهید؛ چراکه به صورت پیش‌فرض jpg2pdf.pdf نام‌گذاری خواهد شد.

 


جمع بندی


در این مقاله با چگونگی تبدیل عکس به پی دی اف از طریق نرم‌افزار و تبدیل JPG به PDF آنلاین در پلتفرم‌های مختلف آشنا شدیم و هر یک را مرحله به مرحله توضیح دادیم. شما برای تبدیل عکس به پی دی اف از چه روش‌هایی استفاده می‌کنید؟ کدام یک از روش‌های موجود در این مقاله را استفاده خواهید کرد؟ استفاده از کدامیک به نظرتان ساده تر است؟ کدامیک را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha