دستورالعمل و تعرفه تماس صوتی با پیامرسان های داخلی مشخص شد

امکان برقراری تماس صوتی در پیام رسان های بومی از طریق اپراتورهای تلفن همراه با تعرفه نیم بها فراهم شد.

بر اساس اعلام معاون وزیر ارتباطات، دستورالعمل اتصال متقابل اپراتورها با پیام رسان های بومی به تصویب رسیده است. به گزارش ایسنا، حسین فلاح جوشقانی اعلام کرد که از این پس برقراری تماس صوتی از طریق پیام‌رسان‌ها با اپراتورهای تلفن همراه با تعرفه تعیین شده امکان پذیر خواهد بود.

پیام رسان های بومی

ایسنا در گزارش خود به آمار عملکرد دولت دوازدهم و گزارشی که از زیرساخت منتشر شده اشاره کرده که بر اساس آن هم اکنون پیام رسان های ایرانی حدود 20 میلیون کاربر دارند. البته نظرسنجی‌های انجام گرفته نشان می‌دهند که تا تیر ماه سال گذشته 42.8 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی‌ها از واتساپ، 42.4 درصد از تلگرام، 2.8 درصد از سروش، 0.7 درصد از بله، 0.6 درصد از آی‌گپ، 0.5 درصد از گپ، 0.2 درصد از بیسفون و 0.1 درصد از ساینا استفاده می‌کردند.

به همین دلیل، پیام رسان های داخلی همواره تلاش می‌کنند تا با استفاده از بستر‌های موجود در داخل، به امکانات خود اضافه کرده و توان رقابتی خود با پیام رسان‌های خارجی را افزایش دهند؛ امکان برقراری تماس تلفنی از طریق پیام رسان های بومی نیز یکی از این تلاش‌ها به حساب می‌آید که هم اکنون میزان تعرفه آن نیز توسط آقای جوشقانی اعلام شده است.

معاون وزیر ارتباطات که چندی پیش توییتی در رابطه با این موضوع از در دستور کار قرار گرفتن برقراری امکان برقراری تماس صوتی با اپراتورهای تلفن همراه در پیام رسان های بومی خبر داده بود، امروز با توییتی جدید و استفاده از هشتگ گزارش_به_مردم اعلام کرد:

کمیسیون تنظیم مقررات، دستورالعمل نحوه اتصال متقابل اپراتورها با پیام‌رسان‌ها را تصویب کرد. بر این اساس اپراتورها موظفند خدمات لازم برای برقراری امکان Call out در پیام‌رسان‌ها را برای آنها فراهم آورند. تعرفه این تماس‌ها نصف تماس عادی خواهد بود.

توییت حسین فلاح جوشقانی

با این حال، باید ببینم که امکان برقراری تماس با استفاده از پیام رسان های بومی تا چه اندازه می‌تواند کاربران را به استفاده از این پیام‌رسان‌ها ترغیب کند. نظر شما در این باره چیست؟ استفاده از کدام اپیکیشن‌های پیام رسان را ترجیح می‌دهید؟ به نظر شما پیام رسان های بومی می‌توانند جایگزین پیام رسان‌های خارجی شوند؟ مثل همیشه می‌توانید دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در این مقاله می‌توانید با بهترین پیام رسان های ایرانی و خارجی جایگزین تلگرام آشنا شوید.

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha