دانلود بازی Sheltered به همراه نقد و بررسی و تریلر

در این مقاله قصد داریم تا به نقد و بررسی بازی Sheltered بپردازیم. همچنین درباره گیم‌پلی بازی توضیح داده و تریلر آن را برایتان قرار می‌دهیم. پس با پلازامگ همراه شوید.

بازی Sheltered یک گیم به سبک استراتژیک و نقش‌آفرینی است که توسط Unicube ساخته شده است و Team17 آن را در تاریخ 17 مارس 2016 (27 اسفند 1394) برای لینوکس، مایکروسافت ویندوز، OS X، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس 360، اندروید، iOS و نینتندو سوییچ منتشر کرد. اگر به‌دنبال دانلود بازی Sheltered برای کامپیوتر و اندروید هستید، این مقاله را دنبال کنید. همچنین در ویدیوی زیر راهنمای فوری بازی Sheltered را برایتان قرار می‌دهیم تا پیش از خواندن مقاله، با سبک و فضای آن آشنا شوید:

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


دانلود بازی Sheltered


برای دانلود بازی Sheltered برای کامپیوتر، اندروید و iOS می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

دانلود بازی پناهگاه برای اندروید

دانلود بازی پناهگاه برای iOS

دانلود بازی Sheltered برای کامپیوتر

بازی پناهگاه

 


گیم پلی بازی پناهگاه


همانطور که گفته شد، بازی Sheltered یک گیم استراتژیک بوده که در آن بازیکن وظیفه دارد تا خانواده خود را در دوران آخرالزمانی که همه چیز رو به نابودی است، زنده نگه دارد. شخصیت‌های بازی نیز شامل پدر و مادر و دو فرزند می‌شوند و نقش شما در اینجا پدر خانواده است. داستان بازی اینگونه شروع می‌شود که بیش از میلیاردها نفر در هولوکاست هسته‌ای مرده‌اند و شما به عنوان بازیکن، در یک قلعه تقریباً غیرقابل نفوذ زیرزمینی که برای زنده نگه داشتن خانواده ساخته شده است، قرار دارید؛ اما در این دنیای تاریک، خطرات بیشماری وجود دارند که زندگی خانواده شما را تهدید می‌کنند. بیشترین خطری هم که وجود دارد، خطر جنگ هسته‌ای است. بقیه نسل بشر که در بیابان سرگردان، تنها و گشنه هستند، از شما چیزی جز استفاده از امکانات زیرزمینتان می‌خواهند.

دانلود بازی پناهگاه

این بازی حاوی یک سیستم بسیار پیچیده است که آب و غذای خانواده، وضعیت سلامت روانی، خستگی و سطح بیماری آنها را بررسی و پیگیری می‌کند. بنابراین بازیکن مجبور است تا اعضای خانواده خود یا بازماندگانی که در پناهگاه راه داده است را برای تهیه وسایل و سایر تجهیزات به بیرون از پناهگاه بفرستد.

وقتی بازی Sheltered را شروع می‌کنید، اولین چیزی که می‌بینید صفحه ایجاد شخصیت است. در اینجا می‌توانید نام، ظاهر، ویژگی‌ها و صفات خانواده خود که شامل 2 بزرگسال، 2 فرزند و یک حیوان خانگی مانند سگ، گربه، اسب، ماهی یا مار است را انتخاب کنید. هدف هر یک از ویژگی‌های این شخصیت‌ها را در نظر داشته باشید و سعی کنید خانواده‌ای متعادل ایجاد کنید تا بازی را برای خود آسان‌تر سازید.

بازی پناهگاه

با شروع دوره آموزش بازی Sheltered ابتدا باید در پناهگاه را باز کنید. برای اینکار بر روی هر دو در ورودی کلیک راست کنید تا به اعضای خانواده خود اجازه دهید وارد شوند. سپس درهای پشت آنها را ببندید تا از ورود ذرات اشعه به داخل پناهگاه جلوگیری شود. حالا شما باید پاور پناهگاه را روشن کنید تا بتوانید در آن سکونت داشته باشید. در اتاق سمت راست پناهگاه، ژنراتور است. روی آن راست کلیک کرده و «تأمین سوخت» (Add fuel) را برای تأمین برق انتخاب کنید. با شروع کار برق، فیلترهای آب و اکسیژن پناهگاه نیز باید کار کنند و این امکان را فراهم می‌کنند تا فضای پناهگاه برای خانواده شما قابل سکونت باشد.

حال برای جمع‌آوری وسایل مورد نیاز، یک گروه را باید به بیابان بفرستید. پس بر روی نقشه راست کلیک کرده و بر روی گزینه Setup expedition کلیک کنید. می‌توانید حداکثر دو کاراکتر را برای ارسال به این سفر انتخاب کنید. با کلیک روی پیکان‌های سبز کنار عکس‌های آنها، می‌توانید آنها را انتخاب کنید. پس از انتخاب کاراکترهای مورد نظر، می‌توانید مسیر حرکت آنها بر روی نقشه را ترسیم کنید. با کلیک چپ، ایستگاه‌های بین راه را انتخاب کرده و با 2-3 مکان مانند مزارع کوچک یا خانه‌های کوچک در نزدیکی پناهگاه خود شروع کنید تا تیم اعزامی شما بتواند وسایل موردنیاز را از آنجا بدست آورد.

هنگامی که مسیر سفر خود را ساخته و تأیید کردید، باید شخصیت‌ها را تجهیز کنید. ابتدا مطمئن شوید که روی گزینه ماسک کلیک راست کرده و آن را مجهز کرده‌اید؛ زیرا برای جلوگیری از مردن شخصیت‌های شما در اثر مسمومیت با اشعه، ماسک در هنگام بیرون رفتن ضروری است. همچنین ایده خوبی است که برای مقابله با هرگونه برخورد با کاراکترهای بازی که ممکن است رخ دهد، اسلحه تهیه کنید.

دانلود بازی sheltered برای کامپیوتر

تیم اعزامی شما در هر مکان یا هنگام برخورد با کاراکترهای بازی برای ارتباط برقرار کردن با آنها، از طریق رادیو برایتان پیامی ارسال می‌کنند که با کلیک راست روی رادیو یا فشار دادن R می‌توانید آن را تایید کنید. در طول بازی باید داد و ستدهایی با این کاراکترهای بازی داشته باشید و حتی در بعضی مواقع آنها را به پناهگاه خود راه دهید که باعث می‌شود تا به شخصیتی قابل بازی تبدیل شوند.

 

نحوه کنترل بازی Sheltered

در این قسمت نحوه کنترل و استفاده کلیدهای مختلف در بازی پناهگاه را توضیح می‌دهیم.

 • LMB = کاراکتر موردنظر را انتخاب کنید
 • RMB = منوی تعامل
 • Q/E = چرخه شخصیت‌های پناهگاه
 • W / A / S / D = تصویربرداری از دوربین
 • Left CTRL = تغییر زوم دوربین
 • Left SHIFT = افزایش سرعت زمان
 • Tab = کاهش سرعت زمان
 • G = باز و بسته کردن نوار وضعیت و منابع
 • C = لغو وظیفه اختصاص داده شده
 • M = باز کردن نقشه
 • SPACE = تمرکز روی شخصیت انتخاب شده / تایید تنظیم مجدد پناهگاه
 • HOME = اتوماسیون تغییر خودکار شخصیت
 • R = قبول درخواست رادیویی

 

نکات کلی مورد نیاز در بازی Sheltered

 • در همان ابتدا میز کار را به سطح 2 ارتقاء داده و به جای ساختن لوازم در سطح 1، تخت، دستشویی و حمام را در سطح 2 ایجاد کنید؛ زیرا در ابتدا منابع کافی در دست دارید و اگر از سطح 1 شروع کنید، چون لوازم محدودی دارد، در نتیجه مواد اولیه شما هدر می‌رود.
 • در اسرع وقت ساخت منبع آب دوم را در اولویت قرار دهید. این امر باعث می‌شود انجام سفرهای اعزامی آسانتر شود و آب کافی در پناهگاه وجود داشته باشد. فقط در صورت امکان منابع آب را در سطح 1 ایجاد کنید که از نظر فضا و هزینه بهتر است. همین مورد در مورد محفظه‌های ذخیره مواد غذایی نیز وجود دارد، فقط انبارهای مواد غذایی را در سطح یک و محفظه‌ها را در سطح 2 بسازید.
 • بیشترین استفاده ممکن را از هر سفر کنید. به یاد داشته باشید که هر تیم اعزامی ماسک نیاز دارد؛ بنابراین همیشه مواد موردنیاز برای ساختن ماسک را جمع‌آوری کنید.

دانلود بازی sheltered برای کامپیوتر

 • در حالیکه باران می‌بارد تمام نیازهای تشنگی، دستشویی و حمام شخصیت‌های خود را برآورده سازید تا در مصرف آب ذخیره شده صرفه‌جویی کنید.
 • چراغ‌ها در زمان تعمیر و ساخت، کار را سرعت می‌بخشند. با این حال چون از انرژی استفاده می‌کنند، برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت در بقیه مواقع خاموش شوند.
 • اگر بهداشت شخصیت شما حفظ نشود، غذا خوردن می‌تواند منجر به مسمومیت غذایی شود.
 • هنگام درآوردن ماسک، قرص‌های ضد اشعه لازم است. وقتی فرد قرص را خورد، فوراً او را به بیرون بفرستید تا زمانی که نماد سبز + در نزدیکی وضعیت سلامتی او نشان داده شود. این دارو از شما محافظت می‌کند.
 • کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌ها دارای ارزش معاملات بالایی هستند؛ بنابراین آنها را جمع کرده و پیش خود نگه دارید.
 • هرچه تعداد افراد بیشتری در یک اردوگاه حضور داشته باشند، آب بیشتری لازم است؛ پس بهتر است ویژگی «کم غذا» (Small Eater) را برای اعضای خانواده انتخاب کنید؛ زیرا تهیه غذا آسان نیست.

 


نقد بازی Sheltered


در این قسمت به نقد و بررسی بازی Sheltered می‌پردازیم و نگاهی به نمرات آن می‌اندازیم.

 

Game Over Online / امتیاز: 76

در حال حاضر بازی Sheltered سرگرم‌کننده‌ترین گیم ممکن است. البته باید گفت که هر چه در بازی پیش روید، کسل‌کننده می‌شود. توسعه‌دهندگان آن هنوز در حال کار بر روی بازی هستند، بنابراین شاید آنها این مشکل را برطرف کنند. به طور کلی بازی پناهگاه ارزش امتحان کردن را دارد.

 

(Pelit (Finland / امتیاز: 75

بازی Sheltered نسخه کامپیوتری Falls Shelter Bethesda است که نشان می‌دهد حفظ پناهگاه شخصی شما می‌تواند تقریباً به اندازه کاوش در بیابان جالب باشد. البته طراحی این بازی خانواده محور در ارائه محتوا موفق نبوده، اما پس از مدتی بازی کاملا اعتیادآور می‌شود.

بازی sheltered

 

Hardcore Gamer / امتیاز: 70

اگر به‌دنبال یک بازی آخرالزمانی و بقا هستید و نیاز دارید ببینید چقدر خوب برای زنده ماندن تلاش کرده و موفق می‌شوید، بازی Sheltered کیفیت مناسبی را در اختیارتان می‌گذارد.

 

Eurogamer Italy / امتیاز: 70

بازی Sheltered یک تجربه گیم خشک را ارائه می‌دهد که مطمئناً هر کسی طرفدار آن نیست. متأسفانه تکرار کنار آمدن با مشکلات، بر روی جذابیت و چالش‌برانگیز بودن بازی تاثیر می‌گذارد.

 

GameWatcher / امتیاز: 65

بازی پناهگاه بدون شک از Fallout Shelter الهام گرفته است، اما بسیار چالش‌برانگیزتر و پیچیده‌تر است. البته می‌توانست از صحنه‌های اکشن بیشتری استفاده کند.

 

Riot Pixels / امتیاز: 55

بزرگترین نقص بازی Sheltered، عدم وجود روابط عاطفی است. این باعث شده تا بازی تقریباً وحشتناک باشد و پر از تاریک‌ترین صحنه‌ها و دیدن افرادی که رنج می‌برند، شود.

دانلود بازی sheltered برای کامپیوتر

در این مقاله به نقد و بررسی بازی Sheltered پرداختیم. همچنین نکاتی درباره گیم‌پلی آن بیان کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. همچنین اگر این بازی را انجام داده‌اید، خوشحال می‌شویم تا نظرات و تکنیک‌های خود را با بقیه به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha