دانلود فیلم ترسناک Relic 2020 ؛ تریلر، داستان و نمرات منتقدین

دانلود فیلم ترسناک Relic 2020 ؛ تریلر، داستان و نمرات منتقدین
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به فیلم‌های دلهره‌آور و اسرارآمیز علاقه دارید، با ما همراه باشید تا با فیلم ترسناک Relic 2020 بیشتر آشنا شویم.

در سال‌های اخیر شاهد موج جدیدی از فیلم‌های ترسناک بوده‌ایم. فیلم‌هایی که به جای تمرکز روی موضوعات فراطبیعی و غیرقابل باور، روی مسائلی مثل روانشناسی دست گذاشته‌اند و اتفاقا مخاطبان ژانر ترسناک را نیز راضی نگه داشته‌اند. یکی از فیلم‌های سال 2020 که توانسته نظر مثبت منتقدین و طرفداران را جلب کند، فیلم ترسناک Relic است که به موضوعی جالب می‌پردازد و آن را دستاویز روایت یک قصه دلهره‌آور و ترسناک می‌کند. ضمن اینکه در ادامه می‌توانید تریلر فیلم Relic را هم مشاهده کنید، باید بگوییم که این اثر اولین تجربه جدی کارگردانش محسوب می‌شود، اما نشان می‌دهد که ناتالی اریکا جیمز، ژانر وحشت را به خوبی می‌شناسد و از قواعد اصلی آن آگاه است. در ادامه و پس از تماشای تریلر فیلم Relic می‌توانید با داستان و بازیگران این فیلم بیشتر آشنا شوید و همچنین بعد از مشاهده تعدادی از نقدهای مهم، به دانلود فیلم Relic 2020 بپردازید. با پلازامگ همراه باشید.

 

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


دانلود فیلم Relic 2020


فیلم Relic / فیلم یادگار

فیلم ترسناک Relic که در فارسی «یادگار» معنی می‌شود، یکی از آثار جدید سینماست که در ایجاد حس وحشت و دلهره در مخاطبانش موفق عمل می‌کند. طرفداران فیلم‌های ترسناک در سال‌های اخیر شاهد چند تا از بهترین آثار این سبک بوده‌اند. برای مثال می‌توان به فیلم‌هایی چون A Quiet Place و It و همچنین Get Out یا Us اشاره کرد. فیلم یادگار را نیز می‌توان دنباله‌رو همین آثار نامید. فیلمی که با پرداختن به یک سوژه معمولی، آن را از زاویه دید روان‌شناسانه موشکافی می‌کند و چنان برداشت ترسناکی از همین موضوع عادی ارائه می‌کند که مخاطب را تا انتهای داستان با خودش درگیر می‌سازد. در ادامه می‌توانید به دانلود فیلم Relic 2020 با کیفیت‌های مختلف بپردازید.

دانلود فیلم Relic 2020

کیفیت Web-DL 480p (حجم 180 مگابایت)

کیفیت Web-DL 720p (حجم 790 مگابایت)

کیفیت Web-DL 1080p Full HD (حجم 3.4 گیگابایت)

دانلود زیرنویس فیلم Relic 2020 لینک دانلود برای تمام نسخه‌ها

 


داستان فیلم Relic


فیلم ترسناک Relic

ناتالی اریکا جیمز علاوه بر کارگردانی فیلم یادگار، در نوشتن فیلمنامه این اثر نیز با کریستین وایت همکاری کرده است. همانطور که گفتیم داستان فیلم Relic به یک موضوع معمولی اشاره می‌کند، اما نوع نگاهش به این موضوع باعث ترسناک شدن فیلم شده است. این نوع نگاه، علاوه بر کارگردانی، تا حد زیادی از فیلمنامه نشأت می‌گیرد. ماجرای فیلم درباره زنی حدودا هشتاد ساله به نام «ادنا» است که پس از مرگ همسرش به تنهایی زندگی می‌کند. یک روز همسایگان ادنا متوجه می‌شوند که او غیبش زده است. این قضیه برای چند روز ادامه پیدا می‌کند و طی همین مدت، «کی» و «سم»، دختر و نوه ادنا به خانه‌اش می‌آیند. آنها می‌دانند که ادنا با بیماری فراموشی دست و پنجه نرم می‌کند و به همین خاطر نگرانش می‌شوند.

نکته عجیب نوع برخورد کی با گم شدن مادرش است. اگرچه فیلم به این موضوع اشاره مستقیمی ندارد،‌ اما به نظر می‌رسد که ادنا و کی در گذشته رابطه چندان گرمی نداشته‌اند. حالا هم که ادنا فراموشی گرفته و کنترل کردنش کار سختی شده، انگار کی او را به چشم یک دردسر می‌بیند. به هر حال پس از چند روز، ادنا بدون اینکه یادش بیاید به کجا رفته و چه بلایی سرش آمده بود، به خانه بازمی‌گردد. اما هیچ چیز عادی و معمولی نیست. اول از همه آنکه یک کبودی بزرگ وسط سینه ادنا ظاهر شده، ولی به نظر نمی‌رسد که این کبودی مشکلی برای او ایجاد کند. با این حال پزشک توصیه کرده که کی و سم تا مدتی پیش ادنا بمانند و از او مراقبت کنند.

دانلود فیلم relic 2020

ماجراهای ترسناک فیلم از همین‌جا به بعد شروع می‌شوند. کم‌کم مخاطب به این موضوع پی می‌برد که ادنا رفتارهای مرموز و عجیبی دارد. انگار بعد از گم شدنش، ذهن خود را در جایی که بوده جا گذاشته و فقط جسمش در خانه حضور دارد. تحمل کردن رفتارهای عجیب او برای کی واقعا دشوار است، اما بدترین چیزی که کی و سم را آزار می‌دهد، صداهای عجیبی است که گاه و بی‌گاه در خانه شنیده می‌شوند.

وضعیت ادنا نیز هر روز وخیم‌تر شده و این موضوع با شدت دلهره‌ای که فیلم یادگار به مخاطبش منتقل می‌کند رابطه مستقیم دارد. داستان فیلم Relic در واقع درباره وحشت نگهداری از سالمندانی است که به زوال عقل دچار هستند. افرادی که فرزندان خود را به خاطر نمی‌آورند و حتی بعضی اوقات، آنها را دچار بلاهای وحشتناکی می‌کنند. البته در بخش پایانی فیلم کاملا مشخص می‌شود که منظور اصلی نویسندگان فیلمنامه از انتخاب این موضوع چه بوده است. اما به هر حال باید گفت که آنها به هدفشان که ایجاد دلهره بود، رسیده‌اند.

 


بازیگران فیلم ترسناک Relic


فیلم ترسناک relic

نقش ادنا در فیلم یادگار را رابین نِوین (Robyn Nevin) بازی می‌کند. این بازیگر استرالیایی که سابقه کارگردانی هم دارد، بیش از همه به خاطر بازی در مجموعه فیلم‌های ماتریکس (قسمت‌های دوم و سوم) شناخته می‌شود. او در فیلم Relic به خوبی توانسته است رفتارهای یک پیرزن آلزایمری را تقلید کند. به طور کلی بازی نوین در فیلم یادگار، بار اصلی وحشت و دلهره داستان را به دوش می‌کشد.

در کنار نوین اما باید به بازی درخشان امیلی مورتیمر (Emily Mortimer) در نقش کی اشاره کنیم. طرفداران سریال The Newsroom این بازیگر را به خوبی می‌شناسند. او همچنین در فیلم‌های معروفی مثل Shutter Island و Mary Poppins Returns نیز حضور داشته است. مورتیمر به نوعی نقش اصلی را در فیلم یادگار به عهده دارد. بازی او به خوبی حس وحشت و استیصال را به مخاطب منتقل می‌کند. او که در ابتدا نسبت به وضعیت مادرش بی‌تفاوت به نظر می‌رسد، در ادامه نمی‌تواند جلوی کنجکاوی خودش برای سر در آوردن از ماجراهای عجیبی که در حال رخ دادن هستند را بگیرد. به طور کلی باید از بازی مورتیمر به عنوان یکی از نقاط قوت فیلم ترسناک Relic یاد کنیم. در ادامه می‌توانید فهرست بازیگران اصلی فیلم یادگار را مشاهده بفرمایید:

 • امیلی مورتیمر در نقش کِی
 • رابین نِوین در نقش اِدنا
 • بلا هثکات (Bella Heathcote) در نقش سَم
 • کریس بانتون (Chris Bunton) در نقش جیمی
 • جرمی سندفورد (Jeremy Stanford) در نقش الکس
 • استیو راجرز (Steve Rodgers) در نقش مایک ادلر

 


نمرات و بررسی فیلم ترسناک Relic


تریلر فیلم Relic

فیلم ترسناک Relic نمرات نسبتا خوبی هم از منتقدان دریافت کرده است. میانگین نمرات این فیلم در وبسایت متاکریتیک برابر با 77 از 100 است که نمره خوبی تلقی می‌شود. از بین 32 نقدی که برای این فیلم نوشته شده، همگی مثبت بوده‌اند و حتی نقد متوسط نیز در این فهرست دیده نمی‌شود. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که فیلم یادگار توانسته است نظر منتقدان را جلب کند. با هم در ادامه خلاصه‌ای از چند نقد مهم این فیلم را می‌خوانیم:

 

The Gaurdian / لوک بوکمستر: 80

پایه و اساس فیلم یادگار و کشش روان‌شناسانه این فیلم را بازی سه بازیگر اصلی آن تشکیل می‌دهد. البته محیط‌های جذاب و درگیرکننده نیز نقش مکمل را ایفا می‌کنند. نوین اصلی‌ترین قسمت ماجراست. او شخصیتی پر از درد، سراسیمگی و احتیاط را به نمایش می‌گذارد. مورتیمر کسی است که از رنج مادرش دچار اندوه می‌شود. او مجبور است با کسی که هنوز هم حضور فیزیکی دارد، خداحافظی دردناکی داشته باشد. همچنین بلا هثکات هم نقش خود را به خوبی ایفا می‌کند تا این سه نفر، ارکان اصلی موفقیت فیلم یادگار باشند.

 

The Hollywood Reporter / دیوید رونی: 80

یک داستان ترسناک در خانه‌ای متروکه، تبدیل به یک تمثیل تاثیرگذار از فاجعه زوال عقل می‌شود؛ فاجعه‌ای که همزمان تمام وجود یک زن را فرا می‌گیرد و دامن‌گیر خانواده او نیز می‌شود. اولین فیلم ناتالی اریکا جیمز، یک تلفیق خوب از اتمسفر گیرا، جلوه‌های بصری زیبا، طراحی هزارتوگونه و استفاده عالی از موسیقی و صدا است. در کنار همه اینها، بازی خوب امیلی مورتیمر، بلا هثکات و رابین نوین باعث شده که تعادل خوبی بین عشق و وحشت در داستان بازی به وجود آید. این فیلم می‌تواند مورد توجه طرفداران ژانر وحشت قرار بگیرد.

داستان فیلم Relic

 

Indiewire / رایان لاتانزیو: 83

یادگار، فیلمی درباره تمثل‌هاست و اگر در آن به دنبال پیدا کردن پاسخی برای اتفاقات و ابهامات باشید، موفق نخواهید شد. کارگردان فیلم بیشتر تلاش کرد تا به موضوعاتی مثل تفاوت‌های نسلی و مرگ، نگاهی اندیشمندانه داشته باشد و از این جهت، در ساخت یک اثر ترسناک موفق عمل کرده است. از این نظر می‌توان فیلم Relic را در کنار آثاری چون The Babadook و Hereditary قرار داد که با روایت کُند ماجراهای مربوط به یک قهرمان مونث، توانسته‌اند طرفداران ژانر وحشت را راضی نگه دارند. در انتهای این فیلم با یکی از مبهم‌ترین و عجیب‌ترین پایان‌بندی‌های سینمایی در چند سال اخیر مواجه خواهید شد.

 

The New York Times / جنت کتسولیس: 90

فیلم یادگار به طرز ماهرانه‌ای، کلیشه‌ها و قواعد آشنای فیلم‌های سبک «خانه متروکه» را با تمثیل قدرتمندی از بیماری زوال عقل ترکیب می‌کند. دوربین چارلی ساروف، به شکلی در راهروهای تاریک و اتاق‌های غبارآلود فیلم حرکت می‌کند و فضاهای در حال تغییر را نشانمان می‌دهد که انگار این خانه نیز مانند ذهن ادنا در حال فروپاشی است. هر چه به پایان سرد فیلم نزدیکتر می‌شویم، درهای خانه بسته‌تر و سقف‌ها کوتاه‌تر می‌شوند. هیچ تصویر ماوراءالطبیعی نمی‌تواند با لحظه‌ای که کی به مادرش نگاه می‌کند و تنها یک غریبه را می‌بیند، برابری کند.

نظر شما درباره فیلم ترسناک Relic چیست؟ آیا به فیلم‌های ترسناک علاقه دارید؟ لطفا دیدگاه‌های خود را درباره این فیلم و سایر فیلم‌های ترسناکی که در سال 2020 تماشا کرده‌اید با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5