درآمد اپل در سال 2020 آن را به با ارزش ترین شرکت تجاری جهان تبدیل کرد!
عباد رمضان زاده
نویسنده:عباد رمضان زاده
ارسال شده در:11 مرداد 1399، 13:30

درآمد اپل در سال 2020 آن را به با ارزش ترین شرکت تجاری جهان تبدیل کرد!

با توجه به گزارش منتشر شده از درآمد اپل در سال 2020 این کمپانی با رسیدن به درآمدی 59.7 میلیارد دلاری در سه ماهه سوم سال جاری میلادی، حال با ارزش‌ترین شرکت تجاری است.

اپل روز گذشته آمار مربوط به درآمد سه ماهه سوم سال جاری میلادی خود را منتشر کرد. این آما‌ر‌ نشان دهنده این است که این کمپانی به خوبی توانسته از تاثیر همه‌گیری کرونا بر روی فروش خود جلوگیری کرده و خود را به ارزشمندترین شرکت تجاری عمومی تبدیل کند. پیش از ارائه آمار رسمی، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند که درآمد اپل در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به 52.3 میلیارد دلار و درآمد 2.07 میلیارد دلاری به ازای هر سهم دست پیدا کند، اما این کمپانی با متلاشی کردن این پیش‌بینی‌ها توانست به درآمدی 59.7 میلیارد دلاری (بیش از 11 درصد بیشتر از سه ماهه سوم سال گذشته) دست پیدا کرده و به درآمدی 2.58 میلیارد دلار به ازای هر سهم (18 درصد بیشتر از سال گذشته) برسد.

افزایش درآمد اپل در سال 2020

مطابق انتظارها، بخش عمده درآمد اپل در سال 2020 به سرویس‌های این کمپانی و گجت‌های پوشیدنی برمی‌گردد، اما آیفون‌ها، دستگاه‌های مک و آیپد‌ها نیز در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به خوبی فروش رفته و درآمد قابل قبولی را برای کمپانی کسب کردند. با عرضه یک مک بوک پرو 13 اینچی به روز رسانی شده در بهار امسال، کل سری مک بوک‌ها حالا به کیبوردهایی قابل اعتماد‌تر مجهز شده و مکانیزم پروانه‌ای را کنار گذاشتند. همین مسئله و سایر بهبودها گویا باعث شده است تا تقاضا برای این دستگاه‌ها افزایش پیدا کند.

اما همانطور که عنوان شد، این افزایش درآمد اپل در سال 2020، حالا این کمپانی را به با ارزش‌ترین کمپانی تجاری عمومی تبدیل کرده است. بر اساس آمارها، اپل با رسیدن به ارزش 1.84 تریلیون دلاری توانست کمپانی نفتی عربستانی آرامکو را که ارزشی حدود 1.76 تریلیون دلار دارد کنار گذاشته و به با ارزشترین کمپانی تجاری عمومی جهان تبدیل شود.

درآمد اپل در سال 2020

بر اساس گزارش CNBC، سهام اپل که به شکل قابل توجهی از اوایل فروردین امسال روند صعودی ثابتی داشته است، در روز جمعه با اعلام سود بسیار خوب کمپانی در سه ماهه سوم سال، حدود 10 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته بیشتر اعلام شد.

آمازون، فیسبوک و گوگل نیز روز گذشته آمار مالی خود را برای سه ماهه سوم سال جاری میلادی منتشر کردند. این آمارها نشان دادند که شرکت‌های ذکر شده سه ماهه خوبی را پشت سر گذاشتند؛ سود آمازون دو برابر شد و فیسبوک توانست با افزایش 12 درصدی در کاربران روزانه، نسبت به سال گذشته به عدد 1.79 میلیارد برسد. در مجموع، هر چهار کمپانی گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل به سود خالص 28.6 درصدی رسیدند که این مسئله نشان دهنده موفقیت کمپانی‌های فعال در زمینه تکنولوژی در بازار است.

افزایش درآمد اپل در سال 2020 درحالی رخ داده است که هم اکنون این کمپانی به همراه گوگل، فیسبوک و آمازون درگیر اتهامات مبنی بر نقض قانون ضد انحصار هستند. طی همین هفته، مدیرعامل‌های این چهار کمپانی به صورت آنلاین مقابل کنگره آمریکا حاضر شده و به اتهامات وارده پاسخ دادند. رای نهایی در این جلسه دادگاه اعلام نشد، اما خیلی از کارشناسان بر این باورند که اگر کمپانی‌های مطرح تکنولوژی در دادگاه‌های آتی محکوم شناخته شوند، این مسئله می‌تواند تا حد زیادی بر روی درآمد آن‌ها تاثیرگذار باشد.

اما فارغ از این مسائل، حقیقت این است که درآمد اپل در سال 2020 با وجود همه گیری کرونا فراتر از پیش‌بینی‌ها افزایش یافته و هنوز خیلی زود است که بخواهیم در مورد تاثیر نقض یا عدم نقض قانون ضد انحصار بر روی درآمد این کمپانی اظهار نظر کنیم.

2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha