کاربران اسپاتیفای به 299 میلیون نفر رسید ؛ افزایش 29 درصدی کاربران Spotify
بیتا هدایت پور
نویسنده:بیتا هدایت پور
ارسال شده در:11 مرداد 1399، 19:00

کاربران اسپاتیفای به 299 میلیون نفر رسید ؛ افزایش 29 درصدی کاربران Spotify

کاربران اسپاتیفای در سه ماهه دوم سال 2020 به 299 میلیون نفر رسید. این تعداد کاربر یعنی در حال حاضر بخش عظیمی  از جمعیت دنیا، عضو پلتفرم جذاب اسپاتیفای هستند.

شرکت اسپاتیفای به تازگی گزارش مالی سه ماه دوم سال 2020 خود را منتشر کرد و بر اساس این گزارش، تعداد کاربران فعال این پلتفرم سوئدی و پرطرفدار به 299 میلیون رسیده است. کاربران اسپاتیفای در سه ماه گذشته حدود 5 درصد افزایش پیدا کرده و این تعداد نسبت به سال گذشته حدود 29 درصد افزایش داشته است. درآمد شرکت اسپاتیفای از نسخه پولی (پرداخت حق اشتراک) آن نیز افزایش یافته، اما میزان جریان نقدی آزاد آن به دلیل شیوع ویروس کرونا، کاهش پیدا کرده است. البته این کاهش درآمد برای تمامی کسب و کارهای جهان اتفاق افتاده است و اسپاتیفای نیز از این قاعده مستثنی نیست.

کاربران اسپاتیفای

همانطور که می‌دانید اسپاتیفای یک پلتفرم پخش موسیقی جهانی است که با استفاده از آن می‌توانید به میلیون‌ها موسیقی، ویدئو و پادکست هنرمندان دنیا دسترسی داشته باشید. اسپاتیفای در سال 2008 به طور رسمی راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون، تعداد کاربران فعال آن رشد بسیاری داشته است. اسپاتیفای در واقع یک پلتفرم موسیقی جذاب است که اکنون پس از گذشت 12 سال از حیات خود، محبوبیت خاصی در میان مردم سراسر دنیا پیدا کرده است. کاربران اسپاتیفای در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته و در تازه‌ترین آمار منتشر شده از اسپاتیفای این تعداد به 299 میلیون نفر رسیده است.

آمریکای شمالی یکی از کشورهایی است که تعداد کاربران اسپاتیفای آن از سال 2019 تاکنون رشد قابل توجه و فراتر از انتظاری را داشته است. هند نیز یکی دیگر از بازارهایی است که فراتر از انتظار اسپاتیفای در آن رشد داشته و دلیل اصلی این رشد نیز «عملکرد قوی و موثر کمپین‌های بازاریابی در منطقه» است. بازارهای آمریکای لاتین و سایر کشورهای دنیا نیز رشد سالانه چشمگیری داشته‌اند که این رشد به ترتیب 33٪ و 58٪ برآورد شده است. این دو بازار در ماه‌های آوریل و مه، رشد کند و پایین‌تر از حد انتظار را داشته‌اند، اما با افزایش فعالیت و تبلیغات در ماه جون مجددا قوت گرفته و رشد خوبی کردند.

کاربران اسپاتیفای

با وجود آنکه میزان استفاده و فعالیت کاربران اسپاتیفای از زمان شیوع ویروس کرونا کمی افت داشته، اما شرکت اسپاتیفای اعلام کرد که از تاریخ 30 جون (10 تیر)، ساعات مصرف جهانی مجددا به سطح پیش از پاندمی کرونا رسیده است. میزان استفاده کاربران از اسپاتیفای در اتومبیل در پایان سه ماهه دوم سال 2020 و پیش از شیوع کرونا به میزان 10٪ کاهش داشته است، در حالی که این میزان در ماه آوریل حدود 50٪ بود.

با این حال بر اساس تازه‌ترین اخبار منتشر شده، تعداد کاربران اسپاتیفای در سه ماهه دوم سال 2020 به 299 میلیون نفر در سراسر دنیا رسیده است. این میزان در مقایسه با سال گذشته حدود 29٪ افزایش داشته که رشدی فراتر از حد انتظار بوده است.

3
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha