محمد امین کریم پور ، شاخ اینستاگرام به صورت رسمی کارگردان شد!
فاطمه ایزدپناه
نویسنده:فاطمه ایزدپناه
ارسال شده در:13 مرداد 1399، 15:00

محمد امین کریم پور ، شاخ اینستاگرام به صورت رسمی کارگردان شد!

محمد امین کریم پور از پر مخاطب‌ترین واینرهای اینستاگرام است که مخاطبان میلیونی دارد و حالا قرار است اولین فیلم بلند خود را روی پرده سینماها ببرد.

شاید دیدن موفقیت‌های واینرهای پر مخاطب در اینستاگرام و فضای مجازی کسی را شوکه نکند، ولی دیدن آن‌ها در لباس کارگردانی چشم‌های بسیاری را خیره کرد و سوال‌های زیادی را نیز برانگیخت. محمد امین کریم پور که یکی از اولین واینرهای ایران در اینستاگرام است، از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز ساخت اولین فیلمش را دریافت کرد و نامش در اسامی تاییدی فیلم اولی‌ها که از سمت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می‌شود، حضور دارد.

 

محمد امین کریم پور کیست؟

محمد امین کریم پور کارگردان شد

اگر به پیج‌های طنز ایرانی علاقه داشته باشید و یا چرخی در اکسپلورر اینستاگرام بزنید، حتما به یکی از پست‌های محمد امین کریم پور بر خواهید خورد. محمد امین کریم پور را شاید 10 سال پیش کسی نمی‌شناخت، ولی با روی کار آمدن اینستاگرام، او با ساخت و انتشار ویدیوهای طنز اصطلاحا تبدیل به شاخ مجازی شد و مخاطبین میلیونی پیدا کرد. شاید اولین ویدیوهای طنز او مربوط به سال‌های 94 و 95 است، ولی بسیاری از آن‌ها دیگر روی پیج وی قرار ندارند و توسط وی حذف شدند.

 

آیا محمد امین کریم پور سابقه فعالیت‌های سینمایی دارد؟

شاید برای خیلی از دوستداران سینما این سوال به وجود بیاید که آیا کریم پور برای کسب مجوز فیلم اولش نیازی به سابقه سینمایی دارد یا خیر. باید گفت که آنطور که از رزومه کوتاه او که از سمت وزارت ارشاد منتشر شده، پیداست وی تاکنون نه دستیار کارگردان بوده و نه در جشنواره‌ای حضور پیدا کرده است. هرچند او در سال 1398 فیلم کوتاهی به نام «زن تهرونی» را کارگردانی کرد که مدت زمان این فیلم کوتاه 22 دقیقه است. با این حال نداشتن سابقه سینمایی برای وزارت فرهنگ و ارشاد ملاک نبوده و گفته می‌شود به سبب تحصیلات مرتبط سینمایی وی به او مجوز داده شده است. شاید حذف بسیاری از ویدیوهای قدیمی این واینر کهنه کار اینستاگرام بی‌ربط به گرفتن مجوز نباشد و برای تایید صلاحیت خود از سوی این نهاد تصمیم به اصلاح پیج خود گرفته است.

محمد امین کریم پور

 

فیلم حکم تجدید نظر از محمد امین کریم پور

محمد امین کریم پور قرار است فیلمی به نام «حکم تجدید نظر» را کارگردانی کند که نویسندگی فیلمنامه این اثر نیز به عهده خودش است. تهیه کننده این فیلم غلامرضا کریمی، نویسنده و جانشین تولید است که بیشتر در حوزه تلویزیون و ساخت سریال فعال بوده و هم اکنون قرار است در کنار محمد امین کریم پور اولین فیلم بلند خود را بسازد. هنوز از جزئیات این فیلم اطلاعات زیادی منتشر نشده است و باید منتظر خبرهای تکمیلی باشیم.

در پایان باید گفت که محمد امین کریم پور شاید آنچنان که باید و شاید سابقه حضور در سینما و صنعت فیلمسازی را نداشته باشد، ولی ثابت کرده است که می‌داند چگونه و چطور مخاطبین عمومی را سرگرم کند و همین موضوع تجربه خوبی برای اوست. او اکنون قصد دارد با ساخت فیلم حکم تجدید نظر به طور رسمی در قاموس یک کارگردان ظاهر شود و نشان دهد که چیزی بیش از یک واینر است. نظر شما درباره محمد امین کریم پور چیست؟ آیا کارهای او در اینستاگرام را دیده‌اید؟ در پایین همین صفحه نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

3
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha