چرا مایکروسافت قصد خرید تیک تاک را دارد؟

بر اساس گزارشات اخیر، طرح خرید تیک تاک توسط مایکروسافت به نتایج مثبتی رسیده و به زودی نهایی خواهد شد. اما سوال اصلی اینجاست که چرا مایکروسافت قصد خرید تیک تاک را دارد؟!

جنگ تجاری آمریکا و چین از جنگ تعرفه‌ها و تحریم هواوی به فیلتر شدن تیک تاک در آمریکا رسید! درز اطلاعات آمریکایی‌ها مهم‌ترین دلیل پرزیدنت ترامپ برای فیلتر کردن تیک تاک بود اما سوالی که مطرح شده این است که چرا مایکروسافت برای خرید تیک تاک پیشقدم شده است؟

مایکروسافت طی بیانیه‌ای که در وبسایت خود منتشر کرده اعلام کرد این کمپانی به مذاکرات در مورد خرید احتمالی امتیاز شبکه اجتماعی تیک تاک در آمریکا ادامه خواهد داد و این احتمال وجود دارد که سایر سرمایه گذاران آمریکایی به صورت محدود در این پروژه شریک باشند.

مایکروسافت مدعی است که این مذاکرات نتایج گفتگو بین مدیرعامل این شرکت، ساتیا نادلا و رئیس جمهوری ایالات متحده، دونالد ترامپ است. در بخشی از بیانیه مایکروسافت آمده است:

به دنبال صحبت‌های مدیرعامل مایکروسافت ساتیا نادلا و رئیس جمهور دونالد ترامپ، مایکروسافت در حال آماده شدن برای خرید تیک تاک در آمریکا است.

خرید تیک تاک توسط مایکروسافت (1)

اخیرا تیک تاک هدف انتقاد دولت‌های کشورهای مختلف قرار گرفته و این اپلیکیشن اشتراک ویدئو متهم شده است که اطلاعات کاربران را با دولت چین به اشتراک می‌گذارد. هفته گذشته نیز دونالد ترامپ مدعی شد که تیک تاک را ممنوع می‌کند و بلومبرگ نیز در گزارش خود عنوان کرد که ممکن است ترامپ دستور دهد تا کمپانی مادر مستقر در چین به نام ByteDance این اپلیکیشن را بفروشد.

هنوز کاملا مشخص نیست که دستور یا صحبت‌های ترامپ تا چه اندازه بر روی خرید تیک تاک توسط مایکروسافت تاثیرگذار باشد، اما اینطور که از بیانیه مایکروسافت پیداست این کمپانی در مذاکرات خود با ByteDance به نتایج خوبی رسیده است. در متن این بیانیه آمده است:

دو کمپانی [ByteDance  و مایکروسافت] تمایل خود مبنی بر بررسی پیشنهادهای اولیه برای خرید سرویس تیک تاک در آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند را اعلام می‌کنند و در نتیجه آن مایکروسافت مدیریت تیکی تاک در بازارهای عنوان شده را در دست خواهد گرفت.

با تاکید بر اهمیت امنیت، مایکروسافت عنوان می‌کند که قصد دارد پارامترهای ایمنی و حریم خصوصی بیشتری را به تیک تاک اضافه کند و شرایط نظارت دولتی بر امنیت اپلیکیشن را در کشورهای تحت مدیریت خود فراهم آورد.

خرید تیک تاک مایکروسافت

مایکروسافت اعلام کرد که در آینده اخبار تکمیلی مربوط به مالکیت تیک تاک تا زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات که پیش بینی می‌شود تا تاریخ 25 شهریور 99 رخ دهد را منتشر خواهد کرد.

خرید تیک تاک توسط مایکروسافت در شرایطی رخ می‌دهد که هم‌اکنون درگیری و جدال بین آمریکا و چین به شدت افزایش یافته و مقامات این دو کشور از هر طریقی تلاش می‌کنند به کمپانی‌های خصوصی و دولتی کشور مقابل آسیب بزنند. درحال حاضر، تنها راه برای کاربران و علاقمندان به تیک تاک، انتظار برای به نتیجه رسیدن مذاکرات بین ByteDance و مایکروسافت است تا مشخص شود مالکیت این شبکه اجتماعی توسط مایکروسافت چه تاثیراتی بر روی آن خواهد گذاشت. در این مقاله نیز می‌توانید با برنامه تیک تاک و ترفندهای آن آشنا شوید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha