فصل سوم سریال شکارچی ذهن ؛ داستان، تاریخ عرضه و اخبار

فصل سوم سریال شکارچی ذهن ؛ داستان، تاریخ عرضه و اخبار
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به سریال‌های جنایی علاقه‌مند هستید، با این مقاله همراه باشید تا با فصل سوم سریال شکارچی ذهن (Mindhunter) آشنا شویم و اطلاعات مختلف درباره آن را مرور کنیم.

یکی از محبوب‌ترین سریال‌های جنایی Mindhunter یا شکارچی ذهن نام دارد. این سریال که تاکنون دو فصل از آن پخش شده، به وسیله جو پنهال (Joe Penhall) و بر اساس کتابی به نام Mindhunter: Inside the FBI’s Elite Serial Crime Unit ساخته شده است. این کتاب شامل یک سری ماجراهای واقعی است که ماموران سازمان جاسوسی FBI آنها را روایت کرده‌اند. پخش سریال Mindhunter از سال 2017 در شبکه نتفلیکس آغاز شد و فصل سوم آن هم در آینده پخش می‌شود. در ادامه ضمن آشنایی بیشتر با دو فصل قبلی این مجموعه، اخبار و اطلاعات پیرامون  فصل سوم سریال شکارچی ذهن را با هم مرور خواهیم کرد. با پلازامگ همراه باشید.

تاریخ عرضه سریال شکارچی ذهن فصل سوم

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


مروری بر دو فصل گذشته سریال Mindhunter


سریال شکارچی ذهن فصل سوم

ماجرای ساخت سریال Mindhunter از سال 2009 آغاز شد. در آن سال، شارلیز ترون (بازیگر معروف) یک کتاب درباره پرونده‌های جنایی واقعی که FBI درگیرشان بوده را به دیوید فینچر (کارگردان) هدیه می‌دهد. فینچر از کتاب خوشش می‌آید و پیشنهاد ساخت یک سریال بر اساس آن را به ترون می‌دهد. به این ترتیب پروژه تولید سریال در سال 2010 با همکاری کمپانی فاکس قرن بیست و یکم که حقوق معنوی کتاب را خریداری کرده بود، کلید می‌خورد. اول قرار بود این سریال از شبکه HBO پخش شود، اما با کناره‌گیری کمپانی فاکس از پروژه، تمام حقوق سریال به نتفلیکس واگذار شد و این شبکه وظیفه پخش آن را بر عهده گرفت.

در ابتدا، دیوید فینچر که قبلا چند فیلم مطرح را کارگردانی کرده بود، اعتقاد داشت که مدیوم تلویزیون را به خوبی نمی‌شناسد و به همین خاطر برای حضور در این پروژه تردید داشت. اما او بالاخره در سال 2013 به عنوان تهیه‌کننده در سریال House of Cards حضور پیدا کرد و کارگردانی دو اپیزود اول این سریال را نیز به عهده داشت. پس از اینکه فینچر با کارگردانی در تلویزیون آشنا شد، شارلیز ترون پیشنهاد داد که جو پنهال به عنوان نویسنده به گروه اضافه شود. به این ترتیب، فینچر، ترون و پنهال سه تهیه‌کننده اصلی سریال Mindhunter شدند و تولید سریال به طور رسمی از سال 2016 آغاز شد.

داستان سریال شکارچی ذهن درباره دو مامور FBI به نام‌های هولدن فورد (با بازی جاناتان گروف) و بیل تنچ (با بازی هولت مک‌کالانی) است که در کنار آنها وندی کار (با بازی آنا تورو) به عنوان عضو واحد رفتارشناسی FBI حضور دارد. این افراد با قاتلین سریالی مصاحبه و گفتگو انجام می‌دهند تا به انگیزه‌های آنان پی ببرند و ریشه‌های ارتکاب جرم را در ذهنشان جستجو کنند. آنها با این کار قصد دارند از جنایات و جرم‌های مشابهی که ممکن است در آینده رخ بدهند جلوگیری کنند.

سریال شکارچی ذهن فصل 3

ماجراهای فصل اول سریال مربوط به سال‌های 1977 تا 1980 هستند؛ یعنی زمانی که رفتارشناسی و روان‌شناسی جرم به تازگی در اداره FBI راه‌اندازی شده بود. در این فصل دیدیم که ادموند کمپر، قاتل سریالی معروف، با فورد و تنچ همکاری می‌کند تا به آنها نشان دهد که ذهن یک قاتل خطرناک، به چه چیزهایی فکر می‌کند. در فصل دوم هم که مربوط به سال‌های 1980 و 1981 بود، موضوع قتل‌های زنجیره‌ای آتلانتا مورد بررسی قرار می‌گرفت. این پرونده مربوط به فرد قاتلی به نام وین ویلیامز می‌شود که حداقل 28 بچه و نوجوان را به قتل رساند، اما در نهایت فقط به خاطر قتل دو مرد بالغ مجازات شد.

جالب است بدانید که شخصیت‌های اصلی سریال، مامورین واقعی FBI نیستند. در واقع آنها با شخصیت‌های کتاب تفاوت‌هایی دارند، اما در عین حال، شبیه‌شان هم هستند. برای مثال شخصیت هولدن فورد بر اساس مامور واقعی FBI جان ای. داگلاس طراحی شده که در کتاب نیز شاهد حضورش هستیم. شخصیت بیل تنچ هم از روی مامور FBI رابرت کی. رسلر الگوبرداری شده است. همچنین بسیاری از شخصیت‌های اصلی سریال، از افراد واقعی و شخصیت‌های کتاب الگو گرفته‌اند. حالا که با پیشینه این مجموعه آشنا شدیم، در ادامه بیشتر درباره فصل سوم سریال شکارچی ذهن صحبت می‌کنیم.

 


تاریخ عرضه سریال شکارچی ذهن فصل سوم


داستان سریال شکارچی ذهن فصل سوم

در حال حاضر زمان انتشار فصل سوم سریال شکارچی ذهن مشخص نشده است، اما چند نکته در این زمینه وجود دارد. اول آنکه به خاطر شیوع ویروس کرونا، مراحل پیش‌تولید فصل سوم متوقف شده است و این موضوع احتمالا روی برنامه‌ریزی سازنده‌ها برای انتشار سریال نیز تاثیرگذار خواهد بود. موضوع بعدی مربوط به فینچر می‌شود؛ او اکنون به شدت درگیر فیلم بعدی خود به نام Mank است و به نظر نمی‌رسد که بتواند هم‌زمان پروژه دیگری را جلو ببرد. به همراه فینچر، فیلمبردار فصل سوم سریال شکارچی ذهن یعنی اریک مسراشمیت نیز روی پروژه فیلم Mank کار می‌کند. او اخیرا اعلام کرد که مراحل فیلمبرداری Mank تمام شده و مانعی برای شروع کار روی سریال شکارچی ذهن فصل 3 وجود ندارد، اما او فقط یک فیلمبردار است و باید ببینیم که فینچر چه زمانی آمادگی شروع فصل جدید سریال را خواهد داشت.

گذشته از همه این موارد، شکارچی ذهن از آن سریال‌هایی نیست که اخبار و اطلاعاتش را از زبان عوامل و بازیگران سریال بشنویم. در واقع خود بازیگران این سریال هم تا روز فیلمبرداری (و شاید حتی تا زمان پخش سریال) از روند داستان و به طور کلی برنامه سازنده‌ها بی‌خبر هستند؛ پس برای اطلاع از تاریخ عرضه سریال شکارچی ذهن فصل سوم چاره‌ای نداریم جز اینکه منتظر اعلام رسمی سازنده‌های این مجموعه باشیم.

 


داستان سریال شکارچی ذهن فصل سوم


تاریخ عرضه سریال شکارچی ذهن فصل سوم

فصل اول سریال Mindhunter دارای 10 اپیزود بود و فصل دوم نیز 9 اپیزود داشت. احتمالا تعداد اپیزودهای فصل سوم هم در همین حدود خواهد بود. اما داستان سریال شکارچی ذهن فصل سوم درباره چیست؟ همان‌طور که در دو فصل گذشته دیده‌ایم، خط داستانی اصلی سریال، حول قاتلان سریالی و بررسی رفتارهای آنان می‌چرخد، اما شخصیت‌های اصلی سریال که همان مامورین FBI هستند نیز نقش بسیار برجسته‌ای در قصه دارند و مسائل شخصی آنان برای بیننده جذاب می‌شود.

یکی از پیچش‌های داستانی جذاب در فصل سوم می‌تواند مربوط به برایان، پسر بیل تنچ باشد که در میانه‌های فصل قبلی شاهد به قتل رسیدن یک کودک بود. اگرچه او به طور مستقیم در این قتل شرکت نداشت، اما تصمیم گرفت که هویت قاتل را فاش نکند. او به پدر و مادر خود هم در این رابطه چیزی نگفت. مسلما ضربه روحی که برایان به خاطر مشاهده این قتل متحمل شده است، کم کم در رفتارهای او نیز بروز پیدا می‌کند و این موضوع روی بیل و خانواده او تاثیرگذار خواهد بود.

فصل سوم سریال شکارچی ذهن

روی هم رفته باید انتظار داشته باشیم که تمرکز فصل سوم روی بیل، همسرش نانسی و پسر آنها باشد. در پایان فصل دوم دیدیم که وقتی بیل به خانه برگشت، متوجه شد که همسر و فرزندش آنجا را ترک کرده‌اند. چالش‌هایی که در این خانواده به وجود می‌آید، هسته مرکزی داستان سریال شکارچی ذهن فصل سوم را تشکیل می‌دهد. بازیگر نقش بیل یعنی هولت مک‌کالانی درباره نقش خود در این سریال صحبت‌های جالبی کرده است. او می‌گوید:

شخصیت بیل شبیه پدر واقعی خودم است. او مردی از همین دوران بود. او هم مانند بیل، پدری بود که معمولا در خانواده حضور نداشت. او سال‌های زیادی از عمرش را صرف به دست آوردن جایزه تونی (Tony Award) کرد. پدرم اکثر اوقات در میخانه‌های ایرلندی بود و وقتش را با افرادی شبیه بیل می‌گذراند. مادرم این موضوع را درک نمی‌کرد و به همین خاطر یک روز، بدون اینکه چیزی بگوید، او را برای همیشه ترک کرد.

پدر هولت کسی نبود جز مایکل مک‌آلونی، بازیگر معروف ایرلندی که به خاطر تهیه‌کنندگی نمایش Borstal Boy در سال 1970 برنده جایزه تونی شد.

 


بازیگران فصل سوم سریال شکارچی ذهن


اخبار سریال شکارچی ذهن فصل سوم

اگر اتفاق غیر منتظره‌ای رخ ندهد، اکثر بازیگران اصلی فصل قبلی در فصل سوم سریال شکارچی ذهن هم حضور خواهند داشت. بنابراین جاناتان گروف (بازیگر نقش هولدن فورد)، هولت مک‌کالانی (بازیگر نقش بیل ترنچ)، آنا تورو (بازیگر نقش وندی کار) به همراه سایر بازیگران اصلی مانند جو تاتل (در نقش مامور ویژه گرگ اسمیت)، استیسی روکا (در نقش نانسی، همسر بیل)، مایکل سروریس (در نقش تد گان، رییس FBI) و زاخاری اسکات راس (در نقش برایان، پسر بیل) در فصل سوم حضور دارند.

همچنین این احتمال وجود دارد که مجددا شاهد حضور قاتلان سریالی دو فصل گذشته یعنی کمرون بریتون (در نقش اد کمپر) و سانی والیسنتی (در نقش دنیس ریدر) باشیم. در حال حاضر طرفداران سریال Mindhunter مشغول گمانه‌زنی هستند که چه کسی به عنوان قاتل سریالی جدید به فصل سوم اضافه می‌شود. آنها پیش‌بینی می‌کنند که در این فصل شاهد حضور تد بانی، قاتل سریالی معروف باشیم، اما معلوم نیست که کدام بازیگر نقش او را ایفا کند. به هر حال این موارد فعلا تایید نشده‌اند و بهتر است برای مشخص شدن بازیگران فصل سوم سریال شکارچی ذهن کمی بیشتر صبر کنیم.

نظر شما درباره شایعات و اخبار سریال شکارچی ذهن فصل سوم چیست؟ آیا دو فصل قبلی این سریال را تماشا کرده‌اید؟ لطفا نظرات خود را در این رابطه با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5