زوج های معروف سینمای ایران و جهان

زوج های معروف سینمای ایران و جهان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در سینمای ایران و جهان بازیگران بسیاری وجود دارند که با یکدیگر ازدواج کرده و تشکیل خانواده داده‌اند. در این مطلب زوج های معروف سینمای ایران و جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

در سینمای ایران و جهان تاکنون شاهد ازدواج بازیگران معروف بسیاری با یکدیگر بوده‌ایم که با خبر ازدواج خود، هوادارانشان را شوکه کردند. برخی از بازیگران پس از تجربه همکاری در صحنه تئاتر و یا فیلمبرداری با یکدیگر آشنا شدند و بعد از مدتی ازدواج کردند. با این حال، خبر ازدواج یا طلاق بازیگران و هنرمندان همیشه برای هواداران و مخاطبان جالب و جذاب بوده و زوج های معروف سینمای ایران و جهان همواره در مرکز توجه مردم و پاپاراتزی‌ها قرار دارند. به همین بهانه در ادامه این مقاله از پلازامگ زوج های معروف سینمای ایران و جهان را به شما معرفی می‌کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


زوج های معروف سینمای ایران


در این بخش بهترین زوج های سینمایی ایران را معرفی کرده و شما را با بازیگرانی که با یکدیگر ازدواج کردند بیشتر آشنا خواهیم کرد.

 

علی مصفا و لیلا حاتمی

زوج‌ های هنرمند

 • آثار مشترک: لیلا (1375)، میکس (1378)، آسمان محبوب (1388)، چیزهایی هست که نمی‌دانی (1389)، پله آخر (1390)، در دنیای تو ساعت چند است (1392)، حکایت دریا (1395)، خوک (1396)، مردی بدون سایه (1397)

علی مصفا و لیلا حاتمی یکی از موفق ترین زوج های سینمای ایران هستند که در فیلم‌های بسیاری با یکدیگر همکاری کردند. این دو در سال 1375 و در حین ساخت فیلم «لیلا» به کارگردانی داریوش مهرجویی با یکدیگر آشنا شده و به هم علاقه‌مند شدند. این زوج هنرمند و دوست داشتنی در سال 1377 با یکدیگر ازدواج می‌کنند و حاصل این ازدواج دو فرزند به نام‌های «مانی» و «عسل» است. علی مصفا و لیلا حاتمی زوج بی‌حاشیه و موفق سینمای ایران هستند که هر دو در خانواده‌هایی هنری و فرهنگ دوست بزرگ شده‌اند.

 

امیر جعفری و ریما رامین فر

زوج های بازیگر

 • آثار مشترک: نان، عشق و موتور 1000 (1380)، سریال من یک مستاجرم (1382)

امیر جعفری و ریما رامین‌فر یکی از زوج های معروف سینمای ایران هستند که پس از 8 سال آشنایی با یکدیگر ازدواج کردند. ریما رامین‌فر 4 سال از امیر جعفری بزرگ‌تر است و زمانی که آشنا شدند، امیر جعفری تنها 19 سال داشت و به همین خاطر ازدواجشان 8 سال به تعویق افتاد. این زوج هنرمند در سال 1380 ازدواج کردند و پسری به نام «آیین» دارند.

 

مسعود رایگان و رویا تیموریان

بهترین زوج های سینمایی ایران

 • آثار مشترک: سریال شمس‌العماره، سریال هم‌گناه

مسعود رایگان و رویا تیموریان نیز زوج های بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران هستند که سال‌های زیادی است با یکدیگر ازدواج کرده‌اند. رویا تیموریان پیش از ازدواج با مسعود رایگان با میرولی الله مدنی ازدواج کرده بود و دو فرزند به نام‌های «درنا» و «دنیا» دارد. او پس از جدایی از همسر اول خود با مسعود رایگان ازدواج کرد اما فرزندی ندارند.

این زوج هنرمند در سریال جذاب «شمس‌العماره» در مقابل یکدیگر بازی کردند و همکاری موفق و جذابی داشتند. رویا تیموریان و مسعود رایگان در این روزها نیز سریال «هم گناه» را در نمایش خانگی در حال پخش دارند که تاکنون با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است. در اینجا می‌توانید بیشتر درباره سریال هم گناه بخوانید.

 

هادی کاظمی و سمانه پاکدل

خانواده های هنرمند ایرانی

هادی کاظمی و سمانه پاکدل نیز یکی دیگر از زوج های معروف سینمای ایران هستند که در سال 1397 با یکدیگر ازدواج کردند. این زوج در مسابقه «13 شمالی» در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و پس از آن نیز ازدواج کردند. خبر ازدواج آنها در فضای مجازی سر و صدای زیادی به راه انداخت و بسیار غیر منتظره بود. هادی کاظمی و سمانه پاکدل تاکنون تجربه بازی در مقابل یکدیگر را نداشته و هریک به صورت مستقل در فیلم‌ها و سریال‌های متعددی به ایفای نقش پرداخته‌اند. از ماندگارترین کاراکترهای هادی کاظمی می‌توانیم به «نظام دو برره» در سریال شب‌های برره و «بابا شاه» در سریال قهوه تلخ اشاره کنیم.

 

رامبد جوان و نگار جواهریان

بازیگرانی که باهم ازدواج کردند

 • آثار مشترک: فیلم نگار

رامبد جوان و نگار جواهریان نیز یکی دیگر از زوج های معروف سینمای ایران هستند که ازدواج جنجالی داشتند. نگار جواهریان در واقع همسر سوم رامبد جوان است که در سال 1395 با یکدیگر ازدواج کردند. رامبد جوان در سال 1383 با همسر اول خود ماندانا روحی ازدواج کرد و در سال 1387 از یکدیگر جدا شدند. بعد از چندین ماه و در همان سال با سحر دولتشاهی ازدواج کرد و زندگی مشترکش با او نیز به بن‌بست خورد و این زوج در سال 1393 از هم طلاق گرفتند.

رامبد جوان 2 سال پس از جدایی از سحر دولتشاهی با نگار جواهریان ازدواج کرد که به تازگی صاحب دختری به نام «نوردخت» شدند. جالب است بدانید که رامبد جوان در سال 1395 فیلم سینمایی «نگار» را ساخت و همسر خود را به عنوان بازیگر نقش اول این فیلم انتخاب کرد. فیلم نگار در گیشه فروش خوبی داشت و با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان مواجه شد.

 

علی اوجی و نرگس محمدی

بازیگرانی که با یکدیگر ازدواج کردند

از دیگر بازیگرانی که باهم ازدواج کردند نیز می‌توانیم به علی اوجی و نرگس محمدی اشاره کنیم. نرگس محمدی به واسطه بازی در سریال «ستایش» به شهرت رسید و علی اوجی نیز نویسنده، بازیگر و کارگردان محبوبی است که اغلب در آثار طنز مهران مدیری به عنوان نویسنده حضور دارد. این زوج هنری در سال 1396 با یکدیگر ازدواج کردند و این ازدواج نیز برای هواداران این دو هنرمند بسیار شوکه‌کننده و در عین حال جذاب بود.

نرگس محمدی پیش از ازدواج با علی اوجی در برنامه دورهمی حضور پیدا کرد و گفت قصد ازدواج دارد، اما مورد مناسبی هنوز برایش پیش نیامده است. چند ماه پس از این برنامه با علی اوجی ازدواج کرد و مجددا به دورهمی دعوت شدند و علی اوجی در این برنامه گفت پس از تماشای برنامه نرگس در دورهمی به فکر ازدواج با او افتادم.

 

منوچهر هادی و یکتا ناصر

بازیگرانی که باهم ازدواج کردند

 • آثار مشترک: یکی می‌خواد باهات حرف بزنه (1390)، زندگی جای دیگری است (1392)، من سالوادور نیستم (1394)، کارگر ساده نیازمندیم (1394)، آینه بغل (1396)، رحمان 1400 (1397)، سریال دل (1398)

منوچهر هادی و یکتا ناصر نیز یکی دیگر از زوج های معروف سینمای ایران هستند که در اسفند 1394 با یکدیگر ازدواج کردند. منوچهر هادی کارگردان مطرح سینمای ایران است که فیلم‌ها و سریال‌های متعدد و شاخصی از جمله سریال عاشقانه، دل و فیلم‌های سینمایی آینه بغل و رحمان 1400 را ساخته است. یکتا ناصر نیز بازیگر معروف سینما است که پس از ازدواج با منوچهر هادی در اکثر پروژه‌های او حضور پررنگی دارد. در این مقاله نیز می‌توانید درباره سریال دل بخوانید.

 

جواد عزتی و مه لقا باقری

موفق ترین زوج های سینمای ایران

 • آثار مشترک: سریال‌های باغ مظفر (1385)، قهوه تلخ (1389)، دردسرهای عظیم (1393)

از دیگر زوج های معروف سینمای ایران می‌توانیم به جواد عزتی و مه‌لقا باقری اشاره کنیم که هر دو جزء بازیگران محبوب سینما و تلویزیون هستند. این دو در یک تئاتر به کارگردانی مه‌لقا باقری با یکدیگر آشنا شدند و در سال 1385 نیز ازدواج کردند. جواد عزتی یکی از ستاره‌های کمدی ایران محسوب می‌شود که از ماندگارترین کاراکترهای او می‌توانیم به شخصیت «بابا اتی» در قهوه تلخ اشاره کنیم.

 

امین زندگانی و الیکا عبدالرزاقی

جدیدترین زوج های بازیگر ایرانی

از دیگر بازیگرانی که با بازیگر ازدواج کردند نیز می‌توانیم به امین زندگانی و الیکا عبدالرزاقی اشاره کنیم. این زوج در فیلمبرداری یک فیلم با یکدیگر آشنا شدند و پس از آن رفت و آمد خانوادگی داشتند و پس از مدتی معاشرت باهم ازدواج کردند. جالب است بدانید که الیکا عبدالرزاقی همسر دوم امین زندگانی است و او چندین سال قبل با مینا لاکانی ازدواج کرده بود، اما پس از چند سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند و مینا لاکانی نیز در سال 1390 به آمریکا مهاجرت کرد.

 

اشکان خطیبی و آناهیتا درگاهی

زوج های معروف سینمای ایران

اشکان خطیبی و آناهیتا درگاهی نیز یکی دیگر از زوج های بازیگر سینمای ایران هستند که در سال 1395 با یکدیگر ازدواج کردند. اشکان خطیبی بازیگر، خواننده و مجری مشهور ایرانی است و آناهیتا درگاهی نیز بازیگر و نقاش معروفی است که در سال 1397 در سریال «ممنوعه» بسیار خوش درخشید. جالب است بدانید که آناهیتا درگاهی پیش از ازدواج با اشکان خطیبی، در سال 1393 با «محمد پروین»، فوتبالیست معروف ایرانی ازدواج کرد، اما این ازدواج دوام چندانی نداشت و این دو در سال 1394 از یکدیگر طلاق گرفتند.

 

مهدی کوشکی و ریحانه پارسا

جدیدترین زوج های بازیگر ایرانی

مهدی کوشکی و ریحانه پارسا نیز از جدیدترین زوج های بازیگر ایرانی هستند که در اسفند 1398 با یکدیگر ازدواج کردند و خبر این ازدواج سر و صدای زیادی در فضای مجازی به راه انداخت. مهدی کوشکی یکی از بازیگران معروف سینمای ایران است که اخیرا در سریال‌های «دل»، «کرگدن» و «آقازاده» حضور داشته است و پیش از ریحانه پارسا یک ازدواج ناموفق داشته و پسری به نام «آرسام» دارد. ریحانه پارسا نیز با بازی در سریال تلویزیونی «پدر» به شهرت رسید و پس از آن مورد توجه فیلمسازان دیگر قرار گرفت. این زوج 17 سال اختلاف سنی دارند و خانواده ریحانه پارسا نیز با این ازدواج مخالف بودند.

 


زوج های معروف سینمای جهان


در سینمای جهان نیز بازیگران بسیاری وجود دارند که با یکدیگر ازدواج کرده‌اند و در این بخش چندین زوج مطرح دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

تام هنکس و ریتا ویلسون

زوج‌ های هنرمند

تام هنکس و ریتا ویلسون از زوج‌ های هنرمند هالیوود هستند که در سال 1988 با یکدیگر ازدواج کردند و دو فرزند به نام‌های «چستر» و «ترومن» دارند. تام هنکس هنرپیشه، کارگردان و کمدین محبوب آمریکایی است که یکی از ستاره‌های محبوب هالیوود محسوب می‌شود و از آثار شخص او می‌توانیم به فیلم‌های فارست گامپ (1994)، نجات سرباز رایان (1998) و مسیر سبز (1999) اشاره کنیم. ریتا ویلسون نیز بازیگر محبوب آمریکایی است که از آثار ماندگار او می‌توانیم به فیلم‌های سایکو (1998) و همسر خوب (2011) اشاره کنیم. بیوگرافی تام هنکس را می‌توانید در این مقاله بخوانید.

 

کیت هرینگتون و رز لزلی

زوج های بازیگر

کیت هرینگتون و رز لزلی نیز یکی دیگر از زوج های بازیگر هالیوود هستند که در هنگام فیلمبرداری سریال ماندگار «بازی تاج و تخت» عاشق یکدیگر شدند و در سال 2018 با هم ازدواج کردند. البته رابطه عاشقانه آنها در حین فیلمبرداری سریال بازی تاج و تخت شروع شد و پیش از ازدواج به مدت 4 سال با یکدیگر در ارتباط بودند. جالب است بدانید که کیت هرینگتون و رز لزلی هر دو از نوادگان چارلز دوم هستند و به نوعی رابطه فامیلی دارند.

 

اشتون کوچر و میلا کونیس

بازیگرانی که با یکدیگر ازدواج کردند

اشتون کوچر و میلا کونیس نیز زوج هالیوودی دیگری هستند که در سال 2012 با یکدیگر ازدواج کردند. اشتون کوچر بازیگر محبوب آمریکایی است و میلا کونیس نیز بازیگر سرشناس هالیوود است. اشتون کوچر پیش از میلا کونیس در سال 2005 با دمی مور ازدواج کرد و پس از چندین سال زندگی مشترک، در سال 2011 از هم طلاق گرفتند.

 

پنه لوپه کروز و خاویر باردم

بازیگرانی که با بازیگر ازدواج کردند

پنه لوپه کروز و خاویر باردم نیز یکی از زوج های بازیگر سینمای اسپانیا هستند که در سال 2010 با یکدیگر ازدواج کردند. این زوج از بازیگران مطرح اسپانیا محسوب می‌شوند که آثار درخشانی را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده‌اند. جالب است بدانید که پنه لوپه کروز و خاویر باردم در سال 2018 در فیلم «همه می‌دانند» اصغر فرهادی در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و پنه لوپه نیز برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه گویا بهترین بازیگر نقش اول زن شد. در این مطلب نیز می‌توانید بیوگرافی خاویر باردم را مطالعه کنید.

 

سوفی ترنر و جو جوناس

بازیگرانی که باهم ازدواج کردند

سوفی ترنر و جو جوناس نیز یکی دیگر از زوج‌های معروف هالیوودی هستند که از سال 2016 با یکدیگر رابطه عاشقانه دارند و در سال 2019 نیز به طور رسمی با هم ازدواج کردند. سوفی ترنر در سریال «بازی تاج و تخت» بسیار خوش درخشید و جو جوناس نیز یکی از اعضای معروف گروه موسیقی «جوناس برادرز» است که هر دو هنرمند، طرفداران بسیاری در آمریکا و بریتانیا دارند. سوفی ترنر و جو جوناس به تازگی صاحب یک فرزند دختر شدند و یکی از زوج‌های موفق هالیوود محسوب می‌شوند.

 

جیسون موموآ و لیسا بونت

بازیگرانی که با بازیگر ازدواج کردند

جیسون موموآ و لیسا بونت نیز یکی دیگر از زوج‌های معروف هالیوودی هستند که در سال 2007 با یکدیگر ازدواج کردند. جیسون موموآ بازیگر و مدل مشهور آمریکایی است و لیسا بونت نیز هنرپیشه محبوب آمریکایی است که هر دو طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارند. جیسون موموآ در سریال‌های «بازی تاج و تخت» و «دیدن» بسیار خوش درخشید و بسیاری از ایرانیان پس از تماشای این دو سریال جذاب، هوادار این هنرمند معروف آمریکایی شدند. در این مقاله نیز می‌توانید بیوگرافی کامل جیسون موموآ را مطالعه کنید و با این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

ما در این مقاله زوج های معروف سینمای ایران و جهان را به شما معرفی کردیم. بازیگران و هنرمندان بسیاری در ایران و جهان وجود دارند که سال‌ها است با یکدیگر ازدواج کرده و صاحب فرزند نیز هستند. شما از ازدواج کدامیک از زوج های هنرمند معرفی شده در این مطلب باخبر بودید؟ لطفا نظرات خود را در بخش ارسال دیدگاه با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 755.8 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 469 میلیون دلار
  Venom
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 373 میلیون دلار
  Dune
  اکران: 22 اکتبر 2021
 • 368 میلیون دلار
  Eternals
  اکران: 05 نوامبر 2021
 • 115.5 میلیون دلار
  GhostBusters
  اکران: 19 نوامبر 2021
 • 69.8 میلیون دلار
  Encanto
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 43 میلیون دلار
  Clifford the Big Red Dog
  اکران: 10 نوامبر 2021
 • 34.9 میلیون دلار
  The House of Gucci
  اکران: 24 نوامبر 2021
 • 25.8 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 مهر 1400
 • 12 میلیارد تومان
  گشت ارشاد ۳
  اکران: 26 آبان 1400
 • 8.3 میلیارد تومان
  قهرمان
  اکران: 05 آبان 1400
 • 8.27 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 3.4 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 اسفند 1400
 • 1.6 میلیارد تومان
  منصور
  اکران: 19 آبان 1400
 • 1.51 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 982 میلیون تومان
  تک خال
  اکران: 27 فروردین 1400
 • 771 میلیون تومان
  آتابای
  اکران: 03 آذر 1400
plaza-ads