آیا سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با وجود کرونا برگزار می شود؟
مونا جلالی
نویسنده:مونا جلالی
ارسال شده در:20 مرداد 1399، 21:00

آیا سی و نهمین جشنواره فیلم فجر با وجود کرونا برگزار می شود؟

حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی اخیرا در یک نشست خبری از اوضاع این روزهای سینمای ایران صحبت کرد. او همچنین صحبت‌هایی درباره برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر داشت.

به گزارش خبرگزاری صبا، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در یک نشست خبری به سوالات اهالی رسانه پاسخ داد. آقای انتظامی همچنین درباره برگزاری جشنواره‌ها و خصوصا سی و نهمین جشنواره فیلم فجر صحبت کرد. رئیس سازمان سینمایی درباره برگزاری جشنواره‌های زیرمجموعه این سازمان در این زمان بحران شیوع ویروس کرونا گفت:

سناریوهای مختلف برای برپایی جشنواره‌های سینمایی زیرمجموعه سازمان در شرایط خاص نوشته شده و در دست بررسی است. در دبیرخانه پنج گانه شرایط مختلف را بررسی می‌کنیم که چقدر از آنها را به شکل سنتی و چه بخشی را به شکل آنلاین و جدید برگزار کنیم. بخش بازار جشنواره‌ها را هم با توجه به تجربه‌های جهان در دست بررسی داریم.

انتظامی همچنین درباره جشنواره‌هایی مانند فیلم کوتاه بیان کرد که:

برای جشنواره‌ای چون فیلم کوتاه که دیده شدن آثار برای صاحبان آثار مهم است، بیشتر به شکل سنتی فکر می‌کنیم، ولی درباره جشنواره‌هایی که آثار تجاری‌تر در آنها حضور دارند و مسئله سرقت فیلم‌ها جدی‌تر است باید فکر دیگری بکنیم.

سی و نهمین جشنواره فیلم فجر

حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی در قسمت دیگری از این نشست بار دیگر تاکید کرد که:

فعلا فرض ما برگزاری جشنواره ملی فیلم فجر است. البته نیاز به تعداد کافی فیلم داریم که خوشبختانه آمار می‌گوید تولید در جریان است و با وضعیت موجود فیلم به اندازه کافی برای برگزاری داریم. اگر تعداد کافی فیلم برای برگزاری نداشته باشیم، طبیعتاً در برگزاری جشنواره تجدیدنظر می‌کنیم.

او همچنین در زمینه تولید آثار سینمایی گفت:

سیاست ما حمایت از سینمای اجتماعی و ارزشمند است و این امر خود را در تخصیص بودجه و مجوز نشان می‌دهد. در مرکز گسترش از فیلمسازان خلاق و جوان در تولید حمایت می‌کنیم و 300 میلیون بلاعوض به 10 فیلم می‌دهیم. در حمایت از اکران فیلم‌های هنری و تجربی هم سیاست خود را در مرکز گسترش دنبال می‌کنیم. در فارابی فراخوان فیلمنامه داده‌ایم با آسیب‌شناسی آنچه تاکنون فارابی در حوزه فیلمنامه داشته است. از آثار ادبی که ظرفیت تبدیل به اثر تصویری داشته باشد حمایت می‌شود و تا آخر خرداد 30 اثر اعلام شد. حال اعلام شده یک تهیه کننده هم باید اعلام شود تا این طرح معطوف به ساخت باشد.

در بخش دیگری از صحبت‌هایش انتظامی درباره سی و نهمین جشنواره فیلم فجر و دیگر جشنواره‌ها گفت:

هر کدام از جشنواره‌ها که به زمان خودش نزدیک شود دبیر آن رسما اعلام می‌شود و این قاعده درباره سی و نهمین جشنواره ملی فیلم فجر هم اتفاق می‌افتد.

برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر

با توجه به صحبت‌های حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی به نظر می‌رسد که آنها به دنبال برپایی جشنواره‌ها هستند نه لغو آنها که این موضوع شامل حال سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هم می‌شود. با این حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا واقعا این جشنواره با وجود بحران ویروس کرونا برگزار خواهد شد یا خیر. همچنین اسامی برندگان سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را می‌توانید در این مقاله بخوانید. با اخبار فیلم و سریال همراه پلازامگ باشید.

2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha