ماجرای میلیاردر شدن تیم کوک ؛ مدیر عامل اپل حالا یک میلیاردر است!

تیم کوک، مدیر عامل اپل، سرانجام توانست ثروت خود را به یک میلیارد دلار رسانده و به جمع مدیران میلیاردر جهان اضافه شود. ماجرای میلیاردر شدن تیم کوک چیست؟

گزارشی جدید از سوی بلومبرگ منتشر شده که نشان می‌دهد دارایی خالص تیم کوک، مدیر عامل اپل، به بیش از یک میلیارد دلار رسیده و آقای کوک حالا رسما یک میلیاردر است. میلیاردر شدن تیم کوک کاملا تحسین برانگیز است، اما نکته قابل توجه این است که ثروت کمی بیش از یک میلیارد دلاری آقای کوک به هیچ عنوان با صدرنشینان لیست میلیاردرهای بلومبرگ قابل مقایسه نیست.

ثروت تیم کوک

نام جف بیزوس، مدیرعامل آمازون در ابتدای این لیست دیده می‌شود و ثروت او حدود 187 میلیارد دلار برآورد شده است. بنیانگذار و مدیرعامل سابق مایکروسافت بیل گیتس با 121 میلیارد و مدیرعامل فیسبوک مارک زاکربرگ با 102 میلیارد دلار به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. نام مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک، در جایگاه دهم این لیست دیده می‌شود، اما او نیز با ثروت 68.7 میلیارد دلاری خود از تیم کوک خیلی جلوتر است.

مردان، 15 جایگاه نخست لیست بلومبرگ از میلیاردرهای جهان را به خود اختصاص داده‌اند، اما جایگاه شانزدهم با 57.1 میلیارد دلار ثروت به خانم آلیس والتون، دختر سم والتون، بنیانگذار شرکت والمارت رسیده است. داستان برند وال مارت را می‌توانید در اینجا بخوانید.

جف بیزوس بیل گیتس / Jeff Bezos Bill Gates

این آمارها درحالی منتشر می‌شود که برخی مدیران میلیاردر به دلایل مختلف مورد انتقاد قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، جف بیزوس، کسی که در صدر لیست بلومبرگ قرار گرفته، به دلیل بیکاری 10 درصد از کارکنان آمازون در طول همه‌گیری ویروس کرونا به شکل گسترده‌ای از جانب رسانه‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است.

داستان میلیاردر شدن تیم کوک اما کمی متفاوت است. آقای کوک بنیانگذار اپل نبوده و کمی نادر است کسی که بنیانگذار یک کمپانی نبوده، به یک مدیر میلیاردر تبدیل شود. اما وی یکی از موفق‌ترین مدیران جهان است و طی مدتی که سکان هدایت اپل را برعهده دارد توانسته این کمپانی را حتی بیشتر از گذشته در مسیر موفقیت سوق دهد؛ عبور اپل از کمپانی نفتی عربستانی آرامکو و تبدیل شدن غول تکنولوژی به با‌ ارزش‌ترین کمپانی تجاری عمومی جهان به خوبی بیانگر ارزش کار آقای کوک است.

میلیاردر شدن تیم کوک در شرایطی رخ می‌دهد که قرارداد او و اپل در پایان سال 2021 به پایان می‌رسد، اما بر اساس گزارش‌ها، هیئت مدیره این کمپانی بنا دارد تا آقای کوک را با ارائه یک پیشنهاد بهتر حفظ کرده و برای سال‌های طولانی‌تر سکان هدایت اپل را به وی واگذار کند.

2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha