داستان تمام شخصیت های مورتال کمبت (Mortal Kombat)؛ از ساب زیرو تا اسکورپین

شخصیت های مورتال کمبت (Mortal Kombat) توانسته‌اند در طول حدود سه دهه از زمانی که اولین بازی این مجموعه عرضه شده، طرفداران زیادی به دست بیاورند. در این مطلب به معرفی شخصیت های مورتال کامبت و بررسی کلی داستان مورتال کمبت می‌پردازیم.

بازی‌های مبارزه‌ای معمولا با داستان خود شناخته نمی‌شوند، اما بازی های مورتال کمبت یک استثنا است. حدود 27 سال از انتشار اولین بازی این مجموعه می‌گذرد و 10 عنوان اصلی و 3 بازی اسپین آف از آن ساخته شده است. در این مجموعه بازی‌ها، شخصیت‌های جذاب مختلفی معرفی شده‌اند که هر کدام با توانایی‌های و سبک بازی منحصر به خود، توانسته‌اند طرفداران دوآتشه‌ای برای خود به دست بیاورند. جدیدترین بازی در این مجموعه، Mortal Kombat 11 است که در 3 اردیبهشت 1398 برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر شد. برای کسب اطلاعات مختلف در مورد این بازی می‌توانید به مطلب مرتبط ما در این مورد مراجعه کنید. در ادامه با پلازامگ همراه باشید تا نگاهی به داستان بازی مورتال کمبت داشته باشیم و سپس به معرفی و بررسی داستان شخصیت های مورتال کمبت بپردازیم.

شخصیت مورتال کمبت

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


نگاهی به شخصیت های مورتال کمبت و داستان کلی این مجموعه


در جدول زیر می‌خواهیم تمام شخصیت ها مورتال کمبت را معرفی کنیم . در جلوی نام هر بازی در این فهرست، اسم شخصیت های مورتال کمبت که برای اولین بار در این مجموعه در آن بازی ظاهر شده‌اند را آورده‌ایم. این فهرست از اولین بازی مورتال کامبت در سال 1992 آغاز شده و تا مورتال کمبت 11 سال 2019 ادامه دارد. به غیر از شخصیت‌های زیر، برخی کاراکترهای میهمان هم در بازی‌های مختلف مورتال کمبت حضور دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به بتمن در MK vs DCU، جوکر در مورتال کامبت 11 و کریتوس در مورتال کامبت 9 اشاره کرد. این شخصیت‌های میهمان در فهرست زیر آورده نشده‌اند.

داستان مورتال کمبت

عنوان بازی تاریخ عرضه شخصیت های جدید معرفی شده
مورتال کمبت (Mortal Kombat) 1992 Johnny Cage (جانی کیج) –  Kano (کینو) –  Liu Kang (لیو کانگ) –  Raiden (رایدن) –  Scorpion (اسکورپین) – Sonya Blade (سونیا بلید) – Sub-Zero (ساب زیرو) – Goro (گورو) – Shang Tsung (شنگ سونگ) – Reptile (رپتایل)
مورتال کمبت 2 (Mortal Kombat II) 1993 Baraka (باراکا) – Jade (جید) – Jax (جکس) – Kintaro (کینتارو) – Kung Lao (کونگ لائو) – Mileena (میلینا) – Noob Saibot (نوب سایبات) – Shao Kahn (شائو کان) – Smoke (اسموک)
مورتال کمبت 3 (Mortal Kombat 3) 1995 Motaro (موتارو) – Cyrax (سایرکس) – Kabal (کابال) – Nightwolf (نایت ولف) – Sektor (سکتور) – Sheeva (شیوا) – Sindel (سیندل) – Stryker (استرایکر)
آلتیمت مورتال کمبت 3 (Ultimate Mortal Kombat 3) 1995 Ermac (ارمک) – Rain (رین)
مورتال کمبت تریلوژی (Mortal Kombat Trilogy) 1996 Chameleon (کَملین) – Khameleon (خامیلیِن)
اسطوره‌های مورتال کامبت: ساب-زیرو (Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero) 1997 Fujin (فوجین) – Quan Chi (کوان چی) – Sareena (سارینا) – Shinnok (شیناک)
مورتال کمبت 4 (Mortal Kombat 4) 1997 Jarek (جَرِک) – Kai (کای) – Meat (میت) – Reiko (ریکو) – Tanya (تانیا)
مورتال کمبت: نیروهای ویژه (Mortal Kombat: Special Forces) 2000 Tremor (ترمور)
مورتال کامبت: اتحاد مرگبار (Mortal Kombat: Deadly Alliance) 2002 Blaze (بلیز) – Bo’ Rai Cho (بو رای چو) – Drahmin (دراهمین) – Frost (فراست) – Hsu Hao (سو هاو) – Kenshi (کنشی) – Li Mei (لی مِی) – Mavado (مَوادو) – Mokap (موکپ) – Moloch (مولاک) – Nitara (نیتارا)
مورتال کمبت: نیرنگ (Mortal Kombat: Deception) 2004 Ashrah (اشرح) – Dairou (دایرو) – Darrius (داریوس) – Havik (هویک) – Hotaru (هوتارو) – Kira (کیرا) – Kobra (کبرا) – Onaga (اوناگا) – Shujinko (شوجینکو)
مورتال کمبت: آرماگدون (Mortal Kombat: Armageddon) 2006 Daegon (دیگان) – Taven (تِیوِن)
مورتال کمبت (Mortal Kombat) 2011 Skarlet (اسکارلت)
مورتال کمبت 10 (Mortal Kombat X) 2015 Cassie Cage (کیسی کیج) – D’Vorah (دوورا) – Erron Black (ارون بلک) – Ferra / Torr (فرا/تور) – Jacqui Briggs (جکی بریگز) – Kotal Kahn (کوتال کان) – Kung Jin (کونگ جین) – Takeda Takahashi (تاکدا تاکاهاشی) – Triborg (تریبورگ)
مورتال کمبت 11 (Mortal Kombat 11) 2019 Cetrion (سترین) – Geras (گراس) – Kollector (کالکتور) – Kronika (کرونیکا)

 

داستان کامل مورتال کمبت

در این بخش قصد داریم تا مروری بر داستان مجموعهٔ بازی مورتال کمبت داشته باشیم.

مجموعهٔ بازی مورتال کمبت

این مجموعه در یک جهان ساختگی اتفاق می‌افتد که متشکل از هجده قلمرو بازمانده است که طبق گفته‌های داستان‌های درون بازی، توسط خدایان بزرگتر (Elder Gods) خلق شده‌اند. طبق توضیحاتی که در بازی The Mortal Kombat: Deception ارائه شده، شش مورد از قلمروهای بازی بدین شرح است: 

Earthrealm: خانه قهرمانان افسانه‌ای مانند لیو کانگ، کونگ لائو، سونیا بلید، جانی کیج و جکس بریگز و همچنین تحت حمایت خدای رعد و برق «رایدن».

 Netherrealm: اعماق آتشین که در آن فقط افراد رذل حضور دارند، قلمرو شیاطین و «جنگجویان سایه» مانند کوان چی و نوب سایبات.

Outworld: قلمرو درگیری‌های مداوم که امپراطور شائو کان بر آن ادعای مالکیت دارد.

Seido: قلمرو نظم، که ساکنان آن بیش از هر چیز به ساختار و نظم خود اهمیت می‌دهند.

Chaos: که ساکنان آن از هیچ قانونی پیروی نمی‌کنند و آشفتگی و تغییر مداوم را پرستش می‌کنند.

Edenia: که به زیبایی ، بیان هنری و طول عمر ساکنان آن شهرت دارد.

خدایان بزرگتر (Elder Gods) تصویب کرده‌اند که فقط در یک صورت یک قلمرو می‌تواند قلمرو دیگر را بدست آورد و آن هم با شکست دادن بزرگ‌ترین جنگجویان قلمرو در ده مسابقه متوالی در تورنمنت‌های Mortal Kombat است.

 

داستان بازی مورتال کمبت

اولین بازی Mortal Kombat در Earthrealm (زمین) برگزار می‌شود که هفت جنگجوی مختلف با دلایل خاص خود برای ورود به مسابقات شرکت کردند و جایزه آنها ادامه آزادی قلمروشان بود که در معرض خطر تصاحب توسط Outworld قرار داشت. از جمله جنگجویان این تورنمنت لیو کانگ، جانی کیج و سونیا بلید بودند. با کمک خدای تندر یعنی Raiden ، جنگجویان Earthrealm پیروز شدند و لیو کانگ قهرمان جدید مورتال کمبت شد. در Mortal Kombat II ، شائو کان که قادر به تحمل شکست شانگ تسونگ نبود ، جنگجویان Earthrealm را فریب داد و دوباره به Outworld برمی‌گرداند. در اینجا نیز برای بار دوم، لیو کانگ موفق به شکست دادن شائو کان می‌شود.

در بازی Mortal Kombat 3 ، شائو کان Edenia را با امپراتوری خود ادغام کرد و ملکه سابق آن یعنی سیندل را در Earthrealm احیا و سپس آن را هم با Outworld ترکیب کرد. او تلاش می‌کند تا به Earthrealm حمله کند اما در نهایت توسط لیو کانگ یک بار دیگر شکست می‌خورد. پس از شکست شائو کان، قلمرو ادنیا (Edenia) از چنگ او رها شد و به قلمرو صلح‌آمیز قدیم بازگشت که اکنون توسط شاهزاده کیتانا اداره می‌شد. در بازی مورتال کمبت 4، شاهد این هستیم که یکی از الدر گادهای سابق با نام Shinnok که از سمت خود طرد شده، سعی در تصاحب Earthrealm و کشتن رایدن دارد. با این‌حال، او نیز از لیو کانگ شکست می‌خورد.

 

شخصیتهای مورتال کمبت

در بازی Mortal Kombat: Deadly Alliance ، جادوگران شیطانی کوآن چی و شانگ تسونگ برای فتح قلمروها با هم متحد می‌شوند. در بازی Mortal Kombat: Deception، پس از چندین مبارزه، جادوگران با کشتن جنگجویان Earthrealm پیروز می‌شوند تا اینکه رایدن برای مقابله با آن‌ها مداخله می‌کند. اوناگا پادشاه اژدها که در پایان Mortal Kombat: Deadly Alliance توسط رپتایل آزاد شده بود، شوجینکو را فریب می‌دهد که به دنبال 6 قطعه گمشده Kamidogu بگردد. این 6 قطعه، منبع قدرت اوناگا هستند. اوناگا با متحدین رایدن، شانگ تسونگ و کوان چی مبارزه کرد تا بتواند به آخرین قطعه دست یابد. فقط چند جنگجو برای نبرد با پادشاه اژدها و نیروهایش باقی مانده بودند. شوجینکو سرانجام بر اوناگا پیروز شد و خطر را از قلمروها دور کرد.

در Mortal Kombat: Armageddon ما به آغاز فاجعه برمی‌گردیم. قرن‌ها قبل از اولین مورتال کمبت، ملکه دلیا (Queen Delia) پیشگویی کرد که قلمروها از بین خواهد رفت زیرا قدرت همه مبارزان قلمروها به حدی عظمت می‌یابد که قلمروها را غرق و بی‌ثبات می‌کند و این قضیه باعث ایجاد زنجیره‌ای مخرب از وقایع می‌شود. پادشاه آرگوس پسران خود ، Taven و Daegon را در خواب مصنوعی قرار داد تا اینکه یک روز بیدار شده و با شکست دادن شخصی به نام Blaze، قلمرو را از نابودی نجات دهند. در پایان ، شائو کان کسی است که Blaze را شکست می‌دهد و باعث ایجاد آرماگدون می‌شود.

 

تمام شخصیت های مورتال کمبت

در این میان، داستان بازی Mortal Kombat vs. DC Universe ربطی به نسخه‌های قبلی ندارد. پس از شکست همزمان Shao Kahn در این سمت و جنگ سالار فضایی یعنی Darkseid در دنیای DC ، باعث می‌شود که هر دو شخصیت مفنی به موجودیتی به نام “Dark Kahn” تبدیل شوند. ترکیب شدن این دو شخصیت منفی باعث ادغام دنیای مورتال کمبت با DC می‌شود. این اتفاق باعث خشم و درگیری جنگجویان و قهرمانان هردو جهان می‌شود زیرا هرکدام، دیگری را مسئول این فاجعه می‌داند تا اینکه فقط رایدن و سوپرمن باقی می‌مانند. این دو با دارک کان روبرو شده و برای شکست دادن دشمن مشترک خود با هم متحد می‌شوند. پس از شکست دارک کان، دو قلمرو به آرامش قبلی خود باز می‌گردند.  شائو کان و دارکسید نیز در جهان یکدیگر زندانی شده تا با اعمال خود رو به رو شوند.

در بازی Mortal Kombat 2011 که درواقع ریبوت محسوب می‌شود، نبرد آرماگدون منتهی به دو بازمانده می‌شود: رایدن و شائو کان. در این لحظه، رایدنی که در آینده قرار دارد، به رایدن زمان حال وحی می‌کند که کشتن شائو کان باعث بروز اتفاقات هولناکی خواهد شد؛ پس او باید خط زمانی را تغییر داده و از این اتفاق جلوگیری کند. درحالی که او با کمک Elder Gods موفق می‌شود در دهمین دوره مسابقات مورتال کمبت جلوی شائو کان را بگیرد، رایدن مجبور می‌شود بخاطر دفاع از خود لیو کانگ را بکشد. همین اتفاق باعث می‌شود که بیشتر متحدانش به سمت ملکه سیندل بروند؛  قلمرو Earthrealm را ترک کنند و آن را در برابر Shinnok و Quan Chi آسیب پذیر سازند.

 

مورتال کامبت فیلم شخصیتها

در بازی Mortal Kombat X شاهد این هستیم که چگونه Shinnok و Quan Chi نقشه خود را اجرا می‌کنند. این نقشه با رهبری کردن لشگری از مردگان که در حمله شائو کان به Earthrealm مرده بودند انجام می‌شود. یک تیم از جنگجویان به رهبری رایدن که شامل جانی کیج، کنشی تاکاهاشی و سونیا بلید است به مقابله با آن‌ها می‌پردازند. طی این مبارزه، شینوک در سنگ طلسم خود زندانی می‌شود و بسیاری از جنگجویان لشگر مردگان نیز از اسارت او آزاد می‌شوند؛ هرچند که کوان چی فرار می‌کند. 25 سال بعد، کوان چی با کمک D’Vorah تلاش می‌کنند تا دوباره شینوک را احیا کنند. اسکورپین کوان چی را می‌کشد اما کوان چی موفق می‌شود در لحظه آخر شینوک را آزاد سازد. کیسی کیج برای مبارزه با او تیمی متشکل از نسل بعدی قهرمانان Earthrealm را برای شکست دادن او رهبری می‌کند. با شکست Shinnok و Quan Chi ، در حالی که Raiden سعی دارد از سنگ طلسم شینوک استفاده کند، لیو کانگ و کیتانا کنترل Netherrealm را بر عهده می‌گیرند.

 

قویترین مبارز مورتال کمبت

در بازی Mortal Kombat 11 ، معمار زمان و مادر شینوک یعنی کرونیکا (Kronika) را می‌بینیم که پس از شکست پسرش از رایدن، سعی دارد خط زمانی را تغییر بدهد. برای اینکار، او قهرمانان قلمرو را از زمان گذشته به زمان حال می‌آورد. پس از آنکه نزدیک بود رایدن برای بار دوم لیو کانگ را بکشد، او ناگهان متوجه می‌شود که کرونیکا کنترل ذهن آن‌ها را بدست گرفته تا دوباره با هم طی خط‌های زمانی مختلف مبارزه کنند؛ زیرا کرونیکا از ترکیب شدن قدرت این جنگجویان می‌ترسد. با وجود دخالت‌ها و  حمله‌های پی در پی کرونیکا، Raiden  قدرت خود را به لیو کانگ می‌دهد و او را به خدای آتش تبدیل می‌کند تا بتواند Kronika را شکست دهد و تاریخ را از نو آغاز کند.

 


 معرفی تمام شخصیت های مورتال کمبت


حال که به صورت کلی با شخصیت های بازی مورتال کمبت و داستان مجموعه آشنا شدید، در این قسمت می‌خواهیم به معرفی معروف‌ترین و محبوب‌ترین شخصیت های مورتال کمبت بپردازیم. عکس شخصیت های مورتال کمبت را نیز می‌توانید در بالای نام هرکدام مشاهده کنید.

با مشاهده ویدئوی بالا نیز می‌توانید بطور کلی مروری بر تمامی شخصیت های مورتال کمبت داشته باشید که با زیرنویس فارسی برای شما آماده شده است.

رایدن / Raiden

شخصیت اصلی مورتال کمبت

رایدن جزو مهم‌ترین و اصلی‌ترین شخصیتهای مورتال کمبت به حساب می‌آید که در تمام نسخه‌ها حضور داشته و بجز نسخه 3، در همه نسخه‌ها جزو کاراکترهای قابل بازی بوده. نژاد او از خدایان و محل تولدش بهشت است. او خدای رعد و برق و محافظ قلمرو Earthrealm محسوب می‌شود. رایدن در واقع Elder God‌ها را قانع کرده که تورنمنت مورتال کمبت را برگزار کنند تا  Earthrealm شانس مقابله با شائو کان و قلمرو Outworld را داشته باشند. طی اتفاقات مختلف، شاهد تبدیل شدن او از شخصیتی مثبت به شخصیتی شیطانی شده‌ایم.

 

لیو کانگ / Liu Kang

ساب زیرو و کیتانا

لیو کانگ هم یکی دیگر از شخصیت های مورتال کمبت است که از زمان آغاز به کار مجموعه در سال 1992، در شماره‌های مختلف آن حضور داشته. نژاد او انسان و قلمروهای او Earthrealm و Netherrealm محسوب می‌شود. او قویترین مبارز مورتال کمبت در قلمرو Earthrealm است و توانسته در مورتال کمبت 2 و 3 و 4، شائو کان را شکست دهد. او با کیتانا رابطه‌ای عاشقانه دارد. Liu Kang یک بار در بازی Mortal Kombat: Deadly Alliance بدست Shang Tsung و Quan Chi و یک بار نیز بطور اتفاقی در خط زمانی اصلی بازی مورتال کمبت 9 بدست رایدن کشته شد. شخصیتی که از او در بازی‌ها می‌بینیم درواقع از تایم‌لاین‌های دیگر به این دنیا آورده شده است. لیو کانگ جزو محبوب‌ترین و بهترین شخصیت های مورتال کمبت به حساب می‌آید.

 

شائو کان / Shao Kahn

کاراکتر های مورتال کمبت

شائو کان مهم‌ترین و اصلی‌ترین شخصیت سری مورتال کمبت است که از شماره دو وارد این مجموعه شد. او امپراطوری Outworld را تحت سلطه خود دارد. قدرتی مانند خدایان و تسلط بر جادوی سیاه، او را به قویترین شخصیت مورتال کمبت تبدیل کرده است. با اینکه شائو کان در انتهای بازی مورتال کامبت 9 مغلوب شده بود، ولی دوباره بازگشته و جزو شخصیت های مورتال کمبت 11 است. او به عنوان یکی از کاراکترهایی بود که در صورت پیش‌خرید بازی میتوانستید با او بازی کنید.

 

اسکورپیون / Scorpion

اسم شخصیت های مورتال کمبت

اسکورپیون شخصیت نمادین مجموعه بازی های مورتال کامبت است که او را برای اولین بار در Mortal Kombat سال 1992 دیدیم. نام اصلی او Hanzo Hasashi، نژاد اصلی او انسان و قلمرو اصلی او نیز Earthrealm و Netherrealm محسوب می‌شود. او که یک بار کشته و بعد با قدرت آتش زنده شد، ساب زیروی اصلی را در پایان مورتال کمبت 1 کشت. دلیل اصلی این دشمنی خونین با ساب زیرو این است که اسکورپین به اشتباه فکر می‌کند ساب زیرو مسئول کشته شدن خانواده و افراد قبیله اوست.

برای مشاهده و خرید برچسب PS4 کاراکتر اسکورپیون می‌توانید به لینک محصول زیر مراجعه کنید.

 

ساب زیرو / Sub-Zero

داستان کامل مورتال کمبت

درست مانند اسکورپیون، ساب زیرو هم یکی از شخصیت‌های نمادین و جزو هفت شخصیت اصلی مورتال کمبت است و بدون این دو، مورتال کمبت معنی ندارد. نام اصلی ساب زیرو، Bi-Han و Kuai Liang است. نژاد او انسان، و قلمرو او Earthrealm محسوب می‌شود. Bi-Han یکی از اساسین‌های Lin-Kuei بود که بر عنصر یخ تسلط داشت. پس از مرگش، برادر او یعنی Kuai Liang نقش ساب زیرو را از مورتال کمبت 2 به بعد ادامه داد و برای قلمرو Earthrealm میجنگید. برخی او را بهترین مبارز دنیای مورتال کامبت میدانند که در MK 11 هم شاهد نبرد او در کنار مبارزان زمین هستیم.

 

سونیا بلید / Sonya Blade

آدم های مورتال کمبت

سونیا بلید نیز یکی از هفت کاراکتر اصلی سری مورتال کمبت به حساب می‌آید. نژاد او انسان، و قلمروش نیز Earthrealm محسوب می‌شود. او جزو اولین شخصیت های زن مورتال کمبت و عضو نیروی ویژه قلمرو زمین است. در بازی مورتال کمبت X ، او همسر سابق جانی کیج و مادر کیسی کیج است. صداگذاری او در بازی Mortal Kombat 11 را نیز قهرمان کشتی کج، روندا روزی (Ronda Rousey) بر عهده گرفته.

 

جانی کیج / Johnny Cage

شخصیت مورتال کمبت

نام اصلی او John Carlton، نژادش انسان و قلمروش نیز Earthrealm محسوب می‌شود. جانی یکی از بازیگران مشهور هالیوود است که به یکی از محافظین Earthrealm تبدیل شده. او که دوران اوج بازیگری خود را در 28 سالگی گذرانده بود، برای ثابت کردن خودش به عنوان یک مبارز، تبدیل شد به یکی از قهرمانان قلمرو زمین. او طی مدت حضورش با سونیا بلید ازدواج کرد. حاصل این ازدواج نیز دختری به نام کیسی کیج است.

 

کسی کیج / Cassie Cage

نام شخصیت های مورتال کمبت

کسی کیج دختر سونیا بلید و جانی کیج و یکی دیگر از شخصیت های زن مورتال کمبت است که در بازی مورتال کمبت 10 معرفی شد و جزو شخصیت‌های اصلی و تاثیرگذار آن بازی بود. نژاد کیسی انسان و خواستگاهش Earthrealm محسوب می‌شود. او جزو شخصیت های کمبات 11 هم هست که با توانایی‌های خود، به کمک مبارزان زمین می‌آید. او قدرت‌های پدرش را به ارث برده است.

 

جکی بریگز / Jacqui Briggs

شخصیت های کمبات

حالا که صحبت از کیج شد بهتر است به جکی بریگز هم اشاره کنیم که دوست صمیمی او محسوب می‌شود و در Mortal Kombat X معرفی شد. او دختر جکسون بریگز است و در مورتال کامبت 11 هم حضور دارد. او برخلاف خواسته پدرش وارد گروه نیروهای ویژه به رهبری سونیا بلید شد.

 

جکس بریگز / Jax Briggs

داستان مورتال کمبت

نام اصلی او جکسون بریگز، نژادش انسان و خواستگاهش قلمرو Earthrealm محسوب می‌شود. جکس از دومین مورتال کمبت وارد تورنمنت شد تا سونیا بلید را که پس از اتفاقات نسخه اول گم شده بود، پیدا کند. جکس بریگز که از قدیمی‌ترین شخصیت های مورتال کمبت به حساب می‌آید، قبلا یک مامور امنیتی بود، ولی بعدها در مورتال کمبت 3 هر دو بازوی خود را از دست داد و اکنون بازوهایی رباتیک دارد. او پدر جکی بریگز است و با تمام وجود از زمین و دخترش در بازی MK 11 محافظت می‌کند.

 

کینو / Kano

شخصیت های زن مورتال کمبت

کینو از نژاد انسان‌هاست و خواستگاه اصلی او نیز Earthrealm به حساب می‌آید. او رئیس قبیله Balck Dragon است که سندیکای جنایتکاران محسوب می‌شود. کینو به مهارت‌هایش در چاقو و بیرون کشیدن قلب حریفانش مشهور است. چشم راست او قابلیت پرتاب کردن لیزر را دارد. کینو دشمن اصلی سونیا بلید، خانواده‌اش و نیروهای ویژه محسوب می‌شود.

 

کابال / Kabal

شخصیت های بازی مورتال کمبت

کابال از نژاد انسان و خواستگاه  اصلیش Earthrealm و سپس Netherreal محسوب می‌شود. او یکی از اعضای قبلیه Black Dragon است و توانایی سریع دویدن را دارد. او که به وسیله ماسک نقس می‌کشد و کل بدنش توسط کینتارو به آتش کشیده شد، توانایی ترساندن دشمنانش در حد مرگ را بخاطر قیافه عجیبش دارد. کابال دو شمشیر کشنده در دستان خود دارد که به نوعی شبیه سلاح‌های بازی Kingdom Hearts هستند. او برای اولین بار در بازی مورتال کمبت 3 ظاهر شد.

 

کیتانا / Kitana

ساب زیرو و کیتانا

کیتانا هم یکی دیگر از کاراکتر های مورتال کمبت است که برای اولین بار در سال 1993 و در بازی Mortal Kombat II حضور پیدا کرد. نژاد کیتانا Edenian و خواستگاه او نیز Edenia و Netherrealm محسوب می‌شود. او دختر سیندل و دختر خوانده شائو کان است و یک خواهر دوقلو به نام میلنا دارد. او برای کمک به قلمرو Earthrealm علیه شائو کان قیام کرد. او که معشوقه لیو کانگ و دوست صمیمی جید محسوب می‌شود، از اصلی‌ترین کاراکترهای مورتال کمبت است.

 

کونگ لائو / Kung Lao

مورتال کامبت فیلم شخصیتها

کونگ لائو یکی از راهبین معبد شائولین است که برای اولین بار در بازی Mortal Kombat II معرفی شد. نژاد او انسان و خواستگاهش Earthrealm و Netherrealm محسوب میشود. Kung Lao یکی از دوستان لیو کانگ هم محسوب می‌شود و جزو شخصیت‌های محبوب این مجموعه است. دلیل اصلی این امر، استفاده جالب او از کلاهش به عنوان یک سلاح است. او سعی دارد با محافظت از Earthrealm، جامعه مخفی White Lutos را که در آن مبارز پرورش می‌دهند، دوباره احیا کند.

 

گورو / Goro

بهترین شخصیت های مورتال کمبت

گورو از نژاد Shokan و خواستگاهش قلمرو Outworld محسوب می‌شود. گورو که جزو قدیمی‌ترین شخصیت های مورتال کمبت به حساب می‌آید، یک مبارز چهار دست که با شکست دادن Kung Lao کبیر، توانست لقب قهرمان مورتال کمبت را بدست آورد. او این لقب را برای 9 نسل پیاپی نگه داشت تا اینکه Liu Kang در مورتال کمبت 1 او را شکست داد.

 

ارمک / Ermac

شخصیت های مورتال کمبت سگا

نژاد ارمک، ترکیبی از چند روح (Soul Fusion) و خواستگاهش نیز Outworld است. شایعه شده که او یکی از کاراکترهای مخفی بود که از مورتال کامبت 1 در این مجموعه حضور داشت. نام ارمک درواقع خلاصه شده‌ی Error Macro است. او در مورتال کامبت 3 آلتیمت به عنوان کاراکتر قابل بازی حضور پیدا کرد.

 

شنگ سونگ / Shang Tsung

بازی های مورتال کمبت

شنگ سونگ ، یکی دیگر از شخصیت های مورتال کمبت، از نژاد انسان و خواستگاهش در قلمرو Earthrealm است. او یکی از قوی‌ترین جادوگران حاضر در مورتال کمبت 1 بود. شنگ سونگ نفرین شده تا برای جوان ماندن از روح بقیه تغذیه کند. او دارای قابلیت دزدین توانایی‌ها و کمبوهای دشمن و استفاده از آن است.

 

باراکا / Baraka

قویترین شخصیت مورتال کمبت

باراکا در مورتال کمبت دوم در سال 1993 به عنوان یک جنگجوی غیرقابل پیش بینی در خدمت امپراتور قلمرو Outworld یعنی شائو کان معرفی شد. او متعلق به یک نژاد جهش یافته چادرنشین به نام تارکاتان است که بعداً در Mortal Kombat: Deception مشخص شد که او موجودی دورگه از شیاطین Netherealm و ساکنین زمین های بایر Outworld است. متمایزترین ویژگی او، مانند اکثر اعضای نژادش، یک جفت تیغه جمع شونده بلند است که از بازوهایش بیرون می‌آید.

 

اسکارلت / Skarlet

عکس شخصیت های مورتال کمبت

نژاد اسکارلت، ترکیبی از چند ژن است که در آزمایشگاه ساخته شده. خواستگاه اصلی او نیز Outworld محسوب می‌شود. اسکارلت اولین بار به عنوان یک شخصیت DLC در مورتال کامبت 9 ظاهر شد. حملات او بیشتر بر مینای جادوی خونین هستند و او اولین بار به صورت رسمی در مجموعه، به عنوان یکی از شخصیت های مورتال کمبت 11 خواهد بود.

 

نوب سایبات / Noob Saibot

مجموعهٔ بازی مورتال کمبت

نام اصلی او Bi-Han، نژادش Wraith و خواستگاهش Netherrealm محسوب می‌شود. بی هان (Bi-Han) در بازی اول مورتال کامبت همان ساب زیرو اصلی بود که به دست اسکورپیون کشته شده ولی دوباره تحت عنوان شخصیت نوب سایبات زنده می‌شود. او با فرم خاصی بین شخصیت های کمبت 11 حضور دارد. نام این کاراکتر از روی دو نفر از سازندگان این بازی که Ed Boon و John Tobias نام داشتند برداشته شده؛ بدین شکل که اگر نام خانوادگی این دو را از آخر به اول بخوانید و کنار هم بگذارید، تبدیل به نوب سایبات می‌شود! او توانایی کنترل سایه‌ها را نیز دارد.

 

دوورا / D’Vorah

شخصیت ها مورتال کمبت

دوورا یکی از منحصربه‌فردترین شخصیت های مورتال کمبت 11 از نظر ظاهری است و در Mortal Kombat X معرفی شد. او حشرات زنده‌ای در درون خود دارد و همچنین دارای بال‌هایی برای پرواز است. وی به عنوان یک عضو زن از گونه Kytinn ، در Outworld زندگی می‌کند و قبلاً به عنوان اولین وزیر کوتال کان فعالیت می‌کرد. در بازی مورتال کمبت 10 شاهد بودیم که کوان چی از او برای آزاد کردن شینوک استفاده کرد.

 

گراس / Geras

داستان شخصیت های مورتال کمبت

گراس یکی از جدیدترین شخصیت های کمبات است که در شماره 11 معرفی شده است. او می‌تواند از شن و سنگ، سلاح‌هایی را ایجاد کرده و زمان را کند یا سریع کند و دشمنانش را از بین ببرد. او در این بازی به عنوان یکی از یاران کرونیکا فعالیت می‌کند.

 

رپتایل / Reptile

معرفی شخصیت های مورتال کمبت

نام اصلی او Syzoth، نژادش Saurian و خواستگاهش نیز Zaterra است. رپتایل که اولین کاراکتر مخفی مورتال کمبت محسوب می‌شود، دارای قدرت‌هایی مانند نامرئی شدن و تولید نوعی اسید سمی در شکل و فرم‌های مختلف است. هدف او از مبارزه، نجات دادن نسل رو به انقراضش (Lizard) است.

 

جید / Jade

شخصیت های کمبت

جید هم یکی از شخصیت های مورتال کمبت محبوب است و از زمان بازی ریبوت مورتال کمبت در سال 2011 تاکنون، دیده نشده بود. او در بازی مورتال کامبت 11 بازگشته و در سمت نیروهای ندررلم مبارزه می‌کند.

 

ارون بلک / Erron Black

بازیکنان مورتال کمبت

ارون بلک یک مبارز با استایلی شبیه به کابوی‌ها بوده و سلاح‌های مرگباری در اختیار دارد. او کار خود را به عنوان یک مزدور برای کوتال کان در بازی Mortal Kombat X آغاز کرد و با تخصص خود در سلاح‌های گرم، دوباره به عنوان یکی از شخصیت های مورتال کمبت 11 بازگشته است. او 150 سال پیش، عهدی که با شنگ سونگ بسته بود را شکست؛ عهدی که باعث می‌شد سرعت پیر شدنش کاهش یابد.

 

کوتال کان / Kotal Kahn

شخصیت های مورتال کمبت

نژاد و خواستگاه این شخصیت، Osh-Tekk است. پس از اینکه قلمرو Osh-Tekk و Outworld با یکدیگر ترکیب شد، او کنترل تاج و تخت را از میلینا گرفت. کوتال کان با اینکه ظاهری شبیه آزتک‌ها دارد، ولی اهل Outerworld بوده و مبارزی قوی است. او کار خود را با بازی MK X آغاز کرد و در بخش داستانی آن بازی، جزو نقش‌های منفی بود. کوتال کان آخرین شخص از گونه خود است و برای افزایش قدرت نیاز به نور خورشید دارد.

 

فراست / Frost

داستان بازی مورتال کمبت

فراست، یکی دیگر از شخصیت های مورتال کمبت ، از نژاد انسان و خواستگاهش قلمرو Earthrealm است. فراست شاگرد ساب زیرو بود که بعدا تشنه قدرت شد و بر علیه استاد خود قیام کرد. او از قبیله خود تبعید شد و اکنون به دنبال انتقام از ساب زیرو است. فراست اولین بار در بازی Mortal Kombat: Deadly Alliance ظاهر شده بود و اکنون در MK 11 بازگشته است.

 

ستریون / Cetrion

شخصیتهای مورتال کمبت

ستریون خواهر شیناک و دختر کرونیکا است که از قدرت طبیعت و عناصر آن استفاده می‌کند. او هم مانند شیناک از خدایان است و در مورتال کمبت 11 به این مجموعه اضافه شده و بر خلاف ظاهر خود، ذهنیت ترسناکی دارد.

 

کلکتور / Kollector

تمام شخصیت های مورتال کمبت

کلکتور جمع کننده خراج امپراطور قبلی Outerworld، یعنی شائو کان بود که دارای شش بازو است. او بعد از قیام کوتال کان دستگیر شد ولی توانست فرار کند و دوباره به شائو کان خدمت کند. او هم جزو شخصیت های کمبت است که در MK 11 برای اولین بار ظاهر شده است.

در این مطلب نگاهی کلی به تمام کاراکترهای مجموعه مورتال کامبت و داستان مورتال کمبت داشتیم و سپس به معرفی شخصیت های مورتال کمبت و داستان آن‌ها پرداختیم. شخصیت محبوب شما در این مجموعه کدام است و کدام یک بهترین گیم‌ پلی را دارد؟ در پایین صفحه می‌توانید نظر خود را در مورد شخصیت‌های این بازی با ما در میان بگذارید.

و در پایان توصیه می‌کنیم چنانچه نیاز به خرید انواع لوازم جانبی بازی همچون ماوس و کیبورد گیمینگ، انواع دسته بازی، کابل‌ها، پایه شارژ دسته بازی و… دارید آن را از قسمت پیشنهاد ویژه فروشگاه اینترنتی پلازا، با تخفیفات استثنایی و قیمتی مقرون به صرفه خریداری نمایید.

13
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
مارادونا 28 فروردین 1398، 17:58

بسیار عالی

فرشید 15 بهمن 1398، 23:31

خیییلییی عالییی بود.. مرسی این Noob Saibot چقدر خفنه خداییش

آرش 16 بهمن 1398، 04:16

شناسنامه ی مورتال کمبت اسکورپین هست و خدای سرعت و گیم پلی هم نوب سایبوت هست و خیلی خوشحالم که به این مجموعه برگشت فکر نکنم کسی باشه که از بازی با نوب ناراضی باشه و لذت نبره

Amir 16 بهمن 1398، 20:02

مورتال کمبت 11 که عالیترینه

بهزاد 17 بهمن 1398، 00:13

موتال کمبات بازی نوستالژی و فوق العاده ای هستش

دیدگاههای بیشتر ...