معرفی فیلم مالیفیسنت 3 ؛ داستان، بازیگران و زمان پخش

معرفی فیلم مالیفیسنت 3 ؛ داستان، بازیگران و زمان پخش
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

موفقیت قسمت دوم فیلم مالیفیسنت به نام معشوقه شیطان به اندازه فیلم اول نبود، اما کارگردان این فیلم و ال فانینگ تولید فیلم مالیفیسنت 3 را تایید کردند.

اولین فیلم مالیفیسنت که با اقتباس از کتاب معروف زیبای خفته ساخته شده است، در سال 2014 به نمایش درآمد. در این فیلم شخصیت شرور مالیفیسنت به یک قهرمان تبدیل شده بود و طلسمی که خودش روی شاهزاده آرورا گذاشته بود را برداشت و او از خواب جادویی بیدار شد. پنج سال بعد یعنی در سال 2019، قسمت دوم این فیلم به روی پرده سینماها آمد.

فیلم Maleficent 3

در پایان فیلم مالیفیسنت 2، شخصیت مالیفیسنت سبب سرنگونی ملکه شیطانی، اینگریث شد و به شاهزاده آرورا کمک کرد تا با عشق واقعی خود یعنی شاهزاده فیلیپ ازدواج کند. این زوج اعلام کردند که می‌خواهند در قلمروی جادویی خود نظم و هماهنگی ایجاد کنند. گرچه مالیفیسنت 2 پایان خوب و خوشی داشت، اما هنوز هم نویسندگان می‌توانند از گوشه و کنار مشکلی را به بطن داستان بکشند و این‌گونه که از شواهد برمی‌آید، قصد انجام چنین کاری را دارند. در این مقاله از پلازامگ به اخبار منتشر شده درباره فیلم Maleficent 3 خواهیم پرداخت.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


داستان فیلم مالیفیسنت 3


تقریباً اولین فیلم مالیفیسنت بر اساس افسانه کلاسیک چارلز پرلو و انیمیشن زیبای خفته محصول سال 1959 خود والت دیزنی ساخته شده است. با فروش بیش از 750 میلیون دلار در گیشه، بدیهی بود که این قصه به مجموعه‌ای از فیلم‌ها تبدیل می‌شود و قرار نیست محدود به خط مشی و داستان فیلم اول باشد.

فیلم دوم دنیای مورها و افسانه مالیفیسنت را فراتر از آنچه در فیلم اول دیدیم گسترش می‌دهد و چشم‌انداز تولید و داستان فیلم سوم توسط فروش «معشوقه شیطان» در گیشه هدایت خواهد شد. از آنجا که هنوز هیچ چیز به طور رسمی اعلام نشده است، کل این بخش فقط بر اساس حدس و گمان خواهد بود.

با این حال، اِل فانینگ، بازیگر نقش شاهزاده خانم آرورا در هر دو فیلم، اظهار داشت که فیلم سوم حتی هنگام کار روی فیلم دوم هرگز از نظر سازندگان دور نبوده است. او گفت:

من و آنجلینا یک فیلم سوم برای این مجموعه ارائه می‌دهیم. گرچه این مورد هنوز به تایید دیزنی نرسیده است، اما خوب… مثل اینکه آرورا قصد دارد برود و باز با تاریکی همراه باشد. او شاهزاده فیلیپ را در کنار خود دارد.

بازیگران فیلم مالیفیسنت 3

در مالیفیسنت 2 دیدیم که شخصیت مشهور جولی از یک مادرخوانده افسانه‌ای خیرخواه به شیطانی مجسم تبدیل شده است. اگرچه چیزی که او را در قسمت دوم به این راه می‌اندازد کاملا متفاوت است و این فیلم با سرنگونی ملکه شیطانی اینگریث تمام می‌شود.

مالیفیسنت در پایان پرواز می‌کند و می‌رود، اما قول می‌دهد که برای تعمید نوزاد برگردد. این موضوع احتمالی ضعیف از وجود فیلم سوم را نیز به وجود می‌آورد.

کارگردان مالیفیسنت 2، یواخیم رانینگ (Joachim Rønning) مطمئناً علاقه‌مند به ساخت قسمت سوم است؛ زیرا وی در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت:

من این جهان تخیلی را دوست دارم. من عاشق این نوع فیلم‌ها هستم. بنابراین ما فقط باید صبر کنیم و ببینیم. همه چیز به چگونگی پیشرفت اوضاع کنونی بستگی دارد.

در قسمت دوم این‌طور نشان داده شد که شر ملکه اینگریث از بین رفته و توسط مالیفیسنت به یک بز تبدیل شده است. با این وجود این احتمال وجود دارد که این شخصیت بتواند برای انتقام برگردد. البته انتظار می‌رود برای فیلم سوم دیزنی به احتمال زیاد بر روی ازدواج آرورا و فیلیپ تمرکز کرده و یک شخصیت شرور جدید را وارد داستان کند.

بر اساس بررسی‌های منتقدان، علاقه‌مندان به سینما امیدوارند که مالیفیسنت 3 بیشتر از اینکه به زرق و برق فیلم بپردازد به داستان توجه داشته باشد.

 


بازیگران فیلم مالیفیسنت 3


در میان بازیگران اصلی، همه ما می‌دانیم که بدون آنجلینا جولی با لنزهای کاملاً سبز، استخوان‌های گونه تیز و رفتار با اعتماد به نفسش، فیلم Maleficent 3 وجود نخواهد داشت.

حتی اگر تمامی حقایق در مورد این فیلم در هاله‌ای از ابهام باشد، حضور آنجلینا قطعی‍ست؛ چون او واقعاً این نقش را از آن خود ساخته است. در ابتدا نیز او اعلام کرد به خاطر علاقه زیادی که از کودکی به این افسانه داشته به این فیلم پیوسته است.

در مورد اِل فانینگ و هریس دیکینسون (Harris Dickinson) اگر نویسندگان داستان تصمیم بگیرند روی جنبه‌ای کاملاً جدید متمرکز شوند و آرورا و فیلیپ را کنار بگذارند، ما شاهد حضور آنها نخواهیم بود. اما اگر چنین تصمیمی اتخاذ نشود، این دو بازیگر جوان را در نقش‌های مربوط به خود خواهیم داشت. در ادامه بیوگرافی کوتاهی از دو بازیگر اصلی فیلم، آنجلینا جولی و اِل فانینیگ می‌خوانیم.

 

آنجلینا جولی در نقش مالیفیسنت

والپیپر آنجلینا جولی

آنجلینا جولی (Angelina Jolie) متولد چهارم ژوئن 1975 (14 خرداد 1354) در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا است. پدر و مادر این بازیگر 45 ساله به نام‌های جان ویت و مارشلین برتنارد هر دو بازیگر بودند. آنجلینا بازیگری را از سنین نوجوانی آغاز کرد و در انستیتو «لی استراسبرگ» تحصیل کرد. بعدها او به دانشگاه نیویورک راه پیدا کرد.

جولی با ایفای نقش در فیلم‌هایی مانند Wanted، فیلم Mr. and Mrs. Smith، فیلم Salt و Changeling به یکی از نام‌های مشهور هالیوود تبدیل شد. او بعداً با فیلم مالیفیسنت دیزنی به موفقیتی بین‌المللی دست یافت که باعث تولید قسمت دوم آن شد. جولی همچنین فیلم‌های In the Land of Blood and Honey، فیلم Unbroken و By the Sea را کارگردانی کرده است که در فیلم آخر با همسر سابقش «برد پیت» همبازی بود.

جولی برای رابطه‌های رمانتیکش در زندگی واقعی بسیار مشهور است. اون سه بار ازدواج کرده است که دو ازدواج اولش بیش از سه-چهار سال دوام نداشتند. طی فیلم‌برداری Mr. and Mrs. Smith در سال 2004، جولی با برد پیت آشنا شد. در آن زمان برد پیت با جنیفر آنیستون ازدواج کرده بود. طلاق وی از همسرش برای رابطه با آنجلینا جولی رسوایی بزرگی در هالیوود بوجود آورد و تا سال‌ها این زوج در مرکز توجه بودند. آن‌ها در سال 2012 در یک مراسم خصوصی ازدواج کردند.

داستان فیلم مالیفیسنت 3

در سال‌های 2002 و 2005 آنجلینا سرپرستی دو کودک به نام‌های «مدوکس» و «زاهارا» را قبول کرد. در سال 2005 برد پیت با پرکردن فرم‌های حقوقی در سرپرستی آن‌ها با جولی شریک شد. اولین فرزند جولی و پیت به نام «شیلوه» در سال 2006 متولد شد.

پس از به سرپرستی گرفتن کودکی دیگر به نام «پکس»، جولی دوقلوهایش به نام‌های «ناکس لئون» و «ویوین مارشلین» را به دنیا آورد. در سال 2016 جولی جدایی خود از پیت را اعلام کرد. دعوای آن‌ها بر سر حضانت فرزندانشان بار دیگر به رسوایی انجامید.

آنجلینا جولی فردی انسان‌دوست و فداکار است. در سال 2001 او به عنوان سفیر صلح آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد منصوب شد. در سال 2005، جولی جایزه اقدام بشردوستانه جهانی را از انجمن ملل متحد در ایالات متحده به دلیل فعالیت خود به نمایندگی از حقوق پناهندگان دریافت کرد. وی همچنان توجه زیادی به مسائل جهانی نشان می‌دهد.

جولی در اوایل سال 2007، هنگامی که مادرش پس از سال‌ها مبارزه با بیماری در اثر سرطان تخمدان درگذشت، یک ضربه روحی بزرگ را تجربه کرد. مادربزرگش نیز به دلیل سرطان از دنیا رفته است. در ماه مه سال 2013، جولی 37 ساله در مقاله‌ای با عنوان «انتخاب پزشکی من» در نیویورک تایمز اعلام کرد که برای جلوگیری از سرطان سینه در آینده تحت عمل جراحی ماستکتومی قرار گرفته است. این بازیگر گفت بعد از اینکه فهمید حامل ژنی موسوم به «BRCA1» است که خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان را افزایش می‌دهد، تصمیم به جراحی گرفت.

 

اِل فانینگ در نقش پرنسس آرورا

ال فانینگ مالفیسنت

ال فانینگ (Elle Fanning) بازیگر آمریکایی زاده نهم آوریل سال 1998 (20 فروردین 1377) است. این بازیگر بیست و دو ساله برای ایفای نقش در فیلم‌هایی چون Phoebe in Wonderland و The Neon Demon شناخته شده است. او بازیگری را از دوران کودکی آغاز کرد. اولین حضور او در مینی سریال محبوب Taken بود که توسط استیون اسپیلبرگ ساخته شد. اِل در این مینی سریال نسخه جوان‌تر شخصیت خواهرش، داکوتا فانینگ را بازی کرد.

با گذشت سال‌ها، اِل شروع به کسب نقش‌هایی مستقل از خواهرش کرد و در سن نه سالگی در فیلم «فیبی در سرزمین عجایب» ظاهر شد که در آن نقش اصلی را بازی می‌کرد. عملکرد وی باعث استقبال و محبوبیت زیادش در هالیوود شد.

او همچنین در فیلم‌هایی مانند The Door in the Floor و I Want Someone to Eat Cheese With بازی کرده است. او با ظاهری زیبا و مهارت‌های شگفت انگیز بازیگری خیلی زود خود را به عنوان یک بازیگر جوان و آینده‌دار معرفی کرد.

اِل فانینگ اولین جایزه خود را در سن سیزده سالگی به دست آورد! بازی او در درام آمریکایی Somewhere باعث شد جایزه Young Hollywood Award را برای بازیگر زن سال دریافت کند. برخی از آخرین فیلم‌های او Sidney Hall و The Beguiled هستند.

 

سایر بازیگران فیلم مالیفیسنت 3

در فیلم سینمایی مالیفیسنت 3، ایملدا استنتون (Imelda Staunton) در نقش ناتگراس، جونو تیمپل (Juno Temple) در نقش تیزلویت، سم رایلی (Sam Riley) در نقش دیاوال و اد اسكرین (Ed Skrein) در نقش بورا نیز اگر طرح پیش‌بینی شده برای این فیلم این اجازه را به آنها بدهد، ممکن است برگردند.

ایملدا استنتون با بازی در نقش آمبریج بدجنس در فیلم کتاب پنجم هری پاتر به نام «هری پاتر و محفل ققنوس» در میان ایرانیان شناخته شده است.

فیلم مالفیسنت سه

متأسفانه پری جادویی فلیتل با صداپیشگی لسلی منویل (Lesley Manville)، پری آبی رنگ قصه، در قسمت قبلی خود را برای نجات دوستانش از دست موروها فدا کرد و احتمال بسیار کمی برای برگشت این شخصیت و بازیگر آن به فیلم مالیفیسنت 3 وجود دارد.

همین مسئله در مورد چیویتل اجیوفور (Chiwetel Ejiofor) که در شخصیت كونال بازی می‌کرد نیز وجود دارد؛ زیرا او در محافظت از مالیفیسنت به شدت زخمی شد. اما آن‌ها در دنیایی خارق‌العاده زندگی می‌کنند، پس چه کسی واقعا می‌داند او به چه سرنوشتی دچار شده است؟

ما چیویتل اجیوفور، بازیگر بریتانیایی 43 ساله را با فیلم‌هایی همچون 12 سال بردگی، دکتر استرنج و فیلم جدید و موفق The Old Guard می‌شناسیم.

فیلم مالیفیسنت 3

یواخیم رانینگ، کارگردان فیلم قبلی ابراز علاقه کرده است که برای فیلم مالیفیسنت 3 بازگردد. با توجه به نقدهای فیلم دوم که می‌گویند اکشن‌تر، بسیار هیجان‌انگیز و دارای دید بصری بیشتر از فیلم اول است، ممکن است او را برای فیلم سوم در نظر بگیرند.

 


زمان پخش فیلم مالیفیسنت 3


اِل فانینگ بازیگر نقش آرورا با بیان اینکه «ما باید منتظر آمدن داستان باشیم» مطمئنا معتقد است که فیلم مالیفیسنت 3 حداقل تا پنج سال دیگر تولید نخواهد شد. این موضوع کاملا منطقی است؛ زیرا فیلم دوم دقیقاً پنج سال طول کشید تا به ثمر بنشیند و با توجه به برنامه دیزنی که طی سال‌های آینده بسیار شلوغ است، فرض می‌شود حداقل زمان ممکن برای ساخت قسمت سوم سه سال باشد. بنابراین با خوش‌بینی می‌توانیم منتظر فیلم Maleficent 3 در سال 2024 باشیم.

تریلر فیلم مالیفیسنت 3

شما کدام قسمت مالیفیسنت را بیشتر دوست داشتید؟ به نظرتان بهتر است فیلم مالیفیسنت 3 به سبک قسمت اول آن باشد یا قسمت دوم؟ یا اینکه دوست دارید عوامل سازنده با غافلگیر کردنتان داستان و دنیایی کاملا متفاوت با آنچه قبلا دیده‌اید خلق کنند؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
بیتا
.
25 شهریور 1399، 14:41
پاسخ
0
1
عالی بود توی انگلیسی اسم فیلم ملفیسنت هست توی فارسی هم میشه مالفیسنت نه مالیفیسنت 😐
زینب عظیمی
.
25 شهریور 1399، 14:53
پاسخ
1
1
@بیتا
سلام بیتا جان، ممنون از نظر شما. اسمی که بیشتر در میان مردم ایران رایج هست در ترجمه‌ها استفاده میشه.
ناصر
.
27 آذر 1399، 02:57
پاسخ
0
1
@زینب عظیمی
سلا دوست دارم دنیاش قشنگتر از مال دو باشه
یه عاشق مالیفیسنت
.
21 آبان 1399، 22:59
پاسخ
5
2
واااااااااایییییییییییی کاشکی زودتر بیاد، من قسمت دوم رو بیشتر دوست دارم و دلم میخواد قسمت سوم به سبک قسمت دوم باشه، قسمت اولش بیش از اندازه خز شده بود😑
ghazal
.
30 آبان 1399، 02:12
پاسخ
0
3
ممنون از شما که این اطلاعات مفید رو در اختیار ما قرار دادید من خیلی بیشتر با بازیکران و داستان فیلم اشنا شدم ♥♥
ابوالفضل تکری
.
26 دی 1399، 15:40
پاسخ
0
3
خیلی فیلم عالی هست بنظرم تو ۳ داستان این باشه که انسان ها و پری ها که در صلح هستند موجودات ناشناخته ای بهشون حمله کنند و داستان اینجوری باشه
mobina
.
27 دی 1399، 19:50
پاسخ
0
0
یه فیلم عالی ,قطعا همگی بیصبرانه منتظر قسمت های بعدی هستیم من دوست دارم قسمت بعد با دوقسمت قبلی تفاوت داشته باشه ولی از اونجایی که در قسمت دوم مقدماتی برای قسمت سوم در نظر گرفته شد ,احتمالا در باره فرزند ارورا باشه ولی کاش پری جادویی فیتل به بازی بر میگشت
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5