آیا پروژه بزرگ شرکت مایکروسافت همه را غافلگیر می کند؟

شرکت مایکروسافت قصد ندارد دست از غافلگیری‌های خود بردارد و طی شایعات اخیر، ما باید منتظر پروژه بزرگ دیگری از سمت این کمپانی باشیم. پروژه بزرگ شرکت مایکروسافت چیست؟

نسل هشتم نسل موفقی برای شرکت مایکروسافت نبود و ما حتی شاهد پیشروی نینتندو از مایکروسافت در برخی مقاطع بودیم. ولی پس از رونمایی از کنسول‌های نسل نهم، به نظر شرکت مایکروسافت قصد دارد مبلغ هنگفتی را کنار بگذارد تا بار دیگر در این جنگ بازنده نباشد.

شرکت مایکروسافت استودیوهای فراوانی را طی سال‌های اخیر خریداری کرده و این خریدها هنوز ادامه دارند. مایکروسافت توسعه دهندگانی پرقدرت مانند Ninja Theory، پلی‌گراند گیمز و Double Fine را از آن خود کرده و البته طی شایعات اخیر، این کمپانی تنها به فکر استودیوهای جدید نبوده و روی استودیوهای پیشین نیز حساب باز کرده است.

پروژه بزرگ شرکت مایکروسافت

شایعات مبنی بر پروژه بزرگ شرکت مایکروسافت از زبان شخصی قابل اعتماد به نام جف گراب، طی آخرین قسمت پادکست GamesBeat Decides شنیده شده‌اند. طبق سخنان جف گراب، شرکت مایکروسافت پول هنگفتی را برای «چیزی» کنار گذاشته است. گراب از ماهیت آن «چیز» اطمینان ندارد، ولی می‌داند که خرید یک استودیو جدید نیست. جف گراب گفت:

من شنیده‌ام که مایکروسافت پول هنگفتی را برای یک «چیز» کنار گذاشته و آن خرید استودیو نیست. این تمام چیزی‌ست که شنیده‌ام. خرید استودیو جدید نیست و از طریقی که به من گفته شد، احتمال می‌دهم اتفاقی بسیار بزرگ خواهد بود. من در تلاشم تا متوجه بشوم مایکروسافت می‌خواهد چه کار کند و حتی سعی کردم حدس بزنم.

به نظر شما پروژه بزرگ شرکت مایکروسافت چیست و چه زمانی از آن پرده برداری می‌کنند؟ آیا قصد دارند امتیاز یک بازی بزرگ را بطور اختصاصی برای خود کسب کنند؟ یا شاید قصد دارند عنوانی بزرگ را به Xbox Game Pass اضافه کنند؟ گراب و میزبان‌های او درباره اضافه شدن بازی Destiny 2 و بسته الحاقی Shadowkeep به Xbox Game Pass در روزهای اخیر نیز صحبت کردند. آیا اضافه کردن این بازی می‌تواند قسمتی از یک پروژه بزرگ‌تر باشد؟ یا چیزی بزرگ‌تر در دست انجام است؟

حال که درباره بازی Destiny مطلع شدیم، بد نیست به سخنان گراب و میزبان‌های برنامه درباره همکاری شرکت مایکروسافت و استودیو Bungie (سازنده سری بازی‌هایی چون Destiny و Halo) توجه کنیم. به نظر می‌رسد که مایکروسافت بارها برای خرید استودیو Bungie تلاش کرده، ولی مذاکرات با شکست مواجه شده‌اند و از آنجایی که به باور شرکت مایکروسافت قیمت گفته شده برای استودیو بسیار بالاست، نباید انتظار توافقی را در آینده نزدیک داشته باشیم.

نظر شما درباره پروژه بزرگ شرکت مایکروسافت چیست؟ آیا حدس یا گمانی درباره این اتفاق بزرگ دارید؟ نظرات خود را با در میان بگذارید.

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha