تشخیص اصل از بدل ماشین ظرفشویی
تیم پلازا مگ
نویسنده:تیم پلازا مگ
ارسال شده در:26 شهریور 1399، 10:00

تشخیص اصل از بدل ماشین ظرفشویی

افزایش روزانه قیمت! بیشتر شدن تحریم های ورود کالا! کمیاب شدن برخی از محصولات خارجی و … را می توان اصلی‌ترین دلایل ورود اجناس تقلبی و غیر اصل به بازار دانست، این اجناس معمولا محصولات خامی هستند که با اسم برند های دلخواهی برچسب گذاری شده و با قیمتی بالاتر از قیمت واقعی و پایین تر از قیمت نمونه اصلی به فروش می رسند.

ماشین های ظرفشویی تقلبی بیش از هر محصول دیگری خریداران را قربانی خود نموده‌اند. روند رو به رشد استفاده از این محصول، محبوبیت و در نتیجه تقاضا برای آن را افزایش داد است. اما قیمت های بالا خریداران را به سمت جستجو جهت یافتن قیمتی مناسب تر هدایت می نماید، که در این لحظه ممکن است در دام افرادی سودجو با محصولات تقلبی‌شان بیافتند. این افراد محصولاتی با مشخصات و  امکانات بالا که در واقع هیچ کدام از ویژگی‌هایی را که برای آنها نام برده می شود ندارند به شما معرفی کرده و محصول خام خود را با برچسب دلخواه شما با قیمتی بسیار مناسب و وسوسه کننده به شما پیشنهاد می کنند.

در این مقاله که با کمک فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی کاشانه آماده شده است راهنمایی‌هایی را جهت خرید ماشین ظرفشویی اصلی و همچنین نحوه تشخیص نمونه اصلی از نمونه تقلبی آن را خدمت شما عزیزان ارائه می نماییم.

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی کاشانه

ماشین ظرفشویی اصلی

چگونه باید تشخیص داد که چه محصولی تقلبی است و چه محصولی اصل؟ هر محصول خانگی معمولا ظاهری مشخص با طراحی منحصر به فرد دارد. به عبارتی ممکن نیست که ظاهر یک نمونه ماشین ظرفشویی ال جی با نمونه ای از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی باشد. بدل فروشان معمولا از محصولات خامی استفاده می کنند که ظاهری کاملا متفاوت با محصولات اصلی دارند. بنابراین با شناخت محصولات اصلی و ویژگی های ظاهری آنها می توانیم احتمال خرید ماشین ظرفشویی تقلبی را کاهش دهیم. اما شناخت ظاهر محصولات اصلی چگونه امکان پذیر است؟

چگونه ماشین ظرفشویی اصلی را بشناسیم؟

ابتدا نیاز است تا فروشگاه های معتبر را از فروشگاه های بدون اعتبار جدا کرده و فیلتر نمایید. سپس در این فروشگاه ها به بررسی مدل های موجود و شناخت و مقایسه ظاهری آنها بپردازید. سپس کد محصول یا محصولات مورد نظر را پیدا کرده ( هر محصول اصلی دارای کدی منحصر به فرد است که همچون شناسه آن عمل می کند ) و آن ها را در مرورگر اینترنتتان جستجو نمایید. سپس از میان نتایج نمایش داده شده به دنبال وبسایت شرکت سازنده محصول ( هر برندی دارای یک وبسایت اختصاصی است که در آن درباره محصولات خود و مشخصات آنها اطلاعاتی را در اختیار می گذارد ) گشته و وارد آن شوید. با مقایسه تصاویر وبسایت شرکت سازنده با تصاویر و یا محصول موجود در سایر فروشگاه ها می توانید از اصالت آن مطمئن شوید.

توجه : گفتنی است که گاهی محصولات تقلبی با کد محصولات اصلی معروف و یا کدهایی بدون اساس و فیک نام گذاری می شوند. بنابراین به محض دریافت کد محصول آن را جستجو نمایید. در صورت عدم وجود کد مطمئن باشید که محصول مورد نظر از لحاظ اصالت مشکل دارای مشکل می باشد و تقلبی است اما در صورت وجود کد و یافتن صفحه ای از وبسایت سازنده این محصول، محصول مورد نظر را از لحاظ ظاهری با تصاویر به دست آمده از وبسایت شرکت سازنده مقایسه نمایید. شباهت کامل به معنی اصل بودن و کمترین تفاوت ممکن به معنی تقلبی بودن آن می باشد.

به عنوان مثال با جستجو کد SMS88TI46M شما نتایجی را شامل صفحه این محصول که یک ماشین ظرفشویی بوش اصلی می باشد در وبسایت شرکت سازنده ( بوش ) خواهید یافت. تصاویر این صفحه را می توانید با محصولی که با این کد به شما پیشنهاد شده است مقایسه نموده و از اصالت آن مطمئن گردید. از طریق اینفوگرافیک زیر می توانید مراحل را به صورت تصویری مشاهده نمایید.

ماشین ظرفشویی اصل

ولی روش حک شده!

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که هر حک شدنی نشان از اصالت نیست! از جمله حقه‌هایی که بدل فروشان جهت فروش محصولات خود استفاده می کنند، حک کردن نام شرکت سازنده ( برچسبی که بر روی ان چسبانده‌اند ) و یا مشخصاتی دروغین از محصول بر روی قسمت های مختلف آن همچون بدنه، موتور، درب و یا … جهت راضی نگه داشتن مشتریانشان می باشد. ممکن است باور این موضوع برایتان مشکل باشد اما حک شدن با دستگاه‌هایی انجام می پذیرد که با سود فروش یکی از این محصولات تقلبی امکان پذیر است. بنابر این حک شدن را ملاک اصالت محصولات قرار ندهید.

به عنوان مثال برخی از نمونه های ماشین ظرفشویی بوش فاقد هر گونه حک شدگی نام کمپانی بوش و یا کد محصول و یا مشخصاتی از آن محصول بر روی بدنه و یا قسمت های مختلف از آن می باشند در حالی که مشکلی از لحاظ اصالت نداشته و با خیال راحت می توانید تهیه نمایید.

تفاوت اصلی و تقلبی ماشین لباسشویی

اگه ظاهر تقلبیه با اصلی یکسان بود چی؟

حال ممکن است محصولی را تشخیص اصالت داده ( از اصالت آن مطمئن هستید ) و قصد خرید آنرا داشته باشید. اینجا لازم است این نکته را بدانید که گاهی محصولات اصلی را نیز تقلبی می کنند. اما چگونه؟ بسیاری از افراد ( خریداران ) بسیار به دنبال خرید محصولی ساخت کشوری خاص می گردند. به عبارتی مدل محصول، سال ساخت آن و یا ظاهرش برایشان اهمیتی نداشته و فقط بر روی کشور سازنده تعصب دارند.

به عنوان مثال یک ماشین ظرفشویی ال جی می خواهند که مونتاژ کره باشد. در حالی که ماشین ظرفشویی ال جی مونتاژ کره یا مونتاژ چین با هم تفاوتی نداشته و برخی از محصولات این کمپانی اصلا توسط خط مونتاژ کره ساخته نمی گردند. در این مواقع به دلیل پافشاری مشتری بر روی این موضوع، فروشنده برچسب ساخت چین محصول ( محصولی که 100% اصلی است اما در چین مونتاژ شده ) را کنده و با برچسبی با عنوان ساخت کره جایگزین کرده و با مبلغی بیشتر از مبلغ اصلی به فروش می رساند. خریدار نیز خوشحال از یافتن محصولی ساخت کره ( اما در واقع با برچسب ساخت کره ) شکایتی از بابت پرداخت مبلغ بیشتر نداشته و خرید خود را انجام می دهد.

هدف از عنوان این مشکل اشاره به این موضوع است که کیفیت محصولات ساخت ال جی چه مونتاژ چین، چه مونتاژ کره و یا هر کشور دیگری با هم برابر بوده و فقط به دلیل هزینه های ساخت و یا انتقال به کشور های مجاور در کشور های مختلفی مونتاژ می گردند. بنابراین نیازی نیست بابت خرید محصولی که دارای برچسب ساخت کره است ( در خالی که نمونه دارای برچسب ساخت چین آن ارزان تر است ) هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

حالا از کجا بخریم؟

با مطالعه توضیحات بالا و همچنین توضیحات ارائه شده در صفحه تشخیص اصل از بدل فروشگاه کاشانه مطمئنا قابلیت شناخت جنس اصل و تقلبی و جدا کردن این دو از هم را خواهید داشت اما مطمئنا این متقلبان و افراد سودجو هر روز روش های جدیدی را جهت فریب مشتریان و فروش محصولات تقلبی‌شان پیش می گیرند. بنابراین مهمترین نکته بعد از شناخت مدل های مختلف محصولات اصلی، خرید از فروشگاه های معتبر می باشد. طریق شناخت فروشگاه های معتبر میزان بازدید روزانه آنها، و همچنین نماد اعتمادی است که به منظور راحت نمودن خیال خریداران از فروشگاه مورد نظر به آنها اعطا شده است.

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha