مایکروسافت با فروشندگان خاطی کنسول های ایکس باکس برخورد می کند

مایکروسافت برای فروشندگان خاطی کنسول های ایکس باکس سری ایکس و سری اس که آن‌ها را پیش از عرضه رسمی به فروش می‌رسانند، جریمه‌هایی سنگین در نظر گرفته است.

طبق سخنان جف کیلی، بنیان گذار مراسم The Game Awards، ایکس باکس هر خرده فروشی را که پیش از تاریخ عرضه رسمی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس، جعبه نسخه پیش فروش را باز کند، بوسیله دریافت کمتر ایکس باکس از طرف شرکت مایکروسافت جریمه خواهد شد. طبق برنامه ریزی شرکت مایکروسافت، پیش فروش کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس در تاریخ 22 سپتامبر برابر با 1 مهرماه 1399 آغاز می‌شود.

کنسول های ایکس باکس سری ایکس و سری اس

اینگونه بنظر می‌رسد که دوره زمانی پیش فروش کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس تا زمان عرضه آن‌ها ادامه داشته و از لحاظ جغرافیایی نیز محدودیتی ندارد و این در حالی‌ست که پیش فروش پلی استیشن 5 بسیار عذاب آورتر و پر از هرج و مرج بود. نحوه پیش فروش سونی مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته و برخی از خریداران ادعا دارند که به آن‌ها گفته شده شاید کنسولشان در روز عرضه به دستشان نرسد. این دوره، دوره‌ای پر از زیر و بم برای سونی و مایکروسافت است که از لحظه رونمایی از قیمت و زمان عرضه کنسول های ایکس باکس سری ایکس و سری اس گریبان گیر این دو شرکت شده است.

طبق سخنان جف کیلی، بنیان گذار مراسم The Game Awards، ایکس باکس سخت در تلاش است تا با مشکلاتی مانند پلی استیشن رو به رو نشود. جف کیلی طی توییتی در روز گذشته از نحوه برخورد این کمپانی با فروشندگان خاطی کنسول های ایکس باکس و کسانی که جعبه را پیش از عرضه جهانی باز کنند نوشت. ایکس باکس قصد دارد کسانی را که پیش از عرضه، محتوای جعبه را به دیگران نشان می‌دهند جریمه کند و طی زمان عرضه، کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس کمتری را برای فروش به آن‌ها برساند. جزئیات این سیاست هنوز آشکار نشده است، ولی اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد، بازدارنده‌ای قوی در برابر خرده فروشانی‌ست که قصد دارند پولی هنگفت را پیش از عرضه جهانی این کنسول‌ها به جیب بزنند.

پس از مشاهده تمام نقدها به روش فروش سونی، کارهای مورد نظر مایکروسافت کاملا منطقی بوده و با عقل سازگاری دارند. بار دیگر پلی استیشن به کمک بازی‌های خارق‌العاده و قیمتی که از پیش‌بینی خیلی از منتقدان کمتر اعلام شد، درحال پیشروی از ایکس باکس بود، ولی نقطه نظر مشتری و مصرف کننده بسیار با اهمیت بوده و برنامه ریزی مناسب برای پیش فروش محصول توانست برگ برنده کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس باشد.

پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس

البته بدون شک دلایل بیشتری برای انتخاب و پیش خرید کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس می‌تواند وجود داشته باشد. با این حال با تعویق زمان انتشار بازی Halo: Infinite تا سال 2021 و بازی‌های نه چندان چشمگیر دلایل زیادی برای خرید کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس وجود ندارد. پلی استیشن در سمت دیگر بازی‌هایی خارق‌العاده را رونمایی کرده، ولی گفته که بسیاری از آن‌ها برای کنسول نسل هشتمی پلی استیشن 4 نیز منتشر می‌شوند؛ پس این نیز می‌تواند دلیلی برای نخریدن پلی استیشن 5 باشد. بنظر می‌رسد ما به دلایلی بهتر و چشمگیرتر برای خرید کنسول‌های نسل نهمی نیاز داریم، ولی پیش فروش عجیب و غریب پلی استیشن 5 و تقاضای مردم برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس تا حدی سخنان ما را نقض می‌کند.

در نتیجه ما بار دیگر شاهد حرفه‌ای گری مایکروسافت و تیم ایکس باکس در امر پیش فروش هستیم. نظر شما درباره سیاست‌های ایکس باکس و مایکروسافت چیست؟ آیا با برخورد مایکروسافت با فروشندگان خاطی کنسول های ایکس باکس موافق هستید؟

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha