بازی GhostRunner ؛ 15 ویژگی که باید درمورد آن بدانید + دانلود بازی Ghost Runner

از جمله عناوین دنیای گیمینگ که امسال به شدت انتظار آن را می‌کشیم، بازی Ghost Runner 2020 است که بطور رسمی چند هفته دیگر منتشر خواهد شد. در این مقاله جوانب مختلف بازی Ghost Runner را بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

از جمله عناوین صنعت گیمینگ که مدت‌هاست انتظار آن را می‌کشیم، بازی Cyberpunk 2077 محسوب می‌شود که با دنیای منحصربه‌فرد خود وعده تجربه‌ای جدید در فضای دنیای سریع و خشونت آمیز آینده دور را می‌دهد. اما از سوی دیگر بازی دیگری نیز در همین فضاسازی قرار است ساخته شود که دست کمی از Cyberpunk 2077 ندارد و به تازگی دمو رایگان آن منتشر شده است. این بازی که Ghost Runner 2020 نام دارد یک بازی ویدیویی در سبک Hack-and-slash است که در دنیایی علمی تخیلی روی می‌دهد. بازی Ghost Runner 2020 برای اولین بار در سال گذشته و از طریق یک تریلر برای علاقمندان معرفی شد. با ما باشید تا در مقاله پیش رویتان به بررسی اطلاعاتمان در رابطه با بازی گوست رانر بپردازیم. همراه پلازامگ بمانید.

 

آنچه در ادامه می‌خوانید: 

 


داستان بازی Ghost Runner 2020


از زمان رونمایی از بازی GhostRunner که از طریق یک تریلر انجام گرفت برای مدت‌ها اطلاعات چندانی از این عنوان در دسترس نداشتیم، اما اخیرا در طی یک دمو جزئیات بیشتری از این بازی منتشر شده است. در رابطه با داستان بازی Ghost Runner می‌توان گفت بسیاری از جنبه‌های آن هنوز نامشخص هستند. تنها منبع مهمی که در رابطه با داستان این بازی می‌توانیم به آن استناد کنیم، سایت رسمی این عنوان است.

تاریخ انتشار بازی Ghost runner

بر اساس اطلاعات موجود در سایت رسمی بازی گوست رانر، دنیای این بازی در منطقه‌ای مخروبه واقع شده است که در آن بهای چندانی به زندگی افراد داده نمی‌شود و از سوی دیگر مرگ نیز همواره در کمین است. البته همین امر باعث می‌شود گمان ببریم که این دنیا همیشه به این اندازه تاریک و متروک نبوده است.

دنیای بازی Ghost Runner 2020 در واقع زمانی محفل تمدنی درخشان بوده که طی یک رویداد «آخرالزمانی» از هم پاشیده است. جنبه اسرارآمیزتر داستان بازی Ghost Runner زمانی برایمان آشکار می‌شود که در این دنیا برجی وجود دارد که تبدیل به پناهگاه بازماندگان این رویداد فاجعه‌آمیز شده است.

شما به عنوان کاراکتر اصلی در بازی Ghost Runner 2020 وظیفه دارید از این برج اسرارآمیز بالا روید تا از واقعیت نهفته پشت فاجعه داستان سر دربیاورید. البته در این راه با موانع و دشمنان زیادی مواجه خواهید شد؛ دشمنانی که هر کدام به نحوی قصد دارند شما را برای دستیابی به اهداف خود از پای درآورند. از روی تریلر بازی همچنین می‌توانیم حدس بزنیم که نوعی رویارویی با یک هیولای شبیه به دکتر اختاپوس (Dr. Octopus) نیز در بازی حضور خواهد داشت؛ هیولایی که قابلیت‌های مبارزه قهرمانتان را در بازی Ghost Runner تا حد زیادی به چالش خواهد کشید.

 


تریلر بازی Ghost Runner 2020


در بخش زیر می‌توانید تریلر جدید بازی Ghostrunner را با زیرنویس فارسی از تیم پلازامگ مشاهده کنید.

 

دومین تریلر رسمی بازی Ghostrunner نیز که در PAX Online منتشر شد و حاوی صحنه‌هایی از گیم پلی است را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

 


گیم پلی بازی Ghost Runner 2020


در بازی GhostRunner شما به عنوان بازیکن، کنترل یک ارگانیسم اسلحه‌وار زنده را برعهده خواهید گرفت که قابلیت‌های آن بسیار فراتر از یک مبارز عادی است. برای تصور قابلیت‌های قهرمانتان در بازی Ghost Runner 2020 کافی است قهرمانی همانند گنجی (Genji) از سری بازی Overwatch را بردارید و به او قابلیت‌های فراطبیعی به سبک سری بازی‌های Dishonored را اضافه کنید.

گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 / تریلر بازی Ghost runner

بر اساس جزئیات دمو در گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 ، بازیکنان قابلیت‌های مختلفی دارند که از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به توانایی راه رفتن بر روی دیوار، دسترسی به پلتفرم‌های مختلف از طریق قلاب، از میان بردن چند دشمن با یک چرخش شمشیر، منحرف کردن گلوله و همچنین کند کردن زمان اشاره کرد. بر همین اساس می‌توان گفت در نسخه نهایی بازی Ghost Runner 2020 احتمالا شاهد قابلیت ارتقای این توانایی‌ها و همچنین بروز توانایی‌های جدید نیز خواهیم بود. جا دارد بگوییم که تمامی این قابلیت‌ها برای بقایتان در بازی Ghost Runner ضروری هستند؛ چراکه روند مبارزه در این بازی می‌تواند با یک چشم برهم زدن تمام شود.

گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 مستلزم آن است که بازیکنان هم سریع جابه‌جا شده و هم سریع فکر کنند. بر همین اساس می‌توان گفت بسیاری از مکانیزم‌های حرکتی بازی شباهت زیادی به عناوینی همانند Mirror’s Edge و Dishonored دارد. در واقع می‌توان گفت قابلیت شما در جابه‌جایی سریع، یکی از کلیدی‌ترین ابزارهایتان برای بقا در بازی Ghost Runner خواهد بود.

دلیل ضرورت جابه‌جایی سریع در گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 آن است که تنها سلاح قهرمان شما یک شمشیر کاتانا (Katana) است؛ سلاحی که در اصل یک سلاح نزدیک برد محسوب می‌شود. در بازی Ghost Runner برای استراحت زمانی نخواهید داشت؛ چراکه اگر از حرکت کردن بایستید، در آن لحظه دشمنانتان می‌توانند قهرمانتان را از پای درآورند.

بازی Ghost runner 2020 / بازی Ghost runner

به شکل آشکار می‌توان گفت که سازندگان بازی Ghost Runner در گیم پلی این بازی گیمرها را تشویق می‌کنند که سریع حرکت کنند و بر این مورد زمانی تاکید مضاعف می‌شود که نحوه کارکرد مرگ در بازی خود را نشان می‌دهد. در اکثر بازی‌های دیگر هنگامی که قهرمان شما می‌میرد، پس از آن با یک صفحه لودینگ (Loading) مواجه می‌شوید و سپس بازی شما را به آخرین چک پوینت (Check Point) باز می‌گرداند.

اما در بازی Ghost Runner 2020 سازندگان رویکرد دیگری به مکانیزم مرگ داشته‌اند و مرگ در این بازی بیشتر به سازوکار بازی Hotline Miami است. در بازی Ghost Runner بازیکن‌ها پس از مردن به شکلی آنی بازیابی (Respawn) می‌شوند و وقفه‌ای میان مرگ کاراکتر شما و بازیابی او چه از نظر مکانی و چه از نظر زمانی وجود نخواهد داشت. صرفا کافی است با زدن یک دکمه به بازی بازگردانده شوید و به آن ادامه دهید.

گیم پلی بازی Ghost Runner 2020 / تریلر بازی Ghost runner

این امر سبب می‌شود که ریتم سریعی که سازندگان در طراحی گیم پلی تاکید مضاعفی بر روی آن دارند حفظ شود. در حالت کلی آن می‌توان گفت بازی Ghost Runner 2020 یک بازی ویدیویی امیدبخش در سبک سایبرپانک (Cyberpunk) خواهد بود که می‌تواند طرفداران این شیوه را برای مدت‌ها سرگرم کند. حتی می‌توان یک قدم فراتر از این حرف رفت و با در نظر گرفتن تمامی مکانیزم‌هایی که در این بازی تعبیه شده است، تخمین زد که Ghost Runner 2020 جزو عناوین بزرگ امسال خواهد بود.

 


15 ویژگی بازی GhostRunner که باید درمورد آن بدانید


در این قسمت به بررسی مهم‌ترین جزئیاتی می‌پردازیم که باید درمورد این بازی اکشن سایبرپانک بدانید.

زمان و مکان بازی

بازی Ghost Runner

زمان و مکان وقایع بازی‌های سایبرپانک معمولا از مهم‌ترین و غنی‌ترین ویژگی‌ها هستند که در بازی GhostRunner نیز این قضیه امیدوار کننده به‌نظر می‌رسد. این بازی در آینده‌ای دور اتفاق می‌افتد؛ جایی که یک واقعه فاجعه بار، زمین و بسیاری از جمعیت آن را از بین برده است. بقایای بشریت اکنون در برج دارما (Dharma Tower) زندگی می‌کنند، یک شهر پراکنده ساخته شده در یک سازه بزرگ که به عنوان آخرین سنگر نژاد بشر عمل می‌کند؛ اما اوضاع در این شهر رو به وخامت است.

 

فرضیه و داستان

برج دارما توسط Mara Keymaster اداره می‌شود؛ یک حاکم مستبد که با کنترل‌های شدید بر شهر حکومت می‌کند. همانطور که معمولاً در محیط‌های سایبرپانک اتفاق می‌افتد، مردم شهر دچار اختلاف نظر شده و در حال آغاز یک شورش هستند. شما به عنوان یک قهرمان بازی می‌کنید که می‌تواند نه تنها در دنیای واقعی، بلکه در فضای مجازی نیز بجنگد و حالا این وظیفه شماست که از برج بالا بروید و Keymaster را بکشید تا نظم را به برج دارما برگردانید.

 

الهام گرفتن

بازی GhostRunner

توسعه دهندگان Ghostrunner از داستان‌های مختلفی که در رسانه‌ها وجود دارد الهام گرفته‌اند. با یک نگاه به عملکرد سریع و جنبشی Ghostrunner مشخص می‌شود که این بازی نشانه‌هایی از بازی Mirror’s Edge را در خود دارد. خارج از دنیای بازی‌های ویدیویی، سازندگان همچنین از داستان‌های سایبرپانک کلاسیک مانند Blade Runner به عنوان داستان‌هایی که آنها را تحت تأثیر قرار داده است، نام برده‌اند.

 

هدف اصلی این بازی، جذب بازیکنان حرفه‌ای است

سازندگان بازی گوست رانر بطور واضح اعلام کردند که هدف اصلی آنان از ساخت این بازی چیست و باید بگوییم که راضی کردن اکثریت گیمرها در این بازی، الویت سازندگان نیست! بازی Ghost Runner در حد زیادی مورد توجه گیمرهای هاردکور گرفته است. به عنوان مثال، آنها عنوان سایبرپانک Cyberpunk 2077 را رقیب خود نمی‌دانند. Radosław Ratusznik ، طراح و تهیه کننده اصلی در مصاحبه با GamesRadar گفت: “ما خودمان گیمر هستیم و نمی‌توانیم صبر کنیم تا بازی را شروع کنیم. ما واقعاً Cyberpunk 2077 را به عنوان رقیب نمی‌شناسیم، سایبرپانک 2077 یک تولید عظیم در سطح AAA است، در حالی که ما بازیکنان هاردکور را هدف قرار می‌دهیم. ”

 

تمرکز روی مبارزه با سلاح سرد

بازی Ghost Runner 2020

مبارزه در بازی Ghost Runner تقریباً به طور کامل بر روی سلاح‌های سرد متمرکز خواهد بود. شما به عنوان یک نینجا سایبر مسلح به یک کاتانا بازی می‌کنید و هدف شما، همانطور که می‌توانید تصور کنید، این است که تمام دشمنانی را که در مسیر شما قرار می‌گیرند را از بین ببرید. دشمنان شما به انواع سلاح‌های گرم و سرد مجهز هستند که همین قضیه می‌تواند یک چالش خوب برای بازیکن به وجود بیاورد.

 

با یک ضربه بُکشید

اساسی‌ترین مکانیکی که Ghostrunner بر روی آن بنا شده این واقعیت است که هر حمله در بازی اگر نقطه هدف خود را پیدا کند در واقع یک ضربه کُشنده است. همه دشمنان شما با یک ضربه توسط کاتانا کشته خواهند شد و شما نیز اگر با کاتانا ضربه بخورید، یک حرکت برای کشتن‌تان کافی است! پس در این شرایط، یکی از چالش‌های اصلی شما این است که هم‌زمان با جاخالی دادن ضربات دشمنان، بتوانید یک ضربه به آن‌ها وارد کنید. این قضیه، کلید زنده ماندن در مبارزات خواهد بود.

 

فضای سایبری

گیم پلی بازی ghost runner

همانطور که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم، قسمت عمده بازی Ghostrunner برای صعود به برج دارما صرف خواهد شد، و اگرچه شما زمان زیادی را در محیط‌های ویران شده برج سایبرپانک خواهید گذراند، اما بخشی از بازی نیز در فضای سایبری جریان دارد. این محیط جدا از ویژگی‌های بصری و جذاب، برای شما چالش‌های خاصی نیز تدارک دیده که باید در آن به مبارزه بپردازید.

 

پارکور

گیم پلی بازی Ghost Runner بر روی دو ستون استوار است. اولین مورد مبارزات یک نفره است که ما در مورد آن صحبت کردیم. مورد دوم سکو بازی است. بازی Ghostrunner تأکید زیادی بر پلتفرم شخص اول جنبشی دارد که بازی‌هایی مانند Mirror’s Edge آن را در سال‌های اخیر رایج کرده است. شما در بازی قرار است روی دیوارهای زیادی راه بروید، لبه پرتگاه‌ها را بگیرید، از شکاف‌ها عبور کنید و موارد دیگری از این دست که در انتظارتان هستند.

 

توانایی‌ها

تریلر جدید بازی Ghostrunner

توانایی‌های پیمایشی و حملات تن به تن شما به عنوان پایه اصلی گیم پلی بازی Ghostrunner عمل می‌کند. اما توانایی‌های بیشتری در هر دو سکو بازی و مبارزات وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید و با پیشرفت در بازی، توانایی‌های جدیدی را هم آزاد کنید. در حال حاضر در تریلرها، توانایی‌هایی مانند حمله به سبک Force Push و دفاع Blink را دیده‌ایم.

 

چالش‌ها و درجه سختی

با توجه به وجود قابلیت «کشتن با یک ضربه» ، جای تعجب نیست که بفهمیم این بازی قرار نیست بر ما آسان بگیرد! تیم سازنده اعلام کرده که این بازی هدفش بازیکنان حرفه‌ای و هاردکور است و این قضیه شامل درجه سختی نیز می‌شود. به نظر می رسد که حلقه اصلی حول یک رویه آزمون و خطا متمرکز شده است، پس این قضیه را درنظر داشته باشید که قرار است در بازی دفعات زیادی بمیرید! یادگیری حرکات و الگوهای حمله دشمنان و استفاده از این دانش به نفع شما، بخشی است که باید در قبال مرگ‌های پی در پی، آن را یاد بگیرید.

 

نقاط ذخیره بازی (CheckPoints)

تریلر رسمی بازی Ghostrunner

بابت مرگ‌های پی در پی از بازی ناامید نشوید! سازندگان بازی گوست رانر همچنان علاقه دارند با قرار دادن ویژگی‌های مناسب درجه سختی بازی، بازیکنان را به خود جذب کنند. به عنوان مثال سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که در بازی نقاط چک‌پوینت زیادی وجود خواهد داشت و در صورت مرگ، خیلی به عقب پرت نخواهید شد.

 

تنوع دشمن

در بازی Ghostrunner با انواع مختلف دشمنان روبرو خواهید شد که همه شما را به چالش می‌کشند و از راه های منحصر به فرد و تکیه بر مهارت باید آن‌ها را از پا درآورید. بعضی از دشمنان به سپر مجهز می‌شوند، روبات‌های دوپا پرتوهای انرژی را از راه دور به سمت شما شلیک می‌کنند، هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) از بالا سعی در نابود کردن شما دارند و غیره. هنگام تلاش برای صعود به بالای برج دارما، یادگیری نقاط ضعف و الگوهای مختلف دشمن بسیار مهم خواهد بود.

 

باس‌ها (Bosses)

تاریخ انتشار بازی ghostrunner

قطعا در بازی قرار است با باس‌ها نیز مبارزه داشته باشیم. با توجه به قانون اصلی بازی که «کشتن با یک ضربه» است، می‌توانید تصور کنید که مبارزه با باس، به همان شکل سنتی و قدیمی نخواهد بود؛ اما می‌توانید انتظار یک مبارزه چالش‌برانگیز را داشته باشید. Jan Gąsior ، نویسنده بازی در مصاحبه با Respawn First گفت: “بله ، در Ghostrunner باس نیز وجود دارد. هر چند آنها کیسه بوکس‌های معمول شما نیستند که تمام ضربات خود را روی آن‌ها خالی کنید. این برخوردها باعث چالش کلی در هسته اصلی بازی می‌شوند، اما قوانین بازی را برای شما تغییر نمی‌دهد. در این مرحله نمی‌توانم جزئیات زیادی را توضیح بدهم، اما من فکر می‌کنم بازیکنانی که مشتاق یک جنگ به یاد ماندنی هستند ناامید نخواهند شد. ”

 

مدت زمان بازی

در حال حاضر بیشتر سازندگان بازی در این صنعت سعی دارند بازی‌های طولانی بسازند که به نوبه خود عالی است. درواقع این کار به نفع جیب خریدار است. اما در این بین، بازی‌هایی که کوتاه اما در عوض با سرعت خوبی همراه هستند، جذابیت غیر قابل انکاری دارند. این همان چیزی است که بازی Ghostrunner به نظر میرسد به دنبال آن است. توسعه دهندگان آن گفته‌اند که این بازی بین 5 تا 10 ساعت خواهد بود که به نظر می‌رسد برای یک بازی 30 دلاری طولانی باشد، به خصوص اگر از ارزش تکرار خوبی برخوردار باشد.

 

پشتیبانی از قابلیت ری تریسینگ (Ray tracing) و سیستم مورد نیاز بازی

بازی گوست رانر

سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که بازی گوست رانر هنگام انتشار از قابلیت RTX پشتیبانی خواهد کرد که با توجه به این قضیه، محیط نرم و روان این بازی، روان‌تر از قبل نیز خواهد شد. حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم پیشنهادی بازی Ghostrunner نیز بدین شرح است:

سیستم عامل (OS): ویندوز 10 ورژن 64 بیت

پردازنده سیستم عامل (CPU): پردازنده Intel i3-2100 یا AMD A8-5600k

رم: 8GB

پردازنده کارت گرافیک: کارت گرافیک GeForce GTX 630 / Radeon HD 6570

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب: 25 گیگابایت

 

و اما سیستم پیشنهادی برای دریافت بهترین عملکرد از بازی:

سیستم عامل (OS): ویندوز 10 ورژن 64 بیت

پردازنده سیستم عامل (CPU): پردازنده Intel i3-2100 یا AMD A8-5600k

رم: 16GB

پردازنده کارت گرافیک: کارت گرافیک GeForce GTX 1060

حداقل فضای مورد نیاز برای نصب: 25 گیگابایت

 


تاریخ انتشار بازی Ghost Runner 2020


تیم سازنده بازی Ghostrunner ضمن انتشار تریلری جدید از گیم پلی بازی، تاریخ انتشار بازی Ghostrunner را مشخص کرد.

بازی Ghost runner 2020 / بازی Ghost runner

این تریلر که در حساب PAX Online 2020 منتشر شد، بخش‌هایی که محیط بازی که در شهر Dharma City قرار دارد را نشان داد و در پایان آن نیز اعلام شد که این بازی در تاریخ 27 اکتبر 2020 مصادف با 6 آبان 1399 برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر خواهد شد. این بازی بر روی کامپیوتر از تکنولوژی ری تریسینگ استفاده می‌کند. این ویژگی برای کنسول‌های نسل نهم در دسترس قرار خواهد گرفت.

 


دانلود بازی GhostRunner


در این بخش به ارائه لینک دانلود بازی Ghost Runner 2020 می‌پردازیم. این بازی حدود یک ماه قبل از انتشار رسمی لو رفت و به همین دلیل لینک دانلود آن در فضای مجازی پخش شده است.

بازی GhostRunner

دانلود نسخه کرک شده HAOOSE بازی کامپیوتر Ghostrunner لینک دانلود | حجم کل: 11 گیگابایت
فایل 1 | حجم 2 گیگ Download
فایل 2 | حجم 2 گیگ Download
فایل 3 | حجم 2 گیگ Download
فایل 4 | حجم 2 گیگ Download
فایل 5 | حجم 2 گیگ Download
فایل 6 | حجم 1.41 گیگ Download
رمز فایل www.p30day.com

 

نسخه دیگری از این بازی نیز تدارک دیده‌ایم که بدون حذفیات و فقط با حجم کمتر ارائه می‌شود.

دانلود نسخه فشره و کرک شده Darck Repack بازی کامپیوتر Ghostrunner لینک دانلود | حجم کل: 7.8 گیگابایت
فایل 1 | حجم 2 گیگ Download
فایل 1 | حجم 2 گیگ Download
فایل 1 | حجم 2 گیگ Download
فایل 1 | حجم 1.8 گیگ Download
رمز فایل www.dlfox.com

 


سخن پایانی


بازی Ghost Runner

در مقاله‌ای که خواندید داستان بازی Ghost Runner 2020 را مورد بررسی قرار دادیم و سپس به بررسی اطلاعاتمان از گیم پلی این بازی پرداختیم و پس از آن نیز به تماشای تریلر و بررسی جزئیات دیگر در رابطه با بازی نشستیم. به نظر می‌رسد بازی Ghost Runner 2020 جزو رقبای اصلی بازی Cyberpunk 2077 خواهد بود و در سبک خود حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. البته باید منتظر ماند و دید که سازندگان ایده‌های خود را در نسخه نهایی بازی تا چه میزان صیقل می‌دهند تا با ترکیبی ایده‌آل روبه‌رو شویم.

نظر شما در رابطه با بازی Ghost Runner 2020 چیست؟ نظرات و انتظارات خود را در رابطه با این بازی از طریق بخش پایین و از قسمت کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

4
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha