برنامه 99 عادل فردوسی پور از ساترا مجوز تولید نگرفت!
بیتا هدایت پور
نویسنده:بیتا هدایت پور
ارسال شده در:22 مهر 1399، 12:15

برنامه 99 عادل فردوسی پور از ساترا مجوز تولید نگرفت!

«عادل فردوسی پور با برنامه 99 یا نود نو به خانه‌ها می‌آید و مجددا اخبار داغ لیگ برتر را در دست می‌گیرد.» این شایعه‌ای بود که چند هفته قبل در بسیاری از سایت‌های ورزشی منتشر شد!

به گزارش سایت صبح سینما، برنامه 99 عادل فردوسی‌پور که مجوزهای لازم از وزارت ارشاد را کسب کرده بود، نتوانست از ساترا مجوز تولید دریافت کند. «سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی» که به اختصار ساترا نامیده می‌شود وظیفه صدور مجوز برای برنامه‌هایی که خارج از صداوسیما (شبکه نمایش خانگی و اینترنتی) پخش می‌شوند را بر عهده دارد.  اختلافات بین صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این روزها آنچنان داغ و البته تلخ شده که بسیاری از برنامه‌سازان را کلافه کرده است. برنامه همرفیق شهاب حسینی هم پس مدتی طولانی توانست مجوز تولید را از هر دو سازمان دریافت کند. اما عادل فردوسی پور ناکام ماند!

چند هفته قبل زمزمه‌هایی مبنی بر ساخت برنامه 99 با اجرای عادل فردوسی‌پور به گوش رسید و سر و صدای زیادی در فضای مجازی به راه انداخت. حتی تصویری از پروانه ساخت این مستند ورزشی در اینترنت منتشر شد که روی آن به نام عادل فردوسی‌پور و تعداد قسمت‌های این برنامه اشاره شده بود. با این حال، صدا و سیما با عادل فردوسی‌پور سر ناسازگاری دارد و مجوز تولید این برنامه را صادر نکرد. دلیل این موضوع، هنوز مشخص نشده و در روزهای آینده منتظر واکنش‌هایی از عادل باید باشیم.

برنامه 99 عادل فردوسی پور

با شروع لیگ بیستم، عادل قرار بود مجددا با برنامه‌ای به سبک و سیاق برنامه 90 مهمان خانه‌ها شود و مانند سابق تمامی اخبار و حواشی لیگ را بدست بگیرد. خبرهای دیگری مبنی بر پخش این برنامه از شبکه‌های اینترنتی و مجازی نیز به گوش می‌رسد که همگی بر ساخت برنامه 90 و نو با اجرای عادل فردوسی‌پور دلالت دارند. اگر مجوز این برنامه صادر شود، قرار است مانند روال برنامه 90 هر دوشنبه شب، از طریق شبکه‌های اینترنتی که فعلا معلوم نیست، پخش شود و با برنامه فوتبال برتر محمدحسین میثاقی به رقابت بپردازد.

این برنامه قطعا از شبکه سه سیما پخش نخواهد شد و عادل فردوسی‌پور باید پلتفرم دیگری را برای پخش برنامه خود انتخاب کند. بسیاری از خبرگزاری‌های نام این برنامه را 90 نو اعلام کردند که این موضوع تکذیب شده  و طبق تصویر پروانه ساخت، نام این برنامه 99 خواهد بود. عادل تاکنون هیچ خبری از ساخت برنامه جدید خود نداده و آن را رسانه‌ای نکرده است و بیشتر این خبرها فعلا در حد شایعه هستند تا سرانجام توسط عادل یا عوامل این برنامه تایید یا تکذیب شوند. اما به احتمال قوی، عادل فردوسی‌پور در لیگ بیستم با برنامه‌ای جدید که احتمالا نام آن برنامه 99 یا 90 نو یا نود تو است، روزهای دوشنبه به خانه‌ها بازمی‌گردد.

برنامه 90 نو

البته خبر ساخت برنامه 99 با اجرای عادل فردوسی‌پور احتمالا خبر خوبی برای محمدحسین میثاقی نخواهد بود. زیرا اگر این برنامه طبق روال گذشته هر دوشنبه شب پخش شود، طیف گسترده‌ای از مخاطبان فوتبال برتر میثاقی، بیننده برنامه عادل فردوسی‌پور می‌شوند و میزان بینندگان فوتبال برتر به شدت کاهش پیدا می‌کند. اما باید دید که در نهایت چه تصمیمی برای ساخت برنامه 90 نو اتخاذ می‌شود و این برنامه چه سرانجامی خواهد داشت.

برنامه 99 با اجرای عادل فردوسی‌پور در صورت گرفتن مجوز از ساترا قرار است یا از شبکه نمایش خانگی و یا از شبکه‌های اینترنتی و فضای مجازی برای فصل جدید لیگ برتر فوتبال ساخته شود. نظر شما درباره ساخت این برنامه چیست؟ شما بیننده کدام برنامه خواهید بود؟ برنامه 90 نو با اجرای عادل فردوسی‌پور یا برنامه فوتبال برتر با اجرای محمدحسین میثاقی؟

12
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha