بازی متال گیر سالید 1 و 2 برای کامپیوتر منتشر شد
نیما خدارحمی
نویسنده:نیما خدارحمی
ارسال شده در:08 مهر 1399، 22:30

بازی متال گیر سالید 1 و 2 برای کامپیوتر منتشر شد

گرچه خارج شدن هیدئو کوجیما ضربه سنگینی به شرکت کونامی زد، ولی شاید بازگشت سری بازی متال گیر سالید بتواند راه نجات آن‌ها از این گودال باشد.

همگی می‌دانیم که کمتر سری بازی به قدرت و ابهت Metal Gear Solid وجود دارد. این سری بازی که ابتدا برای پلی استیشن 1 عرضه شد، تاثیرات زیادی بر دنیای بازی‌های رایانه‌ای داشته است، ولی مانند بسیاری از بازی‌های دیگر، شرکت کونامی این سری بازی را نیز به حاشیه برد و تا حد زیادی از گود خارج کرد. این اتفاق را بیشتر پس از خارج شدن هیدئو کوجیما، سازنده شرکت کونامی حس کردیم. ولی شایعات اخیر خبر از بازگشت سری Metal Gear Solid می‌دهند که می‌تواند بسیاری را به وجد بیاورد.

پیش از این شخصی با نام Potterson در انجمن محبوب ResetERA نوشته بود که بازی متال گیر سالید 1 و Metal Gear Solid 2 «دوباره» برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهند شد. شخص Pottetson بنظر قابل اعتماد بوده و اشخاص بالا رتبه انجمن، اطلاعات و اخبار لو رفته توسط او را قبول دارند.

بازی متال گیر سالید 1 مخصوص pc

البته هرگز نباید به این اطلاعات اطمینان کامل داشت؛ به خصوص زمانی که فقط دو نسخه ابتدایی بازی را نام برده است. ما می‌دانیم که نسخه HD Collection این سری شامل Metal Gear Solid 2 و Metal Gear 3 و همچنین Peace Walker وجود داشته و بدون شک پورت کردن آن‌ها کاری به مراتب آسان‌تر برای کونامی است. در عین حال ما اطلاع نداریم که بازگشت سری Metal Gear Solid مختص رایانه‌های شخصی خواهد بود یا برای کنسول‌ها نیز منتشر می‌شود. نکته دیگر این است که هنوز نمی‌دانیم که بازی‌ها یک پورت ساده بوده یا ما باید منتظر نسخه ریمیک یا ریمستر باشیم.

از طرفی دیگر، در سازمان ارزیابی بازی دیجیتال تایوان، بازی‌های Metal Gear و Metal Gear Solid و همچنین Metal Gear Solid 2: Substance برای رایانه‌های شخصی دیده شده‌اند. آن‌ها در کنار بازگشت سری بازی متال گیر سالید ، نوید بازگشت Konami Collector’s Series: Castlevania and Contra شامل بازی‌های Castlevania، بازی Castlevania 2 Simon’s Quest، بازی Castlevania 3 Dracula’s Curse، بازی Contra و Super C را نیز به ما داده‌اند.

خوشبختانه طولی نکشید تا متوجه شویم تمام این شایعات درست هستند. کونامی اکنون بازی‌های Metal Gear و Metal Gear Solid و Metal Gear Solid 2: Substance را برای PC عرضه کرده است. بجز این، کونامی تصمیم گرفت تا بازی‌هایی مانند سری محبوب کسلوانیا را با نام KONAMI Collector’s Series: Castlevania and Contra برای PC عرضه کند.

در کل هیچ کدام از این بازی‌ها درست و حسابی پورت نشده و حتی تغییرات گرافیکی آن هم در حدی نیست که بگوییم ریمستر شده؛ اما فقط دیدن این بازی ها بر روی PC نیز می‌تواند حس خوبی به آدم بدهد.

نسخه مورد علاقه شما از سری بازی Metal Gear Solid کدام است؟ خاطرات خود از این سری بازی افسانه‌ای را با ما به اشتراک بگذارید.

3
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha