معرفی بازی Dead by Daylight + تریلر، داستان و گیم پلی

اگر طرفدار بازی‌های چند نفره آنلاین در ژانر ترسناک هستید و هنوز بازی Dead by Daylight را تجربه نکرده‌اید، با پلازامگ همراه شوید تا با تریلر، گیم‌پلی و داستان بازی دد بای دی لایت بیشتر آشنا شوید.

بازی Dead by Daylight یک بازی ویدئویی ترسناک در سبک بقا است که در سال 2016 برای مایکروسافت، در سال 2017 برای بازیکنان کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، در سال 2019 برای نینتندو سوئیچ و پس از گذشت چهار سال در سال 2020 نسخه موبایل آن برای Android و iOS منتشر گردید. همچنین قرار است در اواخر سال 2020 یک نسخه از بازی مرگ در روز روشن برای بازیکنان کنسول‌های نسل بعد یعنی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس منتشر گردد. برای آشنایی بیشتر با بازی Dead by Daylight با پلازامگ همراه باشید.

بازی dead by daylight

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


تریلر بازی Dead by Daylight


تریلر بازی Dead by Daylight شما را به خوبی با فضای ترسناک و گیم‌پلی بازی آشنا می‌کند. طراحی، فضاسازی، شخصیت‌های برگرفته از داستان‌ها و فیلم‌های ترسناک معروف و موسیقی متن بازی دد بای دی لایت برای یک عنوان در سبک ترسناک کاملا خوب عمل کرده و شما را در ماجرایی نفس‌گیر و هیجان انگیز غرق می‌کنند.

 


داستان بازی دد بای دی لایت


بازی ترسناک Dead by Daylight

بازی ترسناک Dead by Daylight حول محور 5 بازیکن پیش می‌رود. شما در ابتدا باید انتخاب کنید که می‌خواهید در نقش یک قاتل خشن بازی کنید یا به عنوان یکی از 4 بازیکن بازمانده که باید تلاش کنند از منطقه‌ای به اسم کشتارگاه (Killing Ground) فرار کنند و از دست قاتل نجات پیدا کنند پیش بروید.

پس از انتخاب نوع نقشی که دوست دارید در بازی ایفا کنید، تعدادی شخصیت مختلف و متنوع پیش رویتان قرار می‌گیرد که هر کدام ویژگی‌ها و توانایی‌های مخصوص به خودشان را دارند و هر راند از بازی را به سبکی منحصر به‌ فرد  پیش می‌برند.

داستان اصلی مرگ در روز روشن نیز با صرفنظر از اینکه شما در چه نقشی و یا با کدام شخصیت بازی می‌کنید بر این اساس است که چهار بازیکن بازمانده باید تلاش کنند بدون اینکه گیر قاتل بازی Dead by Daylight بیفتند، چند ژنراتور برق را که در محیط کشتارگاه پراکنده شده است تعمیر و روشن کنند و پس از آن مدت زمان محدودی در اختیار دارند تا محل خروج را که با فعال کردن ژنراتورها باز شده پیدا کنند و با خروج از کشتارگاه نجات یافته و برنده بازی شوند.

تریلر بازی Dead by Daylight

قاتل داستان همزمان با شروع بازی، باید به جستجو بپردازد و در منطقه بازی با پیدا کردن بازمانده‌ها و بردنشان به محل‌ قربانی کردن و آویختنشان به قلاب، از روشن کردن ژنراتورهای برق جلوگیری کند.

وجود شخصیت‌های واقعی، ترس واقعی، سطوح رویه‌ای و واکنش‌های واقعی انسان نسبت به وحشت ناب هر دور از بازی را به یک سناریوی غیر منتظره تبدیل می‌کنند. شما هرگز قادر نخواهید بود پیش‌بینی کنید که پیشروی در بازی چگونه اتفاق خواهد افتاد. فضاهای تیره و تاریک محیط بازی و همراهی مناسب موسیقی با هر اتفاق در بازی، تجربه‌ای وحشتناک را برای شما رقم می‌زند. با صرف زمان کافی در بازی، حتی ممکن است آنچه را که در مه پنهان شده است، کشف کنید.

 


گیم پلی بازی Dead by Daylight


بررسی بازی Dead by Daylight

Dead by Daylight یک بازی چند نفره ترسناک اکشن و بقا است که در آن یک قاتل دیوانه و مهار نشدنی چهار بازمانده را در دنیایی کابوس مانند و ترسناک شکار می‌کند. در حین بازی Dead by Daylight قاتل با دید اول شخص بازی می‌کند، در حالی که بازماندگان دیدشان به صورت سوم شخص است.

 

بازماندگان

داستان بازی Dead by Daylight

هدف بازماندگان فرار از منطقه محصور شده است که می‌تواند به دو روش انجام شود: یا با تعمیر پنج ژنراتور خراب برای تأمین برق دو دروازه خروجی که با خروج از آن از محاکمه خارج می‌شوند یا با فرار از دریچه.

اینکه تنهایی در بازی پیش روید یا با دیگر بازماندگان تشکیل تیم دهید به خودتان بستگی دارد. به عنوان یک نجات یافته به تنهایی وارد بازی Dead by Daylight شوید یا با دوستان خود تیمی قدرتمند تشکیل دهید و با همکاری یکدیگر بازی را پیش ببرید. می‌توانید از وسایلی که هر شخصیت در دستش دارد استفاده کنید، توانایی‌های قفل شده را باز کنید یا از اشیا و وسایلی که در محیط قرار دارد برای فرار از قاتل و سد کردن راهش استفاده کنید.

بازماندگان و قاتل‌ها با بسیاری از موارد مختلف قابل ارتقاء پیدا کردن و شخصی سازی هستند که با پیشرفت در بازی امکان باز کردن قفل‌ها برایتان مهیا می‌شود.

نجات یافتگان امکان انجام هیچ مبارزه‌ای با قاتل را ندارند! فقط می‌توانند از دست او فرار کنند. هوشمندانه‌ترین راه برای برنده شدن در بازی Dead by Daylight آرام و بی سروصدا حرکت کردن و جلوگیری از هیجان‌زده شدن شخصیتی است که برای بازی انتخاب کرده‌اید؛ زیرا قاتل‌ها بسیار حساس و باهوش‌اند و می‌توانند صدای افزایش تپش قلب شما را هم بشنوند.

گیم پلی بازی Dead by Daylight

هنگام مقابله با قاتل، بازماندگان می‌توانند از تعداد انگشت شماری از موارد استفاده کنند. مثلا پالت‌های چوبی عظیمی در بازی هست که به صورت قائم قرار می‌گیرند و هنگامی که یک بازمانده از کنار آنها رد می‌شود، می‌تواند آن‌ها را پایین بکشد و اگر قاتل درست پشت سر بازمانده باشد، اگر با موفقیت به او برخورد کند، پالت لحظه‌ای قاتل را بی‌حس می‌کند و اگر پشت آن‌ها گیر کند برای شکستن و کنار زدنشان باید کمی زمان صرف کند که به بازمانده فرصت فرار می‌دهد. یا جعبه ابزاری که می‌تواند هم برای ترمیم سریعتر ژنراتورها و هم برای خرابکاری موقت قلاب‌ها استفاده شود و استفاده از آن کمک شایانی به سرعت بخشیدن کارها و فرار از قاتل می‌کند.

همچنین تعدادی از کمدها و صندوق‌ها در ساختمان‌های بازی هستند که می‌توانید هنگامی که قاتل نزدیکتان است در آن‌ها پنهان شوید. در بعضی از این کمدها جعبه‌های دارو وجود دارد که می‌توانید زخم‌های خود را برای بالا بردن سرعت حرکتتان ترمیم کنید و نیازی به منتظر ماندن برای هم‌تیمی‌هایتان نداشته باشید؛ بازماندگان هنگامی که به هم می‌رسند می‌توانند به یکدیگر کمک کنند و زخم‌های هم را بهبود بخشند.

بازی موبایل Dead by Daylight

می‌توانید پشت بسیاری از وسایلی که در محیط بازی قرار گرفته‌اند مخفی شوید، نشسته راه بروید و یا سینه‌خیز حرکت کنید. اگر قاتل به شما برسد با توجه به قدرت‌هایی که دارد می‌تواند شما را زخمی کند و اگر نتوانید از دستش فرار کنید شما را گیر می‌اندازد و پس از حمل شما به قربانگاه‌های قرار گرفته در بازی، به قلاب آویزانتان می‌کند.

از دیگر مزایای فنی بازماندگان می‌توان به توانایی دیدن هاله هم‌ تیمی‌های سرنگون شده و آویخته شده به قلاب اشاره کرد. بنابراین به راحتی می‌توانند خود را برای نجات به محل قربانگاه برسانند و به همین ترتیب می‌توانند مکان‌های ژنراتورهای تازه تعمیر شده و دروازه‌های خروج را برای مدت زمان کوتاهی مشاهده کنند. پس از تعمیر همه ژنراتورهای محوطه بازی Dead by Daylight وقتی قاتل نزدیک باشد، بازماندگان صدای ضربان قلب و در نهایت موسیقی تنش‌زایی می‌شنوند که هر دو با نزدیک شدن به قاتل شدت می‌گیرند.

دیگر بازماندگان بازی پس از به قلاب آویخته شدن شما، از مکانی که گیر افتاده‌اید روی نقشه آگاه می‌شوند و می‌توانند بیایند و نجاتتان دهند. اما این نکته را در نظر بگیرید که شانس نجات یافتنتان فقط در اولین گیر افتادن در قلاب زیاد است. دفعه دوم باید تقلای زیادی کنید و اگر برای بار سوم گیر قاتل بیفتید، بلافاصله پس از آویزان شدن خواهید مرد.

بازی دد بای دی لایت

زمانی که بتوانید از قاتل مخفی بمانید و تمام  ژنراتورهای موجود در کشتارگاه را تعمیر و روشن کنید، باید خودتان را به خروجی برسانید و همگی از آن خارج شوید. گزینه خروج از دریچه نیز وجود دارد و دریچه فقط زمانی باز می‌شود که فقط یک بازمانده باقی مانده باشد. اگر بیش از یک نفر زنده باشد، بازماندگان برای باز کردن دریچه به یک کلید احتیاج دارند.

اگر قاتل دریچه را قبل از رسیدن بازمانده به آن ببندد، بازی با تایم محدود شروع می شود و فقط دو دقیقه به بازمانده فرصت می‌دهد تا یکی از دروازه‌های خروج را قبل از اتمام تایمر یا گرفتار شدن توسط قاتل باز کند.

 

قاتل ها

بازی مرگ در روز روشن

هنگام شکار بازماندگان، قاتل باید آن‌ها را اسیر کند یا دوبار با سلاح خود به آن‌ها ضربه بزند (ضربه اول سلامتی بازمانده را به حالت «آسیب دیده» کاهش می‌دهد و سرعت فرار آن‌ها افزایش پیدا می‌کند، در حالی که دومین ضربه آن‌ها را به حالت «مرگ» و خزیدن روی زمین می‌اندازد)، یا گرفتن آن‌ها در یک حرکت هنگامی که در داخل یک تله گیر افتاده‌اند، یا هنگام تلاششان برای طاق زدن از طریق پالت‌ها و هنگام فرار در ساختمان از طریق پنجره‌ها (این فقط هنگام آسیب دیدگی بازمانده اتفاق می‌افتد)، در حالی که مشغول تعمیر ژنراتور هستند و در حین تلاش برای نجات یک فرد زنده مانده از قلاب.

برخی از قاتلان حملات ثانویه دارند که صدمات مضاعفی وارد می‌کنند و بازماندگان را با یک حمله در حالت «در حال مرگ» قرار می‌دهند.

بازی ترسناک Dead by Daylight

قاتل با وجود راه رفتن با سرعت بالا، در بیشتر حرکات دیگر کندتر از بازماندگان است. قاتل پس از ضربه به بازمانده، حرکت خود را کند می‌کند تا خون سلاح خود را پاک کند. قاتل نمی‌تواند از روی پالت‌هایی که بازماندگان می‌توانند در مسیر او پرتاب کنند پرش کند، اما در عوض مجبور می‌شود اطراف آن نقطه را بگردد یا مدتی را صرف تخریب آنها کند.

 


بازی موبایل Dead by Daylight


بازی موبایل Dead by Daylight

در ژوئن 2019، استودیوی بازی سازی Behavior Interactive Inc از انتشار بازی Dead by Daylight به صورت رایگان در iOS و Android برای تلاش به دسترسی بیشتر بازی برای بازیکنان در سراسر جهان خبر داد. یک تیم توسعه مجزا نیز تشکیل شد که بهینه سازی بازی را برای تجربه در موبایل به صورت تخصصی بررسی کنند. در ابتدا قرار بود بازی Dead by Daylight برای موبایل در سال 2019 منتشر شود، با این حال توسعه دهندگان مجبور شدند انتشار را تا سال 2020 عقب بیاندازند.

سرانجام نسخه تلفن همراه بازی ترسناک دد بای دی لایت در  17 آوریل 2020 (23 فروردین 1399) منتشر گردید.

دانلود بازی موبایل Dead by Daylight برای اندروید | iOS

 


سخن نهایی


بررسی بازی Dead by Daylight

اگر از طرفداران بازی‌های ژانر ترسناک هستید، بازی Dead by Daylight می‌تواند هیجان لذت بخشی را در حین بازی برایتان به ارمغان بیاورد. سرگرم شدن در محیطی ترسناک، همراه با موسیقی هیجان انگیز و دلهره شکار شدن توسط قاتلی بی‌رحم و به قلاب آویخته شدن در قربانگاهی عجیب دلایلی کافی برای امتحان کردن بازی دد بای دی لایت به نظر می‌آیند.

نظر شما درباره این بازی آنلاین چندنفره چیست؟ آن را در کدام پلتفرم تجربه کرده‌اید؟ آیا بازی کردن Dead by Daylight روی موبایل هم تجربه‌ای ترسناک به‌حساب می‌آید؟

3
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سهیل 10 مهر 1399، 00:31

ما توی ایران همه در نقش یک کاراکتربم که داریم مرگ در روز روشن رو تجربه و زندگی می‌کنیم، این که فقط بازیشه. ولی معرفی شیوا و قشنگی بود مرسی

الیناز صابری 12 مهر 1399، 19:42

:) بازمانده ها باید طاقت بیارن بالاخره یه جوری... ممنون.

مهدی 22 مهر 1399، 11:46

توی بازی کمبود به شدت بازیکن هست وکیفیت آن بسییییییار معمولیست اما می توان توی تنضیمات کیفیت را بهتر کرد ولی به گوشی خیییلی قوی نیاز است که همه ندارن ونت قوی هم نیاز است واگر نه در بازی به مشکل می خورید کلا برای گوشی این بازیو عرضه کردند خیلی ضعیف بود اما اگر مشکلاتش رفع شود عالیییییی میشود ولی من که بعید می دونم