کارگردان شهرزاد، سریال جیران را برای نمایش خانگی می سازد
بیتا هدایت پور
نویسنده:بیتا هدایت پور
ارسال شده در:05 مهر 1399، 10:30

کارگردان شهرزاد، سریال جیران را برای نمایش خانگی می سازد

سریال جیران جدیدترین اثر حسن فتحی کارگردان سریال پرطرفدار شهرزاد است که به زودی برای پخش در شبکه نمایش خانگی آماده خواهد شد.

حسن فتحی با سریال جیران برای دومین بار با روایت داستان عاشقانه‌ای دیگر به شبکه نمایش خانگی خواهد آمد. این کارگردان خوش قریحه پس از تجربه موفق سریال شهرزاد و پایان فیلمبرداری فیلم مست عشق، با سریال جیران به خانه‌ها بازمی‌گردد. این سریال نیز روایتگر داستانی عاشقانه در دل تاریخ یعنی در زمان ناصرالدین شاه قاجار است که داستان آشنایی و علاقه او به یکی از زنان حرم‌سرایش به نام «جیران» را به تصویر می‌کشد. حضور بازیگرانی چون پریناز ایزدیار، بهرام رادان، شبنم مقدمی، بابک حمیدیان و رعنا آزادی‌ور در سریال جیران قطعی شده است. به نظر می‌رسد که سریال جیران حال و هوایی مانند سریال ترکی «حریم سلطان» داشته باشد.

سریال جیران

نویسندگی سریال جیران بر عهده احسان جوانمرد نویسنده سریال پرمخاطب بانوی عمارت است که برای اولین بار با حسن فتحی همکاری می‌کند. اسماعیل عفیفه نیز تهیه‌کننده سریال جیران است و مراحل پیش تولید، ساخت و انتخاب لوکیشن‌های فیلمبرداری چند روزی است که در شهر تهران آغاز شده است.

این سریال عاشقانه در واقع اتفاقات و ماجراهای پس از مرگ امیرکبیر را در زمان حکومت ناصرالدین شاه قاجار و یکی از زنان سوگلی او به نام جیران را روایت می‌کند. جیران با دیگر زنان دربار فرق دارد و عاشق سوارکاری و شکار است و اولین بار برای یادگیری رقص به دربار قاجار راه پیدا می‌کند. ناصرالدین شاه پس از دیدن این زن، دل به عشق او می‌سپارد و عاشقش می‌شود. البته جیران نامی است که ناصرالدین شاه برای این زن انتخاب کرده است. نام اصلی او خدیجه خانم تجریشی ملقب به فروغ‌السلطنه است و شاه به خاطر چشمان زیبا و درشتش نام او را جیران می‌گذارد.

بازیگران سریال جیران

نقش ناصرالدین شاه را بهرام رادان ایفا می‌کند و پریناز ایردیار نیز نقش جیران را بر عهده دارد. شبنم مقدمی در نقش مهدعلیا مادر شاه و بابک حمیدیان نیز در نقش ملیجک شاه در این سریال حضور دارند. البته سریال جیران بازیگران اصلی دیگری نیز خواهد داشت، اما تاکنون اطلاعات بیشتری توسط عوامل آن منتشر نشده است. پریناز ایزدیار با بازی در این سریال برای سومین مرتبه در مقابل دوربین حسن فتحی خواهد رفت. او پیش از این در سریال زمانه (1391) و سریال شهرزاد (1393-1397) با حسن فتحی همکاری داشته و این بار در نقش اصلی این سریال حضور پیدا کرده است.

در خلاصه داستانی که از سوی عوامل سریال جیران منتشر شده است چنین آمده: «زنهار که طراز و طریقت گم شده و مجاز و حقیقت به هم آمیخته. سهم رعیت کابوس است و سهم سلطان تخت طاووس. کجاست تدبیر کریم خان که تاج شاهی پس بگیرد از ما ندانم کارها؟ کجاست شمشیر نادر که انتقام بکشد از ما خراب کارها؟ مملکت آشفته است و امیرکبیر در گور خفته است. هر نامی آبستن ننگ است و هر صلحی آبستن جنگ. آدمیزاد قبله عالم هم که باشد پناه می‌خواهد. قلعه‌ای می‌خواهد که جان پناهش باشد. برای اولاد آدم هیچ قلعه‌ای محکم تر از عشق نیست. بدهید همه جا جار بزنند که ایهالناس! دیروز در حوالی تجریش پادشاه شما عاشق شد…».

تصویربرداری سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه برای پخش در نمایش خانگی، آغاز شده است و بازیگرانی چون بهرام رادان، پریناز ایزدیار، بابک حمیدیان و شبنم مقدمی در این سریال ایفای نقش می‌کنند. نظر شما درباره اثر عاشقانه‌ای دیگر از حسن فتحی چیست؟ آیا سریال جیران نیز می‌تواند مانند سریال شهرزاد، نبض شبکه نمایش خانگی را در دست بگیرد؟

3
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha