در اندروید 12 امکان دانلود اپلیکیشن از سایر فروشگاه‌ها راحت تر می‌شود

گوگل اعلام کرد که از اندروید 12 به بعد کاربران می‌توانند با اطمینان بیشتر از اپ استورهای جانبی، اپلیکیشن موردنظر خود را دانلود کنند. این شرکت قصد دارد با ابزارهای خود امنیت سایر برنامه‌های موجود در اپ استورهای جانبی را نیز بررسی کند.

اگرچه تا پیش از این به کاربران اندروید توصیه می‌شد که اپلیکیشن‌های موردنیاز خود را تنها از گوگل پلی استور دانلود کنند اما به‌تازگی گوگل اعلام کرده است که از اندروید 12 به بعد امکان دانلود برنامه‌ها از سایر استورهای دیگر نیز وجود دارد. درواقع با وجود آنکه در حال حاضر کاربران اندروید می‌توانند از فروشگاه‌های جانبی اپلیکیشن مثل کافه‌بازار و گلکسی استور سامسونگ، برنامه‌های موردنظر خود را دانلود کنند اما تا پیش از این گوگل تنها امنیت اپلیکیشن‌های موجود در استور خود را تامین می‌کرد و سعی دارد در اندروید 12 با ابزار خود سایر برنامه‌های نصب شده از دیگر استورها را نیز بررسی کند.

اندروید 12/android-12

علاوه براین گوگل اعلام کرده است که از تاریخ 30 سپتامبر (9 مهرماه) تا یک سال بعد تمام اپلیکیشن‌ها باید از پرداخت درون‌برنامه‌ای گوگل استفاده کنند. بدین معنا که اگر اپلیکیشنی بخواهد در پلی استور منتشر شود باید حتما از پرداخت درون برنامه‌ای گوگل استفاده کند. با این وجود هر اپلیکیشن و برنامه‌ای که در حال حاضر از سیستم پرداخت متفاوت استفاده می‌کند می‌بایست تا مهر ماه سال سیستم پرداخت گوگل را جایگزین کند.

این در حالی است که این قانون از قبل وجود داشته و فقط به صورت دقیق اجرا نشده است. پلی استور یک بستر قابل اعتماد و ایمن را برای کاربران فراهم می‌کند و گوگل معتقد است که اجرای این قانون هیچ مشکلی را برای این استور ایجاد نخواهد کرد چرا که در حال حاضر کمتر از 3 درصد از توسعه‌دهندگان در طول یک سال گذشته از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای استفاده کردند و حدود 97 درصد از سیستم پرداخت گوگل پشتیبانی می‌کنند.

گوگل اشاره کرده است که در ازای خدمات خوبی که به توسعه‌دهندگان و برنامه‌های آنها می‌دهد تنها 30 درصد کارمزد از آنها دریافت می‌کند . این در حالی است که به تازگی توسعه‌دهندگان اپیک گیمز، اسپاتیفای و چند برنامه دیگر درباره اپ استور اپل و دریافت کارمزد 30 درصدی و حق کمیسیون بالای آن، ائتلاف تشکیل داده و از آن شاکی هستند.  با حذف فورتنایت از گوگل پلی استور باید منتظر واکنش جدید و اعلام بیانیه‌های تازه از این ائتلاف بود. گفتنی است در حال حاضر فورتنایت تنها از اپیک گیمز و گلکسی استور سامسونگ قابل دانلود بوده و از اپ استور و پلی استور حذف شده است.

3
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha