شایعه خرید شرکت برادران وارنر توسط سونی قوت گرفت!

به نظر می‌رسد شرکت برادران وارنر، سازنده بازی‌های Mortal Kombat و Batman: Arkham قرار است به فروش برسد. به همین دلیل شایعه خرید شرکت برادران وارنر توسط سونی قوت گرفت.

شرکت AT&T آمریکا که شرکت مادر وارنر برادرز (Warner Bros) محسوب می‌شود در گذشته و پس از حمله بسیاری از غول‌های دنیای تکنولوژی برای خرید Warner Bros. اعلام کرده بود که بخش بازی این شرکت فروشی نیست. ولی مردم دست از سر آن‌ها برنداشته و اعتقاد دارند این سخنان شرکت AT&T جهت آسوده کردن سرمایه‌گذاران بوده و قصد دارند وضعیت شرکت را باثبات نشان دهند. طبق این نگرانی‌ها شایعه خرید شرکت برادران وارنر توسط سونی قوت گرفت.

شایعه فروش شرکت برادران وارنر اولین بار در ماه جولای بر سر زبان‌ها افتاد. طبق شایعات ماه جولای، آن‌ها قصد فروش شرکت اصلی و تمام استودیوهای شرکت شامل Rocksteady، NetherRealm Studios و Traveler’s Tale سازنده بازی‌های لگو را به شرکتی بزرگ مانند EA یا مایکروسافت دارند. حتی شایعاتی پیرامون خرید این شرکت و معرفی آن در مراسم ایکس باکس نیز شنیده می‌شد که به واقعیت نپیوست. حالا نیز شرکت برادران وارنر از جبهه خود عقب ننشسته و ادعا دارد که ما همین گونه پیش می‌رویم و قصد فروش شرکت را نداریم، ولی بسیاری معتقدند که شرکت سونی بزودی این شرکت را خریداری کرده و آن را به دیگر شرکت‌های قوی زیر نظر خود اضافه می‌کند.

استودیوهای شرکت وارنر بروز

آقای مایکل پچر، آنالیزور دنیای بازی‌های رایانه‌ای طبق مصاحبه‌ای با وبسایت Gaming Bolt ادعا کرد که شرکت برادران وارنر چشم شرکت سونی را گرفته و آن‌ها قصد خرید این شرکت بزرگ را دارند. بخشی از متن مصاحبه به شرح زیر است:

من فکر می‌کنم شرکت سونی در جایگاهی قرار دارد که شرکت برادران وارنر را اگر دوباره برای فروش قرار گرفت بخرد. البته به شرکت AT&T بستگی دارد که چه قسمت‌هایی را به آن‌ها بفروشد و نحوه فروش و قرارداد نیز مهم است. اگر فقط بخواهد IPهای خود را با نام و لایسنس سونی عرضه کند، نباید منتظر بازی‌های انحصاری باشیم، چون بدون شک شرکت برادران وارنر نمی‌خواهد بازی‌شان تنها محدود به یک پلتفرم باشد. ولی اگر امتیاز سری Batman و Mortal Kombat را به سونی بفروشند، فکر می‌کنم افزودن این بازی‌ها به دیگر بازی‌های انحصاری سونی بسیار جذاب باشد.

بدون شک این مصاحبه مایکل پچر بیشتر به شایعه خرید شرکت برادران وارنر توسط سونی دامن می‌زند. پچر همچنین اشاره داشت که شرکت سونی با بازی‌های ابرقهرمانی مانند سری Batman: Arkham غریبه نبوده و ما در سال 2018 شاهد بازی شرکت Insomniac یعنی بازی Marvel’s Spider-Man بودیم و بازی Spider-Man: Miles Morales نیز در راه است. سخنان پچر و دیگر منتقدین به بحث خرید شرکت مادر بتسدا توسط مایکروسافت نیز اشاره دارد و خرید شرکت بزرگ دیگری چون وارنر بروز را دور از انتظار می‌بینند.

بازی بتمن وارنر بروز

اگر سخنان پچر و دیگر منتقدین درست باشند، خرید شرکت وارنر بروز برای سونی بسیار آرمانی و ایده‌آل است. این شرکت بازی‌ها پر فروش زیادی در منوی خود داشته است. بدون شک افزودن Mortal Kombat، Batman و Hitman به بازی‌هایی مانند God of War، Ratchet and Clank و Infamous تحولی ژرف در این شرکت است. البته ناگفته نماند که تمامی این خبرها را باید به دید شایعه نگریست و تا اعلام رسمی نباید به هیچ شخص یا نظری اعتماد کرد.

نظر شما درباره شایعه خرید وارنر بروز توسط سونی چیست؟ آیا سونی می‌تواند با خرید شرکت وارنر بروز مرهمی بر زخم بتسدا بگذارد؟

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha