معرفی بازی Left 4 Dead 2 ؛ تریلر، گیم پلی و نمرات منتقدین

اگر از طرفداران بازی‌های ترسناک و تیراندازی به صورت اول‌شخص هستید، با پلازامگ همراه باشید تا با تریلر، گیم‌پلی، داستان و نقد و بررسی بازی Left 4 Dead 2 بیشتر آشنا شوید.

بازی Left 4 Dead 2 در سال 2009، یک سال پس از انتشار نسخه اول خود برای مایکروسافت ویندوز منتشر گردید. سری اول این بازی هیجان‌انگیز از محبوبیت فراوانی برخوردار گردید و طرفداران بازی‌های تیراندازی و بقا را حسابی به وجد آورد. چه چیزی بهتر از این برای طرفداران بازی‌های اکشن ترسناک و بقا وجود دارد که بتوانند با انواع سلاح‌ها در مقابل موج عظیمی از زامبی‌ها از خودشان دفاع کنند و به چالش کشیده شوند؟ در بازی Left 4 Dead 2 The Last Stand همه چیز برای ایجاد یک تجربه نفس‌گیر و مهیج برای شما مهیا شده است. این عنوان در تاریخ 17 نوامبر 2009 (26 آبان 1388) در پلتفرم‌های پی‌سی، ایکس‌باکس 360، لینوکس و Mac OS X عرضه شد. با معرفی  بازی لفت فور دد 2 همراه پلازامگ باشید.

دانلود بازی left 4 dead 2

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 


نگاهی به نسخه قبلی بازی Left 4 Dead 2


نسخه اول بازی Left 4 Dead در سال 2008 توسط شرکت والو Valve منتشر گردید. این بازی چندنفره ترسناک و اکشن داستان تلاش 4 بازمانده را به تصویر می‌کشد که باید در شهری مملو از انسان‌هایی که بخاطر ویروسی ناشناخته به زامبی‌هایی ترسناک و پرخاشگر و نابودکننده تبدیل شده‌اند از خود دفاع کنند و خود را به منطقه امن برسانند و زنده بمانند.

بازی لفت فور دد با وجود حالت‌های بازی تک نفره و چندنفره، نقشه‌های مختلف، سلاح‌های گوناگون، انواع زامبی‌ها و ماموریت‌ها و چالش‌ها توانست تبدیل به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های سبک بقا در زمان انتشار خود شود. به همین دلیل سازندگان بازی یک سال پس از انتشار سری اولش، بازی Left 4 Dead 2 را منتشر کردند.

هر دو سری بازی لفت فور دد با موتور بازی‌سازی سورس ساخته شده‌اند. اگر سری اول بازی را امتحان کرده‌اید و طرفدارش هستید، از بازی کردن در نسخه دوم آن نیز لذت خواهید برد.

تریلر بازی left 4 dead 2

 


تریلر بازی Left 4 Dead 2


همان‌طور که از تریلر بازی Left 4 Dead 2 پیدا است، برای دوام آوردن در این بازی ترسناک به سرعت عملی بالا برای تیراندازی به انبوه زامبی‌ها احتیاج خواهید داشت. همچنین تریلر شما را با محیط و گیم پلی بازی Left 4 Dead 2 آشنا می‌کند.

 


داستان بازی Left 4 Dead 2


گیم پلی بازی left 4 dead 2

داستان بازی Left 4 Dead 2 از شهری شروع می‌شود که تمامی افراد آنجا با ویروسی ناشناخته و عجیب با نام آنفولانزا سبز، تبدیل به زامبی‌هایی ترسناک و خشن شده‌اند. در میان این موج عظیم موجودات خون‌خوار، تنها چهار بازمانده در شهر باقی مانده‌اند که باید با همکاری یکدیگر در مقابل این زامبی‌ها بجنگند، زنده بمانند و خود را به منطقه امن برسانند. چهار بازمانده شامل یک زن و سه مرد است که در صورت بازی کردن در حالت تک‌نفره، سه بازمانده دیگر را هوش مصنوعی کنترل خواهد کرد.

 


گیم پلی بازی Left 4 Dead 2


بازی ترسناک left 4 dead 2

در این بازی ترسناک، شما با همراهی 3 بازمانده دیگر باید راه خود را از میان انبوه زامبی‌ها باز کنید و با گذشتن از میان این موجودات ترسناک خودتان را به خانه امن برسانید. برای رسیدن به آن منطقه باید از 5 کمپ مختلف بگذرید. در هر کمپ علاوه بر زامبی‌های معمولی، زامبی‌هایی با قدرت‌های خاص نیز وجود دارند که نبرد با آن‌ها آن‌قدرها که فکرش را می‌کنید ساده نیست. همچنین هر کمپ یک زامبی رییس نیز دارد که با کشتن آن وارد مرحله یا کمپ بعدی می‌شوید.

انواع سلاح‌های سرد و گرم برای نابود کردن زامبی‌ها در اختیار شما قرار دارد. کافیست در محیط بازی کاوش کنید و در حین ماجراجویی در مکان‌های مختلف شهر انواع آیتم‌ها را پیدا کنید و در صورت تمایل آنها را بردارید. مثلا می‌توانید با یک اره برقی زامبی‌ها را از فاصله نزدیک تکه تکه کنید یا با پرتاب نارنجک یا شیشه‌های آتشین از راه دور، تعداد زیادی از آن‌ها را منفجر کنید و به آتش بکشانید. یک کیت پزشکی نیز همراهتان خواهد بود تا در صورت آسیب دیدگی بتوانید خودتان را احیا و درمان کنید و تا رسیدن هم‌گروهی‌هایتان برای کمک زنده بمانید.

بازی لفت فور دد 2

بازی Left 4 Dead 2 دارای پنج حالت بازی مختلف است:

 • حالت کمپین: حداکثر چهار بازیکن برای راه یابی به مراحل بالاتر علیه زامبی‌ها می‌جنگند. هر بازمانده که توسط یک بازیکن کنترل نشود، توسط رایانه کنترل می‌شود.
 • حالت تک‌نفره: به بازیکن امکان می‌دهد در کمپین به تنهایی بازی کند درحالی که سه بازمانده دیگر توسط رایانه کنترل می‌شوند و بازیکن را همراهی می‌کنند.
 • حالت دو گروه در مقابل یکدیگر: حداکثر چهار بازیکن به عنوان زامبی‌های خاص Special Infected بازی می‌کنند تا تیم چهار نفره بازماندگان را کنترل کنند و از انجام ماموریتشان جلوگیری کنند. Special Infected به‌طور تصادفی به بازیکنان تیم زامبی‌ها اختصاص می‌یابد. آن‌ها نمی‌توانند جادوگر یا سایر افراد آلوده را کنترل کنند. گاهی اوقات، همانطور که توسط هوش مصنوعی انتخاب می‌شوند، بازیکنان خاصی به Tank تبدیل می‌شوند. دو تیم در هر مرحله یک بار با یکدیگر عوض می‌شوند و براساس پیشرفت در مرحله خود به عنوان بازماندگان امتیاز می‌گیرند. اگر هر دو تیم با هر چهار عضو تیمشان به ​​اتاق امن صعود کنند، یک تایبرایکر 25 امتیازی به تیمی تعلق می‌گیرد که بیشترین آسیب را به عنوان Special Infected به بازماندگان وارد کرده است.
 • حالت بقا: در این حالت شما با زمان به چالش کشیده می‌شوید. در بخشی از نقشه زندانی می‌شوید و باید سعی کنید تا جایی که ممکن است در مقابل هجوم بی‌پایان زامبی‌های آلوده زنده باقی بمانید.
 • حالت کاوش برای یافتن اشیاء: یک حالت بازی 4 عضو در مقابل 4 عضو است که در آن چهار بازمانده باید سعی کنند برای روشن کردن یک ژنراتور تا میزانی که لازم است سوخت جمع کنند؛ در حالی که چهار بازیکن در نقش زامبی تلاش می‌کنند جلوی آن‌ها را بگیرند و مانع از روشن شدن ژنراتور شوند.

بازی Left 4 Dead 2 The Last Stand

در بازی لفت فور دد 2، همه چیز به کمک هوش مصنوعی پیشرفته کنترل می‌شود و تغییر می‌کند تا هیجان‌انگیزترین و پویاترین تجربه ممکن را در هر لحظه از بازی تجربه کنید. نورپردازی، صدا، شرایط آب و هوا و هر چیز دیگری در محیط بر اساس نوع بازی شما و پیش‌روی در داستان به کمک هوش مصنوعی تغییر می‌کند تا هیچ‌گاه حس نکنید بازی تکراری است و بر اساس عملکرد بازیکنان، شرایط بازی به سمتی خاص هدایت می‌شود.

با هر سلاح گرم یا سردی که در اختیار داشته باشید میزان صدمه‌ای که به زامبی‌ها وارد می‌کنید متفاوت است. همچنین انواع مختلفی از زامبی در طول مراحل هر کمپ با ویژگی‌هایی مخصوص به خود به شما حمله می‌کنند؛ پس باید حسابی حواستان را جمع کنید و برای زنده ماندن لازم است سرعت عمل بالایی در عکس‌العمل نشان دادن و تیراندازی یا فرار داشته باشید.

اگر به مغز زامبی‌ها شلیک کنید آسیب زیادی به آن‌ها وارد می‌کنید، ولی برای از پا در آوردنشان با تیراندازی به دست و پا، به تیرهای بیشتری احتیاج دارید. برخی زامبی‌ها پس از مرگ منفجر می‌شوند و ماده‌ای سبز رنگ به اطراف و روی زمین پرت می‌کنند که در صورت تماس با آن ماده، به سرعت از میزان سلامتی شما کاسته می‌شود و یا حتی می‌میرید! پس به نوع حمله و کشتن هر زامبی دقت کنید تا به خود یا هم‌تیمی‌هایتان آسیب نرسانید.

دانلود بازی left 4 dead 2

مانند بازی اول، زامبی‌های خاصی وجود دارند که جهش‌های آنها توانایی‌های ویژه‌ای را برای آن‌ها ایجاد می‌کند و آنها را بسیار خطرناک‌تر می‌کند. این زامبی‌ها به عنوان رئیس کار می‌کنند. اگر این نوع از زامبی‌ها به شما نزدیک شوند، بازی حضور هر کدام را با جلوه‌های صوتی یا موسیقی منحصر به فرد به شما اطلاع می‌دهد.

در بازی ترسناک لفت فور دد 2 علاوه بر زامبی‌های نسخه اول یعنی بومر، هانتر، اسموکر، Tank و ویچ سه نوع خاص دیگر از زامبی‌ها شامل شارژر، Spitter و Jockey به بازی افزوده شده است. همانطور که قبل‌تر نیز اشاره کردیم، درجه سختی بازی با توجه به نوع عملکرد و بازی شما تغییر می‌کند و هرچه بیشتر در بازی پیش بروید، تعداد زامبی‌ها و سرعت عملشان بیشتر و بیشتر می‌شود. پس خودتان را برای یک بازی اکشن ترسناک هیجان‌انگیز آماده کنید که در آن موج دشمنانی که باید نابود کنید تمامی ندارد و هر لحظه شرایطی جدید برای لذت بردن برایتان مهیا می‌شود.

انواع مختلف زامبی‌ها، قدر‌ت‌ها و ویژگی‌هایشان را بشناسید. به صداهایی که هنگام نزدیک شدن هر کدامشان برایتان پخش می‌شود دقت کنید و با استفاده از استراتژی هوشمندانه و استفاده از سلاح مناسب برای نابودی هر کدامشان، برنده میدان شوید و خود را به منطقه امن برسانید. سعی کنید از هم‌تیمی‌هایتان فاصله نگیرید و هر چهار نفرتان در کنار یکدیگر بازی را دنبال کنید تا در صورت لزوم به یکدیگر کمک کنید و بتوانید زنده بمانید.

 


نقدها و نمرات بازی لفت فور دد 2


بازی لفت فور دد 2

بازی Left 4 Dead 2 با کسب میانگین امتیاز 89 از 100، رتبه بالا و بسیار خوبی در سایت متاکریتیک از منتقدان کسب کرده است. با بررسی بخشی از نظرات منتقدین این سایت با ما همراه باشید:

 

1UP : امتیاز 100

L4D2 چندین پیشرفت نسبت به نسخه اول خود دارد. من باید از تمامی انگشتان دستم برای بازی استفاده کنم.

 

Play.tm : امتیاز 94

این بازی بهتر از سری اولش است. با این وجود بزرگترین دستاورد این است که Valve که معروف است به صرف وقت زیاد برای ساختن بازی‌هایش، توانسته است چنین محتوای بسیار زیادی را فقط در یک سال منتشر کند. Left 4 Dead 2 فقط یک نسخه با چند مرحله و ویژگی جدید نیست، بلکه فرمولی را کم و زیاد می‌کند که در وهله اول هر کسی فکر نمی‌کند که لازم است تغییر کند.

داستان بازی left 4 dead 2

CPUGamer : امتیاز 93

Left 4 Dead 2 بهتر و بزرگتر از Left 4 Dead است. این دنباله‌ای است که بر پایه‌های بسیار سختگیرانه و سرگرم کننده ساخته شده، در همه مکان‌های مناسب گسترش یافته و تمام مشکلات کوچکی که در نسخه اصلی وجود دارد را از بین برده است.

 

InsideGamer.nl : امتیاز 90

Left 4 Dead 2 موفق به حفظ نقاط قوت بازی اول می‌شود و در عین حال پیشرفت می‌کند. اگر آخرالزمان واقعی زامبی‌ها همین‌قدر سرگرم کننده باشد، دیگر جای نگرانی برای رخ دادن چنین اتفاقی نیست.

 

GamingXP : امتیاز 89

Left 4 Dead 2 یک دنباله عالی است. تنوعی بزرگتر و بیشتر در گیم‌پلی دقیقا باید همین‌گونه باشد.

 

Game Revolution : امتیاز 75

Left 4 Dead 2 ممکن است بخشی از حال و هوای اولیه مواجهه با زامبی‌ها را از دست داده باشد، اما این بازی هنوز هم در میان بهترین‌ها است.

 


سیستم مورد نیاز بازی Left 4 Dead 2


در این قسمت اطلاعات سیستم مورد نیاز بازی ترسناک Left 4 Dead 2 را برای شما قرار داده‌ایم.

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی:

 • سیستم عامل (OS): ویندور 7 ورژن‌های 32/64 بیت، ویستا 32/64 بیت، XP
 • پردازنده: پنتیوم 4 3.0GHz
 • رم: 2 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Video card with 128 MB, Shader model 2.0. ATI X800 , NVidia 6600
 • کارت صدا: DirectX 9.0c
 • حداقل حافظه مورد نیاز: 13 گیگابایت

بازی ترسناک left 4 dead 2

سیستم پیشنهادی برای بهترین عملکرد:

 • سیستم عامل (OS): ویندور 7 ورژن‌های 32/64 بیت، ویستا 32/64 بیت، XP
 • پردازنده: Intel core 2 duo 2.4GHz
 • رم: 2 گیگابایت
 • کارت گرافیک: Video Card Shader model 3.0. NVidia 7600, ATI X1600
 • کارت صدا: DirectX 9.0c
 • حداقل حافظه مورد نیاز: 13 گیگابایت

 


سخن پایانی


گیم پلی بازی left 4 dead 2

با معرفی بازی ترسناک Left 4 Dead 2 همراهتان بودیم. یک بازی تیراندازی اول شخص که با گذشت حدود ده سال از انتشارش، هنوز هم از بازی‌های محبوب برای طرفداران بازی های سبک بقا در دوره‌ای آخرالزمانی پر از زامبی‌های عجیب به شمار می‌رود. آیا شما سری اول و دوم این بازی را امتحان کرده‌اید؟ از تجربه بازی خود با ما و دیگر همراهان پلازامگ صحبت کنید و نظر خود را درباره این عنوان با ما در میان بگذارید.

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
مریم 22 مهر 1399، 10:14

لینک دانلود بازی left 4 dead 2 رو هم بزارید خوبتر میشه

عباس 23 مهر 1399، 20:24

دانلود بازی left 4 dead 2 برای ios امکان پذیره؟

الیناز صابری 25 مهر 1399، 11:56

سلام، متاسفانه نسخه اندروید و ios برای این بازی منتشر نشده و فقط با XBox 360 و یا پی سی میشه بازی رو تجربه کرد.

احمد 27 مهر 1399، 22:24

دانلود بازی Left 4 Dead 2 رو بذارید لطفا

Yahya 28 مهر 1399، 16:04

باورم نمیشه نشستم مقاله لفت ۴ دد خوندم در کل تبریک میگم و خسته نباشید