قدیمی ترین آمفی تئاتر دنیا در ترکیه

قدیمی ترین آمفی تئاتر دنیا در ترکیه
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای آن هایی که به آنتالیا سفر کرده اند صحبت کردن از جاذبه های تاریخی مرور خاطرات شان خواهد بود. زمانی که خودتان را به شهر آنتالیا می رسانید، جاذبه های باستانی و تاریخی متعددی پیش رویتان قرار می گیرد که باید زمان کافی برای هر کدام شان اختصاص دهید. اگر عاشق تاریخ هستید و در عین حال از قدم زدن در مکان های باستانی حس شور و شعف به شما دست می دهد، بازدید از شهر باستانی آسپندوس، خالی از لطف نخواهد بود. این شهر که در 40 کیلومتری آنتالیا جا خوش کرده است، سالانه گردشگران زیادی که عاشق دنیای تاریخ هستند را با تور آنتالیا به سمت خود می کشد. در این شهر باستانی آمفی تئاتری وجود دارد که جزء قدیمی ترین آمفی تئاترهای دنیا محسوب می شود. اگر نسبت به این شهر و آمفی تئاتر آسپندوس کنجکاو شده اید، در این مقاله همراه ما باشید تا با هم نکات جذابی را مرور کنیم و اطلاعات بیشتری درباره این ناحیه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

معرفی آمفی تئاتر آسپندوس
معرفی آمفی تئاتر آسپندوس

زمانی که از آنتالیا و همه جاذبه های مدرن آن فاصله می گیرید، تازه چشم تان به بافت های تاریخی آن می خورد. اگر خودتان را که به شرق این شهر برسانید، منطقه ای باستانی به نام سریک، نظرتان را به سمت خود جلب می کند. وجود قدیمی ترین آمفی تئاتر دنیا در این منطقه، بهترین دلیل برای بازدید از آن خواهد بود. اگر به دنبال دانستن اطلاعات بیشتر در رابطه با سبک و سیاق معماری این بافت قدیمی باشید باید گفت که معماری آن شباهت زیادی به معماری دوران یونان باستان دارد.
نکته مهمی که در این آمفی تئاتر به چشم می خورد، معماری الهام گرفته از معماری یونان و رم باستان در آن است. این آمفی تئاتر که همانند نگینی در این منطقه باستانی می درخشد، به شکل نیم دایره ساخته شده و قطر آن 96 متر  است. ظرفیت آمفی تئاتر آسپندوس به 12 هزار نفر هم می رسد. باستان شناسانی که بر روی این ناحیه کار کرده اند بر این باورند که ساخت آن به سال 155 میلادی باز می گردد. برای ساخت این آمفی تئاتر از سنگ های برش خورده استفاده شده و برده ها عهده دار ساخت آن بوده اند. در گذشته از این مکان برای نمایش قدرت گلادیاتورها استفاده می شد، اما با گذر زمان آمفی تئاتر آسپندوس به مکانی برای برگزاری جشن های مختلف تبدیل گردید.

دیدنی های قدیمی ترین آمفی تئاتر دنیا در ترکیه
دیدنی های قدیمی ترین آمفی تئاتر دنیا در ترکیه

بازدید از آمفی تئاتر آسپندوس، به تنهایی می تواند یک روز از زمان شما را به خود اختصاص دهد. این آمفی تئاتر، از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به طور مختصر برخی از آن ها را با هم مرور می کنیم.
پله ها: شاید پله های این بنا را بتوان جذاب ترین بخش آن نامید. در این بنا می توانید 41 ردیف صندلی پیدا کنید که به دو دسته بالایی و پایینی تقسیم بندی می شوند. عرض هر کدام از صندلی ها حدود 45 سانتی متر است.
صحنه نمایش: زمانی که صحبت از آمفی تئاتر به میان می آید، صحنه نمایش مهم ترین بخش آن خواهد بود. در روزگاران قدیم، صحنه نمایش این آمفی تئاتر، مکانی برای مبارزه جنگجویان بوده است. این روزها گروه های موسیقی و هنری در صحنه نمایش آمفی تئاتر آسپندوس می ایستند و هنرشان را به رخ جهانیان می کشند.
سایبان: در بالاترین طبقه این آمفی تئاتر، ستون هایی به چشم می خورند که در پشت خود راهروهایی دارند. در واقع این راهروها و ستون ها در گذشته به عنوان سایبان عمل می کردند.
اتاق ها: در این بنای شگفت انگیز، اتاق های تو در تویی هم دیده می شود که این روزها مکانی برای برگزاری نمایشگاه های موقتی هستند.

سایر جاذبه های دیدنی اطراف آمفی تئاتر آسپندوس
سایر جاذبه های دیدنی اطراف آمفی تئاتر آسپندوس

در کنار همه جاذبه هایی که خود آمفی تئاتر می تواند برایتان داشته باشد، بازدید از سایر جاذبه هایی که در نزدیکی این بنا هستند خالی از لطف نخواهد بود.  اگر خودتان را به قسمت شمالی آسپندوس برسانید، بقایای قنات ها و آبراه هایی را مشاهده خواهید کرد که در ایام قدیم برای تامین آب مورد نیاز مردم به کار می رفتند. آب نمای رومی و بازار شهر هم جزء جاذبه های تاریخی این ناحیه محسوب می شود.

اطلاعات آمفی تئاتر آسپندوس در ترکیه

برای اینکه بتوانید از این بنای زیبا و شگفت انگیز دیدن کنید، باید خودتان را به ناحیه سریک برسانید. اینکه چگونه به این ناحیه بروید به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. شما می توانید از هتل خود یک تاکسی بگیرید و به صورت مستقیم و بدون هیچ دردسری خودتان را به منطقه باستانی سریک برسانید. متاسفانه در نزدیکی این بنای تاریخی ایستگاه مترو وجود ندارد. اگر به دنبال یک وسیله نقلیه عمومی هستید، بی شک اتوبوس بهترین انتخاب برایتان خواهد بود. در فاصله 550 متری از این منطقه، ایستگاه اتوبوس گنجانده شده است. از ساعت 8 صبح تا 7 عصر می توانید سری به این بنا بزنید و از جذابیت هایش لذت ببرید. در انتها پیشنهاد می کنیم در صورتی که به دنبال اطلاعات بیشتر در خصوص جاذبه های گردشگری ترکیه هستید به سایت lahzeakhar مراجعه کرده و از مقالات ارائه شده در این وب سایت نیز در این خصوص بهره مند شوید. در این وب سایت به طور ویژه، اطلاعات مناسبی در خصوص مناطق گردشگری ترکیه قرار داده شده است و شما می توانید با مراجعه به این وب سایت اطلاعات خود را در خصوص مناطق گردشگری ترکیه به حد بالایی افزایش دهید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood