12 انیمیشن عاشقانه سینمایی ؛ از سیندرلا تا فروزن

12 انیمیشن عاشقانه سینمایی ؛ از سیندرلا تا فروزن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تماشای انیمیشن خصوصا در ژانر عاشقانه یکی از سرگرمی‌های جذاب برای تمامی گروه‌های سنی است. در این مطلب چندین انیمیشن عاشقانه معروف که در کل دنیا طرفداران بسیاری دارند را به شما معرفی خواهیم کرد.

بر خلاف باور عموم، تماشای انیمیشن تنها مختص به گروه سنی کودک و نوجوان نبوده و طیف وسیعی از مخاطبان انیمیشن‌ها را قشر بزرگسال تشکیل می‌دهد. انیمیشن‌ها در ژانرهای مختلفی ساخته می‌شوند که هر ژانر مخاطب خاص خود را دارد. اما انیمیشن عاشقانه و رمانتیک از جمله آثاری هستند که تقریبا مورد علاقه اکثر مخاطبان بوده و طیف وسیعی از بینندگان به راحتی با آن ارتباط برقرار می‌کنند. در واقع محتوای عاشقانه و احساسی دقیقا همان چیزی است که مخاطبان به دنبال آن هستند و به همین دلیل آثار سینمایی رمانتیک از جمله انیمیشن عاشقانه همواره مورد توجه مخاطبان بوده است. به همین بهانه در ادامه این مقاله از پلازامگ بهترین انیمیشن های عاشقانه معروف را به شما معرفی خواهیم کرد.

انیمیشن عاشقانه 2020

 


برترین انیمیشن های عاشقانه


در این بخش چندین انیمیشن عاشقانه معروف و جذاب را به شما معرفی کرده و هریک را به صورت اجمالی مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم. اگر طرفدار ژانر عاشقانه هستید، این انیمیشن‌ها را حتما تماشا کنید.

 

انیمیشن عاشقانه سیندرلا – Cinderella

انیمیشن عاشقانه

 • سال ساخت: 1950
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.3/10
 • کارگردان‌ها: کلاید جرونیمی (Clyde Geronimi‎)، همیلتون لاسک (Hamilton Luske) و ویلفرد جکسون (Wilfred Jackson)

انیمیشن عاشقانه سیندرلا یکی از قدیمی‌ترین و جذاب‌ترین انیمیشن های عاشقانه سینمایی است که توسط شرکت والت دیزنی و بر اساس داستانی با همین نام ساخته شده است. پس از ساخت این انیمیشن در سال‌های بعد نیز چندین نسخه از آن تولید شد و از دیدگاه انجمن فیلم آمریکا، یکی از 10 انیمیشن برتر دنیا است.

داستان انیمیشن سیندرلا درباره دختری به نام «الا» است که مادرش فوت می‌کند و پس از آن پدرش با زنی به نام «ترمین» که دو دختر دارد، ازدواج می‌کند. همه چیز ظاهرا خوب پیش می‌رود تا اینکه پدر الا برای کار به خارج از کشور می‌رود و دخترش را به ترمین می‌سپارد. ترمین و دخترانش با الا سازگاری ندارند و او را اذیت می‌کنند. این وضعیت ادامه پیدا می‌کند تا اینکه پدر الا در سفر می‌میرد و دیگر بازنمی‌گردد. حال الا با نامادری و دخترهای بدجنس او تنها می‌ماند اما…

 

انیمیشن بانو و ولگرد – Lady and the Tramp

انیمیشن های عاشقانه و رمانتیک

 • سال ساخت: 1955
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.3/10
 • کارگردان‌ها: کلاید جرونیمی، ویلفرد جکسون و همیلتون لاسک

انیمیشن بانو و ولگرد نیز یک انیمیشن عاشقانه سینمایی محسوب می‌شود که توسط کمپانی والت دیزنی در ژانر عاشقانه و موزیکال ساخته شده است. این انیمیشن در ابتدای اکران، بازخوردهای مثبت و منفی دریافت کرد، اما در گیشه فروش خوبی داشت و منتقدان نیز نقدهای مثبتی نسبت به آن داشتنند. اما در عصر امروز، انیمیشن بانو و ولگرد یکی از بهترین انیمیشن‌های والت دیزنی به حساب می‌آید. در سال 2001 نیز قسمت دوم این انیمیشن جذاب با نام «بانو و ولگرد 2: ماجراجویی اسکمپ» ساخته شد.

داستان انیمیشن بانو و ولگرد درباره سگی به نام «لیدی» است که در یک محله اعیان نشین در خانه یک زوج، زندگی خوب و راحتی دارد. اما روزی بر حسب یک اتفاق از خانه رانده شده و در شهر آواره می‌شود. لیدی به سمت محله‌های پایین شهر می‌رود و در آنجا با سگی به نام «ترمپ» آشنا می‌شود و…

 

انیمیشن عاشقانه سینمایی زیبای خفته – Sleeping Beauty

بهترین انیمیشن های عاشقانه

 • سال ساخت: 1959
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2/10
 • کارگردان‌ها: کلاید جرونیمی، اریک لارسون (Eric Larson)، ولفگانگ رایترمن (Wolfgang Reitherman) و لس کلارک (Les Clark)

انیمیشن عاشقانه زیبای خفته نیز یکی از انیمیشن های عاشقانه و رمانتیک محسوب می‌شود که توسط شرکت والت دیزنی بر اساس رمانی با همین نام ساخته شده است. این انیمیشن عاشقانه جذاب در زمان اکران با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و فروش قابل توجهی در گیشه داشت.

داستان انیمیشن زیبای خفته درباره شاهدخت زیبایی به نام «اورورا» است که فرزند یکی از پادشاهان قدیمی است. در مراسم جشن تولد این شاهدخت، جادوگر بدجنس شهر دعوت نمی‌شود و او نیز اورورا را جادو می‌کند تا در سن 16 سالگی بر اثر برخورد انگشتش با سوزن نخ‌ریسی بمیرد. پادشاه برای باطل کردن این طلسم از یک پری خوش قلب کمک می‌گیرد و او هم جادوی اورورا را تغییر می‌دهد که به جای مرگ به خوابی عمیق فرو رود و تنها با بوسه عشق از خواب برخیزد و…

 

انیمیشن عاشقانه گربه های اشرافی – The Aristocats

انیمیشن های عاشقانه و کمدی

 • سال ساخت: 1970
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1/10
 • کارگردان: ولفگانگ رایترمن

انیمیشن گربه‌های اشرافی نیز یکی دیگر از بهترین انیمیشن های عاشقانه ساخته شده توسط کمپانی والت دیزنی بوده که تلفیقی از ژانر عاشقانه، کمدی، موزیکال و ماجراجویانه است. این انیمیشن نیز در زمان اکران با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان مواجه شد و فروش خوبی در گیشه داشت.

داستان انیمیشن گربه‌های اشرافی درباره زندگی یک گربه ماده و بچه‌هایش است که در خانه‌ای اشرافی، همراه با یک پیرزن ثروتمند زندگی می‌کنند. روزی پیرزن وصیت می‌کند که پس از مرگ، تمام اموالش به این گربه‌ها برسد. «ادگار» پیشخدمت این پیرزن، از ماجرا خبردار می‌شود و شبانه گربه‌ها را به محلی خارج از شهر می‌برد و آنها را رها می‌کند. گربه مادر در صدد بازگشت به خانه است که با گربه نری به نام «اومالی» آشنا می‌شود و…

 

انیمیشن پری دریایی کوچولو – The Little Mermaid

انیمیشن سینمایی عاشقانه

 • سال ساخت: 1989
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6/10
 • کارگردان‌ها: ران کلمنتس (Ron Clements) و جان ماسکر (John Musker)

انیمیشن پری دریایی کوچولو نیز یکی از انیمیشن‌های جذاب عاشقانه ساخته والت دیزنی بوده که یک اثر رمانتیک منحصر به فرد محسوب می‌شود. این انیمیشن نیز در زمان اکران به موفقیت تجاری دست پیدا کرد و فروش خوبی در گیشه داشت.

داستان پری دریایی کوچولو نیز درباره آشنایی شاهزاده «اریک» و یک پری دریایی است. در یک شب طوفانی، کشتی شاهزاده اریک دچار سانحه می‌شود و پری دریایی به نام «آریل» او را نجات داده و مجددا به دریا بازمی‌گردد. این دو به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و هر دو به دنبال راهی برای دیدار دوباره هستند.

 

انیمیشن دیو و دلبر – Beauty and the Beast

انیمیشن عاشقانه غمگین

 • سال ساخت: 1991
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8/10
 • کارگردان‌ها: گری تروزدیل (Gary Trousdale) و کرک ویس (Kirk Wise)

انیمیشن دیو و دلبر نیز یکی دیگر از انیمیشن های برتر عاشقانه بوده که توسط شرکت والت دیزنی در ژانر عاشقانه، فانتزی و موزیکال ساخته شده است. این انیمیشن عاشقانه نیز در زمان اکران فروش بسیار خوبی در گیشه داشت و با استقبال گسترده‌ای از سوی مخاطبان مواجه شد.

داستان انیمیشن دیو و دلبر درباره یک شاهزاده است که توسط یک زن گدا نفرین شده و به یک دیو زشت تبدیل می‌شود. تنها راه شکسته شدن این نفرین این است که شاهزاده تا تولد بیست و یک سالگی‌اش عشق واقعی را تجربه کند. از طرفی دختری زیبا به نام «بل» و پدرش، به طور اتفاقی وارد قصر شاهزاده شده و در آنجا زندانی می‌شوند. دیو پس از مدتی عاشق بل شده و عشق واقعی را تجربه می‌کند و نفرین زن گدا شکسته می‌شود.

 

انیمیشن علاءالدین – Aladdin

انیمیشن عاشقانه غمگین

 • سال ساخت: 1992
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8/10
 • کارگردان‌ها: جان ماسکر و ران کلمنتس

انیمیشن علاءالدین نیز یکی از بهترین انیمیشن های عاشقانه قدیمی است که توسط استودیو والت دیزنی و در ژانر فانتزی، عاشقانه و موزیکال ساخته شده است. این انیمیشن در زمان اکران به موفقیت تجاری دست پیدا کرد و به عنوان پرفروش‌ترین فیلم سال 1992 اعلام شد و دو جایزه اسکار دریافت کرد.

انیمیشن عاشقانه علاءالدین درباره زندگی یک پسر خیابانی به نام علاءالدین است که به طور تصادفی در شهر با شاهزاده یاسمن ملاقات می‌کند. شاهزاده برای فرار از ازدواج اجباری از قصر می‌گریزد و پس از آن عاشق علاءالدین می‌شود، اما یاسمن فقط می‌تواند با یک شاهزاده ازدواج کند که…

 

انیمیشن عاشقانه آناستازیا – Anastasia

انیمیشن عاشقانه غمگین

 • سال ساخت: 1997
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2/10
 • کارگردان‌ها: دان بلات (Don Bluth) و گری گولدمن (Gary Goldman)

انیمیشن عاشقانه آناستازیا نیز یکی دیگر از برترین انیمیشن های عاشقانه محسوب می‌شود که تلفیقی از ژانر عاشقانه، درام و موزیکال است. این انیمیشن نیز یکی از جمله آثار عاشقانه پرمخاطب است که در زمان اکران با استقبال خوبی از سوی بینندگان مواجه شد.

داستان انیمیشن آناستازیا درباره زندگی دختری به نام آناستازیا است که توسط خانواده‌ای نفرین می‌شود و او را از مادربزرگش «ملکه ماریا» جدا می‌کنند. پس از آن آناستازیا در یتیم خانه بزرگ شده و بعد از چندین سال با فردی آشنا می‌شود که برای مژدگانی گرفتن از ملکه به دنبال پیدا کردن دختری شبیه به آناستازیا است و…

 

انیمیشن عروس مردگان – Corpse Bride

انیمیشن های برتر عاشقانه

 • سال ساخت: 2005
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.3/10
 • کارگردان‌ها: تیم برتون (Tim Burton) و مایک جانسون (Mike Johnson)

انیمیشن عروس مردگان نیز یک انیمیشن عاشقانه غمگین محسوب می‌شود که محصول کمپانی برادران وارنر بوده و در ژانر عاشقانه، موزیکال و فانتزی ساخته شده است. این انیمیشن نیز در زمان اکران به موفقیت تجاری دست پیدا کرد و فروش قابل توجهی در گیشه داشت. جالب است بدانید که جانی دپ یکی از گویندگان این انیمیشن جذاب است.

داستان انیمیشن عروس مردگان در انگلستان و عصر ویکتوریایی روایت می‌شود. ویکتور ون دورت و ویکتوریا دورگلات بنا بر تصمیم خانواده‌هایشان و برخی مسائل مالی و اجتماعی قرار است با یکدیگر ازدواج کنند. ویکتور در هنگام آماده شدن برای عروسی، دائما خطابه‌ای که باید بگوید را فراموش می‌کند. او به جنگل می‌رود و در حالی که خطابه‌اش را با خود تکرار می‌کرد، حلقه ازدواجش را در شاخه درختی گذاشت. اما این شاخه در حقیقت دست یک عروس مرده است که از خاک بیرون مانده و…

 

انیمیشن شاهدخت و قورباغه – The Princess and the Frog

انیمیشن های عاشقانه سینمایی

 • سال ساخت: 2009
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1/10
 • کارگردان‌ها: ران کلمنتس و جان ماسکر

انیمیشن شاهدخت و قورباغه نیز یکی از انیمیشن های عاشقانه و کمدی محصول کمپانی والت دیزنی پیکچرز بوده که در ژانر عاشقانه، موزیکال و فانتزی ساخته شده است. این انیمیشن عاشقانه جذاب نیز در زمان اکران با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و منتقدان نیز نقدهای مثبتی نسبت به آن داشتند.

داستان انیمیشن شاهدخت و قورباغه درباره شاهزاده‌ای به نام «ناوین» است که توسط جادوگری به یک قورباغه تبدیل می‌شود. شاهزاده برای باطل کردن این جادو باید توسط یک شاهزاده خانم بوسیده شود. شاهزاده به اشتباه دختر پیشخدمتی به نام «تیانا» را می‌بوسد و او هم به قورباغه تبدیل می‌شود و…

 

انیمیشن عاشقانه گیسو کمند – Tangled

انیمیشن های عاشقانه پرنسسی

 • سال ساخت: 2010
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7/10
 • کارگردان‌ها: ناتان گرنو (Nathan Greno) و بایرون هاوارد (Byron Howard)

انیمیشن گیسو کمند نیز یکی از انیمیشن های عاشقانه پرنسسی ساخته شده توسط کمپانی والت دیزنی بوده که در ژانر عاشقانه، موزیکال و ماجراجویی ساخته شده است. این انیمیشن در واقع اقتباسی از یک افسانه آلمانی قدیمی به نام «راپانزل» است و به همین دلیل در زمان اکران با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد و فروش قابل قبولی در گیشه داشت. این عنوان به صورت سه بعدی در سال 2010 ساخته شد و یکی از پرخرج‌ترین انیمیشن‌های تاریخ به شمار می‌رود.

داستان انیمیشن کمدی عاشقانه گیسو کمند درباره یک پرنسس زیبا با موهای بلند است که تمام عمرش را در یک قلعه اسیر بوده و مادرش اجازه بیرون رفتن از آنجا را به او نمی‌دهد. این شاهزاده روزی تصمیم می‌گیرد برای دیدن محیط اطراف خود به بیرون از قلعه برود و در این میان با یک پسر سارق آشنا شده و… و ماجراهای این زوج آن را به یکی از انیمیشن های سینمایی عاشقانه تبدیل کرده است.

 

انیمیشن یخ زده – Frozen

انیمیشن عاشقانه

 • سال ساخت: 2013
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.4/10
 • کارگردان‌ها: کریس باک (Chris Buck) و جنیفر لی (Jennifer Lee)

انیمیشن سینمایی عاشقانه و جذاب یخ‌زده یا فروزن نیز یکی از بهترین انیمیشن های عاشقانه ساخته شده در چندین سال اخیر محسوب می‌شود که توسط شرکت والت دیزنی پیکچرز در ژانر رمانتیک، فانتزی و موزیکال ساخته شده است. این انیمیشن عاشقانه یکی از انیمیشن‌های پرطرفدار است که قسمت دوم آن نیز ساخته شده و مورد تحسین منتقدان قرار گرفته است. انیمیشن یخ‌زده در زمان اکران فروش بسیار خوبی در گیشه داشت و مورد توجه طیف وسیعی از مخاطبان قرار گرفت.

داستان انیمیشن یخ‌زده درباره دو پرنسس به نام‌های «آنا» و «السا» است که السا یک قدرت خارق‌العاده دارد که به کمک آن می‌تواند برف و یخ تولید کند. روزی این دو در حال بازی در یک زمین برفی ساخته شده به دست السا بودند و السا برای نجات خواهرش از سقوط بر روی برف، یک اشعه به سرش می‌زند و او بیهوش بر روی زمین می‌افتد و تکه‌ای از موهایش سفید می‌شود. پدر و مادرشان برای حل این مشکل آنا را به دره سنگ زنده که ترول‌ها و موجودات فراطبیعی در آنجا زندگی می‌کنند، برده و می‌خواهند با قدرت جادویی آنها دخترشان را درمان کنند و…

ما در این مقاله بهترین اانیمیشن های عاشقانه جدید و قدیمی را به شما معرفی کرده و هریک را به صورت مختصر مورد نقد و بررسی قرار دادیم. همانطور که خواندید، اکثر انیمیشن‌های عاشقانه معرفی شده در این فهرست، محصول کمپانی والت دیزنی هستند که در زمان اکران فروش قابل توجهی در گیشه داشتند و با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شدند. شما تاکنون کدام انیمیشن عاشقانه معرفی شده در این مطلب را تماشا کردید و کدامیک را بیشتر دوست دارید؟ لطفا نظرات خود را در بخش ارسال دیدگاه با پلازامگ به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
مریم
.
29 آبان 1399، 12:51
پاسخ
1
2
منکه عاشق انیمیشن های عاشقانه جدید هستم و اینقدر که دوستشو دارم همیشه پیگریشون می کنم
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5