خرید استودیو جدید توسط پلی استیشن، پاسخ سونی به مایکروسافت است!

خرید استودیو جدید توسط پلی استیشن، پاسخ سونی به مایکروسافت است!

آقای جیم رایان (Jim Ryan) رئیس پلی استیشن از برنامه خرید استودیو جدید توسط پلی استیشن در نسل پیش‌رو یعنی نسل نهم خبر داده و آن‌ها را بخش مهمی از نسل نهم می‌داند.

همه گیمرها و فعالان حوزه بازی‌های رایانه‌ای از خرید شرکت مادر بتسدا توسط مایکروسافت شگفت زده شدند. خرید چنین شرکت عظیمی که خالق بازی‌هایی چون The Elder Scrolls و Fallout است می‌تواند دید میلیون‌ها نفر را نسبت به بازی‌ها، شرکت خالق بازی و البته مایکروسافت تغییر دهد. در پاسخ به این خرید بزرگ مایکروسافت، طرفداران پلی استیشن از سونی درخواست رویارویی با مایکروسافت را داشته و توقع خرید استودیوهای عظیم دارند و حال به‌نظر به پاسخ پرسش خود رسیده‌اند.

در حال حاضر هیچ استودیویی قصد ادغام با سونی را ندارد، ولی آقای جیم رایان، رئیس بخش پلی استیشن در سونی، قصد شفاف سازی برنامه خرید استودیو جدید توسط پلی استیشن را دارد. سونی قصد دارد برای پبشرفت بخش بازی‌های خود استودیوها و توسعه‌دهندگان بیشتری را فقط در صورتی که خرید آن‌ها منطقی به‌نظر برسد، خریداری کنند.

Xbox Studios VS PS Studios

به بیان دیگر، سونی قصد ندارد تنها برای بالا بردن ارزش سهام و صرف خرید استودیو و بالا بردن تعداد استودیوها آن‌ها را خریداری کند، بلکه آن‌ها ترجیح می‌دهند با برنامه از پیش تعیین شده و کاملا فنی برای خرید استودیوها اقدام کنند. این مسئله هنوز برای ما واضح نیست که آن‌ها چه برنامه‌ای در سر دارند، ولی بدون شک طرفداران باید منتظر خرید استودیو جدید توسط پلی استیشن در سال آینده و یا حتی امسال باشند.

آخرین استودیو خریداری شده توسط سونی، استودیو Insomniac Games در سال 2019 بود و ما شاهد بازی Marvel’s Spider-Man از طرف این شرکت بودیم که بدون شک یکی از بهترین‌های بازی‌های سال‌های اخیر به حساب می‌آید. پس از خریداری شرکت بتسدا توسط مایکروسافت، طرفداران شرکت سونی شروع به ایده پردازی کرده و پیشنهادهایی برای مقابله با مایکروسافت به سونی داده‌اند و این پیشنهادها و ایده‌ها تا حدی می‌تواند به ما نشان دهد که سونی و پلی استیشن چه چیزی در سر دارند. یکی از پیشنهادهای طرفداران استودیو FromSoftware بوده که با سری بازی Dark Souls شناخته می‌شود و البته بسیاری استودیوها دیگر وجود دارند که مناسب سونی هستند.

انحصاری PlayStation

احتمال دیگر سرمایه‌گذاری سونی در استودیوهای دست اول بوده و ممکن است سونی استودیوهایی کاملا جدید را پایه‌ریزی کند که البته تا به امروز خبری در این رابطه به‌گوش نرسیده است. به هر حال هر دو شرکت و بیش از آن‌ها طرفداران در وضعیت سختی قرار دارند. ما می‌دانیم که این روزها بسیاری بازیکنان به دنبال ویژگی کراس پلی هستند و تقسیم استودیوها میان دو غول کنسولی جهان می‌تواند باعث کم‌رنگ شدن این ویژگی خارق‌العاده شود. همانطور که همه می‌دانیم هر دو شرکت طی سال‌های اخیر تا حدی از سیاست‌های خود خواهانه خود عقب کشیده و به شرکت‌ها اجازه پیاده‌سازی ویژگی کراس پلی را دادند. موضوع این است که این ویژگی در بازی‌های انحصاری هر کنسول عملا بی‌استفاده است.

سونی تا به حال هیچ سخنی درباره خریداری شرکت بتسدا توسط مایکروسافت نزده، ولی احتمالا آن‌ها پاسخی برای این حرکت را از پیش برنامه ریزی کرده‌اند. در سمت مایکروسافت اینگونه بنظر می‌رسد که به پلتفرم‌های معرفی شده برای بازی‌های بتسدا احترام گذاشته و حداقل قصد انحصاری‌سازی بازی‌های از پیش معرفی شده را ندارد و این عمل به‌معنای احتمال بالای انتشار بازی Elder Scrolls 6 برای پلی استیشن 5 است. از طرف دیگر احتمالا تمام بازی‌های معرفی نشده بتسدا و البته بازی‌های استودیوهای سونی، بطور انحصاری منتشر شوند.

بنظر شما کدام شرکت‌ها برای سونی و پلی استیشن مناسب هستند؟ شما دوست دارید کدام بازی‌ها بطور انحصاری برای پلی استیشن عرضه شوند؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.1 میلیون دلار
  Tenet
  اکران: 12 آگوست 2020
 • 44.4 میلیون دلار
  The New Mutants
  اکران: 26 آگوست 2020
 • 13.4 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 12.382 میلیون دلار
  Honest Thief
  اکران: 08 اکتبر 2020
 • 7.316 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 5.087 میلیون دلار
  Let Him Go
  اکران: 04 نوامبر 2020
 • 3.71 میلیون دلار
  Freaky
  اکران: 13 نوامبر 2020
 • 2.921 میلیون دلار
  The Empty Man
  اکران: 23 اکتبر 2020
 • 430,000 دلار
  Spell
  اکران: 30 اکتبر 2020
بازی ها
 • 04 آذر 1399
  Football Manager 2021
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 13 آذر 1399
  Immortals Fenyx Rising
  پلی استیشن 4, نینتندو سوییچ, پلی استیشن 5
 • 20 آذر 1399
  Cyberpunk 2077
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 11 دی 1399
  Dying Light 2
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 11 دی 1399
  Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 02 بهمن 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5

کدام بازیگر ایرانی، خواننده خوبی هم هست؟
834 رای