بازی های ایکس باکس برای کامپیوتر هم منتشر خواهند شد!

بازی های ایکس باکس برای کامپیوتر هم منتشر خواهند شد!

رئیس بخش ایکس باکس، آقای فیل اسپنسر، از انتشار بازی های ایکس باکس برای کامپیوتر خبر داد. بدون شک ایکس باکس قابل تحسین است.

آقای فیل اسپنسر پس از نشستن بر صندلی ریاست ایکس باکس در سال 2014 با چالش‌های فراوانی روبه‌رو شد. حالا با پیشرفت روز افزون سرویس گیم پس، اسپنسر خبری خوش برای کاربران رایانه‌های شخصی دارد. اسپنسر طی مصاحبه اخیر خود با وبسایت Game Reactor از انتشار تمام بازی‌های استودیوهای مایکروسافت برای ایکس باکس در کامپیوتر خبر داد. از جمله این شرکت‌ها و استودیوها میتوان به بتسدا که به تازگی توسط مایکروسافت خریداری شده اشاره کرد. به بیان ساده‌تر، بازی های ایکس باکس برای کامپیوتر هم منتشر خواهند شد. اسپنسر در ادامه سخنان خود گفت:

اگر بخواهیم این مسئله را در بالاترین سطح بسنجیم، باور دارم که تا بیشترین میزان ممکن بازیکنان می‌توانند از بازی‌های ما بهره برده و آن‌ها را تجربه کنند.

پلتفرم های Xbox Game Pass

این عمل تیم ایکس باکس و مایکروسافت را حرکتی «گیمر دوستانه» می‌نامیم و بازیکنان می‌توانند همزمان با بازی در ایکس باکس، بازی‌ها را در کامپیوتر خود نیز تجربه کنند. به بیان ساده، زمانی که بازی بیشتر در دسترس بازیکنان باشد، موفقیت‌های بزرگتری نیز کسب می‌کند.

اسپنسر همچنین درباره خطر انحصارطلبی و بخصوص سو استفاده از بازی‌های انحصاری سخن گفت و بدل شدن بازی‌ها از یک اثر هنری به کالای تجاری را سرزنش کرد. او همچنین با اشاره به آمار، جذب بازیکنان و طرفداران به اکوسیستم مایکروسافت را بهتر و آسان‌تر از فروش کنسول دانست.

اسپنسر گمان دارد که نباید کنسول فیزیکی ایکس باکس را معیار پیشرفت قرار داد و معیار را جذب و اجرای بازی‌ها توسط بازیکنان در هر پلتفرمی از جمله ایکس باکس، گوشی‌های اندروید و یا حتی نینتندو سوییچ دانست. بدون شک سرویس گیم پس یکی از اصلی‌ترین پایه‌های این نظریات و برنامه‌ها بوده و تیم ایکس باکس و مایکروسافت تلاش در جذب شرکت‌های بیشتر برای پیش‌برد این برنامه دارند.

آلتیمیت Xbox Game Pass

زمانی که درباره ضعف گیم پس از اسپنسر پرسیده شد، او ضعف و کمبود بازی‌های E-Rated (بازی‌هایی برای همه افراد و سنین) را نقطه ضعف سرویس گیم پس دانست. از نو این نگرش به ذهنیت «همه باید از بازی‌ها بهره ببرند» برمی‌گردد. شفاف است که هدف مایکروسافت پا گذاشتن فرای یک سیستم دیجیتالی گیمینگ است. سرویس ایکس باکس گیم پس آلتیمیت اخیرا لیستی مملو از انیمه‌ها را به لیست خود اضافه کرده که باعث جذب بسیاری کاربر تازه شده است. در ادامه شایعاتی مبنی بر توسعه ویژگی‌های جدید در ایکس باکس گیم پس در رابطه با پروژه xCloud به گوش می‌رسد.

بدون شک این سرویس‌های «گیمر دوستانه» و قابل اجرا در پلتفرم‌های مختلف بدون ریسک نبوده و قدرت تخریب برخی ساختارها را نیز دارد. اسپنسر به تازگی از نیاز به تلاش بیشتر توسعه‌دهندگان برای عرضه بازی‌ها در هر دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس خبر داد. این مسئله زمانی بیشتر به چشم می‌آید که توسعه دهندگان نیاز به پورت کردن این بازی‌ها به کامپیوتر نیز دارند و انتشار بازی برای رایانه‌های شخصی که با تجهیزات و مشخصات مختلف ساخته می‌شوند بسیار سخت است.

بدون شک همگی دوست داریم که این رویای عظیم به واقعیت پیوسته و بدون حد و مرز بتوانیم بازی کنیم و این تلاش‌ها مایکروسافت به نفع همه ما گیمرهاست. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این رویا که البته تا حد زیادی به واقعیت پیوسته تا چه حد پیش می‌رود؟ فعلا مطمئن هستیم که همه بازی های ایکس باکس برای کامپیوتر هم منتشر خواهند شد. امیدوار هستیم که این موضوع در رابطه با پلتفرم‌های دیگر هم صدق کند. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.1 میلیون دلار
  Tenet
  اکران: 12 آگوست 2020
 • 44.4 میلیون دلار
  The New Mutants
  اکران: 26 آگوست 2020
 • 13.4 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 12.382 میلیون دلار
  Honest Thief
  اکران: 08 اکتبر 2020
 • 7.316 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 5.087 میلیون دلار
  Let Him Go
  اکران: 04 نوامبر 2020
 • 3.71 میلیون دلار
  Freaky
  اکران: 13 نوامبر 2020
 • 2.921 میلیون دلار
  The Empty Man
  اکران: 23 اکتبر 2020
 • 430,000 دلار
  Spell
  اکران: 30 اکتبر 2020
بازی ها
 • 04 آذر 1399
  Football Manager 2021
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 13 آذر 1399
  Immortals Fenyx Rising
  پلی استیشن 4, نینتندو سوییچ, پلی استیشن 5
 • 20 آذر 1399
  Cyberpunk 2077
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 11 دی 1399
  Dying Light 2
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 11 دی 1399
  Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 02 بهمن 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5

مجری‌گری کدام بازیگر را دوست دارید؟
372 رای