پرفروش ترین بازی های جهان ؛ بازی های پرفروش 2020 و 2019

پرفروش ترین بازی های جهان ؛ بازی های پرفروش 2020 و 2019
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با نزدیک شدن به پایان سال 2020 می‌خواهیم نگاهی 10 بازی پرفروش دنیا در این سال داشته باشیم. قطعا انتظار حضور برخی عناوین را بین پرفروش ترین بازی های 2020 نخواهید داشت.

سال 2020 با تمام اتفاقات خوب و تلخش رو به اتمام است و 2021 هم به نظر می‌رسد سال هیجان انگیزی باشد؛ زیرا کنسول‌های جدید سونی یعنی پلی استیشن 5 و مایکروسافت یعنی ایکس باکس سری اس عرضه شده و حالا فرصتی است تا این دو کنسول بتوانند با عرضه بازی‌های انحصاری خود، با تمام توان رقابت کنند. با وجود همه‌گیر شدن پاندمی کرونا و سخت شدن مراحل ساخت و انتشار بازی‌ها، پرفروش ترین بازی های 2020 جهان مانند سال گذشته، همچنان توانسته‌اند رکوردهایی را از خود ثبت کنند؛ مخصوصا فرنچایزهای محبوبی مانند Call of Duty.

پر فروش ترین بازی جهان

طبق اطلاعاتی که گروه NPD از پرفروش ترین بازی های 2019 منتشر کرده، 8 مورد از 10 بازی پرفروش جهان دنباله‌ای مستقیم بودند. دو بازی دیگر هم Star Wars Jedi: Fallen Order و Anthem هستند که استار وارز یک ماه قبل از اکران فیلم جدید جنگ ستارگان منتشر شد و Anthem هم اثر سازندگان مجموعه Mass Effect و Dragon Age است.

در سال 2020 نیز، 8 مورد از 10 بازی پرفروش سال، دنباله نسخه‌های قبلی خود بودند. در این میان، عناوین Ghost of Tsushima و Marvel’s Avengers ، بازی های جدیدی بودند که با انتشار در سال 2020 توانستند در لیست 10 بازی پرفروش سال قرار بگیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به پرفروش ترین بازی های 2019 و 2020 داشته باشیم. توجه داشته باشید که این آمار، مربوط به درآمد بازی‌ها در آمریکا هستند.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 

پرفروش ترین بازی های 2020 کنسول ها و رایانه های شخصی تا پایان ماه اکتبر

در ادامه به مرور عناوین پرفروش سال 2020 به ترتیب کمترین به بیشترین خواهیم پرداخت.

10. بازی Dragon Ball Z: Kakarot

پرفروش ترین بازی جهان

Dragon Ball Z: Kakarot یک بازی نقش آفرینی اکشن نیمه باز جهان است که توسط CyberConnect2 ساخته شده و توسط Bandai Namco Entertainment برای مایکروسافت ویندوز، پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شده است. این بازی در تاریخ 17 ژانویه سال 2020 مصادف با 27 دی 1398 منتشر شد. این بازی در هنگام انتشار به طور کلی با انتقادات مختلفی روبرو شد و در اولین هفته انتشار بیش از 1.5 میلیون نسخه از آن به فروش رسید و اکنون با قرار گرفتن در رتبه 10، در لیست پر فروش ترین بازی تاریخ قرار دارد. طبق آمار ارائه شده، این بازی تا پایان ماه مارس، بیش از 2 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت.

 

9. بازی Mario Kart 8: Deluxe

پرفروش ترین بازی های تاریخ

در رتبه 9 از لیست پر فروش ترین بازی دنیا ، ماریو کارت 8 قرار دارد که پس از انتشار، یک موفقیت حیاتی و تجاری بود. منتقدان نظرات مثبتی دادند و از موارد جدید اضافه شده، آهنگ‌ها، گرافیک، گیم پلی و موسیقی متن تنظیم شده آن تعریف و تمجید کردند؛ اما از حالت نبرد محدود آن انتقاد کردند. این بازی با بیش از هشت میلیون نسخه فروش در سراسر جهان، پرفروش ترین بازی Wii U محسول می‌شود. این بازی همچنان آپدیت‌های پس از انتشار و محتوای قابل دانلود از جمله شخصیت‌های اضافی، ماشین و آهنگ و پشتیبانی از مجموعه پیکره‌های Nintendo Amiibo را دریافت کرد. Mario Kart 8 Deluxe یک نسخه پیشرفته برای نینتندو سوییچ است که در آوریل 2017 در سراسر جهان منتشر شد، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و با موفقیت بیش از 28 میلیون نسخه در سراسر جهان تا سپتامبر 2020 به فروش رسانید و آن را به عنوان پرفروش ترین سوییچ طبقه بندی کرد. این بازی در مجموع، بیش از 37 میلیون نسخه به فروش رفته است و این امر، این عنوان را به یکی از پرفروش ترین بازی های تاریخ تبدیل کرده است.

 

8. بازی Super Mario 3D All-Stars

پرفروش ترین بازی تاریخ

Super Mario 3D All-Stars مجموعه‌ای از بازی‌های سه بعدی 3D برای نینتندو سوییچ است. این بازی در مراسم سالگرد 35 ساله شدن این مجموعه، با تبدیل ورژن‌های قدیمی (Super Mario 64 (1996) ، Super Mario Sunshine (2002) و (Super Mario Galaxy (2007 به عناوین با کیفیت و HD معرفی و منتشر شد. این مجموعه در 18 سپتامبر سال 2020 منتشر شد. با بازبینی هایی که در مورد پیشرفت های فنی ، کنترل ها و خود بازی ها صورت گرفت ، نظرات مثبتی را دریافت کرد، اما انتقاد از نحوه معرفی و ارائه آن، کمبود محتوای اضافی، انتشار با محدودیت زمانی و عدم حضور بازی (Super Mario Galaxy 2 (2010 از جمله مواردی بود که به این عنوان وارد شد. این بازی اکنون با قرار گرفتن در رتبه 8 در لیست پرفروش ترین بازی تاریخ با فروش 5.21 میلیون نسخه تا پایان ماه سپتامبر، قرار دارد.

 

7. بازی Marvel’s Avengers

پرفروش ترین بازی های جهان

Marvel’s Avengers یک بازی ویدیویی اکشن نقش آفرینی 2020 است که توسط Crystal Dynamics ساخته و توسط Square Enix منتشر شده. این بازی براساس تیم ابرقهرمانان کمیک مارول یعنی انتقام جویان ساخته شده و عمدتا شامل قهرمانانی است که در دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe) حضور داشتند. شروع داستان بازی Avengers با لحظات تلخی همراه است. در ابتدا جشن A-Day را داریم که در آن قرار است دو سورپرایز رونمایی شود؛ یک پایگاه خانگی ثانویه در سان فرانسیسکو و یک هلی کریر (Heli Carrier) عظیم الجثه که منبع تغذیه آن کریستالی به نام Terrigen Crystal است. با اینکه در ابتدا اوضاع بر وفق مراد بود، اما به طرز ناگهانی همه چیز خراب می‌شود. به دلیل پرت شدن حواس گروه اونجرز بخاطر حمله به پل گلدن گیت، این تیم نمی‌تواند جلوی انفجار هلی کریر و آسیب رسیدن به سان فرانسیسکو را بگیرد. این حادثه سبب از بین رفتن ایمان مردم سان فرانسیسکو به اونجرز شده و تقصیر جشن A-Day و تبعات آن تماماً بر گردن آن‌ها می‌افتد.

حادثه رخ داده در جشن A-Day روی هر کدام از اونجرها به شکل متفاوتی تاثیر می‌گذارد. کاپیتان آمریکا (Captain America) احتمالا مرده است؛ تونی استارک (Tony Stark) ثروت و تکنولوژی خود را کنار می‌گذارد؛ بروس بنر (Bruce Banner) اهمیت ابرقهرمان‌ها را مورد تردید قرار داده و همواره در حالت هالک باقی می‌ماند؛ بلک ویدو نیز (Black Widow) دوباره جاسوس می‌شود و به دلیل اینکه نتوانست کاپیتان آمریکا را نجات دهد، احساس گناه می‌کند؛ ثور (Thor) نیز خود را برای استفاده از Mjolnir نالایق می‌بیند و نهایتا برای زندگی به عنوان پادشاهی متواضع به سرزمین میدگارد (Midgard) می‌رود.

پنج سال بعد یک سان فرانسیسکوی بازسازی شده تحت کنترل نیرو‌های Advanced Idea Mechanics (یا به اختصار AIM) قرار می‌گیرد و قهرمان‌ها یاغی و قانون‌شکن اعلام می‌شوند. اونجرها حس می‌کنند پشت پرده تحت سلطه درآمدن جامعه توسط AIM انگیزه‌ شومی وجود دارد؛ بر این اساس، جمع شدن دوباره گروه برای رهایی از مخمصه موجود و همچنین یافتن تبهکار اصلی پشت حادثه A-Day را لازم می‌بینند. داستان بازی کاملا جدید و اورجینال است و ربطی به دنیای سینمایی مارول ندارد. این بازی تا پایان ماه اکتبر توانست بیش از 3 میلیون نسخه را به فروش برساند.

 

6. بازی Final Fantasy VII: Remake

پرفروش ترین بازی

نسخه بازسازی Final Fantasy 7 بیش از یک دهه در دست توسعه قرار داشت و اکنون پس از 10 سال بالاخره قادر به تجربه این عنوان هستیم. پس از اینکه سال‌ها شایعه ساخت این بازی شنیده می‌شد، سرانجام در نمایشگاه E3 2015 شاهد معرفی رسمی آن بودیم. بازی بازسازی فاینال فانتزی ۷ به صورت چند قسمتی منتشر می‌شود و اولین قسمت آن هم در تاریخ 23 فروردین روی کنسول پلی استیشن 4 در اختیار بازیکن‌ها قرار گرفت. داستان قسمت اول به طور کلی در شهر میدگار جریان دارد و در قالب دو دیسک بلو-ری عرضه می‌شود.

گیم‌پلی بازی ترکیبی از سیستم‌های همزمان و نوبتی است و به خوبی المان‌های اصلی این دو سبک را با هم ترکیب می‌کند. گفتنی است که بازی Final Fantasy VII Remake تفاوت‌های زیادی با نسخه اصلی دارد و بخش‌هایی از داستان و شخصیت‌های آن دستخوش تغییر شده‌اند. طبق آمار، این بازی تا پایان ماه آگوست توانسته فروش بیش از 5 میلیون نسخه را برای خود ثبت کند.

 

5. بازی Ghost of Tsushima

پرفروش ترین بازی های 2019

برای اولین بار در سال 2017 بود که در همایش Paris Games Week استودیو بازی‌سازی Sucker Punch ، بازی Ghost of Tsushima یا همان شبح تسوشیما را به عنوان یک بازی اختصاصی برای پلی استیشن 4 و به احتمال زیاد پلی استیشن 5 معرفی کرد. داستان بازی Ghost of Tsushima درمورد آخرین سامورایی در دوران حمله مغول‌ها به کشور ژاپن است.

این سامورایی که جین ساکای (Jin Sakai) نام دارد و شما کنترل او را در دست خواهید داشت، اهل جزیره‌ای به نام سوشیما (Tsushima) است که توسط نیروهای مغول اشغال شده است. جین ساکای باید در شیوه جدیدی از مبارزه «شیوه روح» استاد شود تا بتواند نیروهای مغول را از وطن خود بیرون راند و استقلال ژاپن را دوباره بازگرداند. این بازی در تاریخ 27 تیر 1399 بطور انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر شد که اکنون در رتبه 5 از لیست پرفروش ترین بازی های دنیا قرار دارد. این بازی فقط در سه روز ابتدایی انتشار خود توانست بیش از 2.4 میلیون نسخه به فروش برساند. اکنون نیز میزان فروش کلی آن بیش از 5 میلیون نسخه ثبت شده است.

 

4. بازی The Last of Us Part II

پرفروش ترین بازی های 2020

یکی از بازی های محبوب 2020 که به احتمال زیاد باعث هیجان زیادی در بین علاقمندان به این کنسول بازی خواهد شد، نسخه جدید بازی The Last of Us یا همان «آخرین بازمانده از ما» است. بازی The Last of Us محصول استودیو بازی ناتی داگ بوده و ماهیت آن تلاش برای بقا در یک دنیای آخرالزمانی و مبارزه با زامبی‌ها است. نسخه دوم بازی نیز اساسا به ادامه داستان نسخه اول خواهد پرداخت. درواقع بازی The Last of Us 2 دقیقا از همان جایی شروع می‌شود که نسخه اول بازی تمام شده است و تلاش‌های جوئل و الی برای بقا را پس از اتفاقات نسخه اول بازی نشان می‌دهد. برای خواندن نقد و بررسی بازی The Last of Us 2 می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید. ناتی داگ بار دیگر ثابت کرد که می‌تواند سازنده بهترین و پرفروش ترین بازی PS4 باشد. این بازی طبق آمار تا ماه ژوئن توانست بیش از 4 میلیون نسخه به فروش برساند و رکورد جدیدی را برای سونی ثبت کند.

 

3. بازی Madden NFL 21

پرفروش ترین بازی های سال 2020

بازی Madden NFL 21 در اواخر ماه آگوست برای کنسول های نسل حاضر منتشر شد که با پیشرفت‌های زیادی در مکانیزم این مجموعه همراه بود. این تغییرات شامل پیشرفت هوش مصنوعی، بازیکنان تدافعی/تهاجمی بیشتر و حتی قابلیت X-Factor بیشتر برای بازیکنان برتر است. این بازی برای کنسول‌های نسل بعد نیز منتشر می‌شود و کمپانی الکترونیک آرتز نیز تا زمان انتشار نسخه جدید Madden، آپدیت‌های رایگان برای خریداران بازی Madden NFL 21 منتشر خواهد کرد. این بازی در تاریخ 28 آگوست، مصادف با 17 شهریور برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر شد و حالا توانسته در رتبه سوم پرفروش ترین بازی های سال 2020 قرار بگیرد. درمورد میزان فروش دقیق این بازی، اطلاعاتی در دسترس نیست اما طبق گفته EA ، این بازی توانسته فروش نسخه قبلی که 762 میلیون دلار بود را پشت سر بگذارد.

 

2. بازی Animal Crossing: New Horizons

پرفروش ترین بازی جهان 2020

بازی Animal Crossing: New Horizons یک عنوان به سبک شبیه سازی زندگی (Life simulation) است که توسط کمپانی نینتندو (Nintendo) ساخته و به انتشار رسیده است. این بازی پنجمین عنوان سری Animal Crossing محسوب می‌شود و برای پلتفرم نینتندو سویچ (Nintendo Switch) منتشر شده است. این نسخه از سری Animal Crossing توسط هیساشی نوگامی (Hisashi Nogami) کارگردانی شده و هم دارای بخش تک نفره و هم دارای بخش چند نفره است. بازیکن در نقش یک شخصیت قابل شخصی سازی قرار می‌گیرد که پس از خرید یک بسته سفر از فردی به نام تام نوک (Tom Nook) به جزیره‌ای دورافتاده سفر می‌کند. پس از آن بازی به شکلی آزاد ادامه پیدا می‌کند و به مرور با جامعه‌ای از حیوانات شبه انسان مواجه می‌شویم. این بازی اکنون در رتبه دوم لیست پرفروش ترین بازی های سال 2020 قرار دارد. این بازی توانسته تا این لحظه بیش از 22.4 میلیون نسخه به فروش برساند.

 

1. بازی Call of Duty: Modern Warfare

پرفروش ترین بازی دنیا

و حالا می‌رسیم به پرفروش ترین بازی جهان 2020 یعنی Call of Duty: Modern Warfare که برای بار دوم در این رتبه قرار گرفته است. چهارمین عنوان از سری بازی های Call of Duty: Modern Warfare یک ریبوت از نسخه اول این سری به حساب می‌آید. در این نسخه که خط داستانی آن دوباره نوشته شده، اینفینیتی وارد دنیایی واقع گرایانه و در عین حال تازه خلق کرده است. البته این به آن معنی نیست که هیچ نشانی از مدرن وارفرهای قبلی در این نسخه دیده نمی‌شود. برخی از چهره‌های محبوب و آشنای بازی‌های قبلی همانند کاپیتان پرایس در کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 حضور دارند؛ همچنین بر خلاف کال اف دیوتی: بلک اپس 4 در این نسخه کمپین تک نفره نسبت به حالت‌های چند نفره و Co-op پرداخت بیشتری دارد. Call of Duty: Modern Warfare با فروش بیش از 30 میلیون نسخه، در حال حاضر از جمله پرفروش ترین بازی های PC به حساب می‌آید.

 


پرفروش ترین بازی های 2019 کنسول ها و رایانه های شخصی


در ادامه به مرور عناوین پرفروش سال 2019 خواهیم پرداخت.

10. بازی Anthem

Anthem یکی از موردانتظارترین بازی‌های 2019 بود که در سبک MMORPG توسط بایوور ساخته و توسط EA در 22 فوریه 2019 (3 اسفند 97) منتشر شد. این بازی در یک سیاره جریان دارد و بازیکنان که با نام Freelancers شناخته می‌شوند، باید از انسان‌ها در برابر تهدیدهایی که در خارج دیوار شهرها وجود دارند، محافظت کنند. Anthem با وجود اینکه یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 است، ولی نتوانست انتظارات EA را برآورده کند. EA انتظار داشت که بازی تا آخر مارس 2019 حدود 6 میلیون نسخه بفروشد که چنین اتفاقی نیفتاد. این شرکت اعتراف کرده که Anthem نتوانسته آن طور که باید، بازیکنان را در خود درگیر کند ولی با این وجود همچنان به پشتیبانی از بازی ادامه خواهد داد.

پرفروش ترین بازی های کامپیوتری

این بازی پرفروش نتوانست نظر منتقدین را جلب کند و با نقدهای نسبتا منفی روبه‌رو شد. بیشتر نظرات منفی مربوط به گرایند بودن بازی (انجام کارهای خسته‌کننده و تکراری برای کسب تجربه یا امتیاز)، جنبه‌های فنی و داستان بازی بود که باعث ایجاد تجربه‌ای تکراری و سطحی می‌شد. با وجود این، مبارزات، کنترل و گرافیک بازی مورد ستایش قرار گرفت. این بازی دارای امتیاز متوسط متای 59 از 76 نقد در رایانه‌های شخصی است. در ادامه «تریلر گیم پلی Anthem» را مشاهده می کنید.

1712747

 

9. بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order کمی دیر و در 15 نوامبر 2019 (24 آبان 98) عرضه شد که با وجود این توانسته جزو پرفروش ترین بازی های 2019 شود. این بازی همچنین توانست پرفروش ترین بازی استار وارز در هفته اول عرضه باشد. داستان Fallen Order پنج سال بعد از فیلم  Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith و 14 سال قبل از Star Wars: Episode IV – A New Hope اتفاق می‌افتد و درباره یک جدای جوان به نام کال کستیس (Cal Kestis) است که توسط امپراطوری و یک Inquisitor که با نام خواهر دوم (Second Sister) شناخته می‌شود، تحت تعقیب است. او باید در این شرایط آموزش جدای خود را به اتمام رسانده و محفل جدای را احیا کند.

پرفروش ترین بازی های pc

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order توانست نقدهای مثبتی را دریافت کند. منتقدان استودیوی Respawn را به خاطر ساخت چنین بازی جذابی ستودند و آن را یکی از بهترین بازی‌های استاروارز خواندند. این بازی به نوعی از چندین عنوان اکشن دیگر هم الهام گرفته که تمام عناصر آن به خوبی در کنار هم قرار گرفته‌اند. بازی Star Wars Jedi: Fallen Order دارای امتیاز متاکریتیک 80 از 68 نقد در کنسول پلی استیشن 4 است.

برای خرید برچسب پلی استیشن 4 بازی جنگ ستارگان می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

8. بازی Super Smash Bros. Ultimate

جای تعجبی ندارد که بازی Super Smash Bros. Ultimate هم در بین پرفروش ترین بازی های 2019 باشد. نینتندو توانسته تمامی شخصیت‌های محبوب خود را در این بازی بگنجاند و آن‌ها را در یک شهر هیجان‌انگیز قرار دهد. این بازی با مینی‌گیم‌های جذاب، رازهای جالب و موارد باز کردنی زیاد توانسته نظر طرفداران را جلب کرده و فراتر از انتظارها عمل کند.

پرفروش ترین بازی کامپیوتری

این بازی در 7 دسامبر 2018 (24 آذر 97) عرضه شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. آن‌ها مقدار زیاد محتوای بازی و بهبود عناصر گیم‌پلی را مورد ستایش قرار دادند. برخی از منتقدان هم به حالت آنلاین آن انتقاد کردند. این بازی تا شهریور 98 توانست 15.71 میلیون نسخه بفروشد و تبدیل به یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 جهان و نینتندو شود. این بازی به عنوان پرفروش ترین بازی مبارزه‌ای تمام دوران هم شناخته می‌شود. Super Smash Bros. Ultimate دارای امتیاز متاکریتیک 93 از 99 نقد است.

 

7. بازی Tom Clancy’s: The Division 2

در Tom Clancy’s: The Division 2 شاهد واشینگتنی بعد از شیوع یک بیماری فراگیر هستیم که بازیکنان باید شهر را از نو بسازند. این بازی در 15 مارس 2019 (24 اسفند 97) عرضه شد و توانست نظرات منتقدین و طرفداران را جلب کند. گیم پلی و مکانیزم‌های لوت بازی مورد تمجید قرار گرفت. این بازی محتوای زیادی دارد و می‌تواند به راحتی صدها ساعت بازیکنان را سرکرم کند. Tom Clancy’s: The Division 2 دارای امتیاز 82 از 56 نقد در متاکریتیک است.

پرفروش ترین بازی های دنیا

فروش بازی روی کنسول‌ها نتوانست به میزان مورد انتظار یوبی‌سافت برسد که این شرکت، دلیل آن را رقابت زیاد در این سبک دانست که منجر به عملکرد ناامیدکننده آن شده است. این شرکت همچنین اعلام کرد که فروش این بازی روی رایانه‌های شخصی، مشابه عنوان اول آن بود. با تمام این‌ها، Tom Clancy’s: The Division 2 توانسته یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 باشد و سود خوبی را نصیب این کمپانی کند.

 

6. بازی پرفروش Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3 یکی از موردانتظارترین بازی‌های 2019 بود زیرا 14 سال از عرضه عنوان قبلی اصلی آن در سال 2005 می‌گذشت. این بازی در 29 ژانویه 2019 (9 بهمن 97) عرضه شد و طرفداران را دوباره به دنیای دیزنی برد و نقدهای عموما مثبتی را دریافت کرد. متوسط امتیازات این برای برای پلی استیشن 4 در متاکریتیک، 83 از 87 نقد است. بیشتر منتقدان از گیم پلی بهبود یافته و داستان آن استقبال کردند و این بازی را یکی از بهترین عناوین مجموعه دانستند.

پرفروش ترین بازی های اندروید

Kingdom Hearts 3 در اولین هفته عرضه خود توانست در صدر جدول پرفروش ترین بازی های اروپا، خاورمیانه، آفریقا و آسیا قرار بگیرد. این بازی توانست 5 میلیون نسخه در همان هفته اول عرضه بفروشد و بیشترین و سریع‌ترین فروش را بین سایر بازی‌های مجموعه داشته باشد.

 

5. بازی پرفروش Mortal Kombat 11

مجموعه بازی‌های Mortal Kombat که اولین بار کار خود را در سال 1992 آغاز کردند، توانسته‌اند در طی این سال‌ها میلیون‌ها ساعت دوست‌داران سبک مبارزه‌ای را سرگرم کنند. برای آشنایی با تاریخچه این مجموعه می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. این بازی‌ها همواره موارد جدیدی برای ارائه داشته‌اند و مورتال کمب 11 هم از این قاعده مستثنی نیست. با گیم‌پلی و تمام‌کننده‌های عالی جدید به همراه داستانی اکشن و سریع، Mortal Kombat 11 یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه و یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 محسوب می‌شود.

پر فروش ترین بازی

این بازی در 23 آوریل 2019 (3 اردیبهشت 97) عرضه شد و توانست نقدهای مثبتی دریافت کند. منتقدان گیم‌پلی، داستان، گرافیک و نت‌کد بهبود‌یافته را مورد تمجید قرار دادند اما به وجود میکروتراکنش‌ها و گرایندینگ انتقاد کردند. مورتال کمبت 11 در متاکریتیک، دارای امتیاز 82 از 85 نقد است. فروش بازی با وجود اینکه به علت خشونت و سایر مسائل در چندین کشور متوقف شده بود، اما توانست چندین ماه در صدر فهرست پرفروش ترین بازی های ماه کشورهای بزرگ مختلف باشد.

برای مشاهده قیمت و خرید اسکین PS4 بازی مورتال کمبت می‌توانید به لینک محصول زیر مراجعه کنید.

 

4. بازی Borderlands 3

کمپانی گیرباکس بازی‌های شوتر زیادی را در کارنامه خود دارد؛ اما هیچ‌کدام به مجموعه Borderlands با لوت جذاب و شوخی‌های خنده‌دار آن‌ها نمی‌رسند. آخرین نسخه این بازی، Borderlands 3 است که در 13 سپتامبر 2019 (22 شهریور 98) عرضه شد و توانست نظر میلیون‌ها طرفدار را به خود جلب کند. این بازی فرمول موفق عناوین قبلی را بهبود داده و شاهد یک اثر خنده‌دارتر و دیوانه‌وارتر هستیم که توانسته تبدیل به یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 جهان شود.

پر فروش ترین بازی تاریخ

با اینکه این بازی نقدهای مثبتی را از منتقدان دریافت کرد، ولی برخی از آن‌ها به نبود نوآوری زیاد در بازی انتقاد کردند. این بازی در متاکریتیک دارای امتیاز 81 از 51 نقد برای نسخه رایانه‌های شخصی است. در کنار این، Borderlands 3 توانست در فروش، بسیار موفق عمل کند و در عرض 5 روز، 5 میلیون نسخه از آن به سراسر جهان عرضه شد که بهترین آمار در میان سایر بازی‌های این مجموعه پرطرفدار است و آن را تبدیل به یکی از پرفروش ترین بازی های کامپیوتری کرده. فروش نسخه رایانه‌های شخصی و ویندوز Borderlands 3 هم بیشتر مقدار در میان سایر عناوین 2K محسوب می‌شود.

 

3. بازی پرفروش Madden NFL 20

وقتی صحبت از بازی‌های ورزشی می‌شود، EA یکی از اولین نام‌هایی است که به ذهن می‌آید و بخش EA Sports آن دقیقا می‌داند که چه کار می‌خواهد انجام دهد. این امر در Madden NFL 20 کاملا مشخص است و شاهد یکی از بهترین بازی‌های این مجموعه هستیم. مجموعه فوتبال آمریکایی EA حدود 2 دهه است که توانسته طرفداران این مجموعه را راضی نگه دارد و همیشه در صدر است.

پر فروش ترین بازی دنیا

بازی Madden NFL 20 در تاریخ 2 آگوست 2019 (11 مرداد 98) عرضه شد. بازی توانست نقدهای نسبتا مثبتی را از منتقدان دریافت کند و بیشتر آن‌ها از ویژگی‌های جدیدی که در نسخه جدید اضافه شده، استقبال کردند؛ اما برخی هم به نبود نوآوری‌های زیاد، انتقاد کردند. با وجود این، بازی توانسته سود خوبی را برای EA به دست آورد و در لیست پر فروش ترین بازی جهان، تبدیل به سومین بازی پرفروش 2019 جهان شود.

 

2. بازی NBA 2K20

رتبه دوم پرفروش ترین بازی جهان در 2019 هم به یک عنوان ورزشی اما این بار برای 2K اختصاص دارد. NBA 2K20 بیست‌و‌یکمین بازی در این مجموعه است که در 6 سپتامبر 2019 (15 شهریور 1398) عرضه شد و توانست در عرض چند ماه، به یکی از پرفروش ترین بازی های 2019 تبدیل شود. این بازی شبیه‌سازی بسکتبال توانست با مکانیزم‌های واقع‌گرایانه و گیم پلی اعتیادآور خود، دل طرفداران این سبک را به دست آورد. از نظر منتقدان هم NBA 2K20 توانست عملکرد خوبی داشته باشد و نسخه پلی استیشن 4 آن دارای امتیاز 78 از 42 نقد در متاکریتیک است.

پر فروش ترین بازی های جهان

 

1. بازی پرفروش Call of Duty: Modern Warfare

به نظر می‌رسد که Call of Duty مجموعه‌ای است که هیچ‌وقت از بین نخواهد رفت. تعداد گیمرهای آنلاین زیادی وجود دارند که شدیدا به این مجموعه علاقه دارند و هرکاری بکنید، نمی‌توانید آن‌ها را از این بازی جدا کنید. جدیدترین نسخه بازی هم در 25 اکتبر 2019 (3 آبان 1398) عرضه شد و توانست موفقیت بزرگی را برای اکتیویژن به دست بیاورد.

پرفروش ترین بازی سال 2019

پرفروش ترین بازی دنیا در سال 2019 یعنی بازی Call of Duty: Modern Warfare توانست 600 میلیون دلار در سه روز اول خود کسب کند و توانست بهترین عرضه دیجیتال را در این مجموعه تاکنون داشته باشد. لازم به ذکر است که بازی‌های مجموعه کال آف دیوتی همواره جزو پرفروش ترین بازی های هر سال بوده‌اند و امسال هم همینطور بود. بازی امسال با توجه به اینکه ریبوتی از بازی سال 2007 بود، توانست طرفداران نوستالژیک را به این مجموعه برگرداند.

پر فروش ترین بازی های تاریخ

منتقدان هم نظر مثبتی به بازی داشتند و گیم‌پلی، داستان، حالت چندنفره و گرافیک آن را ستودند. البته انتقادهایی هم به بخش داستانی بازی وارد شده بود. با وجود این‌ها، بازی جدید کال آف دیوتی توانست امتیاز 80 از 75 نقد را برای نسخه پلی استیشن 4 کسب کند.

نظر شما درباره 10 بازی پرفروش دنیا در سال 2019 و پرفروش ترین بازی های کامپیوتری 2020 چیست؟ حضور کدام بازی در این فهرست باعث تعجب شما شد؟ می‌توانید نظرات خود را در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
المیرا
.
15 دی 1398، 20:28
پاسخ
0
0
کال اف دیوتی واقعا برازنده این هست که جزوی از پرفروش ترین بازی های 2019 باشه.
علی
.
15 دی 1398، 23:07
پاسخ
3
4
چه فرقی به حال ما داره بازی پرفروش یا کم فروش دلیلی برای خوب بودن نمیشه
Omid
.
17 دی 1398، 09:22
پاسخ
3
0
@نیما علیپور
چرت نگو ره اخمخ
EnrOZa
.
29 شهریور 1399، 16:49
پاسخ
1
4
@علی
اتفاقا یکی از بزرگترین ملاک ها همین تعداد فروش هست
علیرضا
.
12 آذر 1399، 13:45
پاسخ
0
2
@امیر
دقیقا این مقاله نویسا از هر چیزی خوششون بیاد مینویسن و توجهی به رتبه های معتبر ندارن حتما میپرسین ماینکرافت به قول شما انقد لوسه چطوری شده رتبه ی یک؟ بیاد بگم خارجیا فقط به این توجه ندارن که یک بازی فقط یکم هیجان داشته باشه و گرافیکشم خوب باشه بهترینه و با بازی هایی مث جی تی ای راحت خام بشن بلکه به محتوای بازی ها هم توجه دارن پس لطفا سلیقه ی شخصیتونو وارد این موارد نکنین
معین نسیم دوست
.
12 آذر 1399، 18:41
پاسخ
0
1
@علیرضا
این رتبه فقط بر اساس میزان فروش طی یک سال هست نه فروش کل دوران و همونطوری که در ابتدای متن اشاره کردیم، فقط قاره آمریکا محاسبه شده.
نیما علیپور
.
15 دی 1398، 23:28
پاسخ
0
0
واقعا بازی Anthem یکی از بهترین بازی های بوده که تا حالا کردم.
Omid
.
17 دی 1398، 09:22
پاسخ
3
0
@نیما علیپور
چرت نگو ره اخمخ
EnrOZa
.
29 شهریور 1399، 16:49
پاسخ
1
4
@علی
اتفاقا یکی از بزرگترین ملاک ها همین تعداد فروش هست
علیرضا
.
12 آذر 1399، 13:45
پاسخ
0
2
@امیر
دقیقا این مقاله نویسا از هر چیزی خوششون بیاد مینویسن و توجهی به رتبه های معتبر ندارن حتما میپرسین ماینکرافت به قول شما انقد لوسه چطوری شده رتبه ی یک؟ بیاد بگم خارجیا فقط به این توجه ندارن که یک بازی فقط یکم هیجان داشته باشه و گرافیکشم خوب باشه بهترینه و با بازی هایی مث جی تی ای راحت خام بشن بلکه به محتوای بازی ها هم توجه دارن پس لطفا سلیقه ی شخصیتونو وارد این موارد نکنین
معین نسیم دوست
.
12 آذر 1399، 18:41
پاسخ
0
1
@علیرضا
این رتبه فقط بر اساس میزان فروش طی یک سال هست نه فروش کل دوران و همونطوری که در ابتدای متن اشاره کردیم، فقط قاره آمریکا محاسبه شده.
امیر
.
18 تیر 1399، 21:17
پاسخ
3
4
ماینکرافت اینجا با 250 میلیون فروش کشک حساب میشود?
Omid
.
17 دی 1398، 09:22
پاسخ
3
0
@نیما علیپور
چرت نگو ره اخمخ
EnrOZa
.
29 شهریور 1399، 16:49
پاسخ
1
4
@علی
اتفاقا یکی از بزرگترین ملاک ها همین تعداد فروش هست
علیرضا
.
12 آذر 1399، 13:45
پاسخ
0
2
@امیر
دقیقا این مقاله نویسا از هر چیزی خوششون بیاد مینویسن و توجهی به رتبه های معتبر ندارن حتما میپرسین ماینکرافت به قول شما انقد لوسه چطوری شده رتبه ی یک؟ بیاد بگم خارجیا فقط به این توجه ندارن که یک بازی فقط یکم هیجان داشته باشه و گرافیکشم خوب باشه بهترینه و با بازی هایی مث جی تی ای راحت خام بشن بلکه به محتوای بازی ها هم توجه دارن پس لطفا سلیقه ی شخصیتونو وارد این موارد نکنین
معین نسیم دوست
.
12 آذر 1399، 18:41
پاسخ
0
1
@علیرضا
این رتبه فقط بر اساس میزان فروش طی یک سال هست نه فروش کل دوران و همونطوری که در ابتدای متن اشاره کردیم، فقط قاره آمریکا محاسبه شده.
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400