آموزش حذف دسته جمعی فالوور اینستاگرام | حذف دنبال کننده فیک و غیرفعال

آموزش حذف دسته جمعی فالوور اینستاگرام | حذف دنبال کننده فیک و غیرفعال
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بسیاری از کاربران اینستاگرام تمایلی ندارند تا محتوای صفحه شخصی اینستاگرامشان برای افراد خاصی قابل رویت باشد. در این حالت ترجیح می‌دهند تا فرد مورد نظر را از لیست دنبال‌کنندگان خود حذف کنند. اما چگونه؟! در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.

با معروفیت و محبوبیت روز افزون شبکه‌های اجتماعی نوظهور به خصوص اینستاگرام، افراد بسیاری اقدام به باز کردن صفحات شخصی و کاری کرده‌اند. بسیاری از افراد روزمرگی‌های زندگی شخصی خود را به اشتراک گذاشته و یا در مورد موضوعات مورد علاقه خود با دنبال‌کنندگان حساب شخصی خود صحبت می‌کنند. بسیاری دیگر از افراد از اینستاگرام در جهت تولید محتوا و تبلیغات کاری خود استفاده می‌کنند. سلبریتی‌ها، ورزشکاران، هنرمندان، شرکت‌ها و برندهای معروف تجاری وانواع کسب و کارهای ریز و درشت از جمله افرادی هستند که صفحه اینستاگرام حکم تبلیغات بیشتر برای امور کاریشان را دارد.

آنقالو کردن فالوور اینستاگرام

به طور معمول، افراد عادی که دارای صفحات شخصی هستند، ترجیح می‌دهند که تنها افراد محدودی به محتوای پیج آنان دسترسی داشته باشند و از همین رو صفحات خود را به حالت Ptivate در آورده‌اند در حالی که سایر افراد معروف و کسانی که درآمد خود یا افزایش آن را در گرو دنبال‌کنندگان بیشتر می‌دانند، صفحات Public داشته و دسترسی به محتوای تولید شده صفحات آنان برای عموم کاربران اینستاگرام آزاد است. در هر دو صورت ممکن است موقعیتی برای کاربران اینستاگرام پیش آید که دیگر تمایلی به حضور برخی افراد در لیست دنبال کنندگان خود نداشته باشند و بخواهند آنان را از این لیست حذف کنند. در ادامه این مطلب نحوه حذف فالوور از صفحات شخصی و عمومی به صورت تکی یا گروهی را آموزش خواهیم داد.

آنجه در ادامه می‌خوانید:

نحوه حذف فالوور اینستاگرام


پیش از آموزش مراحل حذف دنبال کننده در اینستاگرام لازم است که این نکته را ذکر کنیم که حذف فالوور اینستاگرام تنها از طریق ورود به اپلیکیشن اینستاگرام در موبایل، تبلت یا آیپد، امکان‌پذیر است و امکان انجام این مراحل از طریق ورود به وبسایت این شبکه اجتماعی ممکن نیست.

برنامه حذف فالوور در اینستاگرام

برای حذف فالوورهای خود در اینستاگرام، مراحل زیر را به ‌ترتیب انجام دهید:

1- روی منو که در پایین صفحه نمایش قرار دارد، زده و روی عکس پروفایل خود بزنید.

2- روی گزینه Followers  که در بالای صفحه نمایش قرار دارد، بزنید.

3- در لیست فالوورهای خود می‌توانید نام کاربری فالوور موردنظر خود را که می‌خواهید آن را حذف کنید پیدا کرده و روی علامت سه نقطه که در کنار دکمه Follow/Following قرار دارد، بزنید.

4- در پنجره‌ای که باز می‌شود Remove را انتخاب کنید.

برنامه حذف فالوور در اینستاگرام

البته اینستاگرام در آپدیت جدید خود به صورت خودکار در کنار اسامی دنبال‌کنندگان شما گزینه Remove را قرار داده است. اگر از آپدیت جدید اینستاگرام استفاده می‌کنید، پس از ورود به لیست دنبال‌کنندگان به راحتی با انتخاب گزینه Remove قادر به حذف کردن افراد مورد نظر از لیست دنبال‌کنندگان خود خواهید بود. فالوورهایی که از لیست شما حذف می‌شوند، پیغامی دریافت نخواهند کرد که متوجه شوند دیگر فالوور شما نخواهند بود اما در صورتی‌ که به پروفایل شما مراجعه کنند همچنان قادر خواهند بود که محتوای شما را مشاهده کنند.

اگر تمایل دارید که یک فالوور اصلا نتواند محتوای شما را مشاهده کند بایستی آن را بلاک کنید. برای بلاک کردن فالوورهای خود، کافی است به صفحه پروفایل آن‌ها مراجعه کرده و روی علامت سه نقطه که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد، کلیک کنید. در منویی که باز می‌شود گزینه Block را انتخاب کنید.

 


حذف دسته جمعی فالوور


همانطور که پیشتر هم به آن اشاره کردیم، بسیاری از افراد به دلایل کاری، تبلیغاتی یا شخصی تمایل به داشتن صفحات عمومی یا Public دارند و برای طیف گسترده‌ای از افراد به تولید محتوا می‌پردازند. در بخش پیشین نحوه حذف فالوور اینستاگرام به صورت دستی را آموزش دادیم که البته بیشتر مناسب کاربرانی است که دارای صفحات شخصی هستند و لیست دنبال‌کنندگان آنان بسیار وسیع نیست. طبیعتا افرادی که صفحات پرطرفداری دارند برای حذف تعدادی از فالوورهای خود نباید از این روش استفاده کنند چرا که حذف فالوور به صورت تکی، برای اینگونه افراد بسیار زمان‌بر خواهد بود. اما چگونه می‌توان نسبت به حذف دسته جمعی فالوور اقدام کرد؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

نکته قابل توجهی که در مورد حذف دسته جمعی فالوور وجود دارد این است که اپلیکیشن اینستاگرام به خودی خود قابلیت حذف گروهی فالوور را ندارد و برای انجام این کار باید از برنامه‌های جانبی برای انجام این قبیل امور استفاده کنید، در ادامه به معرفی دو نمونه برنامه حذف فالوور در اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد.

Cleaner For IG

حذف دسته جمعی فالوور

این برنامه برای افراد دارای فالوور بالا برنامه کارآیی محسوب شده و نحوه استفاده از آن نیز راحت و آسان است. با استفاده از برنامه Cleaner  اینستاگرام قادر به حذف دسته جمعی فالوورهای خود خواهید بود. اما حذف دسته حمعی فالوور تنها یکی از قابلیت‌های این برنامه است. علاوه بر امکان حذف فالوور، کاربر قادر به شناسایی و خذف فالوورهای غیرفعال، حذف گروهی پست‌های به اشتراک گذاشته در صفحه خود و یا آنلایک کردن پست‌هایی است که پیشتر لایک کرده است. برنامه Cleaner اینستاگرام برای دو سیستم عامل اندروید و ios در دسترس بوده و بدون پرداخت هزینه قابل دانلود خواهد بود.

Mass Delete

نحوه حذف فالوور اینستاگرام

برنامه Mass Delete برنامه مدیریت دنبال‌کنندگان اینستاگرام به صورت دسته جمعی بوده و تنها برای سیستم عامل‌های ios طراحی شده است. کاربران آیفون با مراجعه به اپ استور قادر به دانلود و نصب این برنامه خواهند بود. با وارد کردن آیدی و پسورد حساب اینستاگرام، وارد برنامه خواهید شد و لیست دنبال‌کنندگان و دنبال‌شوندگان برای شما به نمایش درخواهد آمد. برای مدیریت یا حذف دنبال‌کنندگان و دنبال‌شوندگان خود به صورت دسته‌جمعی در برنامه Mass Delete با محدودیت روبرو هستید. به عبارت دیگر هربار قادر به انتخاب و خذف تنها 50 اکانت از لیست دنبال‌کنندگان خود خواهید بود.

 


آموزش حذف فالوور فیک و غیرفعال در اینستاگرام


حتما تاکنون در اینستاگرام با صفحات پرمخاطبی مواجه شده‌اید که هزاران و گاهی میلیون‌ها دنبال‌کننده دارند اما هنگامی که به عدد لایک‌های پست‌ها و محتوای آنان نگاه دقیق‌تری بیندازید متوجه می‌شوید که این عدد حتی یک صدم رقم دنبال‌کنندگان آنان نیست. در این حالت باید بدانید که صاحب این حساب در لیست دنبال‌کتندگان خود از فالوورهای فیک استفاده کرده است.

حذف همه following در اینستاگرام

فالوور فیک که به تازگی راه خود را به فضای اینستاگرام باز کرده است، برای نشان دادن پرمخاطب بودن یک صفحه به وجود آمده است. این روزها بازار خرید فالوور فیک بسیار داغ شده است اما با نگاهی اجمالی به میزان مشارکت (Engagement) فالوورهای برخی صفحات اینستاگرامی به سادگی متوحه خواهیم شد که تعداد بسیاری از دنبال‌کنندگان این صفحات غیرواقعی یا غیرفعال هستند. برای شناسایی و حذف فالوورهای فیک یا حتی غیرفعال صفحه خود چه می‌کنید؟ این بار نیز به جز راه حل شناسایی و خذف این فالوورها که عملی مشکل و زمان‌بر است، باید از برخی دیگر از برنامه‌های مدیریت اینستاگرام استفاده نمایید.

GRAMBOARD

برنامه Gramboard یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌های مدیریت صفحه اینستاگرام است. نصب این برنامه به شدت به صاحبان صفحات پرمخاطب توصیه می‌شود. با استفاده از این برنامه علاوه بر شناسایی و حذف یا آنفالو اکانت‌های فیک یا غیرفعال، به راحتی می‌توانید بازدهی محتویات به اشتراک گذاشته شده در صفحه خود را افزایش دهید. مشاهده اکانت‌هایی که بیشترین مشارکت با محتویات تولید شده شما را داشته‌اند، مدیریت پست‌ها، کامنت‌ها و لایک‌ها تنها بخشی از قابلیت‌های این برنامه هستند.

نرم افزار حذف فالوور اینستاگرام

از جمله دیگر برنامه‌های تشخیص فالوور فیک و مدیریت پیج اینستاگرام می‌توان به : FOLLOW COP و MY GHOST FOLLOWERS نیز اشاره کرد که با توجه به نیاز هر کاربر قابل دانلود و نصب هستند.


چگونه فالوور حذف شده را برگردانیم


اگر بنا به هر دلیلی اقدام به حذف فالوور اینستاگرام خود کرده‌اید باید بدانید که اینستاگرام پیامی مبنی بر حذف شدن آن کاربر توسط شما برای او ارسال نخواهد کرد و تنها درصورت چک کردن لیست دنبال‌شوندگان و دقت در آن امکان دریافتن این موضوع توسط کاربر وجود خواهد داشت. در هر صورت برای بازگرداندن فالوور حذف شده تنها راه حل ارسال دوباره درخواست دوستی برای کاربر مورد نظر است که در این صورت نیز این کاربر درخواست شما را مشاهده کرده و متوجه حذف شدن خود از لیست دنبال‌کنندگان و یا دنبال‌شوندگان شما خواهد شد.

حذف فالوور اینستاگرام


کلام آخر


در این مطلب درمورد نحوه حذف یا Remove دنبال‌کنندگان صفحات شخصی و عمومی اینستاگرام صحبت کرده و راهکارهای متعددی برای حذف تکی یا دسته جمعی فالوورهای اینستاگرام، ارائه دادیم. در انتها نیز برنامه‌های مفیدی برای مدیریت و بهبود عملکرد پیج‌های پرمخاطب معرفی کردیم. نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ آیا راهکارهای دیگری برای حذف ذسته‌جمعی یا تکی و یا مدیریت بهتر صفحات اینستا در نظر دارید؟ نظرات خود را در کادر پایین با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5