بی ارزش ترین و با ارزش ترین پول های دنیا ؛ پول ایران کجای جهان است؟

بی ارزش ترین و با ارزش ترین پول های دنیا ؛ پول ایران کجای جهان است؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آیا می‌دانید که پول چه کشورهایی ارزش بالاتری دارند؟ در این مقاله قصد داریم که شما را با کم ارزش ترین و با ارزش ترین پول های دنیا آشنا کنیم.

همه ما قدر پولی که با زحمت به دست می‌آوریم را می‌دانیم، حتی اگر مقدار پول زیادی نباشد. این مسئله در دنیای امروز که زندگی‌ها بسیار سخت شده اهمیت بیشتری دارد. اما پول‌های مختلف و به اصطلاح ارز کشورهای مختلف، ارزش یکسان و برابری ندارد. برخی از کشورها دارای با ارزش ترین پول های دنیا هستند و برخی دیگر، واحد پولی‌شان ارزش چندانی ندارد و در زمره بی ارزش ترین پول های دنیا به شمار می‌رود.

حذف صفر از پول ملی ؛ تومان واحد رسمی پول ایران می شود!

با ارزش ترین پول های دنیا -strongest-currencies

سوالی که در اینجا شاید برای بسیاری از شما پیش بیاید، این است که با ارزش ترین پول های دنیا و همین طور بی ارزش ترین پول های دنیا کدام ارزها هستند؟ همچنین با ارزش ترین پول جهان کدام است؟ در این مقاله قصد داریم تا رتبه بندی ارزش پول کشورها را معرفی کرده و جدول با ارزش ترین پول های جهان را برای شما ارائه کنیم. همچنین در ادامه لیست بی ارزش ترین پول دنیا را نیز مورد اشاره قرار داده و بی ارزش ترین پول های دنیا را به شما ارائه می‌کینم. پس با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

با ارزش ترین پول های دنیا

شاید بسیاری از شما تصور کنید که دلار آمریکا و یا پوند انگلیس با ارزش‌ ترین پول‌ های دنیا باشند؛ اما این طور نیست. در اینجا لیست با ارزش ترین پول های جهان را به شما ارائه می‌کنیم و می‌بینید که تا امروز اشتباه می‌کرده‌اید.

9. دلار آمریکا

با ارزش ترین پول های دنیا -strongest-currencies

لیست با ارزش ترین پول های جهان را با دلار آمریکا شروع می‌کنیم. دلار واحد پول ایالات متحده آمریکا است و بیشترین معامله در دنیا با این واحد پولی انجام می‌شود. این واحد پولی همچنین اصلی‌ترین پول در صندوق ذخیره ارزی کشورها به شمار می‌رود و بانک‌های دنیا و همین طور بانک مرکزی کشورهای مختلف، آن را در صندوق‌های خود ذخیره می‌کنند.

البته با توجه به ارز کشورهای مختلف، شاید بهترین زمان برای تبدیل انواع پول‌ها به دلار نباشد و بهتر است که نیم‌نگاهی به بازار ارز داشته باشید و قیمت آن را رصد کنید و بعد اقدام به خرید این ارز کنید. این را هم در نظر داشته باشید که دلار گران‌ترین ارز دنیا نیست و در فهرست با ارزش ترین پول های دنیا در رتبه دهم قرار دارد. پس نگاهی به ارزهای دیگر این فهرست نیز بیندازید.

8. فرانک سوئیس

با ارزش ترین پول جهان

 • هر 1 فرانک سوئیس = 1.10 دلار آمریکا

یک فرانک سوئیس برابر با 1.01 دلار است. این واحد پولی ارز رسمی کشورهای سوئیس و لیختن‌اشتاین است. البته شاید این واحد پول با ارزش ترین پول جهان نباشد، اما در این فهرست در رتبه نهم قرار دارد. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است و وضعیت اقتصادی و مالی بسیار مناسبی دارد و بانک‌های این کشور برای سرمایه‌گذاری بسیار مناسب هستند.

از آنجا که سوئیس از جمله سخت‌ترین سیاست‌های پولی و کمترین میزان بدهی مالی را دارد، شاید فکر بدی نباشد که مقداری از پول خود را به فرانک سوئیس تبدیل کرده و در بانک‌های این کشور ذخیره کنید. همچنین از آنجا که ارز این کشور در فهرست پرکاربردترین ارزهای دنیا در معاملات در رتبه ششم قرار دارد، به نظر می‌رسد که فرانک سوئیس در آینده نیز این ارزش خود را همچنان حفظ کند.

7. یورو

با ارزش ترين پول هاي دنيا

 • هر 1 یورو اروپایی = 1.19 دلار آمریکا

یورو از تاریخ اول ژانویه 1999 به عنوان ارز رسمی اتحادیه اروپا انتخاب گردید. این واحد پولی به عنوان دومین ارز خارجی دنیا است که توسط کشورهای مختلف ذخیره می‌شود و همین طور واحد پول رسمی 19 کشور از 28 عضو اتحادیه اروپا به شمار می‌رود و در فهرست ما نیز از جمله با ارزش ترین پول های دنیا است.

این ارز در ابتدا به صورت مجازی و در قالب چک بانکی و همین طور انتقال الکترونیک شروع به کار کرد و چند سال بعد در سال 2002، اسکناس بانکی و همین طور سکه‌های رایج برای آن ارائه گردید. معرفی یورو در ابتدا برای افزایش مبادلات تجاری میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا اتفاق افتاد. هر یورو در بازارهای جهانی برابر با 1.10 دلار است.

6. دلار جزایر کیمن

با ارزش ترین پول جهان کدام است

 • هر 1 دلار جزایر کیمن = 1.22 دلار آمریکا

جزایر کیمن از جمله مستعمره‌های بریتانیا به شمار می‌رود و واحد پولی این کشور که دلار جزایر کیمن نام دارد، در مقام بعدی لیست با ارزش ترین پول های جهان قرار می‌گیرد. این کشور که در دریای کارائیب است، به عنوان یکی از بهترین کشورها از نظر پناهگاه مالیاتی به شمار می‌رود. در این کشور گواهینامه رسمی برای تعدادی از بزرگ‌ترین بانک‌های دنیا، صندوق‌های مالی و همین طور شرکت‌های بیمه صادر می‌شود.

دلار جزایر کیمن در سال 1972 به عنوان جایگزینی برای دلار جامائیکایی معرفی گردید و یکی از با ارزش ترین پول های دنیا به شمار می‌رود. در واقع هر دلار جزایر کیمن برابر با 1.20 دلار آمریکا است.

5. پوند استرلینگ

جدول با ارزش ترین پول های جهان

 • هر 1 پوند استرلینگ = 1.31 دلار آمریکا

پوند استرلینگ یا همان پوند انگلستان در جدول با ارزش ترین پول های جهان در مقام پنجم قرار دارد و بعد از واحد پولی چهار کشور عربی است.

البته از زمانی که بریتانیا تصمیم به خارج شدن از اتحادیه اروپا را گرفت، این مسئله تاثیری منفی بر ارزش پوند گذاشت. پوند انگلیس به عنوان پرکاربردترین واحد پولی دنیا و همین طور قدیمی‌ترین ارز مستقل جهان به شمار می‌رود و اولین بار در سال 1489 در بریتانیای کبیر مورد استفاده قرار گرفت و در حال حاضر، از جمله با ارزش ترین پول های دنیا است. هم اکنون، هر پوند انگلیس برابر با 1.26 دلار آمریکا است.

4. دینار اردن

لیست با ارزش ترین پول های جهان

 • هر 1 دینار اردن = 1.41 دلار آمریکا

دینار اردن به عنوان واحد پول رسمی کشور اردن شناخته می‌شود که کشوری در کرانه رود اردن است. این واحد پولی که در سال 1949 معرفی شد، جایگزین پوند فلسطینی شد و در 20 سال گذشته، دارای ارزشی بالاتر از دلار آمریکا بوده است. این مسئله کمک زیادی به تبدیل شدن این واحد پولی به یکی از با ارزش ترین پول های دنیا کرده است.

اما علی‌رغم این ارزش و وضعیت، دینار اردن تنها در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و در هیچ جای دیگر دنیا به کار نمی‌رود. هر دینار اردن برابر با 2.60 دلار آمریکا ارزش دارد.

3. ریال عمان

با ارزش ترين پول هاي دنيا

 • هر 1 ریال عمان = 2.60 دلار آمریکا

ریال عمان سومین واحد پولی قدرتمند در لیست با ارزش ترین پول های جهان به شمار می‌رود. این واحد پولی عربی اولین بار در سال 1973 معرفی شد و به دلیل موفقیت کشورهای تامین‌کننده نفت دنیا، توانسته ارزش بسیار زیادی پیدا کرده و ارزش آن از دلار آمریکا بیشتر شده است.

این واحد پول به عنوان ارز رایج کشور پادشاهی عمان شناخته می‌شود و سومین ارز قدرتمند دنیا است. قدرت خرید این واحد پولی بسیار بالا است و در نتیجه، دولت این کشور مجبور است که اسکناس‌های رسمی 1/4 و 1/2 ریالی منتشر و عرضه کند. تا انتهای سال 2019، هر ریال عمان برابر با 2.60 دلار آمریکا ارزش داشته است.

2. دینار بحرین

با ارزش ترین پول جهان

 • هر 1 دینار بحرین = 2.66 دلار آمریکا

دینار بحرین در مقام دوم جدول با ارزش ترین پول های جهان قرار دارد و واحد پول رسمی کشور بحرین است که به صورت رسمی در سال 1965 معرفی گردیده است.

بحرین جزیره‌ای در خلیج فارس است که جمعیتی حدود یک میلیون نفر دارد و بسیاری از مهاجرین این کشور هندی هستند و در نتیجه، معاملات دینار بحرین به روپیه هندوستان و برعکس در این کشور بسیار رایج است. ثروت اصلی این کشور از صادرات نفت به دست می‌آید. همچون دینار اردن، دینار بحرین نیز تنها در این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و ارزشی بالاتر از دلار آمریکا دارد. در حال حاضر، هر دینار بحرین برابر با 2.65 دلار آمریکا است.

1. دینار کویت

با ارزش ترين پول هاي دنيا

 • هر 1 دینار کویت = 3.27 دلار آمریکا

دینار کویت با ارزش ترین پول جهان به شمار می‌رود و نسبت به دلار آمریکا، بالاترین میزان ارزش را دارد. کویت که از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس به شمار می‌رود و بین عربستان سعودی و عراق قرار دارد، بیشتر درآمد خود را از صادرات نفت به دست می‌آورد.

این واحد پول برای اولین بار در سال 1961 و به دنبال استقلال از بریتانیا منتشر شد و از آن زمان به عنوان یکی از با ارزش ترین پول های دنیا شناخته می‌شود. در طول سالیان گذشته، دینار کویت در مقایسه با ارزهای کشورهای دیگر ارزش بالاتری را به ثبت رسانده است. در آخرین آمارها، هر دینار کویت برابر با 3.27 دلار آمریکا داد و ستد می‌شود.

بی ارزش ترین پول های دنیا

ارزهایی که تاکنون از آنها یاد کردیم، با ارزش ترین پول های دنیا بودند که همواره در داد و ستدهای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند و اعتبار زیادی دارند. اما بی ارزش ترین پول های دنیا چه ارزهایی هستند؟ در رتبه بندی ارزش پول کشورها که در این مطلب برای شما فراهم کرده‌ایم، قصد داریم که به کشورهایی نیز اشاره کنیم که بی ارزش ترین پول های دنیا را دارند و در واقع در لیست بی ارزش ترین پول های دنیا قرار می‌گیرند. تهیه فهرست بی ارزش ترین پول های دنیا با توجه به این واقعیت که وضعیت اقتصادی به سرعت در این کشورها در حال تغییر است، کار بسیار سختی به نظر می‌رسد.

بی ارزش ترین پول های دنیا -weakest-currencies

البته، شناسایی ارزهایی که کمترین ارزش را در مقایسه با دلار دارند، امکان‌پذیر است. در نتیجه، در اینجا به معرفی ده مورد از ارزهای کشورها می‌پردازیم که کمترین ارزش را در برابر با دلار دارند. لازم به ذکر است که این آمار در تاریخ 15 نوامبر 2020  به دست آمده است.

10. ریل کامبوج

بی ارزش ترین پول های دنیا

 • هر 1 دلار آمریکا = 4,098 ریل کامبوج

ریل واحد پول رسمی کشور پادشاهی کامبوج در جنوب شرق آسیا است. این واحد پول در سال 1995 منتشر و جایگزین پیاستر هندوچین شد. در اصل ریل از نرخ پایین ارز برخوردار بود و در میان افراد محلی که ترجیح می‌دادند از ارزهای خارجی استفاده کنند، چندان مرسوم نبود. در حال حاضر، بسیاری از مردم کامبوج ترجیح می‌دهند در مبادلات خود از دلار آمریکا استفاده کنند که همین امر باعث کاهش بیشتر ارزش پول این کشور می‌شود. هم اکنون هر دلار آمریکا برابر با 4،098 ریل کامبوج است.

9. گوارانی پاراگوئه

بی ارزش ترین پول دنیا

 • هر 1 دلار آمریکا = 6,965 گورانی پاراگوئه

پاراگوئه دومین کشور آمریکای جنوبی از نظر میزان فقر است. این کشور با مشکلات اقتصادی بسیار زیاد، از قبیل تورم بالا، فساد، کیفیت آموزشی پایین، تعداد افراد فقیر زیاد و نرخ بیکاری بالا دست و پنجه نرم می‌کند. صادرات پاراگوئه شامل پنبه و سویا است، اما این موارد به سختی کفاف هزینه‌های ناشی از واردات این کشور را می‌دهد. در حال حاضر، هر دلار آمریکا برابر با 6،965 گوارانی پاراگوئه است.

8. کیپ لائوس

بی ارزش ترین پول دنیا

 • هر 1 دلار آمریکا = 9,113 کیپ لائوس

کیپ لائوس تنها ارز موجود در این فهرست است که ارزش آن کم نشده، بلکه با نرخ پایین ارزش منتشر شده است. علاوه بر این‌ها، از سال 1952 و انتشار پول این کشور، مدام ارزش آن افزایش یافته است. در حال حاضر، هر دلار آمریکا برابر با 9،113 کیپ لائوس است.

7. فرانک گینه

لیست بی ارزش ترین پول دنیا

 • هر 1 دلار آمریکا = 9,661 فرانگ گینه 

نرخ بالای تورم، افزایش فقر و رشد تعداد تبهکاران در کشور گینه، باعث کاهش بسیار زیاد ارزش پول این کشور شده و این کشور آفریقایی را در زمره کشورهای دارای بالاترین میزان سقوط ارزش پول قرار داده است. با توجه به ذخایر طبیعی این کشور، نظیر طلا، الماس و آلومینیوم، انتظار می‌رود که پول این کشور از جمله قدرتمندترین واحدهای پولی دنیا باشد؛ اما این طور نیست. در حال حاضر، هر دلار آمریکا برابر با 9،661 فرانک گینه است.

6. لئون سیرالئون

بی ارزش ترین پول های دنیا -weakest-currencies

 • هر 1 دلار آمریکا = 9,889 لئون سیرالئون

سیرالئون یکی از فقیرترین کشورهای آفریقایی است که آزمایشات بسیاری را در حوزه اقتصادی از سرگذرانده و همین آزمایشات باعث بی ارزش شدن پول این کشور شده است. اخیرا نیز ویروس کشنده ابولا مشکلات بسیار زیاد دیگری را نیز به این کشور تحمیل کرده است. در حال حاضر، هر دلار آمریکا برابر با 9،889 لئون سیرالئون است.

5. سام ازبکستان

بی ارزش ترین پول دنیا

 • هر 1 دلار آمریکا = 10,266 سام ازبکستان

واحد پولی جدید سام ازبکستان از تاریخ اول ژوئیه 1994 جایگزین واحد قبلی شد و بر این اساس، هر یک سام جدید برابر با 1000 سام قدیمی بود. همچنین در نتیجه آزادسازی سیاست پولی کشور که از 5 سپتامبر 2017 صورت گرفته، در حال حاضر هر دلار آمریکا برابر با 10،266 سام ازبکستان است. در نتیجه، این ارز را می‌توان یکی از بی ارزش ترین پول های جهان به شمار آورد.

4. روپیه اندونزی

بی ارزش ترین پول های دنیا

 • هر 1 دلار آمریکا = 14,587 روپیه اندونزی

به دلیل ارزش پایین اسکناس‌های قدیمی اندونزی، دولت این کشور از 5 سپتامبر 2016، اسکناس‌‎های جدیدی را منتشر کرده که از یک تا 100 هزار روپیه اندونزی هستند. اندونزی دارای اقتصادی باثبات است و از جمله کشورهای توسعه‌یافته در جنوب شرق آسیا به شمار می‌رود. اما واحد پول این کشور، ارزش بسیار پایینی دارد. مسئولین دولتی این کشور تمهیداتی را برای قدرتمندتر کردن واحد پول این کشور به کار بسته‌اند، اما اقدامات آن‌ها تاکنون اثری نداشته است. در حال حاضر، هر دلار آمریکا برابر با 14،587 روپیه اندونزی است.

3. دانگ ویتنام

لیست بی ارزش ترین پول دنیا

 • هر 1 دلار آمریکا = 23,170 دانگ ویتنام

دانگ ویتنام از جمله واحدهای پولی دنیا است که در رتبه بندی ارزش پول کشورها در مقام سوم بی ارزش ترین پول های دنیا قرار دارد. ویتنام هنوز هم در دوران سخت ناشی از ایجاد اقتصاد متمرکز قرار دارد و در نتیجه، واحد پول این کشور در حال حاضر بسیار ارزش پایینی دارد و در فهرست بی ارزش ترین پول جهان قرار می‌گیرد. البته کارشناسان اعتقاد دارند که دولت ویتنام در مسیر درستی حرکت می‌کند و به زودی وضعیت اقتصادی این کشور درست شده و می‌‎تواند به همسایه‌های آسیایی دیگر خود برسد. در حال حاضر، هر دلار آمریکا برابر با 23،170 دانگ ویتنام است.

2. ریال ایران

بی ارزش ترین پول های دنیا -weakest-currencies

 • هر 1 دلار آمریکا = 255,500 ریال ایران

در حال حاضر، بی ارزش ترین پول دنیا پس از بولیوار ونزوئلا ریال ایران است. ایرانی‌ها برای سهولت محاسبات از واژه تومان به جای ریال استفاده می‌کنند و هر تومان برابر با 10 ریال است. جنگ ایران و عراق، تنش‌ها میان ایران و اسرائیل و همین طور مناقشات هسته‌‎ای میان ایران و قدرت‌های دنیا باعث مشکلات بسیاری برای ایران شده و در نهایت، قدرت‌های دنیا تحریم‌هایی را بر علیه کشور ما وضع کرده‌اند. این تحریم‌ها شامل محدودیت در دسترسی به بازارهای جهانی می‌شود و همین مسئله باعث مشکلات فراوان اقتصادی در اینجا شده است. ایران به عنوان کشوری که درآمد اصلی خود را از صادرات نفت به دست می‌آورد، در فروش این محصول خود دچار تحریم شده و همین مسئله، مشکلات کسری بودجه فراوانی را نصیب دولت کرده است.

تمامی این موارد، باعث شده که ریال ایران، در جدول ارزش پول کشورها به عنوان بی ارزش ترین پول دنیا شناخته شود. در سال 2016، آمریکا و اتحادیه اروپا برخی از تحریم‌ها بر علیه ایران را رفع کردند که این مسئله وضعیت اقتصادی کشور را بهتر کرد و باعث ثبات در وضعیت پول کشور شد، اما در سال 2018، آمریکا دوباره تحریم‌هایی را بر علیه کشور وضع کرد.

1. بولیوار ونزوئلا

بی ارزش ترین پول دنیا

 • هر 1 دلار آمریکا = 484,149 بولیوار ونزوئلا

ونزوئلا دارای بالاترین میزان نرخ تورم در دنیا است. دلیل اصلی قرارگیری پول ونزوئلا در این فهرست و در دسته کم ارزش ترین پول کشورها، تورم بسیار بالای این کشور است که در حدود 830 هزار درصد است و علی‌رغم تمامی تلاش‌ها، هر روز هم در حال افزایش است.

تا پیش از تغییر واحد پولی این کشور، هر یک دلار آمریکا برابر با 248،487 بولیوار ونزوئلا بود. اسکانس‌های بانکی جدید در این کشور منتشر شدند و هر واحد جدید این کشور برابر با 100،000 واحد پولی قدیمی این کشور است. نوعی ارز مجازی نیز به نام پترو (Petro) در این کشور ایجاد شده تا با دلار آمریکا مبارزه شود، اما این مسئله تنها به افزایش سرسام‌آور تورم منجر شده است.

 

در این مقاله در ابتدا فهرستی از با ارزش ترین پول های دنیا را برای شما معرفی کردیم و بعد از آن نگاهی به بی ارزش ترین پول های جهان داشتیم. نظر شما درباره این کشورها و ارزش پولشان چیست؟ به نظر شما دلیل موفقیت کشورهای عربی مانند کویت و بحرین و کشورهای غربی مانند انگلستان چیست؟ نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران27 دیدگاه
امیر محمد
.
10 بهمن 1398، 23:10
پاسخ
0
0
عالی بود
امیر حیدری باطنی
.
12 بهمن 1398، 11:34
پاسخ
0
0
@امیر محمد
ممنون از همراهی شما...
محمد
.
28 فروردین 1399، 04:00
پاسخ
0
8
@امیر محمد
چرا موقع شاه ریال ایران ارزش داشت حرف راستم میگیم میگن فلانی سیاسی میگه پول خودمونو میدن لبنان غزه
سیداحمد
.
12 بهمن 1398، 09:49
پاسخ
0
1
برای اینکه ارزش پول ایران بره بالا فقط صلح و دوستی با غرب(اروپا و آمریکا) می‌باشد...خطاب به مسوولین کشور است که فقط داریم کلاه سرخودمان می‌ذاریم و در آخرت باید جوابگو باشید.بااین دشمنی با غرب فقط ۱۵درصد کشور دارند زندگی میکنندو۸۵درصد دیگه فقط زنده هستند مثل بوته علف در باد....
امیر حیدری باطنی
.
12 بهمن 1398، 11:35
پاسخ
0
0
@سیداحمد
البته که نظر شما کاملا متینه. مسئولین کشور باید واقعا برای ارزش پول کشور فکری بکنند. ممنون از همراهی شما.
محمد
.
08 اردیبهشت 1399، 00:24
پاسخ
0
1
@سیداحمد
بنظرم دوران روحانی کاملا این تحلیل شما رو باطل میکنه باید قضیه رو در جای دیگری جستجو کرد.
محمد
.
08 اردیبهشت 1399، 00:24
پاسخ
1
0
@سیداحمد
بنظرم دوران روحانی کاملا این تحلیل شما رو باطل میکنه باید قضیه رو در جای دیگری جستجو کرد.
محمدرضا
.
20 تیر 1399، 18:11
پاسخ
7
1
@سیداحمد
جالبه یه چنتا *** اومدن نظر هم میدن.شما کدومتون سیاست بلدین که حرف هم میزنین.کدوم از این کشورها که پولشون ارزش بالایی داره اینقدر تحریمن؟؟وقتی حرف از تحریم میزنیم شما فک نکن فقط نمیزارن چیز صادر کنیم.نه *** جان تحریمی که اونا برا ما گزاشتن اینه که اگه ما رو کشورای خارحی ببینن حق کشتن مارو دارن بدون اینکه انگار جرمی مرتکب شدن.یکم اون مغز بی صاحابو تکون بده کار بکش تا راه بیفته.۳۰ میلیون *** وقتی رای میدن به اقای روحانی دیگه ما باید چی بگیم.هیچ کدومتون الان اصلا نمیدونید چرا ارزش پولمون اومده پایین بعد نظر هم میدین.یه نفر الان بگه ببینم چرا پول ما ارزشش اومده پایین.هیچ کدوم نمیدونیم و حرف میزنید.نقدینگی کشور ما وقتی دولت دست اقای روحانی بود ۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰بوده که میشه ۳۰میلیون میلیون میلیارد.اقای رو حانی تمام این پول ها رو گزاشته توی بانک مرکزی و با سود این پول کشور رو اداره میکنه.سود این پول هم خیلی خیلی زیاده فک نکنید کمه.حالا ممکنه بعضی ها بگن چی میشه این کارو کنه.وقتی پول راکد باشه و سمت تولید نره ارزش پول میاد پایین.یکی میگه زمان شاه چرا پول ایران خوب بوده و ال و بل.اره خوب بوده پول ولی یکم عقلو کار بنداز وضع کشور هم نگاه کن اون زمان.هیچ کاری نمیشده برا روستایی ها ۵ درصد مردم فقط برق داشتن ۱درصد جمعیت شهرها میتونستن برن دانشگاه حالا اینا رو هم در نظر بگیرین بعد نظر بدین.یکی میگفت باید دوستی کنیم با امریکا.باشه اقا من دوستی میکنم ولی تو تضمین میدی سرنوشتمون مثل عراق نشه؟عراقی که تا وقتی نفت داشت امریکا باهاش خوب بود وقتی نفتش تموم شد امریکا زدش کنار و عراق بدبخت شد؟یکم فکر لطفا
م
.
23 آبان 1399، 12:30
پاسخ
0
5
@محمدرضا
عراق نفتش تموم شد؟؟؟ عراق بیشترین نفت دنیا رو داره. بهتره دو خط کتاب بخونی بعد بیایی نطق کنی زمان شاه هم اکثر کشور ها سطح رفاع الانو نداشتن. و تمام کشور ها در حال توسعه بودن ولو که حکومت قبلیشون ،مثل حکومت مخرب قاجار بوده تو هم تضمین میدی که یه اصول گرا بیاد و کشورو اباد کنه؟ ۴۱ سال اصلاح طلب و اصول گرا همشون فساد کردن پس مشکل از یه جا دیگس
سحر
.
18 بهمن 1398، 13:20
پاسخ
1
4
خدا خودش یه روزی این عراق ولبنان و فلسطین و یمن باخاک یکسان کنه *** که هرچی میکشیم باوجود **** هموناست.هموطن هاشون اینجا مارو به این روز انداختن
رضا
.
04 اسفند 1398، 14:13
پاسخ
1
1
@سحر
مگه زمان شاه اين كشور ها وجود نداشتند؟چرا زمان شاه پول كشور ما انقدر ارزش داشت ؟
علیرضا
.
02 فروردین 1399، 14:43
پاسخ
0
0
@سحر
ما باید خودمون رو درست کنیم با نابود شدن اون کشورا مشکل ما حل نمیشه میرم سراغ بوسنی و برمه و چچن و غیره.
مهدی
.
26 فروردین 1399، 23:21
پاسخ
0
1
@سحر
واقعا چرا فکر می‌کنید بقیه کشورا باعث بی ارزش شدن پول ایرانه الان قیمت پراید ۷۰ میلیون شده خودمون ب خودمون رحم نمی‌کنیم تقصیر بقیه کشورا نیست
آمر
.
14 دی 1399، 13:01
پاسخ
0
0
@مهدی
خر تقصیر این دولت هستش که پول بی ارزش کرده ***
.
30 بهمن 1399، 12:27
پاسخ
0
0
@رضا
عزیزم یه ذره اگه تاریخ بخونی می‌بینی که اون موقع اکثر این کشورا مستعمره انگلیس بودن، نه عربستان به یمن کاری داشت، نه داعشی وایه عراق و سوریه بود، نه اسراییل و فلسطین انقد با هم مسکل داشتن
رضا
.
18 اسفند 1398، 10:03
پاسخ
0
4
ماازکشورویتنام یاژاپن کمتریم چگونه آنها بعدازجنگ باکمترین معادن ومنابع زیرزمینی وضعیت اقتصادی آنهاروز به روزبهترمی شود؟جواب روشن است افرادتحصیل کرده بامدارک واقعی وباسوادومدیران لایق مناصب رابرعهده دارند
مجتبی
.
09 اردیبهشت 1399، 06:09
پاسخ
4
1
@رضا
ژاپنی ها برای پیشرفت شان و رابطه با آمریکا حتی ناموسشان را هم فروختند. شما چطور
بهرا۶
.
17 اردیبهشت 1399، 17:45
پاسخ
0
2
@رضا
کاربری نوشته کشور ژاپن برای پیشرفت اقتصادی حاضر شدن ناموسشون را تقدیم آمریکا کنند !!!؟ این ابلهانه ترین فکری است که این زالو صفتان توی فکر مردم انداختن . مسئولین بی سواد باید برای ناکارآمدی مدیریت خود همچین استدلال احمقانه ای را ترویج کنند . آیا تمام کشورها برای پیشرفت اقتصادی یک همچین حرکتی کردند ؟ هموطن باید قبول کنیم که دلار آمریکا واحد پول جهانی است .و اگر از اقتصاد آزاد تبعیت نکنیم همین آش و همین کاسه است.
ملیحه
.
27 اردیبهشت 1399، 23:32
پاسخ
0
3
@رضا
برادرمن ما 80درصدمون دزده چ پیشرفتی؟؟
علیرضا
.
02 فروردین 1399، 14:39
پاسخ
0
2
جالبه اگه تمام مردم استان ایلام هر کدوم یه ریال (واحد پول ایران همیشه فارس) رو ببرن میتونن یک دینار کویت رو بخرن ... *** این مسئولین ***.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 56 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 14.8 میلیون دلار
  The Marksman
  اکران: 15 ژانویه 2021
 • 12.6 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 7 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 5.9 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 3.8 میلیون دلار
  Boogie
  اکران: 05 مارس 2021
 • 2.1 میلیون دلار
  Nomadland
  اکران: 19 فوریه 2021
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 10 اردیبهشت 1400
 • 10 اردیبهشت 1400
  New Pokemon Snap
 • 17 اردیبهشت 1400
  Resident Evil 8: Village
  پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5