بهترین بازی های بتل رویال برای کامپیوتر، کنسول، اندروید و iOS

بهترین بازی های بتل رویال برای کامپیوتر، کنسول، اندروید و iOS
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله مهمترین ژانرها در رابطه با بازی‌های ویدیویی، ژانر بتل رویال است که در سال‌های اخیر طرفداران بی‌شماری پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم بهترین بازی های بتل رویال را با همدیگر بررسی کنیم. با ما باشید.

یک بازی بتل رویال را می‌توان چنین تعریف کرد: تجربه‌ای آنلاین و چندنفره که مکانیزم‌های بقا، اکتشاف و تجهیز با ابزارآلات گوناگون را با گیم‌پلی آخرین بازمانده (Last-man-standing) ترکیب می‌کند. در بازی های بتل رویال عموما ده‌ها و بعضا صدها بازیکن وجود دارند. این بازیکنان در آغاز معمولا با حداقل تجهیزات در یک منطقه قرار می‌گیرند و باید برای بقا در برابر دیگر افراد تلاش کنند. نام این ژانر که هم‌اکنون از محبوب‌ترین ژانرها در بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود از فیلم ژاپنی با همین نام که در سال 2000 منتشر شده گرفته شده است. در مقاله‌ای که پیش رو دارید قصد داریم تعدادی از بهترین بازی های بتل رویال را برای شما معرفی کنیم. همراه پلازامگ بمانید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بهترین بازی های بتل رویال برای کامپیوتر و کنسول

در این بخش نمونه‌های شاخص بازی های بتل رویال را برای کامپیوتر و کنسول بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

بازی Call of Duty: Warzone

بتل رویال / بازی های بتل رویال

اولین عنوانی که در فهرست بهترین بازی های بتل رویال قصد داریم برای شما معرفی کنیم، بازی Call of Duty: Warzone است. این بازی با همکاری مشترک کمپانی‌های Infinity Ward و Raven Software ساخته شده و کمپانی Activision وظیفه انتشار آن را برعهده گرفته است. بازی Call of Duty: Warzone از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، PS4 و Xbox One در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. همچنین لازم است یادآور شویم که این بازی به شکل رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است.

در بخش چندنفره آنلاین بازی Call of Duty: Warzone حداکثر 150 نفر می‌توانند با همدیگر به مبارزه بپردازند. این نبرد بزرگ در شهر خیالی وردانسک (Verdansk) روی می‌دهد و همچنین قابلیت بازی بین پلتفرمی (Cross-platform play) نیز از طرف سازندگان برای علاقمندان ارائه شده است.

بازی بتل رویال Fortnite

بهترین بازی های بتل رویال

دومین عنوانی که قصد داریم در فهرست بهترین بازی های بتل رویال برایتان معرفی کنیم، بازی محبوب و پرطرفدار Fortnite است که توسط استودیو Epic Games و برای پلتفرم‌های کامپیوتر، PS4، نینتندو سوییچ، ایکس باکس‌وان و همچنین iOS و اندروید منتشر شده است. جا دارد اشاره کنیم که سه نسخه مختلف از بازی Fortnite وجود دارد که یکی از آن‌ها با نام Fortnite Battle Royale به حالت بتل رویال اختصاص یافته است. بیش از 125 میلیون نفر تاکنون بازی Fortnite بتل رویال را امتحان کرده‌اند و این بازی برای سازندگان خود به شکل ماهانه میلیون‌ها دلار درآمد دارد.

بازی Apex Legends

دانلود بازی های بتل رویال برای کامپیوتر / بازی های بتل رویال برای pc

سومین بازی در فهرست بهترین بازی های بتل رویال Apex Legends نام دارد. این بازی توسط استودیو Respawn Entertainment ساخته شده و کمپانی الکترونیک آرتز آن را به انتشار عمومی رسانده است. در بازی Apex Legends سه جوخه با حداکثر ظرفیت 20 نفر در یک جزیره فرود می‌آیند تا اعضای آن‌ها به دنبال اسلحه‌ها و مهمات رفته و به جنگ با دشمنان خود بروند. آخرین تیمی که زنده بماند یک دور از بازی را خواهد برد.

جا دارد اشاره کنیم که وقایع بازی Apex Legends در همان دنیایی به وقوع می‌پیوندد که عناوین دیگر شرکت Respawn همانند Titanfall و Titanfall 2 در آن‌ها رخ می‌دهند. بازی بتل رویال Apex Legends سبب بازخورد مثبت منتقدین شده و از منظرهای گوناگون همانند گیم پلی، سیستم پیشرفت (Progression) و ترکیب المان‌های ژانرهای مختلف ستوده شده است.

بازی بتل رویال PUBG

بازی های سبک بتل رویال / بهترین بازی های بتل رویال pc

عنوان چهارم فهرست بهترین بازی های بتل رویال بازی PUBG محسوب می‌شود. این نام که مخفف اصطلاح PlayerUknown’s Battlegrounds است توسط استودیویی با همین نام به اسم PUBG Corporation ساخته شده و به انتشار عمومی رسیده است. نکته جالب در رابطه با بازی بتل رویال PUBG آن است که شاکله کلی بازی بر اساس حالت‌هایی بنا شده است که توسط فردی به نام Brendan PlayerUnkown Greene برای بازی‌های مختلف ساخته شده است. همچنین یکی دیگر از منابع الهام ساخت بازی، فیلم ژاپنی Battle Royale است که در سال 2000 منتشر شده است.

در بازی بتل رویال PUBG حداکثر صد نفر به یک جزیره فرستاده شده و به دنبال اسلحه‌ها و مهمات برای از بین بردن همدیگر می‌گردند و در عین حال باید برای بقا نیز تلاش کنند. آخرین فرد یا تیمی که در این جزیره زنده بماند پیروز میدان خواهد بود. بازی PUBG به ویژه به دلیل دامنه مخاطبان گسترده خود و قابل بازی بودن برای اکثر طرفداران حالت بتل رویال چه مبتدی و چه حرفه‌ای از سوی منتقدین ستوده شده است.

بازی Counter-Strike: Global Offensive

بتل رویال / بازی های بتل رویال

به عنوان پنجمین بازی فهرست بهترین بازی های بتل رویال بازی Counter-Strike: Global Offensive را در نظر داریم برای شما معرفی کنیم. این بازی توسط کمپانی ولو (Valve) و Hidden Path Entertainment ساخته شده و خود کمپانی Valve وظیفه انتشار آن را برعهده گرفته است. بازی CS: Go چهارمین نسخه از سری بازی‌های Counter-Strike محسوب می‌شود و از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، Xbox 360 و PS3 در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

جا دارد اشاره کنیم که دلیل نام بردن از بازی CS: Go در فهرست امروزمان حالتی پرطرفدار به نام Danger Zone درون این بازی است که تمام ویژگی‌های یک حالت بتل رویال را در خود دارد. بازی CS: Go به خاطر گیم‌پلی خود و همچنین وفاداری به نسخه‌های پیشین از سوی منتقدین و مخاطبان مورد استقبال قرار گرفته است.

بازی Super Animal Royale

بهترین بازی های بتل رویال

عنوان ششم فهرست بهترین بازی های بتل رویال Super Animal Royale نام دارد. بازی Super Animal Royale توسط کمپانی Pixile Studios ساخته شده و هنوز به انتشار عمومی نرسیده و در دسترسی محدود اولیه قرار دارد. این بازی که در طبقه‌بندی بازی‌های مستقل (Indie) نیز قرار می‌گیرد از طریق پلتفرم کامپیوتر و سیستم عامل‌های ویندوز و macOS در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

در بازی Super Animal Royale مسابقات 64 نفره با حضور حیوانات مختلف برگزار می‌شود که هر یک از آن‌ها می‌توانند با استفاده از اسلحه‌های گوناگون و از زاویه بالاسر (Overhead) و به شکل دوبعدی به مقابله با دشمنان خود بپردازند. این بازی با استفاده از موتور گرافیکی Unity ساخته شده است و از موارد قابل توجه آن می‌توان به طراحی هنری و بصری آن اشاره کرد.

بازی Ghost Recon Wildlands

بتل رویال / بازی های بتل رویال

به عنوان بازی هفتم فهرست بهترین بازی های بتل رویال بازی Ghost Recon Wildlands را برای معرفی به شما انتخاب کرده‌ایم. این بازی توسط استودیو یوبی‌سافت پاریس (Ubisoft) ساخته شده است. بازی Wildlands از طریق پلتفرم‌های کامپیوتر، PS4 و Xbox One در اختیار علاقمندان قرار گرفته است و دهمین نسخه از سری بازی‌های Tom Clancy’s Ghost Recon محسوب می‌شود. همچنین این بازی اولین عنوان از Ghost Recon است که در آن با یک محیط دنیای باز روبه‌رو هستیم.

در بازی Ghost Recon Wildlands حالتی به نام Mercenaries وجود دارد که در واقع یک حالت مجزا بتل رویال محسوب می‌شود و در آن هر کدام از بازیکن‌ها باید برای دسترسی به اسلحه‌ها و فعال کردن فرستنده‌های رادیویی جهت یافتن هلیکوپتر تخلیه تلاش کنند. بازیکنی که بتواند قبل از همه به این هلیکوپتر دسترسی پیدا کند پیروز میدان خواهد بود.

بازی بتل رویال Battlerite

بازی های سبک بتل رویال / بهترین بازی های بتل رویال pc

هشتمین بازی بتل رویالی که در فهرست بهترین بازی های بتل رویال قصد داریم برای شما معرفی کنیم، Battlerite نام دارد. بازی Battlerite یک بازی تیمی در سبک Multiplayer Online Battle Arena است که یک حالت بتل رویال جداگانه نیز به نام Battlerite Royale در آن وجود دارد. این بازی توسط کمپانی Stunlock Studios ساخته و به انتشار عمومی رسیده است و در ساخت آن از موتور گرافیکی Unity بهره گرفته شده است.

در بازی Battlerite که به شکل تیمی دنبال می‌شود، دو الی سه بازیکن در مقابل هم قرار گرفته و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. همچنین در این بازی بسیاری از قواعد عناوین سبک MOBA زیر پا گذاشته شده و از رویکردهای جدید استفاده شده است.

بازی بتل رویال Mordhau

بتل رویال / بازی های بتل رویال

آخرین جایگاه فهرست این قسمت از مقاله‌مان را به معرفی بازی بتل رویال Mordhau اختصاص داده‌ایم. این بازی توسط استودیو بازی‌سازی مستقلی به نام Triternion ساخته شده است و از جمله تاکیدهایی که سازندگان در مبحث طراحی گیم‌پلی انجام داده‌اند، می‌توان به مقوله‌های رقابت و شخصی‌سازی و اهمیت آن‌ها اشاره کرد. سیستم مبارزه بازی بتل رویال Mordhau بیشتر بر پایه مبارزات دستی بنا شده است. البته از اسلحه‌های دوربرد، مبارزه در حال سوارکاری و موارد دیگر نیز در این بازی استفاده شده است.

بازی بتل رویال Mordhau به ویژه به علت گیم‌پلی، سیستم مبارزه و جلوه‌های بصری خود از سوی منتقدین ستوده شده و نظر مثبت مخاطبان را نیز جلب کرده است.

بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید و iOS

در این قسمت قصد داریم تعدادی از بهترین و باکیفیت‌ترین بازی های بتل رویال را برای پلتفرم‌های iOS و اندروید با همدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

بازی PUBG Mobile

بهترین بازی های بتل رویال موبایل/ بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید

اولین عضو فهرست بازی های بتل رویال اندروید و iOS، نسخه موبایل بازی محبوب PUBG با عنوان PUBG Mobile است که توسط کمپانی Tencent Games و با همکاری سازندگان اصلی بازی (PUBG Corporation) ساخته و روانه بازار شده است. در بازی PUBG Mobile تمامی ویژگی‌هایی را که در نسخه اصلی شاهدشان هستیم را می‌توانیم مشاهده کنیم؛ با این تفاوت که این نسخه برای گوشی‌های هوشمند بهینه‌سازی شده است.

دانلود بازی PUBG Mobile برای اندروید و iOS

بازی بتل رویال Fortnite

بهترین بازی های بتل رویال موبایل/ بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید

به عنوان دومین عضو فهرست بهترین بازی های بتل رویال اندروید و iOS، نسخه موبایلی بازی Fortnite را قرار داده‌ایم. این بازی که هم برای پلتفرم اندروید و هم برای پلتفرم iOS و همچنین نینتندو سویچ قابل دسترس است، تمامی ویژگی‌های نسخه اصلی فورتنایت را حفظ کرده و می‌توان گفت سازندگان به خوبی از عهده انتقال تجربه فورتنایت از کامپیوتر و کنسول به گوشی‌های هوشمند برآمده‌اند.

دانلود بازی Fortnite برای اندروید و iOS

بازی بتل رویال Call of Duty Mobile

بهترین بازی های بتل رویال موبایل/ بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید

به عنوان سومین عضو فهرست بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید و iOS، بازی Call of Duty Mobile را قرار داده‌ایم. این بازی توسط استودیو بازی‌سازی TiMi Studios ساخته شده و کمپانی اکتیویژن (Activision) آن را به انتشار عمومی رسانده است. بازی Call of Duty Mobile در ماه اول انتشار خود بیش از 148 میلیون بار دانلود شد و حدود 54 میلیون دلار برای سازندگان خود سود مالی بدست آورد و همچنین موفق به کسب عنوان عظیم‌ترین بازی موبایل تاریخ شد.

دانلود بازی Call of Duty Mobile برای اندروید و iOS

بازی Battlelands Royale

بهترین بازی های بتل رویال موبایل/ بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید

چهارمین عضو فهرست بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید و iOS، بازی Battlelands Royale محسوب می‌شود. این بازی که گیم پلی آن از قوانین کلاسیک بتل رویال پیروی می‌کند، یک شوتر با ریتم سریع محسوب می‌شود که کمپانی Futureplay Games آن را ساخته و به انتشار عمومی رسانده است.

دانلود بازی Battlelands Royale برای اندروید و iOS

بازی Brawl Stars

بهترین بازی های بتل رویال موبایل/ بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید

به عنوان عضو پنجم فهرست بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید و iOS، قصد داریم بازی Brawl Stars را برای شما معرفی کنیم. بازی بتل رویال Brawl Stars توسط استودیو Supercell ساخته و منتشر شده و می‌توان گفت رویکرد سازندگان بازی نسبت به ژانر بتل رویال در مقایسه با رقبای خود لطافت بیشتری دارد. در بازی Brawl Stars یک حالت به نام Showdown وجود دارد که در آن 10 قهرمان در نبردی ساده و رنگارنگ به مصاف هم می‌روند.

دانلود بازی Brawl Stars برای اندروید و iOS

بازی بتل رویال Frostfall

بهترین بازی های بتل رویال موبایل/ بهترین بازی های بتل رویال برای اندروید

ششمین و آخرین عضو فهرست بهترین بازی های بتل رویال برای iOS و اندروید، Frostfall نام دارد. در این بازی برای گوشی‌های هوشمند از رویکرد نظامی‌وار معمول حالت بتل رویال کمی فاصله گرفته شده و لطافت فانتزی‌وار جای آن را گرفته است. در این بازی علاوه بر اسلحه‌های گوناگون، از عصاهای جادویی نیز می‌توانید بهره بگیرید.

دانلود بازی Frostfall برای اندروید و iOS

بتل رویال / بازی های بتل رویال

بهترین بازی های بتل رویال را هم برای پلتفرم کامپیوتر و کنسول‌های مختلف و هم برای پلتفرم‌های اندروید و iOS برای شما معرفی کردیم. امیدواریم اگر به ژانر بتل رویال علاقه‌مند هستید، از مقاله‌مان نهایت استفاده را برده و اطلاعات کافی را در رابطه با نمونه‌های خوب این زمینه به دست آورده باشید.

نظر شما در رابطه با بازی‌های معرفی شده در فهرست بالا چیست؟ نظرات خود را از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
همایون
.
01 تیر 1399، 22:44
پاسخ
4
1
داداش به نظرم این بازی ها در مقابل فری فایر هیچه یکم برو تحقیق کن بعد بیا واسمون از این جور چیزا بزار😐
فردین
.
05 شهریور 1399، 12:29
پاسخ
4
1
همرو گذاشتین یدونه فری فایری توش نبود واقعا که
سینا
.
30 شهریور 1399، 01:46
پاسخ
0
4
اینایی که همش میگن فقط فری فایر فقط فری فایر خو یکی نیس ب اینا بگه اقا گوشی شما از بازی های بتل فقط همین فری فایر رو ساپورت میکنه اخه گوشی با رام 1که پابجی و فورتنایت بالا نمیاره اصلا خودتون قضاوت کنین فری فایر حجمش500مگ هست پابجی حجمش 2گیگ خو معلومه اونی که حجمش بالاتره کیفیتشم بهتره
به تو چه...🤟
.
06 مهر 1399، 14:27
پاسخ
2
1
@سینا
چرت نگو فری فایرسذر با دانلود هاشو ۱.۵۰۰ مبشه
ناشناس
.
25 دی 1399، 13:17
پاسخ
0
1
@به تو چه...🤟
پابجی هم با دانلود هاش ۵ گیگ میشه
به تو چه...🤟
.
06 مهر 1399، 14:26
پاسخ
2
1
فری فایر از پابجی و بازیهای دیگه غیر از فورتنایت خیلی خیلی بهتره من همشون رو بازی کردم ولی فری فایر و فورتنایت یه چیز دیگه هستن میگم اگه فری فایر رو نصب کردین از اولش قضاوت نکنین اون اول نه کاراکتری دارین نه لباسی نه اسکینی بعدشم اینکه اولین بار همه بات هستن و فقط شما رو نگا میکنن پس لطفاً فری فایر رو اضافه کنید
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5