اختصاصی پلازامگ: نقد و بررسی بازی This War of Mine | این جنگ دوست داشتنی من

اختصاصی پلازامگ: نقد و بررسی بازی This War of Mine | این جنگ دوست داشتنی من
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی This War of Mine تجربه جدید از یک بازی جنگی واقع‌گرایانه را در اختیار شما می‌گذارد. با نقد و بررسی بازی جنگ من همراه پلازامگ باشید.

بازی This War of Mine عنوانی در سبک Survival یا بقا است که توسط 11 bit studios منتشر شده است. این بازی در تاریخ 14 نوامبر 2014 (23 آبان 1393) برای کامپیوتر، پلی استیشن 4، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ عرضه شد.

موضوع جنگ و پرداختن به مسائل پیرامون آن در تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی، بارها و بارها تکرار شده است؛ از بازی‌های شوتر اول شخص گرفته تا استراتژیک و تراژدی‌های تاریخی و نبردهای جنگی در زمان آینده. ولی شاید کمتر بازی را سراغ داشته باشیم که به تلخی‌های جنگ بپردازد. بازی جنگ من تجربه تلخی‌ها و مشقت‌های دوران جنگ را با سبک و سیاق جدید در اختیار شما خواهد گذاشت. با نقد و بررسی بازی This War of Mine همراه پلازامگ باشید.

تریلر بازی This War of Mine / تریلر بازی جنگ من

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 

تریلر بازی This War of Mine

در تریلر بازی This War of Mine به خوبی زوایای کلی این اثر فاخر به نمایش گذاشته است. در ادامه به تریلر بازی جنگ من نگاهی خواهیم انداخت.

 

آموزش بازی This War of Mine

شما برای به پایان رساندن بازی لازم است تا تمام استراتژی عملکرد خود را در تک‌تک مراحل بازی یا همان روزهای بازی به کار بگیرید. هر شخصیت در بازی سه وضعیت دارد: وضعیت جسمی، وضعیت روحی و وضعیت گرسنگی که هر کدام از این وضعیت‌ها شامل سطوح مختلفی است که وظیفه شما بالا نگه داشتن همه این وضعیت‌ها تا انتهای بازی است. قطعا راهنمای کامل بازی This War of Mine در این فضا نمی‌گنجد، ولی خلاصه‌ای از نکات آموزش بازی این جنگ من را در اختیارتان خواهیم گذاشت:

 

بخش شب

بخش اصلی تامین منابع و اقلام مورد نیاز پناهگاه در این بخش انجام می‌شود. شما می‌توانید با سر زدن به نقاط مختلف شهر منابع و وسایل مورد نیاز خود را تامین کنید. برای اینکار می‌توانید از تاکتیک سرقت مخفیانه، مبادله و هجوم بردن به لوکیشن‌های دور و اطراف استفاده کنید. فراموش نکنید که قبل از حرکت به سمت نقطه مورد نظر، موجودی داخل پناهگاه را چک کنید تا بتوانید آیتم‌های جمع‌آوری‌شده را مدیریت کنید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه بخش شب را آغاز کنید، از آمادگی نگهبانان پناهگاه خود مطمئن باشید و تمامی درب‌ها و پنجره‌های مخروب پناهگاه را تعمیر کنید.

آموزش بازی this war of mine

بخش روز

شما در این بخش باید وضعیت داخلی پناهگاه را مدیریت کنید. در ابتدا بهتر است ایستگاه‌های کاری را بسازید و با مراجعه به آنها مواد اولیه‌ای که در بخش شب جمع‌آوری کردید را به وسایل مورد نیاز تبدیل کنید. سپس حالت روحی و جسمی کاراکترها را بررسی کنید و آنها را مداوا کنید. افرادی را که در شب گذشته به نگهبانی پرداخته‌اند را در حالت استراحت قرار دهید. همچنین در این بخش می‌توانید با افرادی که به پناهگاه شما مراجعه می‌کنند نیز داد و ستد داشته باشید.

 

حفظ سلامت روحی و جسمی کاراکترها

خب تکلیف سلامتی جسمی کاراکترها که مشخص است. شما باید به میزان کافی دارو  و وسایل بانداژ برای افراد زخمی و بیمار فراهم کنید. اما بخش جالب ماجرا مربوط به سلامتی روحی آنها می‌شود. در نظر داشته باشید که تمامی رفتارها و تصمیمات شما و کاراکترها بر روحیه سایر افراد تاثیر دارد. اگر برای تامین مواد مورد نیاز خود دست به قتل همسایه‌ها بزنید و یا اگر منابع پناهگاه روبه اتمام باشد، روحیه افراد رفته‌رفته ضعیف خواهد شد. از آن طرف با کمک کردن به افراد پناهجو خواهید دید که روحیه افراد کم‌کم شاد خواهد شد. همچنین با ساخت وسایل سرگرمی مانند رادیو و پیگیری اخبار جنگ و یا ساخت گیتار و نواختن آن، می‌توانید روحیه افراد خانه را افزایش دهید.

 

آمادگی برای تغییرات آب‌ و هوایی و حالت خشونت شهر

رسیدن فصل سرما یکی از تغییرات خطرناک است که در طول بازی با آن مواجه خواهید شد. در اینجا دمای پناهگاه به شدت کاهش یافته و شما باید سوخت کافی جهت گرمایش و دارو برای معالجه سرماخوردگی افراد داشته باشید. کابوس بعدی شما مربوط به تغییر حالت خشونت شهر است. در این حالت باید حتما دو نفر از اعضای پناهگاه، شب‌ها برای محافظت از جان و اموالتان به نگهبانی مشغول باشند. در غیر این صورت پناهگاه شما مورد غارت قرار خواهد گرفت. بهتر است برای در امان ماندن از این کابوس، پناهجوهایی را که به پناهگاه شما مراجعه می‌کنند را با آغوش باز بپذیرید!

نقد و بررسی بازی جنگ من

امید، کلید موفقیت بازی

در بالا گفتیم که سلامت روحی کاراکترها اهمیت ویژه‌ای دارد. همیشه گفته‌اند که حفظ روحیه و امیدواری بهترین سلاح در جنگ است. سلامت روحی کاراکترها قرار نیست فقط با تجهیزات و مواد مصرفی افزایش پیدا کند. دلداری دادن به افراد مجروح پناهگاه، کمک به بازماندگانی که به شما مراجعه می‌کنند و حتی به‌کارگیری حداقل خشونت در طول بازی به افزایش روحیه افراد کمک می‌کند. از طرف دیگر اتمام آذوقه‌ها، کشته شدن افراد و بی‌تفاوتی به جنگ‌زده‌های دیگر می‌تواند روحیه جمع را تخریب کند. اگر شرایط پناهگاه وخیم شود و سطح امیدواری افراد پناهگاه کاهش یابد، شخصیت‌ها ناچار پناهگاه را ترک و گاهی هم از شدت افسردگی دست به خودکشی می‌زنند. این اتفاق یکی از بدترین اتفاقات بازی است که شرایط بازی شما را به شدت سخت می‌کند.

بررسی بازی This War of Mine

نقش کودکان را دست کم نگیرید

یکی از زیبایی‌های بازی This War of Mine حضور بچه‌های کوچک در طول بازی است. البته در همه سناریوها کودکان حضور ندارند و ممکن است در ادامه بازی به پناهگاه شما اضافه شوند. اگر شما یک کودک شاد درون پناهگاه داشته باشید، صدای خنده‌های او می‌تواند ناامیدی را از پناهگاه دور کند. برای اینکار باید وسایل بازی‌اش را فراهم کنید و مرتب به او دلداری دهید. البته همین کودکان به‌ظاهر شیرین ممکن است به عامل ناامیدی افراد تبدیل شوند. مواردی که در مورد ناامیدی شخصیت‌ها گفته شد، بر روی کودکان تاثیر دوبرابر دارد. یعنی اگر اتفاقی منجر به ناامیدی یک سطح از افراد بزرگسال شود، برای کودکان تا دو سطح ناامیدی را به همراه دارد. پس تا می‌توانید مراقب کودکان پناهگاه باشید.

 

نقد و بررسی بازی جنگ من

سازوکار این عنوان به شدت با بازی‌های به اصطلاح «جنگی» بسیار متفاوت است. در یک کلام باید گفت که در بازی This War of Mine تمامی شرایط و بحران‌ها برای مواجهه با یک جنگ تمام عیار در نظر گرفته شده است. در بازی این جنگ من قرار نیست که سختی بازی فقط به کمبود مهمات و نوار سلامتی ختم پیدا کند؛ شما بیشتر از حضور در میدان جنگ و دفاع از خودتان، باید نه تنها در نقش یک کاراکتر بلکه چندین کاراکتر جنگ‌زده فعالیت کنید؛ از آذوقه مصرفی افراد گرفته تا فراهم کردن وسایل برای استراحت افراد پناهگاه و سرگرمی‌های روزانه آنها.

گیم پلی بازی This War of Mine / گیم پلی بازی جنگ من

از آنجایی که بازی This War of Mine در سبک Survival یا همان تلاش برای بقا دنبال می‌شود، پس منطقی است که از این بازی انتظار المان‌های ترس را نیز داشته باشیم. ترس از مواجه شدن با شورشی‌هایی که به پناهگاه شما حمله‌ور می‌شوند و مواد مصرفی‌تان را غارت می‌کنند و حتی ترس از مواجه شدن با فصل سرما و تمام شدن سوخت برای گرمایش پناهگاه. همه این ترس‌ها باعث شده تا افراد پناهگاه بزرگترین ترس ممکن، یعنی ناامیدی را تجربه کنند. در واقع شخصیت های بازی This War of Mine باید تمام تلاش خود را در جهت بقا در جنگ با ناامیدی به کار ببرند.

 

داستان بازی This War of Mine

روایت داستان بازی این جنگ من به طور کامل به تصمیمات شما در قبال شخصیت‌های بازی باز می‌گردد. شما می‌توانید داستان بازی This War of Mine را در بهترین حالت ممکن و یا در بدترین شرایط روزهای جنگ رقم بزنید. اگر کمی عمیق‌تر بخواهیم زوایای داستانی این اثر را بررسی کنیم، می‌توانیم در محیط بازی رگه‌هایی از دوران فروپاشی یوگسلاوی و جنگ بوسنی را مشاهده کنیم؛ جایی که داستان پناهندگان جنگی در بدترین شرایط ممکن روایت می‌شود.

دانلود نسخه فارسی بازی this war of mine برای اندروید

در داستان بازی This War of Mine شما باید جمع چند نفره پناهنگان جنگی را در جهت بقا تا پایان بازی همراهی کنید. با توجه به روحیات افرادی که این جمع را تشکیل می‌دهند، سرنوشت بازی رقم خواهد خورد. این که شما برای تامین مواد غذایی پناهگاه خود دست به دزدی از سایر نقاط شهر بزنید و یا عادلانه از گروه‌های بازمانده دیگر کمک بگیرید، تاثیر زیادی در روند داستان خواهد داشت. قطعا این تصمیمات می‌تواند روحیه و امید جمع را تا ادامه بازی تحت تاثیر زیادی قرار دهد. در مجموع داستان بازی بدون در نظر گرفتن بسته‌های الحاقی، حرف زیادی برای گفتن ندارد و کمتر مخاطب را درگیر خواهد کرد.

 

گیم پلی بازی جنگ من

به جرات می‌توان گفت که بار اصلی این بازی بر دوش بخش گیم‌پلی قرار گرفته است. یک گیم‌پلی کاملا متفاوت که کمتر در بازی‌های ژانر بقا با آن برخورد داشتیم. شما می‌توانید گیم پلی بازی This War of Mine را به دو صورت داستانی و سفارشی تجربه کنید. در هر دوی این حالت‌ها سازوکار گیم‌پلی اصلی بازی یکسان است. در ابتدا گروهی بازمانده جنگی را در داخل پناهگاهی چند طبقه در اختیار دارید و باید به دنبال موارد مصرفی در داخل پناهگاه بگردید و ساخت وسایل ابتدایی مانند اجاق گاز برای پختن غذا و میز کار برای ساخت تجهیزات را شروع کنید.

دانلود نسخه فارسی بازی this war of mine برای pc

در بازی This War of Mine مواد اولیه به شدت یافت می‌شود و شما باید بخش عمده‌ای از مایحتاج بازماندگان را خودتان تامین کنید. ساخت دستگاه تقطیر آب برای آب نوشیدنی، ساخت یک باغچه کوچک برای کاشت سبزیجات و میوه در جهت تامین مواد غذایی و ساخت یک کارگاه کوچک برای تعمیر سلاح‌های شکسته و ایستگاه‌های کاری مختلف که هر کدام از ارکان بازی این جنگ من محسوب می‌شوند. حتی مکان‌یابی برای ساخت این ایستگاه‌های کاری با توجه به فضای کم پناهگاه یکی از چالش‌های جالب بازی است.

دانلود بازی This war of mine stories برای اندروید

هر مرحله از بازی شامل یک شبانه‌روز می‌شود. در بخش صبح بازی وظیفه سروسامان دادن به پناهگاه و افراد آنجا را دارید و در شب باید در نقاط مختلف شهر به دنبال تامین مواد اولیه و نیازهای دیگر پناهگاه باشید. بهترین راه برای به پایان رساندن بازی، بالانس نگه داشتن تمام وسایل مصرفی و استفاده بهینه از افراد داخل پناهگاه است. در شب نیز باید مکان‌های مختلف شهر را زیر نظر بگیرید و آنها را به خوبی جستجو کنید.

 

گرافیک

از گرافیک بازی این جنگ من نباید توقع زیادی داشت. شاید این موضوع به تمرکز سازندگان بر روی گیم‌پلی بازی برگردد. گرافیک بازی برای چنین گیم‌پلی درگیرکننده‌ای قابل‌قبول است و پرداختن به جزئیات لازم برای پیشبرد بازی به خوبی انجام شده است. فضای غمگین و سرد دوران جنگ و شرایط جنگ‌زدگان را به خوبی به تصویر کشیده و گرافیک بازی به این مضمون کمک شایانی کرده است. قطعا با مشاهده فضای مه‌آلود و خاکستری بازی به عمق تاثیر گرافیک پی خواهید برد.

شخصیت های بازی this war of mine

موسیقی و صداگذاری

موسیقی پیوتر میوزیال (Piotr Musiał) قطعا شما را به یاد شاهکار گوستاوو سانتائولایا (Gustavo Santaolalla) در بازی The Last of Us خواهد انداخت. نواختن موسیقی زیرپوستی که در مواقع به‌جا طنین‌انداز می‌شود. همچنین صداگذاری در طول بازی به خوبی کار شده است. صدای گریه کودکان آواره در سکوت مطلق بازی به خوبی رعب و ناامیدی را به مخاطب القا می‌کند. همچنین صداگذاری بدون نقص در کندوکاوی درب‌های قفل و کندن آوارهای ساختمان برای یافت راه خروج، به خوبی شنیده می‌شود.

قبل از سخن پایانی، پیشنهاد ما به شما برای تجربه بهتر بازی‌ها، تهیه ست‌های گیمینگ مانند گیم پد، هدفون گیمینگ، کیبورد گیمینگ، ماوس گیمینگ، موس پد مخصوص بازی، پایه شارژ PS4، اسکین PS4، محافظ دسته PS4، کیف کنسول پلی استیشن، برچسب ایکس باکس و … از فروشگاه اینترنتی پلازا است.

سخن پایانی

اگر اهل بازی هستید، تجربه بازی This War of Mine را هرگز از دست ندهید. بازی این جنگ من به شما این امکان را می‌دهد که زندگی جنگ‌زدگان را بهتر درک کنید. تصمیمات اساسی خود را بررسی و تمرین کنید تا اوضاع را در شرایط ناهموار تحت اختیار بگیرید. شاید تجربه چندباره بازی این جنگ من برای شما کمی کسل‌کننده شود، ولی قطعا آن را به دوستانتان معرفی خواهید کرد.

بازی جنگ من فارسی / راهنمای کامل بازی this war of mine

این اثر شاهکار برای کنسول‌های نسل هشتمی و رایانه‌های شخصی در دسترس است. همچنین دانلود بازی This War of Mine Stories برای اندروید وجود دارد. خوشبختانه نسخه بازی جنگ من فارسی برای کاربران ایرانی فراهم شده و امکان دانلود نسخه فارسی بازی This War of Mine برای اندروید و همچنین دانلود نسخه فارسی بازی This War of Mine برای PC فراهم شده است. خوشحال می‌شویم که نظرات و دیدگاه‌های خود را بعد از تجربه بازی این جنگ من با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5