به زودی شاهد حضور ایکس باکس در تلویزیون هوشمند خواهیم بود

به زودی شاهد حضور ایکس باکس در تلویزیون هوشمند خواهیم بود
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

طبق سخنان فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، کسانی که کنسول ایکس باکس ندارند، تا پایان سال 2021 به تجربه ایکس باکس در تلویزیون هوشمند دسترسی پیدا می‌کنند.

پروژه xCloud تیم ایکس باکس به‌نظر بسیار زودتر از آن زمانی که انتظارش را داریم به واقعیت می‌پیوندد. این‌ها سخنانی هستند که رئیس تیم ایکس باکس، آقای فیل اسپنسر بیان کرده است. حالت بتای سیستم استریم ایکس باکس، اولین بار در نوامبر سال 2019 به مرحله اجرایی رسید، ولی بازیکنان از هدف اصلی مایکروسافت مطلع نبودند. محصول نهایی مایکروسافت که سپتامبر سال میلادی جاری یعنی درحدود دو ماه پیش از حالت بتا خارج شد، تحت نام Xbox Game Pass Ultimate دراختیار عموم قرار گرفت. این سرویس به کاربران اجازه اجرای بازی‌های ایکس باکس برروی گوشی‌های اندروید را داده و برخی از بازی‌ها از قابلیت کنترل لمسی برروی صفحه گوشی همراه نیز پشتیبانی می‌کنند و برخی دیگر از بازی‌ها فقط بااستفاده از دسته متصل شده به گوشی قابل اجرا هستند.

Xbox-Project-XCloud-TV

بااین حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که ایکس باکس هنوز به انتهای راه نرسیده است. فیل اسپنسر طی چندین مصاحبه متفاوت از سناریوهای آزمایش شده تیم ایکس باکس سخن گفته است. از انتشار ریموت پلی نسخه ایکس باکس برای رقابت با پلی استیشن گرفته تا اجرای دموی بازی‌ها بافشار دادن تنها یک دکمه، تکنولوژی‌های ابری منفعت زیادی برای طرفداران و صاحبان ایکس باکس داشته و در آینده نیز خواهند داشت. به‌اعتقاد بسیاری این برنامه‌ها تنها شروعی برای گسترش اکوسیستم ایکس باکس ورای دستگاه فیزیکی بوده و درآینده برخی افراد بدون پرداخت هزینه 500 دلاری می‌توانند از سرویس‌های ایکس باکس بهره‌مند شوند.

در ادامه این اقدامات و طی آخرین مصاحبه فیل اسپنسر با Decoder، او اعلام کرد که به‌زودی بازیکنان باید شاهد ایکس باکس در تلویزیون هوشمند باشند. اگر منطقی به مسیر طی شده ایکس باکس نگاه کنیم، این حرکت درست‌ترین و بهترین حرکت ممکن برای ادامه راه ایکس باکس است و اسپنسر برای روشن‌تر کردن این مسیر از انتقال بازی‌ها، فایل‌های ذخیره شده و پروفایل بازیکنان به این سیستم خبر داد. از این سیستم انتظار قبضه کردن دنیای بازی‌های رایانه‌ای را نداریم، ولی بدون شک مسیری به‌شدت زیبا برای گسترش اکوسیستم ایکس باکس ورای دنیای سنتی کنسول‌هاست.

برنامه Xbox Game Pass Ultimate

ازسمت دیگر عرضه این سیستم به‌معنای کاهش فروش فیزیکی کنسول ایکس باکس از طرف مایکروسافت نیست. درحقیقت و طبق گفته اسپنسر، آن‌ها به‌سمت هیبرید کردن دنیای بازی‌های رایانه‌ای درزمان ممکن می‌روند. بدون شک تجربه بازی از روی سیستم‌های ابری، به پای تجربه بازی برروی کنسول فیزیکی نرسیده و تفاوت‌های فراوانی دارند. همه ما انتظار حضور ایکس باکس در تلویزیون هوشمند را داشتیم و به‌هیچ عنوان دور از انتظار نبود. به‌زودی بازیکنان می‌توانند بازی‌های مورد علاقه خود را برروی تلویزیون، کامپیوتر و گوشی‌های همراه تجربه کرده و از آن‌ها لذت ببرند. درهمین حال اخباری درباره عرضه کنترلری در اندازه کنترلرهای تلویزیون برای سیستم گیم پس نیز در دنیای اینترنت پیچیده و البته هیچ چیز در این باره تایید نشده است.

البته که همه ما از ایکس باکس انتظار داریم که اکوسیستم خود را تا این میزان گسترش داده و پا را فرای کنسول‌های فیزیکی بگذارد و بازی‌ها را به خانه همه مردم وارد کند. نسل نهم به‌تازگی شروع شده و راه زیادی تا پایان آن داریم. شما فکر می‌کنید بلندپروازی‌های ایکس باکس و فیل اسپنسر تا کجا پیش می‌روند؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5