بیوگرافی نانسی عجرم ؛ ملکه موسیقی جهان عرب

بیوگرافی نانسی عجرم ؛ ملکه موسیقی جهان عرب
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

نانسی عجرم یکی از مشهورترین خوانندگان پاپ لبنان و سفیر حسن‌ نیت یونیسف است. در این مقاله با بیوگرافی نانسی عجرم بیشتر آشنا می‌شویم.

نانسی عجرم (Nancy Ajram) از سن هشت سالگی وارد صنعت موسیقی شد و با حمایت پدرش اولین قرارداد رسمی خود را در سن 15 سالگی با کمپانی موسیقی EMI امضا کرد. او در کارنامه هنری خود جوایز زیادی کسب کرده است. اما یکی از بزرگترین و مهمترین جوایز نانسی عجرم دریافت سه جایزه پرفروش‌ترین آلبوم سال در خاورمیانه از مراسم جوایز موسیقی ملل (World Music Awards ) است. در این مقاله با زندگینامه نانسی عجرم این خواننده مشهور لبنانی بیشتر آشنا خواهیم شد. همراه پلازامگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 

بیوگرافی نانسی عجرم

نانسی عجرم با اسم کامل نانسی نیبل عجرم (Nancy Nabil Ajram) در تاریخ 16 مه 1983 (26 اردیبهشت 1362) در شهر اشرفیه بیروت، لبنان در یک خانواده مسیحی متولد شد. او فرزند ارشد نیبیل عجرم (Nabil Ajram) و ریموندا عون (Raymonda Aoun) است و یک برادر و یک خواهر کوچکتر از خودش دارد. در ادامه با زندگی نامه نانسی عجرم همراه شما خواهیم بود.

بیوگرافی نانسی عجرم

سال های 1983 تا 2001: اوایل زندگی

نانسی عجرم خوانندگی را در سن هشت سالگی آغاز کرد و با حمایت پدرش در برنامه‌های تلویزیونی مختلفی حضور پیدا کرد. او در سن 12 سالگی در مسابقه‌ خوانندگی «ستاره‌های آینده» شبکه ملی لبنان شرکت کرد و موفق به کسب مدال طلا شد. کمتر از 18 سال سن داشت که نزد موسیقیدانان به نام لبنان به یادگیری جدی موسیقی پرداخت. نانسی در سن 13 سالگی اولین تک آهنگ‌ و در سن 15 سالگی اولین آلبوم رسمی خود را منتشر کرد. به گفته خودش اولین آلبوم او به نام «محتجالك» (به تو نیاز دارم) به موفقیت خاصی دست نیافت.

 

سال های 2002 تا 2004: پیشرفت و چهره ای جدید

نانسی عجرم در سال 2002 با تهیه کننده و مدیرعامل معروف، جیجی لامارا (Jiji Lamara) قرارداد بست. او پس از مدتی تک آهنگ جدید خود را به‌نام «أخاصمک آه» (تمامت می‌کنم) منتشر کرد. موزیک ویدئوی «تمامت می‌کنم» حاشیه‌های بسیاری به همراه داشت. اما نانسی اوایل سال 2003 با موفقیت‌های این تک آهنگ و سومین آلبوم خود به نام «یا سلام» توانست به شهرت بسیاری دست یابد و بهترین فروش آلبوم را داشته باشد.

چهارمین آلبوم او به نام «آه ونص» (آره… و نیم) در سال 2004 منتشر شد. این آلبوم نقش مهمی در موفقیت شغلی نانسی عجرم داشته است و او را رسما به عنوان یک ستاره مشهور در صنعت موسیقی عرب به همگان معرفی کرد. پس از انتشار آلبوم، نانسی با شرکت بزرگ کوکاکولا قراردادی را امضا کرد و سخنگوی رسمی این برند در خاورمیانه و آفریقای‌شمالی شد.

بیوگرافی Nancy Ajram

سال های 2005 تا 2007: آلبوم های «يا طبطب ودلع» و «شخبط شخابیط»

پنجمین آلبوم نانسی عجرم به نام يا طبطب ودلع (نوازش‌ کن و لوس ‌شو) محصول سال 2006 است. این آلبوم با شش موزیک ویدئو، هشت موفقیت در رادیو و پخش آهنگ های نانسی عجرم در آگهی‌های تبلیغاتی تلویزیونی به عنوان یکی از بهترین‌های او شناخته شده است.

نانسی عجرم در سال 2007 اولین آلبوم کودکان خود را که منحصرا برای کودکان است با هدف آموزش اخلاق و ارزش‌های خوب منتشر کرد. این آلبوم قدمی مهم در کارنامه شغلی او محسوب شده است. او درباره آلبوم شخبط شخابیط (خط خطی‌های ناخوانا) می‌گوید:

ایده ساخت این آلبوم را از دو سال پیش در ذهنم می‌پروراندم. خیلی از طرفداران، دوستان و نزدیکانم به‌خاطر چهره بچگانه‌ای که داشتم پیشنهاد تهیه چنین آلبومی را می‌دادند. اما وقتی در یکی از رویدادها، گروهی از بچه‌ها را دیدم که مرا ترغیب به ساخت این آلبوم می‌کنند، کارم را شروع کردم.

نانسي عجرم خواننده عرب

نانسی عجرم این آلبوم را در برنامه‌های مختلفی برای کودکان اجرا کرد. یکی از ترک‌های این آلبوم به‌نام «رساله‌العالم» (پیامی‌ به دنیا) درباره صلح‌ جهانی است که در سال 2008 موزیک‌ویدئوی آن منتشر شد.

 

سال 2008 تا 2010: آلبوم های «بتفكر في إيه» و «نانسی 7»

نانسی ششمین آلبوم خود را به نام «بتفكر في إيه» (به چه فکر می‌کنی؟) در سال 2008 منتشر کرد. سبک جدیدی که نانسی در این آلبوم به‌کار برد باعث غافلگیری بسیاری از طرفداران او شد. این آلبوم یکی از موفق‌ترین‌ آثار او بشمار می‌آید. این اثر توانست بیشترین تعداد جایگاه اول را در تاریخ صنعت موسیقی مدرن عرب کسب کند. نانسی عجرم با این آلبوم برای اولین‌ بار در مراسم «جوایز موسیقی ملل» (World Music Awards) جایزه پرفروش‌ترین آلبوم سال در خاورمیانه را به‌دست آورد. او جوانترین هنرمند عربی بود که موفق به کسب این جایزه شد. 5 میلیون نسخه از این آلبوم در جهان‌ عرب به فروش رسیده است.

زندگینامه نانسی عجرم

هفتمین آلبوم او به نام Nancy 7 در سال 2010 منتشر شد. ترک «فی‌حاجات» از این آلبوم توانست در چارت‌های مختلف عربی جایگاه اول را برای پانزده هفته پیاپی کسب کند. این ترک در تاریخ چارت‌های عربی، ‌عنوان آهنگی که بیشترین مدت در صدر چارت حضور داشته را به خود اختصاص داده است. نانسی عجرم برای دومین سال توانست با آلبوم Nancy 7 جایزه پرفروش‌ترین آلبوم سال خاورمیانه را از مراسم WMAs دریافت کند. تاکنون 5 میلیون نسخه از این آلبوم در جهان‌ عرب به فروش رسیده است.

زندگی نامه نانسی عجرم

جام‌ جهانی 2010

در تابستان 2010 نانسی عجرم توسط برند کوکاکولا کاندید شد تا به عنوان خواننده‌‌ خاورمیانه‌ همراه با کینان (K’naan) برای جام‌ جهانی 2010 ترک Wavin’ Flag را بخوانند.

 

سال های 2011 تا 2014: دومین آلبوم کودکان و Nancy 8

نانسی عجرم برای قدردانی از وفاداری کودکان نسبت به او تصمیم گرفت تا دومین آلبوم اختصاصی خود برای کودکان را به نام Super Nancy در سال 2012 منتشر کند. موزیک ویدئوی ترک اصلی این آلبوم به نام «یا بنات» (ای دختران) در چنل‌های مختلف یوتیوب بیش از 300 میلیون بازدید کسب کرد و تبدیل به یکی از آهنگ‌های عرب ‌زبانی شد که بیشترین تعداد شنوندگان را دارد. خلاصه‌ای از صحبت‌های او درمورد ساخت این آلبوم:

میل ساختن «سوپر نانسی» به‌طور ویژه‌ای از طرف دو عشق کوچکم، دخترانم به نام‌های میلا (Milla) و الا (Ella) گرفته ‌شده است. کسانی که باعث شدند تا دوباره در دنیای سحرآمیز بچگی غرق شوم و بخواهم این آلبوم را منتشر کنم. امیدوارم این آلبوم یادگاری برای آن‌ها باشد تا بعدها با عشق و دلسوزی دست‌های همدیگر را بگیرند. می‌خواهم این آلبوم را به تمامی کودکان جهان و طرفداران ارزشمندم تقدیم کنم. تا می‌توانید رویاپردازی کنید، خوشحال باشید و به کودک درون خود افتخار کنید.

بهترین آهنگ های نانسی عجرم

نانسی عجرم هشتمین آلبوم خود را به نام Nancy 8 در سال 2014 منتشر کرد. این آلبوم بزرگترین شروع برای آلبوم یک زن در خاورمیانه بود و تا چندین هفته در جایگاه اول چارت‌ها قرار داشت. ترک اصلی این آلبوم به نام «ما تیجی هنا» تبدیل به سریعترین فروش یک آهنگ عربی در تاریخ آیتونز شد و برای سومین بار در مراسم WMAs موفق به دریافت جایزه شد.

 

آلبوم «حاسة بيك»

نهمین آلبوم نانسی عجرم به نام حاسة بيك (حست می‌کنم) که همچنین با نام Nancy 9 شناخته شده است در آوریل سال 2017 منتشر شد. این آلبوم تا 16 هفته بعد از انتشارش توانست در چارت بهترین فروش آلبوم در جایگاه نخست قرار بگیرد. یکی از ترک‌های این آلبوم به نام «عم بتعلق‌فیک» رکورد جدیدی به عنوان سریعترین آهنگ که در پلتفرم آنگهامی به یک میلیون شنونده دست‌ پیدا می‌کند را به دست آورده است. آنگهامی اولین پلتفرم قانونی پخش موسیقی و توزیع دیجیتال در جهان عرب است.

 

داوری در مسابقات

بهترین آهنگ های نانسی عجرم

نانسی عجرم در فصل سوم و چهارم برنامه عرب آیدل و همچنین در اولین فصل برنامه استعدادیابی The Voice Kids در سال 2015 به عنوان یکی از داورها حضور داشته است.

 

کنسرت نانسی عجرم

نانسی تابه حال کنسرت‌های زیادی را برگزار کرده است. او آخرین بار در 18 سپتامبر 2020 (28 شهریور 1399) کنسرت آنلاین بدون حضور تماشاگر با همکاری تیک‌تاک برای طرفداران خود برگزار کرد. جالب است بدانید که نانسی عجرم با خواننده ایرانی شهرام صولتی کنسرت مشترک داشته است.

کنسرت نانسی عجرم

 

زندگی خصوصی نانسی عجرم

ماجرای ازدواج نانسی عجرم

بعد از دو سال رفت‌ و آمد نانسی به مطب دندانپزشکی، در سال 2005 با دکتر دندان‌پزشک خود به نام فادی الهشام (Fadi El Hachem) وارد رابطه شد. ازدواج نانسی عجرم با همسرش سه سال بعد در سپتامبر 2008 در طی یک مراسم خصوصی در قبرس اتفاق افتاد. نانسی عجرم و همسرش تاکنون صاحب سه فرزند دختر به ‌نام‌های میلا متولد سال 2009، الا متولد 2011 و لیا (Lya) متولد 2019 هستند. نانسی برای هر کدام از آن ها در روز تولدشان تک آهنگی منتشر کرده است.

زندگی خصوصی نانسی عجرم

دزدی خانه نانسی عجرم

پنجم ژانویه 2020 (15 دی 1398) یک شهروند مسلح به قصد سرقت به خانه نانسی عجرم می‌آید. بین همسر نانسی عجرم و سارق درگیری رخ می‌دهد و فادی الهشام سارق را با ضرب 17 گلوله به قتل می‌رساند. دادستان منطقه لبنان در همان‌روز دستور بازداشت فادی الهشام را صادر می‌کند و او را متهم به تیراندازی می‌کند. جز جراحات سطحی اتفاق دیگری برای این خانواده نیفتاد. فادی الشهام اینگونه عنوان می‌کند:

با دیدن سارق که به طرف اتاق دخترم می‌رفت کنترلم را از دست دادم.

نانسی عجرم در کنفرانس مطبوعاتی برای اولین بار درمورد این موضوع از مردم خواست تا خودشان را به‌جای همسرش بگذارند. او گفت:

اول از همه او یک پدر و همسر است و مسئولیت‌هایی دارد. او انسان است. به مادر و همسر (سارق کشته شده) تسلیت می‌گوییم. امیدوار بودیم هیچوقت این اتفاق رخ نمی‌داد. هر پدری که در مقابل خانواده‌اش مسئولیت‌پذیر باشد این کار را می‌کند.

 

سخن پایانی

جوایز نانسی عجرم / سن نانسی عجرم

در این مقاله از پلازامگ به بیوگرافی Nancy Ajram پرداختیم و سعی کردیم تا اطلاعاتی از زندگی و آثار این هنرمند لبنانی به شما ارائه دهیم. همچنین نگاهی به عکس های نانسی عجرم انداختیم. آیا شما سبک موسیقی این خواننده را می‌پسندید؟ و تا به حال به آهنگ های نانسی عجرم گوش داده‌اید؟ لطفا نظراتتان را در پایین همین صفحه برایمان بنویسید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
علی
.
22 آذر 1399، 10:51
پاسخ
0
1
بهترین آهنگ های نانسی عجرم برای همون چندسال پیش بود الانا دیگه زیاد خوب نمی خونه
اشکان
.
22 آذر 1399، 11:08
پاسخ
0
1
نانسي عجرم خواننده عرب دوست داشتنی که با آهنگهاش چندسالی توی ایران ترکوند اما دیگه خبری ازش نیست
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood