آموزش جامع تماس صوتی و تصویری در واتساپ به زبان ساده

آموزش جامع تماس صوتی و تصویری در واتساپ به زبان ساده
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

قابلیت تماس تصویری واتساپ با کامیپوتر آپدیت جدید که تماس تصویری در واتساپ را ارتقا داده است. با ما باشید با آموزش تماس تصویری در واتس اپ.

وقتی صحبت از تماس تصویری از طریق اینترنت میشود اولین چیزی که به ذهن خطور میکند استفاده از اسکایپ است. اگرچه اسکایپ ویژگی های مثبت و منفی خود را دارد اما خوب طی چند سال اخیر پیشرفت بسیاری در زمینه برقرای تماس تصویری شده است. یکی از آن ها تماس تصویری واتساپ است. برقرای تماس تصویری در واتساپ گزینه ای نیست که به تازگی از آن رونمایی شده باشد و احتمالا شماهم از آن استفاده کرده باشید. اما نکتهای که وجود دارد افزودن تماس تصویری واتس اپ کامپیوتر است. در ادامه تمامی نکات مربوط به آموزش گام به گام تماس تصویری در واتساپ را باهم بررسی میکنیم.

 

آموزش تصویری واتساپ

در ویدئوی زیر به طور خلاصه آموزش تصویری واتساپ را آماده کردهایم.

همه آنچه درباره تماس تصویری واتس اپ باید بدانید

تماس تصویری واتساپ / تماس تصویری واتس اپ کجا ذخیره میشه/ تماس تصویری در واتساپ

میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان از پیامرسان واتساپ برای ارسال پیام و تماس صوتی استفاده می‌کنند. همچنین واتساپ مانند پیام رسان‌های دیگر از قابلیت تماس صوتی و تصویری نیز پشتیبانی می‌کند. پیش از این تماس تصویری واتس اپ فقط از طریق گوشی موبایل اندروید و اپل امکان پذیر بود. اما افزودن تماس صوتی و تصویری از طریق دسکتاپ کامپیوتر خبر هیجان انگیزی بود که کاربران را هیجان زده کرد. نکتهای که باید توجه کنید این است که در گوشیهای اندرویدی نسخه اندروید گوشی باید بالاتر از 4.1 باشد وگرنه تماس تصویری برقرار نخواهد شد.

عملکرد و کیفیت اینترنت نیز در برقراری تماس تصویری در واتساپ حائز اهمیت است. به عبارت دیگر اگر اینترنت ضعیف باشد یا مشکلی در تنظیمات شبکه وجود داشته باشد، کیفیت تصویر و صدا در تماس ویدیویی کاهش پیدا خواهد کرد. اگر برای برقراری تماس از اینترنت وای‌فای استفاده می‌کنید، کیفیت تصویر تماس به سرعت شبکه و پهنای باند وایرلس بستگی دارد.

این برنامه برای برقراری تماس ویدیویی و البته تماس صوتی واتساپ هیچ‌گونه هزینه‌ای از شما دریافت نمی‌کند؛ اما از آنجایی که پیام تصویری واتساپ منوط به استفاده از اینترنت است، بنابراین از حجم مصرفی بسته اینترنتی شما کاسته خواهد شد. در ادامه به شما خواهیم گفت که حجم مصرفی تماس تصویری واتساپ چقدر است.

تا اینجا متوجه شدیم ویدیو کال واتساپ چیست در ادامه به شما می گوییم چگونه  تماس تصویری واتساپ را فعال کنیم. برای بهره‌مندی از تمام امکانات واتساپ بهتر است آخرین نسخه این برنامه را از گوگل‌پلی، اپ استور و بازار دانلود کنید و از نصب هرگونه برنامه واتساپ غیر معتبر بر روی تلفن همراه خود خودداری کنید.

 

آموزش تماس تصویری در واتساپ

تماس تصویری واتساپ / هزینه تماس تصویری واتساپ/ تنظیمات تماس تصویری واتساپ

 • صفحه مربوط به چت مخاطبی که قصد تماس تصویری با وی را دارید باز کنید.
 • اگر میخواهید از تماس صوتی واتساپ استفاده کنید، دکمهای که شبیه تلفن است را در بالای صفحه چت فشار دهید تا تماس صوتی واتس اپ برقرار شود.
 • اگر میخواهید یک تماس تصویری در واتساپ داشته باشید دکمه ای که شبیه ویدئو است را فشار دهید تا تماس تصویری یا همان ویدیو کال برقرار شود.

آموزش تماس تصویری در واتساپ کامپیوتر

تماس تصویری واتساپ

در جدیدترین آپدیت واتساپ، گزینه  تماس تصویری و صوتی دسکتاپ کامپیوتر یا لپ تاپ نیز افزوده شده است. پیش از این تماس تصویری یا تماس صوتی واتساپ فقط از طریق گوشی امکان پذیر بود. و با کامپیوتر فقط میتوانستید پیامی بفرستید یا دریافت کنید و وضعیتها (status) را ببینید.

اگر میخواهید از تماس تصویری و صوتی واتساپ در کامپیوتر استفاده کنید در قدم اول باید یک اینترنت فعال داشته باشید. هرچند این ویژگی فعلا به صورت محدود در اختیار کاربران است اما طی چند هفته آینده به طور کامل در دسترس همه قرار خواهد گرفت. خبر افزودن تماس تصویری با واتساپ از طریق دسکتاپ برای کسانی که مدام از لپ تاپ استفاده میکنند خبر هیجان انگیزی بود. چرا که استفاده از آن بسیار راحت است. به خصوص برای کسانی که لازم است چندین ساعت متوالی از تماس تصویری واتساپ استفاده کنند. چرا که حالا با این ویژگی بدون اینکه چندین ساعت پیاپی گوشی را دست بگیرند، به راحتی جلوی کامپیوتر نشسته و تماس میگیرند.

برای استفاده از تماس تصویری و صوتی لازم نیست دست به تنظیمات تماس تصویری واتساپ بزنید. کافی است نسخه بتا واتساپ اندروید را از لینک زیر دانلود کنید. جدیدترین نسخه اپلیکیشن واتساپ موجود در گوگل پلی را دانلود کنید. سپس لپ تاپ یا گوشی را روشن کنید. جدیدترین نسخه برنامه واتساپ کامپیوتر را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

در ادامه آموزش گام به گام وصل کردن واتساپ گوشی به لپ تاپ را آموزش میدهیم:

تماس تصویری در واتساپ

 • در گام اول لازم است طبق تصویر بالا، روی سه نقطه گوشه بالای سمت راست را فشار دهید.
 • در منوی باز شده گزینه WhatsApp Web (واتساپ وب) را باز کنید.

تماس تصویری واتس اپ

 • همزمان واتساپ لپ تاپ را باز کنید. یک بارکد روی صفحه نمایش داده میشود.
 • با باز کردن واتساپ وب گوشی، یک دوربین با یک مربع وسط آن باز می شود. بارکد ظاهر شده روی لپ تاپ را بخوانید. برای این کار کافی است دوربین را روی بارکد نگه دارید.
 • در مرحله بعد، واتساپ لپ تاپ به طور اتوماتیک باز میشود و شما میتوانید تمامی چت های روی گوشی را آنجاهم ببینید.

تماس تصویری واتس اپ

 • حالا برای استفاده از تماس تصویری در واتس آپ بر روی دسکتاپ، به صفحه چت شخص مورد نظر بروید.
 • طبق تصویر بالا، کنار گزینه سرچ بالای صفحه چت آیکونهای تماس تصویری و صوتی واتساپ را می بینید.
 • مانند نحوه برقراری تماس تصویری در واتساپ گوشی، میتوانید از لپ تاپ هم استفاده کنید.

دریافت تماس تصویری در واتس اپ

تماس تصویری واتساپ / مشکل تماس تصویری واتس اپ/ تماس تصویری واتس اپ کجا ذخیره میشه

برای پاسخ دادن تماس تصویری در واتس اپ، وقتی شخصی با شما تماس می‌گیرد، صفحه تماس تصویری ورودی واتساپ بر روی گوشی شما ظاهر می‌شود که در این صورت می‌توانید:

 • برای پاسخ دادن، آیکون آبی رنگ تماس تصویری را به بالا بکشید.
 • برای رد تماس، آیکون قرمز رنگ را بالا بکشید.
 • در مواردی که قادر به پاسخگویی نیستید، اما می‌خواهید این موضوع را از طریق پیام به مخاطب اعلام کنید، آیکون پیام را بالا بکشید.

تبدیل تماس صوتی و تصویری به یکدیگر

تماس تصویری واتساپ / مشکل تماس تصویری واتس اپ/ تماس تصویری واتس اپ کجا ذخیره میشه

یکی از گزینههای خوب برقرای تماس تصویری واتس اپ این است که به راحتی میتوانید حتی وسط صحبت کردن، تماس صوتی را به تصویری تبدیل کنید یا برعکس. برای تبدیل تماس صوتی به تصویری باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • در طی تماس صوتی، آیکون تماس تصویری را انتخاب کنید.
 • مخاطب مربوطه درخواست تماس تصویری را مشاهده خواهد کرد و قادر است آن را قبول یا رد کند.

برای تبدیل تماس تصویری به صوتی باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • در حین تماس ویدیویی، آیکون خاموش کردن دوربین را فشار دهید تا مخاطب شما از قطع تماس باخبر شود.
 • وقتی مخاطب تماس تصویری نیز دوربین خود را خاموش کند، تماس به صورت خودکار به تماس صوتی تبدیل می‌شود.

 

آموزش تماس تصویری گروهی در واتساپ

تماس تصویری واتساپ / تماس تصویری سه نفره در واتساپ/ تماس تصویری سه نفره واتساپ / تماس تصویری گروهی در واتساپ / تماس تصویری گروه واتساپ / چگونه تماس تصویری گروهی در واتساپ بگیریم

واتساپ از تماس تصویری گروهای هم پشتیبانی میکند. شما میتوانید تا 4 نفر را عضو تماس تصویری گروهی کنید. و نکته خوبش این است که لازم نیست این 4 نفر حتما عضو یک گروه مشترک باشند. شما میتوانید تماس تصویری یا صوتی گروهی داشته باشید بدون آنکه با آن اشخاص گروهی در واتس اپ داشته باشید.

برای برقرای تماس تصویری گروهی در واتس اپ سه راه وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم:

 

روش اول: برقراری تماس تصویری گروهی از یک گروه

 • به گروهی که می‌خواهید با اعضای آن تماس تصویری برقرار کنید بروید.
 • همانند تصویر سمت چپ، آیکون تماس گروهی بالای صفحه را لمس کنید.
 • مخاطبانی که می‌خواهید در تماس حضور داشته باشند را در گروه جستجو و انتخاب کنید.
 • آیکون تماس ویدیویی را لمس کنید.

 

روش دوم: برقراری تماس تصویری گروهی از برگه تماس‌‌‌ها

تماس تصویری واتساپ / تماس تصویری سه نفره در واتساپ/ تماس تصویری سه نفره واتساپ / تماس تصویری گروهی در واتساپ / تماس تصویری گروه واتساپ / چگونه تماس تصویری گروهی در واتساپ بگیریم

 • همانند تصویر سمت چپ به برگه تماس‌‌ها (CALLS) بروید.
 • طبق عکس سمت راست، آیکون تماس جدید و سپس تماس گروهی جدید را انتخاب کنید.
 • مخاطبان مورد نظر را جستجو و انتخاب کنید.
 • آیکون تماس تصویری را انتخاب کنید.

 

روش سوم: برقراری تماس تصویری گروهی از یک گفتگوی فردی

 • صفحه چت با یکی از مخاطبانی که می‌خواهید با وی تماس تصویری داشته باشید را باز کنید.
 • آیکون تماس تصویری را لمس کنید.
 • پس از قبول تماس توسط مخاطب، آیکون افزودن شخص را انتخاب کنید.
 • مخاطب دیگری را انتخاب کنید و گزینه افزودن را انتخاب کنید.

تنظیمات تماس تصویری واتس اپ

تماس صوتی واتس اپ

ممکن است هنگام برقرای تماس تصویری در واتس اپ این سوال پیش بیاید که چرا تماس تصویری واتساپ کیفیت ندارد یا حتی چرا تماس تصویری واتس آپ برقرار نمی شود. برای پاسخ به این پرسش ها نکات زیر را در نظر داشته باشید.

 • از سرعت اینترنت تمام اعضای تماس اطمینان حاصل کنید. در حقیقت کیفیت تماس تصویری واتساپ به مخاطبی که ضعیف‌ترین شبکه اینترنت را دارد، بستگی خواهد داشت. پس اولین راه برای بالا بردن کیفیت تماس تصویری واتساپ، قوی کردن اینترنت است.
 • هنگام دریافت تماس تصویری گروهی، تمام مخاطبینی که در تماس حضور دارند بر روی صفحه گوشی شما نمایش داده خواهند شد و اولین مخاطب در فهرست آن شخصی است که شما را به تماس اضافه کرده است.
 • در حین تماس تصویری گروهی می‌توانید با فشردن دکمه خاموش کردن ویدیو (Video Off) تصویر خود را خاموش کنید.
 • هنگامی که یک تماس تصویری در جریان است، امکان حذف یکی از مخاطبان وجود ندارد. خود مخاطب باید برای خروج از تماس، تلفن را قطع کند.
 • شما می‌توانید با مشاهده برگه تماس‌ها، تاریخچه و تمام اعضای تماس تصویری گروهی را مشاهده کنید.
 • شما نمی‌توانید افرادی که بلاک کرده‌اید را به یک تماس تصویری گروهی اضافه کنید، اما حضور همزمان با چنین فردی در یک تماس تصویری گروهی امکان‌پذیر است.

ذخیره تماس تصویری در واتساپ

تنظیمات تماس تصویری واتساپ

در پاسخ به این سوال که تماس تصویری واتس اپ کجا ذخیره میشه باید بگوییم خوشبختانه هیچ کجا. برخلاف امکان ذخیره سازی تصاویر در گالری گوشی، پیامرسان واتساپ در راستای حفظ حریم خصوصی افراد اجازه ذخیره سازی تماس تصویری در واتس اپ را نمیدهد. یعنی با برقراری تماس، ویدئوی شما هیچ کجای گوشی ذخیره نمیشود. اما این به این معنی نیست که کلا با هیچ برنامه دیگری امکان ذخیره کردن تماس تصویری واتس اپ وجود ندارد. بلکه برنامه های جانبی دیگری وجود دارد که کاربر با نصب آنها بر روی گوشی میتواند از صفحه نمایش گوشی خود فیلم بگیرد. بدین ترتیب تماس تصویری نیز قابل ذخیره میشود.

حجم اینترنت مصرفی تماس تصویری واتس اپ

حجم مصرفی تماس تصویری واتس اپ

واتساپ در نظر دارد که باکیفیت‌ترین تماس تصویری را برای کاربران خود به ارمغان آورد. در نتیجه کیفیت بالا باعث افزایش حجم مصرفی اینترنت می‌شود. به عبارت دیگر اگر هنگام برقراری تماس تصویری به اینترنت وای‌فای متصل نیستید، حجم متوسطی از بسته اینترنتی سیم‌کارت شما را مصرف خواهد کرد.

به طور میانگین در هر دقیقه تماس تصویری با سرعت 4G معادل 5 مگابایت و در اتصال 3G حدود 3.75 مگابایت خواهد بود. اگرچه شما می‌توانید حجم مصرفی داده برای تماس صوتی واتساپ را در تنظیمات واتساپ کاهش دهید، اما این امکان برای تماس ویدیویی وجود ندارد.

چگونه در تماس تصویری واتساپ زیبا باشیم

چگونه در تماس تصویری واتساپ زیبا باشیم

به بهترین و زیباترین بخش واتساپ میرسیم. و سعی میکنیم تا حد امکان به سوال چگونه در تماس تصیری واتساپ زیبا باشیم پاسخی مناسب بدهیم. قبل از اینکه به سراغ برنامه های فیلتر گذاری مختلف برویم. با در نظر داشتن چند نکته میتوان تصویر بهتر و با کیفیت تری در تماس تصویری خود در واتساپ داشته باشیم.

 • از یک اینترنت قوی استفاده کنید
 • تنظیم نور محیط
 • پرهیز ار حرکات غیر ضروری و سریع
 • تنظیم ارتفاع دوربین گوشی یا لپ تاپ
 • برقراری تماس در محیطی ساکت

نکات بالا نکاتی کلی برای ان است که چگونه در تماس تصویری واتساپ زیبا باشیم. علاوه بر این موارد میتوان از فیلترهای مختلف روی تصویر نیز استفاده کنیم. با دانلود برنامه های افکت دهنده برای گوشی اندروید و آیفون میتوان افکت های زیبایی به تصاویرمان بیافزاییم.

قابلیت چند عملکردی در تماس تصویری واتس اپ

تنظیمات تماس تصویری واتساپ در ایفون

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی واتساپ در حین برقراری تماس تصویری این است که شما در حین ارتباط ویدیویی می‌توانید کارهای دیگری نظیر ارسال پیام و فایل به مخاطبان را به صورت همزمان انجام دهید. در حقیقت برقراری تماس تصویری واتس اپ به هیچ وجه شما را محدود نمی‌کند، در عوض قادر خواهید بود عملیات دیگر را نیز به راحتی انجام دهید.

حفظ حریم خصوصی در تماس صوتی واتساپ

متاسفانه واتساپ هیچ گزینه ای برای «لطفا مزاحم نشوید» یا گزینهای برای غیرفعالی کردن تماس های ناخواسته ندارد. همانند غیرفعال کردن تیک دوم آبی برای وقتی که پیامی را میخوانی ولی از طرفی نمیخواهی فرستنده پیام متوجه آن شود، واتساپ میتوانست همچین امکانی را هم برای تماس صوتی واتس اپ نیز فراهم کند.

اسپمرها میتوانند به تماس صوتی واتس اپ وصل شده و به صورت تصادفی شمارهای بگیرند. قبلا این کار تنها با پیام رسان واستاپ انجام میشود. اما درحال حاضر این اسپمرها یا همان مزاحمان ناخواسته میتوانند تماس صوتی واتساپ هم داشته باشند. البته اکثر این اسپمرها شرکت های تبلیغاتی هستند.

تماس صوتی واتساپ با اینترنت خاموش؟

بستن تماس تصویری واتس اپ

یکی از سوالاتی که خیلی پرسیده میشود این است که آیا با اینترنت خاموش میتوان تماس صوتی یا حتی تماس تصویری واتساپ برقرار کرد؟ در پاسخ باید بگوییم نه نمیشود. چون اساس کار واتساپ بر اساس اتصال اینترنت است. بنابراین برای برقرای تماس تصویری واتساپ و تماس صوتی واتس اپ، باید حتما اینترنت فعال باشد. چه اینترنت دیتا خود گوشی چه وای فای.

اما در مورد این سوال که آیا لازم است برای برقراری تماس تصویری در واتساپ حتما آنلاین باشیم؟ پاسخ آن خیر است. آنلاین بودن (یعنی وقتی درون برنامه هستید) گزینه ضروری برای برقراری تماس صوتی واتس اپ و تماس تصویری واتس اپ نیست. شما حتی اگر درون برنامه نباشید و برنامه را روی گوشی بسته باشید. درصورتی که کسی با شما تماس تصویری یا صوتی بگیرد، گوشی شما زنگ خواهد خورد.

در دسترس نبودن در واتساپ

گاهی اوقات با اینکه با شخصی در واتساپ چت میکنیم، اما موقع برقرای تماس تصویری یا صوتی با پیغام خطای The person is unavailable (شخص مورد نظر در دسترس نمیباشد) مواجه میشویم. دلیل آن این است که در برخی کشورها همانند امارات متحده عربی، تماس تصویری واتساپ و تماس صوتی واتساپ فیلتر شده است.

تماس تصویری واتساپ و بلاک کردن افراد

وقتی کسی را در واتساپ بلاک میکنید، تماسهای تصویری و صوتی او را هم دریافت نخواهید کرد. اگرچه وقتی آن شخص با شما تماس تصویری و صوتی بگیرد، همانند بقیه تماسها برای او بوق میخورد ولی این تماس برای شما نمایش داده نمی شود.

آیا تماس تصویری واتس اپ در پرینت تماسها ظاهر میشود؟

حجم مصرفی تماس تصویری واتس اپ

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است ذهن افراد را درگیر کند این است که اگر پرینت تماسهایمان را از مخابرات بگیریم، این تماس صوتی واتساپ یا حتی تماس تصویری در واتساپ نمایش داده میشود؟ پاسخ این سوال خیر است. پرینت تماسها درواقع فهرست تماسهایی است که با سیم کارت انجام شده است. و از آنجایی که تماس صوتی و تصویری واتساپ با اینترنت انجام میشود نه با سیم کارت، بنابراین فهرست آنها در پرینت تماسها نشان داده نمیشود.

کاهش حجم مصرفی تماس صوتی واتس اپ

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، میتوان حجم مصرفی تماس صوتی واتس اپ را با یک سری تنظیمات کاهش داد. اما این تنظیمات برای کاهش حجم مصرفی تماس تصویری واتس اپ فعال نیست. در ادامه به شما آموزش میدهیم که چگونه حجم مصرفی تماس صوتی واتساپ را کاهش دهیم.

اگر احساس میکنید واتساپ شما حجم اینترنت زیادی را مصرف میکند، کافی است به تنظیمات واتساپ بروید. در مرحله بعد روی گزینه Data and Storage usage (استفاده از داده و ذخیره در گوشی های زبان فارسی) بزنید. طبق تصویر بالا گزینه Low data usage (کاهش حجم مصرفی) را فعال کنید.

به همین سادگی شما توانستید حجم مصرفی تماس صوتی واتس اپ خود را کم کنید.

انتظار تماس در تماس صوتی واتساپ

آموزش تصویری واتساپ

واتساپ اخیرا گزینه انتظار تماس یا همان call waiting را اپلیکیشن خود فعال کرده است. بدین معنی که اگر در حال صحبت کردن با واتساپ هستید و کسی پشت خط شما در واتساپ بیاید، شما متوجه آن خواهید شد. این عملکرد همانند تماس با سیم کارت گوشی است.

این تماس جدید در واتساپ را میتوانید برقرار کنید یا آن را رد کنید. بدین صورت که هنگام منتظر بودن شخصی پشت تماس صوتی واتس اپ، شما دو گزینه End & accept و Decline (پذیرش تماس و رد کردن) را میبینید. گزینه End & accept یعنی شما تماس قبلی را قطع و تماس جدید را قبول میکنید. گزینه Decline یعنی تماس جدید را رد میکنید و به صحبت خود با شخص قبلی ادامه میدهید.

حذف تماس تصویری در واتس آپ

حذف تماس تصویری در واتساپ

اگر تماس تصویری واتس اپ را دوست ندارید یا حتی نمیخواهید تماس صوتی واتس اپ را داشته باشید. به عنوان مثال کسی مزاحم شما میشود، تنها راه شما این است که آن شخص را بلاک کنید. متاسفانه واتساپ گزینه غیرفعال کردن تماس تصویری و صوتی را ندارد.

راه دیگر علاوه بر بلاک کردن این است که گزینه اعلان (notification) تماس صوتی و تصویری whatsapp را غیرفعال کنید. بدین ترتیب تماس ها سایلنت خواهد شد.

برای خاموش کردن صدای اعلان تماسها:

 • تنظیمات واتساپ را باز کنید
 • بخش اعلانات (notifications) را باز کنید
 • پایین صفحه گوشی روی ringtone بزنید.
 • در صفحه باز شده و میان آهنگ های پیشنهاد شده گزینه None (هیچکدام) را انتخاب کنید.

نکته: این گزینه تنها برای نسخه اندروید واتساپ وجود دارد.

علت قطع شدن تماس تصویری واتس اپ

تماس تصویری با واتساپ

تا به اینجا ما متوجه شدیم که چگونه در واتساپ تماس تصویری برقرار کنیم. اما گاهی ممکن است وسط صحبت کردنم تماس تصویری یا صوتی قطع شود. دلایل زیادی برای آن وجود دارد. از جمله قطعی یا ضعیف شدن اینترنت، خرابی میکروفون گوشی و غیره. در ادامه به طور خلاصه چندین راه حل برای این مشکل ارائه میدهیم:

 • گوشی را ری استارت کنید.
 • مطمئن شوید اتصال اینترنت برقرار است یا اینترنت متوسط رو به بالایی دارید.
 • شبکه اینترنت خود را تغییر دهید (مثلا از دیتا به وای فای یا برعکس، یا از ایرانسل به همراه اول و برعکس).
 • حالت هواپیما (airplane mood) را خاموش و روشن کنید.
 • حالت battery saver را غیرفعال کنید.
 • بلوتوث گوشی را خاموش کنید.
 • دسترسی واتساپ به گوشی (مانند دسترسی به میکروفون، مخاطبین و …) را فعال کنید.
 • حالت کاهش حجم دیتا (data saver) را غیرفعال کنید.
 • حالت کاهش نویز گوشی (در گوشی های آیفون) را غیرفعال کنید.
 • قسمت cache گوشی اندرویدی را پاک کنید.

واتساپ یکی از سریع‌ترین و امن‌ترین پیامرسان‌های حال حاضر محسوب می‌شود که قابلیت ارسال پیام، تماس صوتی و تماس تصویری فردی یا گروهی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. امروز نحوه برقراری تماس تصویری در واتساپ کامپیوتر و همچنین و نحوه برقراری تماس تصویری در واتساپ و تتنظیمات تماس تصویری اندروید و تمام نکات مربوط به آن را به شما آموزش دادیم. اگر مشکل یا سوال دیگری در این باره برایتان پیش‌آمده است، در زیر همین بخش آن را با ما به اشتراک بگذارید تا راه‌حل مناسبی برای آن به شما ارائه کنیم.

سوالات متدوال درباره تماس صوتی و تصویری در واتساپ

آیا امکان ایجاد تماس تصویری در واتساپ کامپیوتر وجود دارد؟

در جدیدترین آپدیت واتساپ، گزینه تماس تصویری و صوتی دسکتاپ کامپیوتر یا لپ تاپ نیز افزوده شده است. پیش از این تماس تصویری یا تماس صوتی واتساپ فقط از طریق گوشی امکان پذیر بود. در این مطلب توضیحات ایجاد یک تماس تصویری با کیفیت واتساپ، از طریق دسکتاپ را آموزش دادیم.

تبدیل تماس صوتی و تصویری به یکدیگر چگونه است؟

یکی از گزینه های خوب برقرای تماس تصویری واتس اپ این است که به راحتی میتوانید حتی وسط صحبت کردن، تماس صوتی را به تصویری تبدیل کنید یا برعکس. در این مطلب مراحل تبدیل تماس صوتی به تصویری در واتساپ را شرح داده ایم.

چگونه از تماس تصویری گروهی در واتساپ استفاده کنیم؟

واتساپ امکان ایجاد تماس صوتی را بدون عضویت تمامی افراد در یک گروه، امکان پذیر کرده است. شما میتوانید تماس تصویری یا صوتی گروهی داشته باشید بدون آنکه با آن اشخاص گروهی در واتس اپ داشته باشید. مراحل تماس تصویری در واتساپ در این مطلب آموزش داده شده است.

آیا ذخیره تماس تصویری در واتساپ امکان پذیر است؟

خوشبختانه تماس تصویری واتساپ در هیچ فضایی ذخیره نخواهد شد. برخلاف امکان ذخیره سازی تصاویر در گالری گوشی، پیامرسان واتساپ در راستای حفظ حریم خصوصی افراد اجازه ذخیره سازی تماس تصویری در واتساپ را نمیدهد.

آیا تماس صوتی واتساپ قابلیت انتظار تماس را دارد؟

واتساپ اخیرا گزینه انتظار تماس یا همان call waiting را اپلیکیشن خود فعال کرده است. بدین معنی که اگر در حال صحبت کردن با واتساپ هستید و کسی پشت خط شما در واتساپ بیاید، شما متوجه آن خواهید شد. این عملکرد همانند تماس با سیم کارت گوشی است.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads