معرفی بازی Quantum Break | تکاپو در خلال لایه های زمان

معرفی بازی Quantum Break | تکاپو در خلال لایه های زمان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از مهمترین عناوین اکشن ماجراجویی پلتفرم Xbox One بازی Quantum Break محسوب می‌شود. در این مقاله بازی کوانتوم بریک را معرفی خواهیم کرد. با ما باشید.

بازی Quantum Break یک بازی ویدیویی علمی تخیلی در ژانر اکشن ماجراجویی (Action-adventure) است که در عین حال یک بازی تیراندازی سوم شخص نیز محسوب می‌شود و توسط کمپانی Remedy Entertainment ساخته شده و شرکت مایکروسافت آن را برای پلتفرم‌های PC و Xbox One منتشر کرده است. محوریت اصلی بازی کوانتوم بریک روی فردی به نام جک جویس (Jack Joyce) قرار دارد؛ فردی که دارای قدرت‌ دستکاری در زمان بوده و پس از یک آزمایش ماشین زمان شکست خورده با دوست سابق خود پاول سرین (Paul Serene) در رابطه با نحوه رویارویی با یک «آخرالزمان» ایجاد شده به مشکل برمی‌خورد.

بازی Quantum Break / بازی کوانتوم بریک

لازم به ذکر است که زمان انتشار بازی Quantum Break تاریخ 5 آپریل 2016 (17 فروردین 1395) برای پلتفرم‌های PC و Xbox One محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم جوانب مختلف بازی فرار کوانتومی را برای شما بررسی کنیم. همراه پلازامگ بمانید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تریلر بازی Quantum Break

در این بخش تریلر بازی Quantum Break را با همدیگر مشاهده می‌کنیم. همراه پلازامگ بمانید.

داستان بازی کوانتوم بریک

وقایع داستان بازی Quantum Break در حوالی منطقه ریورپورت (Riverport) روی می‌دهند؛ جایی که در آن به دلیل خطا در محاسبات انجام شده توسط پاول سرین یک آزمایش سفر در زمان دچار اختلال می‌شود. جک جویس و پاول سرین دو قطب داستان بازی کوانتوم بریک هستند که دچار تابش کرونون (Chronon) شده‌اند؛ ماده‌ای که از طریق آن سفر در زمان ممکن می‌شود.

به همین علت جک و پاول دارای برخی قابلیت‌های زمان محور هستند. به عنوان مثال هر دو آن‌ها می‌توانند زمان را متوقف کرده و در سرعت‌های به مراتب سریعتر حرکت کنند. البته دوز بیشتری از کرونون سبب می‌شود که سرین بتواند آینده را ببیند و بر اساس آن انتخاب کند که در زمان حال چه تصمیمی بگیرد.

علاوه بر این اختلال ماشین زمان سبب آسیب وارد شدن به ساختار زمان شده است و خود این امر نوعی شکستگی ایجاد کرده است که گاه و بیگاه جریان زمان را برای همه افرادی که دارای تجهیزات یا قابلیت‌های لازم نیستند متوقف می‌کند. در این میان جویس و دوستش بث وایلدر (Beth Wilder) تحت تعقیب یک کمپانی به نام Monarch Solutions قرار دارند؛ شرکتی که موسس آن سرین محسوب می‌شود.

بازی فرار کوانتومی / گیم پلی بازی Quantum Break

قوانین داستان بازی Quantum Break تاکید می‌کنند که زمان و وقایع آن را نمی‌توان از طریق کنش‌های افرادی که سفر در زمان می‌کنند تغییر داد. پاول سرین برای درک بهتر این امر مثالی را اجرا می‌کند که در طی آن سعی می‌کند یک ولگرد مرده را که او و جک در دوران جوانی خود کشف کرده بودند نجات دهد؛ امری که تنها سبب وحشت ولگرد گفته شده می‌گردد و سقوطی را سبب می‌شود که هنگام بازگشت سبب مرگ او شده بود.

یکی دیگر از قوانین داستان بازی Quantum Break آن است که سفرکنندگان تنها قادر هستند از طریق یک هسته واحد به حرکت میان ماشین‌های مختلفی که در زمان‌های متفاوت قرار دارند بپردازند. بر همین اساس این غیرممکن است که کاراکترهای بازی کوانتوم بریک بتوانند قبل از اولین ارتقای قدرت این هسته به سفر بپردازند و همچنین قادر نخواهند بود که بین ماشین‌های زمان مختلف نیز سفر کنند؛ چرا که هسته‌های مورد نظر متفاوت خواهند بود. راوی داستان بازی فرار کوانتومی خود جک محسوب می‌شود.

داستان بازی Quantum Break / دانلود بازی Quantum Break

گیم پلی بازی Quantum Break

همانطور که اشاره کردیم بازی کوانتوم بریک یک بازی ویدیویی در ژانر اکشن ماجراجویی است که از زاویه سوم شخص تجربه می‌شود. بازیکنان در گیم پلی این عنوان در نقش جک جویس قرار می‌گیرند؛ فردی که دارای قدرت‌های دستکاری زمان در دنیایی است که زمان در آن هرازگاهی می‌ایستد و سبب می‌شود همه به جز خود جویس منجمد شوند.

در بازی کامپیوتری Quantum Break با دامنه مختلفی از دشمنان روبه‌رو خواهید شد و برای از بین بردن این دشمنان باید از قابلیت‌های دفاعی و حمله‌ای خود نهایت بهره را ببرید. چهار نوع اسلحه مختلف در بازی کوانتوم بریک وجود دارند که به ترتیب عبارتند از کلت (Pistol)، اسلحه‌های تهاجمی (Assault Rifle)، شاتگان‌ها (Shotgun) و اسلحه‌های کارابین (Carabine).

بررسی بازی Quantum Break / بررسی ویدیویی بازی Quantum Break

جویس همچنین دارای چندین گونه مختلف از قدرت‌های دستکاری در زمان نیز هست. به عنوان مثال قابلیت Time Stop از طریق یک حباب زمان سبب منجمد شدن این عنصر در اطراف دشمنان می‌شود. اگر بازیکن‌ها دشمنی را که در یک حباب گیر کرده است مورد اصابت قرار دهند قدرت این قابلیت افزایش می‌یابد و گلوله‌ها پس از یک بازه زمانی کوتاه که در طی آن حباب ناپدید می‌شود او را از پای درخواهند آورد.

قابلیت Time Rush از قابلیت‌های دیگر جک در بازی است که به او این امکان را می‌دهد که به سرعت به میان یکی از دشمنان خود خزیده و او را از پای درآورد. علاوه بر این او قادر است از این قدرت برای تسریع زمان و جا خالی دادن بین کاورهای مختلف نیز جهت سردرگم کردن دشمنان خود استفاده کند. از سوی دیگر جویس قابلیت دیگری به نام Time Blast دارد که از طریق آن می‌تواند دشمنانش را در هوا معلق نگه داشته و آن‌ها را منجمد کند.

تریلر بازی Quantum Break / دانلود بازی Quantum Break برای PC

سیستم مورد نیاز بازی کوانتوم بریک

در ادامه با بررسی سیستم مورد نیاز بازی Quantum Break همراه شما هستیم.

حداقل سیستم مورد نیاز

 • پردازنده اصلی: Intel Core i5-4460, 2.70GHz or AMD FX-6300
 • رم: 8 گیگابایت
 • سیستم عامل: ویندوز 10 (64 بیت)
 • پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD Radeon R7 260x
 • حافظه داخلی مورد نیاز: 68 گیگابایت

سیستم مورد نیاز پیشنهادی

 • پردازنده اصلی: Intel Core i5 4690, 3.9GHz or AMD equivalent
 • رم: 16 گیگابایت
 • سیستم عامل: ویندوز 10 (64 بیت)
 • پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GTX 970 or AMD Radeon R9 390
 • حافظه داخلی مورد نیاز: 68 گیگابایت

بازی کامپیوتری Quantum Break / سیستم مورد نیاز بازی Quantum Break

راهنمای بازی Quantum Break

در قسمت زیر با راهنمای بازی کوانتوم بریک و ذکر برخی نکات در رابطه با این عنوان همراه شما هستیم.

از مکانیزم Time Vision مکررا استفاده کنید

مکانیزم Time Vision را در بازی فرار کوانتومی می‌توانید از طریق فشار دکمه Y (در نسخه ایکس باکس وان) هرگاه که بخواهید فعال کنید. این مکانیزم را می‌توان پراستفاده‌ترین قابلیت شما در این بازی نامید؛ چرا که اولا هنگام مبارزه می‌توانید از آن برای هایلایت کردن دشمنانی که نمی‌بینید استفاده کنید و ثانیا هنگامی که مبارزه نمی‌کنید می‌توانید از آن برای پیدا کردن آیتم‌های مختلف بهره ببرید.

روی استفاده از منابع کرونون تمرکز کنید

آیتم‌های قابل جمع آوری مختلفی در سرتاسر بازی وجود دارند و بدون جمع آوری همه این آیتم‌ها قادر نخواهید بود که بازی را 100% به اتمام برسانید. البته نیازی ندارید که در اولین بازی خود همه این آیتم‌ها را جمع آوری کنید، به جز یک مورد استثنا و آن منابع کرونون محسوب می‌شود که از طریق آن‌ها می‌توانید قابلیت‌های خود را ارتقا دهید.

زمان انتشار بازی Quantum Break / خرید بازی Quantum Break

دشمنان خود را بشناسید

هر کدام از دشمنان شما در بازی دارای نقاط ضعف و قوت مختص خود هستند و استفاده از یک تاکتیک واحد برای از میان بردنشان جواب نخواهد داد. شما باید بدانید که کدام اسلحه‌ها برای هر نوع دشمن کارایی بیشتری دارند و بر این اساس در بازی پیشروی کنید.

به جای ریلود کردن، اسلحه های خود را عوض کنید

نکته دیگر در رابطه با بازی کوانتوم بریک آن است که هنگام گیر کردن در یک درگیری اسلحه وار در مقیاس بزرگ به جای ریلود کردن اسلحه‌های خود را عوض کنید؛ چرا که ریلود کردن نیاز به زمان بیشتری دارد و باید مکان خلوتی برای ریلود داشته باشید، اما با استفاده از این تاکتیک به راحتی می‌توانید تعدادی از سخت‌ترین مراحل بازی را پشت سر بگذارید.

پس از توقف زمان به حرکت خود ادامه دهید

نکته دیگر در رابطه با بازی Quantum Break مربوط به مکانیزم توقف زمان (Time Stop) است. اگر این مکانیزم را در این بازی بر روی یک دشمن استفاده کنید زمان در اطراف آن‌ها منجمد خواهد شد. این امر سبب می‌شود که آن‌ها از حرکت بازایستند و شما قادر خواهید بود به حبابی که آن‌ها را در برمی‌گیرید گلوله‌های زیادی شلیک کنید تا هنگامی که زمان دوباره جریان می‌یابد این گلوله‌ها به شکل ناگهانی و در یک آن با دشمن برخورد کنند. با این وجود توصیه می‌کنیم به تماشای این افکت ننشینید و پس از انجام تکنیک مورد نظر به حرکت خود ادامه دهید؛ چرا که دشمنان دیگر در کمین هستند.

سیستم مورد نیاز بازی کوانتوم بریک / راهنمای بازی quantum break

نقدها و نمرات بازی Quantum Break

در این بخش به نقد و بررسی بازی Quantum Break و از نظر گذراندن نمرات منتقدین در رابطه با این بازی می‌پردازیم. با ما باشید.

Digital Spy / امتیاز: 100

با انجام دادن برخی تعدیلات در شیوه توزیع محصول و همچنین بهبود مکانیزم کاور، بازی کوانتوم بریک می‌توانست یک بازی بدون نقص باشد؛ اما با همین حالت کنونی‌اش نیز این بازی باکیفیت‌ترین بازی کنسول Xbox One محسوب می‌شود؛ به همراه دامنه متنوعی از صورت‌های آشنا و بازیگری درجه یک که با مکانیزم‌های قدرتمند گیم پلی ترکیب شده است.

Game Rant / امتیاز: 90

بازی Quantum Break ژانر سوم شخص را از طریق یک گروه بازیگر ستاره و گیم پلی‌اش که در زمان دخالت می‌کند یک مرتبه ارتقا می‌دهد و البته با این وجود بازی چندان دارای ارزش تکراری که بسیاری به دنبال آن بودند نیست.

IGN Denmark / امتیاز: 88

کمپانی Remedy پس از انتظاری طولانی یکی از زیباترین بازی‌های ویدیویی کنسول Xbox One را برای ما ارائه داده است؛ به همراه گیم پلی سفت و سخت و داستان پردازی عمیقی که شما را برای مدت‌ها گول خواهد زد!

بازی Quantum Break / بازی کوانتوم بریک

IGN / امتیاز: 80

بازی Quantum Break یک بازی تیراندازی است که از نظر هنری متفاوت و منحصربه‌فرد جلوه می‌کند؛ به همراه یک طرح داستانی متقاعدکننده و انعطاف‌پذیر و عملکردهای عالی از سمت و سوی مهره‌های اصلی آن چه در قسمت دیجیتالی و چه در قسمت لایو اکشن. با وجود آنکه شخصا دوست داشتم در رابطه با هیجان کشف قدرت‌های دخالت‌کننده در زمان در این بازی و شیوه پیاده کردن آن‌ها کمی فکر بیشتری به خرج داده می‌شد این امر نهایتا سبب نشد که از کمپین 10 ساعته بازی کوانتوم بریک و آن هم برای دو دفعه متوالی لذت نبرم.

We Got This Covered / امتیاز: 80

بازی کوانتوم بریک روی روایت داستانی خود تاکید زیادی دارد؛‌ امری که سبب می‌شود هر از گاهی به هدف اصلی‌اش لطمه بزند. با این وجود و علیرغم این نقص عنوانی که پیش روی ماست یک بازی بسیار جالب توجه، بسیار پیچیده و بسیار چشم نواز است و البته شدیدا سرگرم کننده به ویژه وقتی که از قابلیت‌های دخل در زمان قهرمان استفاده می‌کنید.

Merlln’In Kazanl (Turkey) / امتیاز: 70

بازی Quantum Break با شو تلویزیونی‌اش زیبایی خاص خود را دارد. اگر بخواهیم این بازی را از منظر روایت داستانی بررسی کنیم بدون شک کمپانی Remedy گل کاشته است. از سوی دیگر می‌توان گفت بازی کوانتوم بریک در زمینه‌های دیگر یک فاجعه تکنیکی بزرگ است که با مکانیزم‌های گیم پلی بد و جلوه‌های بصری از مد افتاده همراه شده است.

Giant Bomb / امتیاز: 40

ایده‌های قابل تامل زیادی در رابطه با بازی Quantum Break وجود دارند و اگر جزو طرفداران آبکی سفر در زمان باشید این بازی این مورد را برای شما فراهم خواهد کرد. اما می‌توان گفت تنها این ایده‌هاست که این پروژه را یک جا نگه داشته‌اند. در واقع هنگامی که از این مقوله صرف نظر می‌کنیم هیچکدام از المان‌های دیگر بازی کوانتوم بریک حرفی برای گفتن ندارند.

زمان انتشار بازی Quantum Break / خرید بازی Quantum Break

دانلود بازی Quantum Break

از طریق لینکی که در قسمت پایین برای شما قرار می‌دهیم می‌توانید بازی Quantum Break را دانلود کنید. علاوه بر این برای خرید بازی Quantum Break می‌توانید از طریق این لینک اقدام کنید.

دانلود بازی Quantum Break برای PC

بازی فرار کوانتومی / گیم پلی بازی Quantum Break

سخن پایانی

در مقاله‌ای که نوشتیم سعی شد جوانب مختلف بازی Quantum Break تحت بررسی قرار داده شود و نکات مثبت و منفی این بازی از نظر گذرانده شود. در یک کلام می‌توان گفت همانطور که در بررسی ویدیویی بازی Quantum Break و نقد و بررسی‌های دیگر این عنوان به آن‌ اشاره شد بازی کوانتوم بریک یک عنوان با استانداردهای بالا است که با مکانیزم‌های مختلف خود به ویژه اگر از طرفداران سری ‌بازی‌ های مکس پین (Max Payne) باشید می‌تواند مدت‌ها شما را مجذوب خود نگه دارد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5