ردیت (Reddit) چیست؟ راهنمای استفاده و آموزش ثبت نام در ردیت

ردیت (Reddit) چیست؟ راهنمای استفاده و آموزش ثبت نام در ردیت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سایت ردیت یکی از سایت های پرطرفدار دنیاست. در این مطلب قصد داریم راجع به شبکه اجتماعی ردیت و نحوه عضویت و کار با آن بیشتر صحبت کنیم. پس همراه ما باشید.

شعار شبکه اجتماعی ردیت این است: «جلد و نمای اینترنت» و این موضوع حقیقت دارد. سایت ردیت هفتمین وبسایت محبوب و شناخته ‌شده در کشور آمریکا و هجدهمین وبسایت پرطرفدار در سراسر دنیاست. حالا سوال اینجاست که Reddit چیست؟ به طور کلی می‌توان گفت که این وبسایت گزیده‌ای از انجمن‌ها و فروم‌های مختلف است. کاربران می‌توانند در بستر این انجمن‌ها یا فروم‌ها، خبرها و محتواهای موضوعات مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارند یا راجع به پست‌های بقیه کاربران نظر دهند. در ادامه مطلب راجع به این سایت و نحوه عضویت و کار با آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. همراه پلازامگ باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

ردیت چیست؟

تاریخچه ردیت / امکانات ردیت

همانطور که در مقدمه نیز توضیح دادیم، سایت ردیت وبسایتی است که می‌توان در آن راجع به اخبار روز و دیگر موضوعات مورد علاقه کاربران صحبت کرد. تنها در عرض ده سال یعنی از سال 2008 تا 2019 تعداد کاربران ردیت از حدود 11000 نفر به حدود 1.64 میلیون نفر رسید.

در شبکه اجتماعی Reddit راجع به هر موضوع یا خبر، فروم‌ها یا انجمن‌هایی تشکیل می‌شود و کاربران با یکدیگر به بحث و تبادل نظر می‌پردازند. ایده تشکیل فروم در بستر اینترنت از دهه 1980 آغاز شد. معمولا هر فروم شامل یک موضوع اصلی است و عنوان‌های فرعی دیگری در زیرمجموعه موضوع و عنوان اصلی قرار خواهند گرفت. در سایت ردیت به زیرانجمن‌ها یا ساب‌فروم‌ها، ساب‌ردیت گفته می‌شود. کاربران می‌توانند با استفاده از امکان ساب‌ردیت، پست‌های جدیدی در مورد یک موضوع خاص بسازند. این ساب‌ردیت‌ها محتواهای مختلفی دارند؛ از جمله محتوای پرسش و پاسخ یا مقاله‌های خبری، عکس یا ویدیوهای مختلف.

راهنمای استفاده از ردیت

ردیت پریمیوم / شبکه اجتماعی ردیت

نام هر کدام از ساب‌ردیت‌های موجود در ردیت (Reddit) با این علامت شروع می‌شود: /r/. به عنوان مثال اگر موضوع مورد بحث راجع به لیگ بسکتبال آمریکا (NBA) باشد، نام ساب‌ردیت ایجاد شده با این فرمت خواهد بود: /r/nba

ممکن است هنگام ورود به ردیت کمی گیج شوید. در ادامه نحوه استفاده از این وبسایت را به شما آموزش خواهیم داد. در صفحه اصلی این سایت، پست‌های متنوع و محبوب قابل مشاهده است. با کلیک بر روی یکی از آیکون‌هایی که روی نوار روبان و زیر عنوان «ایجاد پست» هستند، می‌توانید پست‌های قابل مشاهده را دسته‌بندی یا فیلتر کنید.

در قسمت بالایی صفحه سایت ردیت یک نوار جستجو وجود دارد. با سرچ موضوع مورد علاقه خود می‌توانید ساب‌ردیت‌های مرتبط با آن موضوع را مشاهده کنید. برای مثال با جستجوی کلمه «جام جهانی» در ردیت می‌توانید ساب‌ردیت‌های محبوب و مرتبط با این موضوع را بیابید.

برای ایجاد ساب‌ردیت راجع به حوزه‌ای خاص باید ابتدا عضو شبکه اجتماعی ردیت شوید و حداقل 30 روز از ایجاد این حساب کاربری گذشته باشد؛ یعنی باید در طول این یک ماه فعالیت داشته باشید تا به شما اجازه ایجاد ساب‌ردیت داده شود. البته باید بدانید که مدیریت کلی این وبسایت بر عهده ادمین‌ها و کارمندان ردیت است. آن‌ها می‌توانند روی ایجاد پست‌ها یا حذف و ادیت آن‎ها نظارت کنند.

در کنار هر پست پیکان‌هایی وجود دارند که جهت یکی از آن‌ها به سمت بالاست و جهت دیگری به سمت پایین. البته در کنار این پیکان‌ها، عددهایی هم قابل مشاهده است. کاربران می‌توانند با کلیک بر روی این پیکان‌ها به هر پست رای مثبت یا منفی دهند. عدد کنار این پیکان‌ها هم نشانگر تعداد هر رای است. هر کدام از حساب‌های کاربری شبکه اجتماعی ردیت، یک عدد کارما دارد. این عدد نشانگر میزان دریافت کلی نظرات و ایجاد میزان کارما در این سایت است. عدد کارما به بهبود وضعیت هر کاربر در سایت ردیت کمک می‌کند. هر کاربر باید به کارمایی که دارد، افتخار کند!

اصطلاحات و زبان مخصوص ردیت

ردیت / سایت ردیت / شبکه اجتماعی ردیت

ردیت هم مانند هر شبکه اجتماعی دیگر، اصطلاحات و زبان مخصوص به خود را دارد. کاربران ردیت تمایل دارند از مخفف عبارت‌های مختلف استفاده کنند؛ کلماتی مانند OP و AMA. واژه OP مخفف عبارت «پوستر اصلی» (Original poster) است. واژه TIL مخفف عبارت «امروز یاد گرفتم» (Today I learned) است. این عبارت رایج‌ترین عبارتی است که در شبکه اجتماعی ردیت مشاهده می‌کنید. هر دو واژه IAmA و AMA مربوط به محبوب‌ترین ویژگی سایت ردیت هستند: «هر چیز دوست داری از من بپرس» (Ask Me Anything). افراد مشهور و شناخته‌شده‌ای مانند باراک اوباما یا کسانی که در زندگی خود تجربه‌های خاصی داشته‌اند، با استفاده از این امکان ردیت به کاربران اجازه می‌دهند که هر سوالی دوست دارند از آن‌ها بپرسند. نتایج این پرسش و پاسخ‌ها جذاب‌تر از هر مصاحبه‌‌‌ای است که تا به حال خوانده‌اید.

آموزش ثبت نام در ردیت

ردیت چیست / آموزش ردیت / آموزش ثبت نام در ردیت / Reddit چیست

در ادامه نحوه عضو شدن در سایت ردیت را به شما آموزش خواهیم داد.

اگر دوست دارید عضو شبکه اجتماعی ردیت شوید، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه «ثبت‌نام» (Sign Up) در قسمت بالا و سمت راست صفحه اصلی ردیت، مراحل ثبت نام در این سایت را طی کنید. این وبسایت محدودیت خاصی برای ساخت اکانت ندارد. شما می‌توانید چند نام کاربری ایجاد کنید و با توجه به اینکه دوست دارید در کدام دسته از ساب‌ردیت‌ها فعالیت کرده و به بحث و تبادل‌نظر با کاربران دیگر و دوستان خود بپردازید، هر بار با استفاده از یکی از نام‌های کاربری خود وارد سایت ردیت شوید.

پس از ورود، ردیت به شما پیشنهاد می‌دهد که از میان موضوعات محبوب این شبکه اجتماعی، موارد مورد علاقه خودتان را مشخص کنید. اگر از قبل برای ملحق شدن به جامعه‌ یا موضوعی خاص وارد این سایت شده‌اید، تنها کافی است با نوشتن نام جامعه مورد نظر در نوار جستجو، آن را پیدا کنید. در ضمن با جستجوی کلمه‌‌‌های مرتبط نیز می‌توانید به آن جامعه دسترسی یابید.

ثبت‌ نام در ردیت / عضو شدن در سایت ردیت / راهنمای استفاده از ردیت / شبکه اجتماعی Reddit

اگر در میان ساب‌ردیت‌های منتشرشده موضوع مورد علاقه خود را یافتید، می‌توانید آن را دنبال کنید. صفحه اصلی حساب کاربری شما شامل ساب‌ردیت‌هایی خواهد بود که آن‌ها را دنبال می‌کنید. می‌توانید ساب‌ردیت‌های مورد علاقه مشابه را ترکیب کرده و آن‌ها را به فید‌های شخصی‌شده تبدیل کنید. با انتخاب یکی از ساب‌ردیت‌های مورد علاقه خود، روی نشانه «سه نقطه» کنار پست کلیک کنید. این نشانه کنار آیکون «راجع به جامعه» (About Community) قرار دارد. با کلیک روی این نشانه، فهرستی مشاهده خواهید کرد. پس از مشاهده فهرست می‌توانید موارد مورد علاقه خودتان را به فید شخصی خودتان اضافه کنید. سپس باید به صفحه درخواست‌ها بروید و ساب‌ردیت موردنظر را به فیدی که از قبل ساخته‌اید، اضافه کنید یا فید جدیدی ایجاد کنید.

تعداد دنبال کردن ساب‌ردیت‌ها نامحدود است. در ضمن می‌توانیم به شما اطمینان دهیم که موضوع‌های مطرح‌ شده در سایت ردیت آنقدر گسترده و متنوع است که قطعا بسیاری از مباحث مورد علاقه‌تان در بستر این شبکه اجتماعی وجود دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار خوب شبکه اجتماعی ردیت این است که می‌توانید به صورت ناشناس در بستر آن فعالیت کنید. این ویژگی برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد.

حذف اکانت ردیت / دیلیت اکانت ردیت / شبکه اجتماعی ردیت

همان طور که مطالعه کردید در این مطلب راجع به سایت ردیت و نحوه استفاده از این شبکه اجتماعی صحبت کردیم. آیا در این شبکه اجتماعی عضو شده‌اید؟ خوشحال می‌شویم نظرات و تجربه‌های خود را با ما و دیگر خوانندگان مجله به اشتراک بگذارید. در قسمت نظرات همراه ما باشید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
RezaNrzdh
.
20 دی 1399، 13:53
پاسخ
0
1
Reddit اپ موبایل هم داره که استفاده از این شبکه اجتماعی رو راحت میکنه. خوبی reddit اینه کمپانی های بزرگ هم فروم دارن و توش فعال هستن. خیلی از کاربرها توی reddit روند توسعه پروژشون رو هم با بقیه share میکنن که خیلی جذابه و البته باعث یادگیری هم میشه. در کل reddit فوق العادست
.
20 دی 1399، 16:56
پاسخ
1
1
@RezaNrzdh
بله دقیقا. ممنون از به اشتراک گذاری این اطلاعات خوب :)
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 22 اسفند 1399
  Crash Bandicoot 4: It's About Time
 • 26 اسفند 1399
  Mundaun
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5